Νέα

Μπέτυ Μπαζιάνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Giorgos(3)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
αν δημοσιευεις πολύ σε συνεδρια (τα οποία εδώ και 1.5 χρόνο είναι πρακτικά στον πάγο)
υπαρχουν και συνεδρια μεσω τηλεδιασκεψης ... (μαλλον δεν θελεις να ξερεις απο ποτε ξεκινησαν και συμμετεχω :2funny: :2funny: :2funny:)

Μπορεί και να είπε πως τώρα πήρα θέση, σιγά μη ζοριστώ να κάνω άλλη δουλειά από εδώ και στο εξής (διαφωνώ με την άποψη, αλλά δε την αποκλείω)
οπως ακριβως το γραφεις ... σιγα μην ζοριστει το κουμουνι

Σε κάθε κέρμα υπάρχουν δύο όψεις-εδώ μπορεί να δεχθεί κάποιος πως έκανε δουλειά και πήρε τη θέση. Επίσης μπορεί να πει πως την πήρε με κομματικά. Δεν αποκλείω να συνείσφερε το δευτερο, ωστόσο δεν απαξιώνω πως έχει κάνει και δουλειά.
στο εγραψα και παραπανω ... τα τυπικα προσοντα τα εχει ... τα ουσιαστικα ???

οπως ακριβως και ο τσιπροκιο εβγαλε το εμπ με το δημοκρατικο 5 χωρις να παταει στα μαθηματα ... περιεργως ολοι οι καθηγηταραδες που επεβλεπαν τις εργασιες του εγιναν υπουργοι ... κοιτα κατι συμπτωσεις ρε γμτ :headbang::headbang::headbang:
 
Εγγρ.
15 Αυγ 2017
Μηνύματα
380
Like
2.871
Πόντοι
441
Ναι αλλα o Jizztomypants τι άποψη εχει για ολα αυτα?
5 φορες τη μερα γραφει σε ολα τα θεματα ,που χαθηκε
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.265
Κριτικές
4
Like
7.284
Πόντοι
2.586
Δλδ ρε μαν αν τη γνωριζες έτσι έξω δεν θα έμπαινες;

Ασχετο με το ποια ειναι και τι ρόλο βαράει και το συγκεκριμμένο ντύσιμο για την περίσταση εκείνη....
Όχι θα νόμιζα ότι είναι καμμία τύπισσα με άνοια που σηκώθηκε από το κρεβάτι και βγήκε έτσι έξω.
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
@AntonisAnt2 Αντώνη κανείς δε μπαινει στο δημόσιο εξαιτίας των ουσιαστικών προσόντων. Τα χαρτια μετράνε και μόνο.. Ειδικά ο πανεπιστημιακός χώρος είναι πολύ σαπιος. Η συζήτηση έγινε επειδή καποιοι νομίζουν πως υπερασπίζομαι πολιτικά συμφέροντα.
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Εγώ προτείνω να διαγραφεί το θέμα.Το θεωρώ ταπεινωτικό για την κοινότητα μας να έχει θέμα αυτό το μπάζο.
Για να επανέρουμε στα δικά μας. Το είπε πολύ σωστά ο @Sicarios εδώ.

"Thread δικαιούνται όλες ….. Εδώ στο bou δεν κάνουμε διακρίσεις . Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώμη και τη καύλα τους . Το ποιοι θα επιλέξουν και πόσο, να ακολουθήσουν ένα νήμα , είναι επίσης προσωπική επιλογή . Αν δε γουστάρεις ένα thread , δεν το ακολουθείς . Τόσο απλά"
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Για να επανέρουμε στα δικά μας. Το είπε πολύ σωστά ο @Sicarios εδώ.

"Thread δικαιούνται όλες ….. Εδώ στο bou δεν κάνουμε διακρίσεις . Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώμη και τη καύλα τους . Το ποιοι θα επιλέξουν και πόσο, να ακολουθήσουν ένα νήμα , είναι επίσης προσωπική επιλογή . Αν δε γουστάρεις ένα thread , δεν το ακολουθείς . Τόσο απλά"
Δεν έχεις άδικο, αλλά μην το ξεφτιλίσουμε :tooth::tooth::tooth::tooth:
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Τσίπρας: Μy Pigeon makes me Cock
 

Sicarios

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
714
Κριτικές
26
Like
3.476
Πόντοι
1.436
Για να επανέρουμε στα δικά μας. Το είπε πολύ σωστά ο @Sicarios εδώ.

"Thread δικαιούνται όλες ….. Εδώ στο bou δεν κάνουμε διακρίσεις . Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώμη και τη καύλα τους . Το ποιοι θα επιλέξουν και πόσο, να ακολουθήσουν ένα νήμα , είναι επίσης προσωπική επιλογή . Αν δε γουστάρεις ένα thread , δεν το ακολουθείς . Τόσο απλά"
Ευχαριστώ καρντάσι, να σαι καλά
 

shelby

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2009
Μηνύματα
22
Like
42
Πόντοι
0
Θα διαφωνήσω- τόσες δημοσιευσεις στην Ελλάδα λίγοι έχουν. Τονιζω τις δημοσιευσεις, επειδή οι δημοσιευσεις και κυρίως τα citations είναι που κοιτά μια επιτροπή.

Αν υπάρχουν και άλλοι με δημοσιευσεις; Ναι, πολύ πιθανόν. Υπήρχαν άλλοι υποψήφιοι και εκείνη μπήκε με μέσο, δύσκολο να το πιστεψω.

Επειδή κάποιοι (εννοώντας εσένα) είστε βλήματα, και γράφετε ό,τι μαλακία σας κατεβει. Ήταν μέλος 407/80. Επίσης δεν έγινε καθηγήτρια, έγινε επίκουρος. Δε ξέρω τι πληροφόρηση έχεις για το μέσον, αλλά η Μπαζιάνα και διδάκτορ είναι, και h-index 8 (που είναι πολύ αξιοπρεπές για Ελλάδα) και έχει 46 δημοσιεύσεις μόνο στο scopus.

Για να σε προλάβω, ούτε συριζαίος είμαι ούτε με ενδιαφέρει η Μπαζιάνα. Είμαι απλά αλλεργικός στις μαλακίες. Αν έχεις αντίθετα στοιχεία, θα χαρώ να τα μάθω.
Φιλικά πάντα,
για ακαδημαϊκός δε μου γεμίζει το μάτι. Το paper της (μαζί με άλλον) με τα περισσότερα citations έχει δέκα λιγότερα από το ένα και μοναδικό δικό μου που αράζω στο bourdela Παρασκευή βράδυ...
Επίσης h index 8 έχει με τα self citing μέσα. Δηλαδή λίγο πολύ (για να μη γίνομαι και αφοριστικός) αν βγάλεις τα "likes" που έχει κάνει στον εαυτό της πέφτει στο 3. Επίσης, επειδή είμαι φύσει καχύποπτος εκείνο το ξαφνικό ενδιαφέρον της ακαδημαϊκής κοινότητας για το ερευνητικό της έργο κατά το έτος 2017 (ποιος ήταν κυβέρνηση?) ε δεν περνάει απαρατήρητο....
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
34
Like
4.648
Πόντοι
7.195
Μπετάρα πες αλεύρι
sanko_1.jpg

την προόριζε για βουλευτή ο Πίκος αλλά την ξαπέστειλες Αγγλία ..
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.643
Πόντοι
456
Φίλε μου και εγώ πολυτεχνείο έχω τελειώσει, έκανα το διδακτορικό μου και πέρασα από 407. Αποφάσισα όντως να φύγω εξω μετά, αλλά αν ήθελα μπορούσα να κυνηγήσω θέση στο πανεπιστήμιο. Δεν έχω κάτι το ιδιαίτερο, πέρα από συστηματικές προσπάθειες (δημοσιευσεις, συνεδρια, κτλ. Είμαι σίγουρος πως καταλαβαίνεις).

Το να μπορεί να πάρει θέση με τόσες δημοσιευσεις είναι προφανές. Απλά δαιμονοποιήθηκε επειδή είναι σύντροφος του Τσίπρα και επειδή κάθε φυλλάδα έγραψε πως είχε πάρει οργανική θέση σε σχολείο. Δε τους κόβει να μετρήσουν μόρια και να καταλάβουν τι κατάταξη θα πάρει τέτοιο βιογραφικό σε ένα διαγωνισμό ασεπ.
Την άποψη μου, αντικειμενική πιστεύω, την διατύπωσα πιο πάνω..... συμφωνώ βασικά, αλλά "ναι μεν αλλά" και το αλλά πάει οτι τα ίδια έχουν κάνει εκατοντάδες άλλοι (στην ηλικία της εννοώ) που απλά βρήκαν ένα μηνιάτικο με 1000 ευρώ. Για τους συγκεκριμένους πιστεύω ότι έχοντας το άλλοθι του αριστερού πρότερου βίου, έκαναν μεγάλες "πουστιτσες". Και δεν αναφέρομαι μόνο στην κυρία, αλλά και στα κολλητάρια που βόλεψε. Αλλά τι να λέμε? εδώ έγινε σύμβουλος στρατηγικού σχεδιασμού, ο Καρανικας.... ο δασκαλάκος που δούλευε σαν καφετζής. Δικαίωμα σου οι οποίες πολιτικές επιλογές σου ή το πως βλέπεις τα πράγματα, αλλά........ τέλος πάντων. Στο βασικό θέμα όμως, εγώ χαλαρά την πήδαγα.
 

Jack Skellington

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.034
Κριτικές
242
Like
22.338
Πόντοι
31.628
Εκτός του ότι είναι ΚΝΕ (από μόνο του λέει πολλά, δεν χρειάζεται να σχολιαστεί), εκτός του ότι στέλνει τον γιο της Ernesto (και καλά επαναστάτης) σε ιδιωτικό φλωροσχολείο, τα οποία όλα είναι αδιάφορα με το θέμα μας, είναι τελείως βλαχάρα και μπάζο. Παίζει και να μυρίζει τυρίλα/πατατίλα/τραγίλα. Μπλιαχ. Ούτε ναυαγός.
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Την άποψη μου, αντικειμενική πιστεύω, την διατύπωσα πιο πάνω..... συμφωνώ βασικά, αλλά "ναι μεν αλλά" και το αλλά πάει οτι τα ίδια έχουν κάνει εκατοντάδες άλλοι (στην ηλικία της εννοώ) που απλά βρήκαν ένα μηνιάτικο με 1000 ευρώ. Για τους συγκεκριμένους πιστεύω ότι έχοντας το άλλοθι του αριστερού πρότερου βίου, έκαναν μεγάλες "πουστιτσες". Και δεν αναφέρομαι μόνο στην κυρία, αλλά και στα κολλητάρια που βόλεψε. Αλλά τι να λέμε? εδώ έγινε σύμβουλος στρατηγικού σχεδιασμού, ο Καρανικας.... ο δασκαλάκος που δούλευε σαν καφετζής. Δικαίωμα σου οι οποίες πολιτικές επιλογές σου ή το πως βλέπεις τα πράγματα, αλλά........ τέλος πάντων. Στο βασικό θέμα όμως, εγώ χαλαρά την πήδαγα.
Είμαι στην ακαδημαϊκή κοινότητα χρόνια και θα σου πω ο,τι κάνεις λάθος για τους εκατοντάδες που αναφέρεις. Ακόμη και όσοι έχουν αυτά τα τυπικά προσόντα, συνειδητά αποφεύγουν τα ελληνικά πανεπιστήμια. Αυτό είναι διαφορετική συζήτηση όμως.

Για τα πολιτικά σχόλια δεν ασχολούμαι, ως εκ τούτου τα γραφόμενά μου δεν είναι επιρρεασμενα από αυτά.
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.643
Πόντοι
456
Είμαι στην ακαδημαϊκή κοινότητα χρόνια και θα σου πω ο,τι κάνεις λάθος για τους εκατοντάδες που αναφέρεις. Ακόμη και όσοι έχουν αυτά τα τυπικά προσόντα, συνειδητά αποφεύγουν τα ελληνικά πανεπιστήμια. Αυτό είναι διαφορετική συζήτηση όμως.

Για τα πολιτικά σχόλια δεν ασχολούμαι, ως εκ τούτου τα γραφόμενά μου δεν είναι επιρρεασμενα από αυτά.
".......συνειδητά αποφεύγουν τα ελληνικά πανεπιστήμια......",γιατί άραγε??? Η απάντηση είναι μέσα το νήμα αυτό.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
Αυτό με τα papers και τέτοιες παπατζες δεν μου λέει κάτι.Ως άνθρωπος με σπουδές τριτοβάθμιας εκπαίδευσης έχω να πω ότι τέτοια βιογραφικά είναι για γέλια.Για ποια ερευνητικά και τέτοιες μαλακίες.Αν δεν είχε πολιτικές άκρες θα σου έλεγα τι papers θα είχε δημοσιεύσει.Δεν νομίζω να πιστεύεις ότι τα έγραψε αυτή.Γελαμε τώρα.Να θυμίσω αντίστοιχα τη γυναίκα του Καραμανλή που από απλή γραμματέας βρέθηκε τη μια χρονιά παιδαγωγικό και την επόμενη ιατρική και μεταπτυχιακό να κανει και χειρουργειο.Μην τα ξεχνάτε αυτά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom