Νέα

Πάμε Ελλαδάρα!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DARKSIDEOFTHEMOON
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 318K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mε ποιόν τρόπο πιστεύετε ότι θα νικήσει και αύριο η εθνική το Λιχτενσταϊν ?

  • Πάλι με αυτογκόλ

    Ψήφοι: 26 12,3%
  • Θα χτυπήσει η μπάλα στον διαιτητή και θα μπει μέσα

    Ψήφοι: 39 18,5%
  • Θα πάθουν δηλητηρίαση παίκτες του Λιχτενσταϊν

    Ψήφοι: 48 22,7%
  • Θα πεθάνει ο προπονητής του Λιχτενσταϊν στον πάγκο

    Ψήφοι: 38 18,0%
  • Με στραβοκλοτσιά ή κουτουλιά

    Ψήφοι: 60 28,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    211

Cross Xaroula

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2021
Μηνύματα
354
Like
364
Πόντοι
21
Στον αγώνα με την Ισπανία είχε γείρει το γήπεδο.
Στον αγώνα με τη Ρωσία τους είχε πιάσει στο μπίρι μπίρι ο Παπαδόπουλος μη μας βάλουν τρίτο και πάμε σπίτι μας.
Στον αγώνα με τη Γαλλία πονεσανε τα ματάκια μας.
Στον αγώνα με τους Πορτογάλους κοιμήθηκε ο Θεός.
Μόνο στον πρώτο ματς ήταν κάπως ισορροπημένο το παιχνίδι των ομάδων.
Κι εγώ το χάρηκα με την ψυχή μου το EURO. Και μαγκιά μας που το πήραμε.
Αλλά δεν αρνούμαι την πραγματικότητα.
Ο Οδυσσέας Ανδρούτσος στο χάνι της Γραβιάς περισσότερο επιθετικά έπαιζε.
Τώρα αν εσύ στο παιχνίδι επί Ρεχάγκελ δεν έβλεπες ταμπούρι αλλά κάτι διαφορετικό, πιο δημιουργικό, οκ.
Δε θα τα χαλασουμε.
Αυτο ακρηβως δυστηχως παραμενη γιατι ουτε η νοοτροπια αλλαζη ουτε η οργανωση...
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.164
Κριτικές
23
Like
7.765
Πόντοι
3.346
Στον αγώνα με την Ισπανία είχε γείρει το γήπεδο.
Στον αγώνα με τη Ρωσία τους είχε πιάσει στο μπίρι μπίρι ο Παπαδόπουλος μη μας βάλουν τρίτο και πάμε σπίτι μας.
Στον αγώνα με τη Γαλλία πονεσανε τα ματάκια μας.
Στον αγώνα με τους Πορτογάλους κοιμήθηκε ο Θεός.
Μόνο στον πρώτο ματς ήταν κάπως ισορροπημένο το παιχνίδι των ομάδων.
Κι εγώ το χάρηκα με την ψυχή μου το EURO. Και μαγκιά μας που το πήραμε.
Αλλά δεν αρνούμαι την πραγματικότητα.
Ο Οδυσσέας Ανδρούτσος στο χάνι της Γραβιάς περισσότερο επιθετικά έπαιζε.
Τώρα αν εσύ στο παιχνίδι επί Ρεχάγκελ δεν έβλεπες ταμπούρι αλλά κάτι διαφορετικό, πιο δημιουργικό, οκ.
Δε θα τα χαλασουμε. γι αυτο και τετοιες επυτιχιες γινον
Ενταξει τι περιμενες να κρυψουμε την μπαλα; οπως μπορει ο καθενας..
Εδω ολοκληρη ρεαλ παιζει με την σιτι και κρατανε αμυνα 90' μια φορα εκανε το λαθος να παιξει ανοιχτα και ετρωγε το ενα μετα το αλλο.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.395
Πόντοι
2.356
Ενταξει τι περιμενες να κρυψουμε την μπαλα; οπως μπορει ο καθενας..
Εδω ολοκληρη ρεαλ παιζει με την σιτι και κρατανε αμυνα 90' μια φορα εκανε το λαθος να παιξει ανοιχτα και ετρωγε το ενα μετα το αλλο.
Δεν έχω τέτοια κολλήματα. Όλα κρίνονται εκ του αποτελεσματος. Πήραμε κούπα κι αυτό έμεινε στην τελική. Είμαστε στη λίστα των πρωταθλητών.
Η Ρεάλ, μιας και την ανέφερες, πήρε τίτλο κόντρα στη ροή του αγώνα, η Λίβερπουλ τον έχασε κόντρα στη ροή του αγώνα. Κι αυτό έχει συμβεί πολλές φορές, με διαφορετικούς πρωταγωνιστές.
Αλλά σε λίγα χρόνια κανείς δε θα ασχολείται με το πως έπαιξαν. Τα φώτα θα είναι στραμμένα στους επόμενους.
Οι Άγγλοι φιναλίστ δυο συνεχόμενες φορές. Από ουσία όμως τίποτα. Μέσα στο σπίτι τους και δεν τα κατάφεραν.
Όλοι τους πρωταθλητές Ιταλούς και Ισπανούς αναφέρουν.
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.695
Κριτικές
171
Like
91.679
Πόντοι
46.423
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
8
Like
33.294
Πόντοι
6.536
Στα νοκ άουτ στο Γιούρο το έλεγα και με κράζατε.
Μαλακιστήκαμε με την Γεωργία,η ομάδα είχε θέση στα νοκ άουτ του Γιούρο.
Γεωργία,Τουρκία,Σλοβακία,Ρουμανία,Σλοβενία δεν ήταν καλύτερες σε καμμία περίπτωση.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
8
Like
33.294
Πόντοι
6.536
Επί Ρεχάγκελ;
Κι ο ίδιος το έχει δηλώσει σε κάθε ευκαιρία.
Δε μπορούσε να παίξει δημιουργικό ποδόσφαιρο γιατί δεν είχε τους ανάλογους παίκτες.
Οπότε έπαιζε αμυντικά κι έψαχνε τη μία ευκαιρία.
Ένας Τσιάρτας υπήρχε με μπαλιά ακριβείας,μόνο αυτός δημιουργικά και λίγο Κάρα.
Aγγλια μόνο .
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


:wink::cheesy::cheesy:
:2on1:
Άλλο αυτό και άλλο το ταμπούρι.
Δεν ισχύει.
Μόνο στον αγώνα με την Τσεχία ήμασταν χειρότεροι.
Και με Γαλλία,Ισπανία,Ρωσία και Τσεχία 70 λεπτά.
Στον αγώνα με την Ισπανία είχε γείρει το γήπεδο.
Στον αγώνα με τη Ρωσία τους είχε πιάσει στο μπίρι μπίρι ο Παπαδόπουλος μη μας βάλουν τρίτο και πάμε σπίτι μας.
Στον αγώνα με τη Γαλλία πονεσανε τα ματάκια μας.
Στον αγώνα με τους Πορτογάλους κοιμήθηκε ο Θεός.
Μόνο στον πρώτο ματς ήταν κάπως ισορροπημένο το παιχνίδι των ομάδων.
Κι εγώ το χάρηκα με την ψυχή μου το EURO. Και μαγκιά μας που το πήραμε.
Αλλά δεν αρνούμαι την πραγματικότητα.
Ο Οδυσσέας Ανδρούτσος στο χάνι της Γραβιάς περισσότερο επιθετικά έπαιζε.
Τώρα αν εσύ στο παιχνίδι επί Ρεχάγκελ δεν έβλεπες ταμπούρι αλλά κάτι διαφορετικό, πιο δημιουργικό, οκ.
Δε θα τα χαλασουμε.
Με τους Πορτογάλους είσαι λάθος.Μια ανούσια κατοχή/υπεροχή είχαν στον τελικό.
Η Γαλλία μας είχε διαλύσει(δες τι ομάδα είχαν)αλλά γκολ δεν μπορούσαν να βάλουν αυτοί οι παιχταράδες εκείνη την ημέρα.
Μονο με Ρωσία πρώτο ημίχρονο και με Τσεχία κοιμήθηκε ο Θεός.Που και με την Τσεχία στην παράταση χάσαμε κι εμεις ευκαιρίες

Η Πορτογαλία δε μας έκανε φάση και στα 2 ματς και η Γαλλία μονο μια κεφαλιά του Ανρί θυμάμαι
Η Γαλλία μας είχε κάνει πολλές φάσεις.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
8
Like
33.294
Πόντοι
6.536
Εκτός από το ροστερ το οποίο έχει απίστευτο μέταλλο τα τελευταία 2 χρόνια , η καλόγρια ο Γιοβανοβιτς έστησε πάρα πολύ σωστά την ομάδα και του βγήκε και ο Πέλκας στις 2 αλλαγές που έκανε , αν και έχω αδυναμία σε αυτό το παιχτακι απ όταν ητανε στο Μπαοκ , έκανε πολύ σωστές αλλαγές και την ώρα που έπρεπε όχι στο 89 απλα να μπουν και να κάνουν 2 πασες ,ρισπεκτ και στη κωλογρια
Μόλις είδα πάσες στην περιοχή κτλ θυμήθηκα το build up της Πανάθας....
:confused:
Μόνο που η Εθνική εχει πιο καλούς παίκτες,οπότε μπορεί να το παίξει πιο σωστά.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.120
Like
18.199
Πόντοι
3.656
Η Γαλλία μας είχε διαλύσει(δες τι ομάδα είχαν)αλλά γκολ δεν μπορούσαν να βάλουν αυτοί οι παιχταράδες εκείνη την ημέρα.

Η Γαλλία μας είχε κάνει πολλές φάσεις.

Εγώ δε θυμάμαι κάτι τέτοιο,δεν κινδυνέψαμε σχεδόν καθόλου στο ματς περα απο 1-2 ευκαιρίες τους,παιχταράδες μεν αλλά τους είχε κλειδώσει ο Ρεχάγκελ με τα μαγικά του (Σειταριδης μαν του μαν τον Ανρι,Ζαγοράκης δεξι μπακ κλπ)
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
8
Like
33.294
Πόντοι
6.536
Εγώ δε θυμάμαι κάτι τέτοιο,δεν κινδυνέψαμε σχεδόν καθόλου στο ματς περα απο 1-2 ευκαιρίες τους,παιχταράδες μεν αλλά τους είχε κλειδώσει ο Ρεχάγκελ με τα μαγικά του (Σειταριδης μαν του μαν τον Ανρι,Ζαγοράκης δεξι μπακ κλπ)
Υπάρχει το ματς με εκτεταμένα στιγμιότυπα,βάλτο δες το και έλα πες μου μετά...
:cheesy:

Εσύ όπως και εγώ και όλοι μας είχαμε τυφλωθεί από την τότε καύλα.
Μια μέρα έκατσα και τα είδα όλα τα ματς με ησυχία....
Τους Πορτογάλους τους είχαμε και στα 2 παιχνίδια,τους Τσέχους έως το 70 όχι,μετα οκ και στην παράταση τους πατήσαμε.
Με τους Ρώσους είμαστε τυχεροί που είναι παραδοσιακά άχρηστοι χασογκόληδες.
Οι Ισπανοί στο 1-0 είχαν και άλλες ευκαιρίες,σαφώς ανώτερη ομάδα από εμάς,όχι πολύ όμως,στο 1-1 και μετά το κλείδωσε το μάτς ο Όττο.
Οι Γάλλοι μας καταγάμησαν αλλα δεν έχυσαν,οπότε και εκσπερμάτισε ο κρυφογαμιάς Άγγελος....
Όλες τις φάσεις τις έκαναν όσο ήταν 0-0 οι Γάλλοι,μετά έκλασαν,αντε να έκαναν μια.
:confused:
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.595
Like
9.151
Πόντοι
2.356
Παίξαμε αποτελεσματικά με την Αγγλία και κερδίσαμε. Αυτό είναι κι όλο-όλο που μετράει.

Κι έτσι θυμηθήκαμε και τα παλιά μεγαλεία με Ρεχάγκελ ! Τεράστιος ο Ρεχάγκελ κι εκείνη η επιτυχία του Euro2004, αλλά είχαμε βέβαια και την απαιτούμενη τύχη.

Το κοκαλάκι της νυχτερίδας, που λένε. Χωρίς αυτό το επιπλέον κοκαλάκι δεν γίνεται τίποτα.

:grin:
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.195
Κριτικές
5
Like
12.916
Πόντοι
3.786
Εγώ δε θυμάμαι κάτι τέτοιο,δεν κινδυνέψαμε σχεδόν καθόλου στο ματς περα απο 1-2 ευκαιρίες τους,παιχταράδες μεν αλλά τους είχε κλειδώσει ο Ρεχάγκελ με τα μαγικά του (Σειταριδης μαν του μαν τον Ανρι,Ζαγοράκης δεξι μπακ κλπ)
Από την αγωνία που είχαμε στον αγώνα,αρκετοί μεγαλοποίησαν την υπεροχή της Γαλλίας.Δύο κλασικές ευκαιρίες είχε μόνο,μην τρελαθούμε!Ας δούνε κάποιοι τα xgoals και end of conversation
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
8
Like
33.294
Πόντοι
6.536
Η μεγαλύτερη νίκη της Εθνικής μετά τον τελικό του 2004 είναι αυτή με την Γαλλία....
Τσακώστε 11αδα....

Γαλλία (Ζακ Σαντινί): Μπαρτέζ, Τουράμ, Λιζαραζού, Γκαλάς, Σιλβέστρ, Μακελελέ, Πιρές (79′ Ροτέν), Ντακούρ (71′ Βιλτόρ), Ζιντάν, Ανρί, Τρεζεγκέ (71′ Σαχά)....

:confused::confused::confused:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
8
Like
33.294
Πόντοι
6.536
Από την αγωνία που είχαμε στον αγώνα,αρκετοί μεγαλοποίησαν την υπεροχή της Γαλλίας.Δύο κλασικές ευκαιρίες είχε μόνο,μην τρελαθούμε!Ας δούνε κάποιοι τα xgoals και end of conversation
Τώρα βάλε να δείς τα εκτεταμένα στιγμιότυπα.
Τώρααααα....


Μετά μπορείς να σωπάσεις μπούσταρε 282.....

:grin:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.709
Κριτικές
8
Like
33.294
Πόντοι
6.536
Εντάξει το 2004 η ομάδα ήταν στιβαρή,όλοι οι παίκτες σχεδόν έπαιζαν τσ.λ(στην 11αδα 6 πράσινοι.....:undecided:)και είχαμε έναν προπονητή τρομερή αλεπού.
Και μην ξεχνάτε το επίπεδο των άλλων εθνικών τότε....
Και τι παιχταράδες είχαν.
Η Εθνική του Όττο είχε δώσει στίγμα στο 1-1 μέσ στην Αγγλία σε must win μάτς για αυτούς.
Τότε που εξαγνίστηκε ο Μπέκαμ....
Οι Άγγλοι είχαν πάθει την πλάκα τους με την εθνική μας τότε.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.891
Κριτικές
184
Like
44.194
Πόντοι
21.896
Η μεγαλύτερη νίκη της Εθνικής μετά τον τελικό του 2004 είναι αυτή με την Γαλλία....
Τσακώστε 11αδα....

Γαλλία (Ζακ Σαντινί): Μπαρτέζ, Τουράμ, Λιζαραζού, Γκαλάς, Σιλβέστρ, Μακελελέ, Πιρές (79′ Ροτέν), Ντακούρ (71′ Βιλτόρ), Ζιντάν, Ανρί, Τρεζεγκέ (71′ Σαχά)....

:confused::confused::confused:
Εγώ που είμαι άκρως ποδοσφαιρόφιλος ,,από αυτούς μόνο το Ζιντάν έχω ακούσει :confused:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.120
Like
18.199
Πόντοι
3.656
Η μεγαλύτερη νίκη της Εθνικής μετά τον τελικό του 2004 είναι αυτή με την Γαλλία....
Τσακώστε 11αδα....

Γαλλία (Ζακ Σαντινί): Μπαρτέζ, Τουράμ, Λιζαραζού, Γκαλάς, Σιλβέστρ, Μακελελέ, Πιρές (79′ Ροτέν), Ντακούρ (71′ Βιλτόρ), Ζιντάν, Ανρί, Τρεζεγκέ (71′ Σαχά)....

:confused::confused::confused:

Βέβαια,και 2 χρόνια πριν στο μουντιάλ της Κορέας είχαν πατώσει,0 νίκες,0 γκολ
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.120
Like
18.199
Πόντοι
3.656
Εντάξει το 2004 η ομάδα ήταν στιβαρή,όλοι οι παίκτες σχεδόν έπαιζαν τσ.λ(στην 11αδα 6 πράσινοι.....:undecided:)και είχαμε έναν προπονητή τρομερή αλεπού.
Και μην ξεχνάτε το επίπεδο των άλλων εθνικών τότε....
Και τι παιχταράδες είχαν.
Η Εθνική του Όττο είχε δώσει στίγμα στο 1-1 μέσ στην Αγγλία σε must win μάτς για αυτούς.
Τότε που εξαγνίστηκε ο Μπέκαμ....
Οι Άγγλοι είχαν πάθει την πλάκα τους με την εθνική μας τότε.

2-2,ο Μπεκαμ να βουτάει σαν τον Γιαννακόπουλο σ'όλο το ματς,αλλά αν βαζε ο Καραγκούνης το τετ α τετ θα κερδίζαμε
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Στα νοκ άουτ στο Γιούρο το έλεγα και με κράζατε.
Μαλακιστήκαμε με την Γεωργία,η ομάδα είχε θέση στα νοκ άουτ του Γιούρο.
Γεωργία,Τουρκία,Σλοβακία,Ρουμανία,Σλοβενία δεν ήταν καλύτερες σε καμμία περίπτωση.

Εννοείται. Θέμα προπονητή ήταν και επιλογής παικτών. Πέλκας, Μάνταλος ξεκινούσαν, κανένα εξτρέμ..
Κάκιστη τακτική, πού να πας έτσι.

Γιοβάνοβιτς πολύ καλός προπονητής και εγώ έγραφα τότε για το έγκλημα (άλλο ένα) Αλαφούζου να τον διώξει και να φέρει την τούρκο μπακάλη ο οποίος γ@μησε και τον Ιωαννίδη με τους τραυματισμούς. Από τότε ταλαιπωρείται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom