Νέα

PC problem - Help!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zironvenom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 295K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
27
Like
2.372
Πόντοι
6.955
Αρα δηλαδη δουλευει η το ενα η το αλλο ? καλωδιακα ειναι συνδεμενα και τα δυο ? και αν ναι που ? αν ειναι πανω στην ιδια πριζα-γραμμη ειναι λογικο να συμβαινει,θα επρεπε να το διευκρινσεις στον τεχνικο οτι εγω τα θελω και τα δυο ναι παιζουν ταυτοχρονα και βλεποντας και κανοντας ...

Εξηγησε λιγο το "(ο οποίος εμμέσως ζήτησε και λεφτά αλλά δεν ψάρωσα)" τι σου ζητησε ετσω και εμμεσως ? τι σου ειπε ? να ξερεις οτι οι τεχνικοι ειναι εξωτερικοι συνεργατες (σε ολους τους παροχους) ασχετα αν ξερουν δεν ξερουν ακολουθουν πεπατημενη του εκαστοτε παροχου και οτι τα εξτρα και εκτακτα υλικα χρεωνονται, θα σου κοψει χαρτι και θα στα επιστρεψει τα χρηματα ο παροχος εφοσον τα δικαιουσαι! για καθε αμφιβολια αυτα τα συνενοεισαι απο πριν στο τηλ αλλα και με τον τεχνικο οταν ερθει 

Ποσο πληρωνεις? εχεις συμβολαιο ?

Καλημέρα. Μόνο το desktop συνδέεται καλωδιακά. Το laptop πάντα με wi-fi. Οταν ήρθε ο τεχνικός είπε "ααααα αυτό που θες δεν είναι έλεγχος επιστροφής σήματος, πρέπει να έρθεθ ειδικός τεχνικός να σου αλλάξει τις πρίζες να πάρει κανα 100 αρι.."  τελικά την έκανε την δουλεία διότι ήταν υποχρέωση του.
Δοκίμασα και σήμερα το πρωί με ανοιχτό μόνο το desktop  κι έχουμε πάλι τα ίδια! Θα καλέσω vodafone.
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
27
Like
2.372
Πόντοι
6.955
Το πρόβλημα λύθηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντί για 2 Νοεμβρίου είχα βάλει απο λάθος 2 Οκτωβρίου και τα έπαιξε το σύστημα.
Ευχαριστώ όσους έγραψαν για να με βοηθήσουν.

Τι είμαι??????????????
 

ErotasPeiratis

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
431
Κριτικές
1
Like
659
Πόντοι
81
Καλημέρα! Σε laptop Lenovo Y720, όταν πατάω το power button, ανάβει το πληκτρολόγιο και οι ανεμιστήρες για 2 δευτερόλεπτα και κλείνουν. Ξανανάβουν μετά από 5-6 δεύτ. πάλι για 2 δευτ. Και ξανά σβήνει. Οθόνη νεκρή. Φίλος μου είπε ότι μάλλον πέθανε η GTX1060 που φοράει. Ποια η γνώμη σας και πόσο μπορεί να φτάσει το κόστος της επισκευής; Ευχαριστώ παιδιά.
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Το πρόβλημα λύθηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντί για 2 Νοεμβρίου είχα βάλει απο λάθος 2 Οκτωβρίου και τα έπαιξε το σύστημα.
Ευχαριστώ όσους έγραψαν για να με βοηθήσουν.

Τι είμαι??????????????
Το πρόβλημα λύθηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντί για 2 Νοεμβρίου είχα βάλει απο λάθος 2 Οκτωβρίου και τα έπαιξε το σύστημα.
Ευχαριστώ όσους έγραψαν για να με βοηθήσουν.

Τι είμαι??????????????
Καλημέρα απρόσεχτος ???????
Συμβαίνει όμς σε όλους
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Καλημέρα! Σε laptop Lenovo Y720, όταν πατάω το power button, ανάβει το πληκτρολόγιο και οι ανεμιστήρες για 2 δευτερόλεπτα και κλείνουν. Ξανανάβουν μετά από 5-6 δεύτ. πάλι για 2 δευτ. Και ξανά σβήνει. Οθόνη νεκρή. Φίλος μου είπε ότι μάλλον πέθανε η GTX1060 που φοράει. Ποια η γνώμη σας και πόσο μπορεί να φτάσει το κόστος της επισκευής; Ευχαριστώ παιδιά.
Καλημέρα,

Μπορεί να μην φταίει μόνο η κάρτα γραφικών κοίταξε πίσω σχεδόν όλα τα Lenovo έχουν ενα reset κουμπάκι πατατω με ρευμα συνδεδεμένο αλλα σβηστό για περιπου 8-10 δευτ. και δοκίμασε ξανά. Μπορείς να το ανόιξεις κιόλας και να δεις εαν τα δυο φανακια δουλεύουν κιόλας, βγάλε τις μνήμες. Κάνε ολες αυτές τις δοκιμές να δούμε που θα εστιασουμε την προσοχή μας.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.139
Πόντοι
2.356
Καλημέρα! Σε laptop Lenovo Y720, όταν πατάω το power button, ανάβει το πληκτρολόγιο και οι ανεμιστήρες για 2 δευτερόλεπτα και κλείνουν. Ξανανάβουν μετά από 5-6 δεύτ. πάλι για 2 δευτ. Και ξανά σβήνει. Οθόνη νεκρή. Φίλος μου είπε ότι μάλλον πέθανε η GTX1060 που φοράει. Ποια η γνώμη σας και πόσο μπορεί να φτάσει το κόστος της επισκευής; Ευχαριστώ παιδιά.
Αν δεν έρχεται καθόλου video signal, ναι είναι η κάρτα.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Καλημέρα! Σε laptop Lenovo Y720, όταν πατάω το power button, ανάβει το πληκτρολόγιο και οι ανεμιστήρες για 2 δευτερόλεπτα και κλείνουν. Ξανανάβουν μετά από 5-6 δεύτ. πάλι για 2 δευτ. Και ξανά σβήνει. Οθόνη νεκρή. Φίλος μου είπε ότι μάλλον πέθανε η GTX1060 που φοράει. Ποια η γνώμη σας και πόσο μπορεί να φτάσει το κόστος της επισκευής; Ευχαριστώ παιδιά.

Σύνδεσε μια εξωτερική οθόνη να δεις αν παίζει ή ακόμα και σε τηλεόραση.
Ξανά ενεργοποίησέ το. Πάτα το κουμπί ενναλαγής οθόνης. Κάποιο εκεί στην πάνω σειρά είναι. Πιθανόν το κουμπί F4.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
Το πρόβλημα λύθηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντί για 2 Νοεμβρίου είχα βάλει απο λάθος 2 Οκτωβρίου και τα έπαιξε το σύστημα.
Ευχαριστώ όσους έγραψαν για να με βοηθήσουν.

Τι είμαι??????????????
Που έβαλες ημερομηνία;
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.506
Κριτικές
21
Like
6.898
Πόντοι
8.345
Καλημέρα! Σε laptop Lenovo Y720, όταν πατάω το power button, ανάβει το πληκτρολόγιο και οι ανεμιστήρες για 2 δευτερόλεπτα και κλείνουν. Ξανανάβουν μετά από 5-6 δεύτ. πάλι για 2 δευτ. Και ξανά σβήνει. Οθόνη νεκρή. Φίλος μου είπε ότι μάλλον πέθανε η GTX1060 που φοράει. Ποια η γνώμη σας και πόσο μπορεί να φτάσει το κόστος της επισκευής; Ευχαριστώ παιδιά.
μαλλον η μητρικη τα εφτυτσε και οχι η καρτα γραφικων..
 

polymprizos

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2017
Μηνύματα
249
Like
210
Πόντοι
21
ειναι λιγο off topic αλλα δεν θελω να ανοιξω καινουργιο θέμα.εχω ενα mp3 το οποιο  δεν ανοιγει καθολου η οθονη το βαζω για φορτιση τιποτα .το συνδεω στον υπολογιστη και παλι δεν ανοιγει  η οθονη του ουτε εμφανιζονται τα αρχεια που εχω μεσα.δοκιμασα και με 2ο καλωδιο φορτισης  μηπως το πρωτο ειναι προβληματικο αλλα παλι τιποτα .αξιζει να το παω σε ηλεκτρονικο η να παρω απευθειας καινουργιο(αν υπαρχει καποιο αλλο σχετακο θεματακι με αυτο που ρωταω ποσταρετε το για να κανω εκει την ερωτηση)
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.139
Πόντοι
2.356
Συνήθως αυτά είναι μέχρι να τα φτύσουν. Είχα ένα iPod 2ης γενιάς κάποτε, κάποια στιγμή τα 'φτυσε και πήρα το 4ης γενιάς που έπαιζε τότε.

Προσπάθησε με κανα στυλό για hard reset (αν έχει υποδοχή πουθενά). Αν έχει αποσπώμενη μπαταρία, βγάλε βάλε πάλι μήπως και στρώσει.
 

ErotasPeiratis

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
431
Κριτικές
1
Like
659
Πόντοι
81
Καλημέρα,

Μπορεί να μην φταίει μόνο η κάρτα γραφικών κοίταξε πίσω σχεδόν όλα τα Lenovo έχουν ενα reset κουμπάκι πατατω με ρευμα συνδεδεμένο αλλα σβηστό για περιπου 8-10 δευτ. και δοκίμασε ξανά. Μπορείς να το ανόιξεις κιόλας και να δεις εαν τα δυο φανακια δουλεύουν κιόλας, βγάλε τις μνήμες. Κάνε ολες αυτές τις δοκιμές να δούμε που θα εστιασουμε την προσοχή μας.
Τα έκανα όλα αυτά φίλε μου, έβαλα και εξωτερική οθόνη δεν δίνει σήμα ούτε εκεί. 'Αρα μητρική ή κάρτα γραφικών είναι ε;
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
ειναι λιγο off topic αλλα δεν θελω να ανοιξω καινουργιο θέμα.εχω ενα mp3 το οποιο  δεν ανοιγει καθολου η οθονη το βαζω για φορτιση τιποτα .το συνδεω στον υπολογιστη και παλι δεν ανοιγει  η οθονη του ουτε εμφανιζονται τα αρχεια που εχω μεσα.δοκιμασα και με 2ο καλωδιο φορτισης  μηπως το πρωτο ειναι προβληματικο αλλα παλι τιποτα .αξιζει να το παω σε ηλεκτρονικο η να παρω απευθειας καινουργιο(αν υπαρχει καποιο αλλο σχετακο θεματακι με αυτο που ρωταω ποσταρετε το για να κανω εκει την ερωτηση)

Είδος υπό εξαφάνιση. Μάλλον πρόβλημα στην οθόνη. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Καταστρέφονται λόγω χρόνου όπως οι λάμπες. Σε κάποια μάλιστα το φαινόμενο επέρχεται σταδιακά. Ξεθωριάζουν οι ενδείξεις μέχρι που δεν φαίνεται τίποτα.
Δεν συμφέρει ούτε καινούργιο ούτε φυσικά επισκευή.
Αν βρεις καινούργιο θα είναι nos New old stock. Δηλαδή με μπαταρίες που θα τα έχουν παίξει λόγω παλαιότητας.
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Τα έκανα όλα αυτά φίλε μου, έβαλα και εξωτερική οθόνη δεν δίνει σήμα ούτε εκεί. 'Αρα μητρική ή κάρτα γραφικών είναι ε;
Εαν βγάλεις την μνήμη και το ξεκινήσης κάνει κάποιο μπιπ ?
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
έβγαλα και τις μνήμες, τίποτα νεκρό
Τότε το motherboard πιθανότατα εχει πεθάνη.
Το μοντελο αυτό ειναι παλιο εαν δεν κάνω λάθος τώρα η συνέχεια είναι καθαρά στην αντοχή της τσέπης σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom