Νέα

Πανούργες θείες, γυναίκες και πεθερές!

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.031
Πόντοι
3.936

CrazyPussyLicker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2017
Μηνύματα
665
Like
2.078
Πόντοι
446
Ο πατέρας από το πρωί μέχρι το βράδυ ταρίφας.
Ο φίλος τι να πει. Τον έπιασε η μάνα του να τον παίζει με άλλους τρεις και ο ένας μάλιστα του κατάβρεξε και το σπίτι.
Για κάμποσο καιρό δεν το συζητάγαμε καν.
Ο χύστης ξεκίνησε να πηγαίνει σπίτι μετά απο κάμποσο καιρό γιατί θα πήγαιναν ίδια σχολή και καλα. Τελικα δεν γράφτηκε ποτέ και πήγε φαντάρος.
Μετά τον χάσαμε κι αυτόν γιατι παντρευτηκε Κρητη.
Επίσης δεν του είπαμε ποτέ οτι του πήδηξε τη μάνα του φίλου μας γιατι φοβομασταν αντιδράσεις. Άλλο να του χύσουν το χαλί κι άλλο το μουνι της μανας του.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Πολύ δυνατό θέμα.. ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έχω γυναίκα πεθερά.. ούτε θείες με προδιαγραφές γιαεδω.. δύσκολα και οι ξαδέρφες να δώσουν συγκινήσεις... Ελπίζω οι μακρινές θείες ξαδέρφες να δώσουν κάποια στιγμή...
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.951
Κριτικές
2
Like
21.225
Πόντοι
6.236
Υπάρχουν καλοπροαίρετοι - αγαθοί άνθρωποι..αυτό δε σημαίνει ότι οι επιτηδειες πρέπει να τους αρμεγουν..
Είναι σαν τις κοπέλες που πέφτουν θύματα κακοποίησης γιατί βάλανε σπίτι τους τον πρώτο τυχόντα από μπαρ, σισιαλ μίντια κλπκλπ
Δεν έχεις και άδικο...
Αν συγκρίνονται οι δύο περιπτώσεις, όμως, μπορεί μεν "ηθικά" να υπάρχει αντιστοιχία, νομικά δε, η περίπτωση της κακοποίησης τιμωρείται, ενώ η περίπτωση αρμέγματος κλπ με τη συναίνεση κιόλας του συζύγου, δεν τιμωρείται. Δεν πρέπει, λοιπόν, ο καθένας να είναι πιο προσεκτικός, δεδομένου ότι ο μόνος που μπορεί να τον προστατεύσει είναι ο εαυτός του, η κρίση του;
(Μπορεί να λέω και μπούρδες τώρα, απλά εξωτερικεύω τις σκέψεις μου, οποιοσδήποτε αντίλογος δεκτός)
 

analskipper

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.679
Κριτικές
33
Like
3.625
Πόντοι
2.660
Ούτε που τους έχω δει, ούτε ξέρω που μένουν. Επίσης φίλε είναι πολύ εύκολο να το αρνηθούν όλοι οι εμπλεκόμενοι, χωρίς παρακολούθηση και αποδείξεις η αστυνομία θα αδιαφορήσει αν η καταγγελία είναι μεμονωμένη. Οι χωριανοί τους γιατί να σιωπούν όμως; Αν έκαναν 5-6 μαζεμένες καταγγελίες η αστυνομία θα τους παρακολουθούσε για να τους ξεσκεπάσει.
Πιάνεις τον "πολύ έμπιστο άνθρωπο" από το λαιμό και εξακριβώνεις ότι δεν σου πουλούσε παραμύθια για να δημιουργήσει εντυπώσεις.
Πηγαίνεις στην Αστυνομία ή Ανώνυμα και κάνεις καταγγελία έστω και με τα λίγα στοιχεία που έχεις.
Τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει η αστυνομία και η δικαιοσύνη.

ΔΕΝ αποστέφουμε τα μάτια μας από μία ψυχούλα 11 χρονών που θα καταστραφεί για μία ζωή.
Παραέχει αποκτηνωθεί η κοινωνία μας νομίζω.

Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη.


ΥΓ. Πριν μου την πεις ότι καλά τα λέω στη θεωρία, να σου πω ότι έχω κάνει και στην πράξη κάτι ανάλογο και βγήκε λαυράκι !!!
 
Τελευταία τροποποίηση:

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Δεν έχεις και άδικο...
Αν συγκρίνονται οι δύο περιπτώσεις, όμως, μπορεί μεν "ηθικά" να υπάρχει αντιστοιχία, νομικά δε, η περίπτωση της κακοποίησης τιμωρείται, ενώ η περίπτωση αρμέγματος κλπ με τη συναίνεση κιόλας του συζύγου, δεν τιμωρείται. Δεν πρέπει, λοιπόν, ο καθένας να είναι πιο προσεκτικός, δεδομένου ότι ο μόνος που μπορεί να τον προστατεύσει είναι ο εαυτός του, η κρίση του;
(Μπορεί να λέω και μπούρδες τώρα, απλά εξωτερικεύω τις σκέψεις μου, οποιοσδήποτε αντίλογος δεκτός)
Εννοείται ότι χρειάζεται προσοχή και κυρίως από την μεριά αυτών των καλοπροαίρετων, αφού δεν υπάρχει νομική προστασία.. αν και υπό προϋποθέσεις νομίζω ότι κάποιος μπορεί να ζητήσει τα σπασμένα πίσω και να αποζημιωθεί εν μέρει εφόσον μπορεί να αποδείξει ότι έπεσε θύμα εκμετάλλευσης..
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Αγαθός αλλά όχι μαλάκας..

Ευκατάστατος φίλος με ακίνητα και γενικά μια πολύ καλή ζωή.

Μένει σε βίλα στο Πανόραμα Βούλας, έχει 2 Mercedes, ένα καλό εξοχικό αλλά ούτε βγαίνει, ούτε σκορπάει, ούτε του αρέσει να δείχνεται.

Γενικά δεν το έχει πολύ στο μπλαμπλα και στο σόσιαλ.

Γνωρίζει νέτο μικρότερο του, πολλά υποσχόμενο αλλά και με πολύ έντονο χαρακτήρα.

Περνάνε κάποια χρόνια μαζί, γνωρίζονται οι δικοί τους, χωρίζουν, τα ξαναβρίσκουν και τελικά αποφασίζουν να πάνε για γάμο.

Ο τύπος είναι τελείως ζεν, ίσως να τον έλεγες και αγαθό και δεν ταιριάζει καθόλου με την κοπέλα.

Αυτή τον παίζει στα δάχτυλα καθώς καταφέρνει να της κάνει όλα τα χατήρια τη μια με νιαουρισμα, την άλλη με χειρίστηκες μεθόδους.

Αυτή στελεχάρα σε ιδιωτική εταιρία, κοπέλα καριέρας που δεν περνάει πουθενά απαρατήρητη λόγω στήθους.

Έχει θαμπωθεί από τη ζωή του φίλου αλλά δεν το κρύβει η πουτανα.

Την πρώτη μέρα που πήγε στο σπίτι του ο φίλος μου μου είπε ότι έκανε σαν ξελιγωμένη.

Έξω δεν πλήρωνε ποτέ παρότι είχε ένα σεβαστό μισθό αλλά ο δικός μου είναι κ λιγάκι παλιάς κοπής (όχι σαν τον Χαϊκάλη).

Έρχεται η ώρα του γάμου.

Ο δικός μου λίγο από άποψη, λίγο από τσιγκουνιά δεν ήθελε να χαλάσει και μια περιουσία για τον γάμο.

Αυτή όμως έπρεπε να δείξει σε όλους τους συγγενείς και φίλους το κελεπούρι που θα παντρευόταν με όλη τη μεγαλοπρέπεια που της αρμόζει.

Αρχίζει να κλείνει ραντεβού με οίκους για το νυφικό, να τον τραβάει τον άλλο σε ακριβά κτήματα και να δοκιμάζουν μενού που τους προτείνει η συντονίστρια του γάμου και γενικά να στήνει ένα πανηγύρι που δεν θα ζήλευε τίποτα από τη συναυλία του Ρέμου στο Namos.

Κάπου εκεί αρχίζει και του δικού μου να του στρίβει.

Τις λέει στα ίσια ότι θα πληρώσει μόνο το νυφικό και τους καλεσμένους του.

Κλάματα, δράματα, πως θα το πω στους γονείς μου;

Θα γίνω ρεζίλι στους συναδέλφους μου, έχω κανονίσει τα ραντεβού με τους αισθητικούς.

Μετά πέρασε στην αντεπίθεση.

Και εάν σε αφήσω εγώ ποια θα βρεις;

Ποιος ήσουν πριν γνωρίσεις εμένα;

Τον απείλησε μέχρι κ ότι θα πει σε όλους ότι χαλάει τον γάμο από την τσιγκουνιά του.

Ο φίλος τα διέλυσε όλα.

Της μπλόκαρε μέχρι κ το iphone που της είχε πάρει δώρο καθώς το δήλωσε κλεμμένο.

Τώρα είναι παντρεμένος και έχει και δυο παιδιά με κοπέλα από την Ανατολική Ευρώπη την οποία παντρεύτηκε αφού πρώτα την άφησε έγκυο.

Είναι αγαθός αλλά όχι μαλακας.
Kαλα έκανε ο ανθρωπος.. αυτή η περίπτωση γυναίκας είναι αρρώστια..
 
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.031
Πόντοι
3.936
Υπάρχουν καλοπροαίρετοι - αγαθοί άνθρωποι..αυτό δε σημαίνει ότι οι επιτηδειες πρέπει να τους αρμεγουν..

Υπάρχει πολύ αυτή η νοοτροπία.

Δεν θα έβγαινα μαζί σου για την παρέα σου αλλά γιατί πληρώνεις.

Θες την παρέα μου; Πλήρωσε.

Το ότι πληρώνεις δεν σημαίνει και ότι θα σου κάτσω. Σωστά!
Αλλά αφού δεν θα μου κάτσεις γιατί βγαίνεις μαζί μου;


Κάτσε στο σπίτι σου και μη ταλαιπωρείς τον άμοιρο πυρφόρο.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.876
Κριτικές
3
Like
4.445
Πόντοι
456
Πάντως τώρα μεταξύ μας, ο τύπος πρέπει να είναι, πώς να το πω τώρα.....ας το πω κομψά, δεν πρέπει να είναι και πολύ έξυπνος....βρίσκει μία, την γκαστρώνει πάνω στο μήνα :headbang: (αν είναι το παιδί δικό του δηλαδή:headbang:, αν δεν είναι ακόμα χειρότερα για αυτόν), την παντρεύεται και μέσα σε όλη αυτήν την διαδικασία, δεν καταλαβαίνει ότι η άλλη δεν "κάνει" και πλακώνει και της κάνει και άλλα 2 παιδιά :headbang:
Συγγνώμη, αλλά δεν θα τον λυπηθώ, γυρεύοντας πήγαινε.
Δεν είπα να τον λυπηθείς.Και φαντάσου μου έλεγε παντρεψου και εσύ θα είσαι πολύ χαρούμενος.Θα δεις.Και έλεγα τι λέει αυτος τώρα;Πλάκα μας κανει;Τον φαντάζομαι τώρα μέσα στην τρελή χαρά.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.876
Κριτικές
3
Like
4.445
Πόντοι
456
Εννοείται ότι χρειάζεται προσοχή και κυρίως από την μεριά αυτών των καλοπροαίρετων, αφού δεν υπάρχει νομική προστασία.. αν και υπό προϋποθέσεις νομίζω ότι κάποιος μπορεί να ζητήσει τα σπασμένα πίσω και να αποζημιωθεί εν μέρει εφόσον μπορεί να αποδείξει ότι έπεσε θύμα εκμετάλλευσης..
Έχεις την εντύπωση αυτοί που τα κάνουν αυτά έχουν περιουσία να τους την πάρεις;Παράσιτα είναι και ρουφάνε τους άλλους μια ζωή.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Έχω μια ιστορία με πεθερά και νύφη, μια ιστορία με πεθερά και γαμπρό, και μια ιστορία με πεθερά, πεθερό, νύφη και γαμπρό, ποια θέλετε;
 
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.031
Πόντοι
3.936
Έχω μια ιστορία με πεθερά και νύφη, μια ιστορία με πεθερά και γαμπρό, και μια ιστορία με πεθερά, πεθερό, νύφη και γαμπρό, ποια θέλετε;
Είσαι γνωστό τρολ τύπε.

Γράψε τες όλες αλάνι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom