Νέα

Μήπως είμαι μισογύνης;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bazogamias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 202
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
Κωλυμμένος σταθερά έτσι!!!! :grin:


 Δυστυχως   είμαι  με  τις  Ρωσιδες   και  τις  Σουηδεζες  πολυ ....κολλημενος....

 1989-1990 (Λοχιας  ΠΖ  στην  Κω  543  )  ..

 Γνωρισα    τα  μουνια  της  ζωη  μου ...Φιλανδεζες  ..Σουηδεζες  ..
 Δανέζες..

 Μεχρι  τότε  ετρωγα  την  χυλοπιτα   σύννεφο  απο τις Ελληνιδες  και  εφτυνα  αίμα
 για  να  βρω  εστω  μια μέτρια  ... Ελληνιδα ..

 Ξαφνικα  παω  στην  Κω  .. για να υπηρετησω  και  πεφτω   στην  ...Σκανδιναυική Ξανθο-Μουνοθύελλα (κάτι  σαν  Scandinavian  Τsunami ....)

  Kοπέλλες άνετες   ...χωρις  κόπλεξ  ...

  Μιλας   όπου  θέλεις  .. λες   ενα   ωραιο  αστειο ... και σου απαντανε  με χαμογελο ..
 
  Μετά  εκανα τρια  χρονια  Σουηδικα   και  πήγα  να δω  την  Σουηδεζα μου  
  στο  Helsinborg , Σουηδια ..

  Εμπαινες  μεσα  σε   Bar  .. και  σε καρφωνανε εντονα  ..

  Εδω στη  Ελλαδα  πρεπει  να περάσεις  150 κυματα :

  1) Πρεπει  να εισαι κολλητος ...η του τσιφλικιου ..

  2) Πρεπει  να εχεις αμάξι

  3) Το  καμάκι ειναι  αντικοινωνικη  συμπεριφορα(ουστ ..Λιγουρη )

  4)  Το  ερωτικο βλέμμα  ...εχει  εξαφανισθεί ...

  5)  Ξυνίλα  και  hard  to  get  bitch ύφος...


   Ενδιαφέροντα  hobbies  .... ελάχιστα  ..(ολοι  σχεδον ξάπλα  στην καφετερια..)

  Με τις Ρωσιδες  τις  γνωρισα  δουλέοντας  ως Ξενοδοχουπάλληλος ...  

  Παθαίνεις  ζημια!!!!!!

  στον  εγκέφαλο ......


  Που  να πας  με Ελληνιδα  μετά  ...ΔΕΝ  ΑΝΤΕΧΕΙΣ!!!!!!!!!
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
Δε ξέρω γιατί συμβαίνει, όμως συμβαίνει. Όμως δε ξέρω αν είναι σωστό να χαρακτηριστώ έτσι. Κάποιος που μισεί τις γυναίκες (καλύτερα υποτιμάει, μισώ είναι βαριά κουβέντα) χωρίς λόγο, ίσως να είναι σωστό να χαρακτηριστεί έτσι, εγώ όμως έχω λόγο που τις υποτιμάω.

Οι γυναίκες θέλουν να το παίζουν διαφορετικές, ο,τι δεν είναι σαν τις άλλες, ο,τι ξεχωρίζουν, ο,τι είναι πιο έξυπνες, πιο πνευματώδης, πιο ελεύθερες, πιο καλές, πιο κακές, οτιδήποτε για να δείξουν ο,τι ξεχωρίζουν.

Πέρα από όλα τα πράγματα που συνεπάγονται από τα παραπάνω (extreme αθλήματα, φεμινισμός όταν δε χρειάζεται, υπερβολή κλπ), εγώ θέλω να τονίσω κάτι πολύ απλό, κάτι που με ενοχλεί στη γαμημένη την καθημερινότητα, σε καθημερινές συναναστροφές με αυτές τις μαλακισμένες.

Γιατί δεν μιλάνε ευθέως αλλά πάντα θα προσθέσουν μια μικρή δόση ηλίθιας ειρωνείας σε σχεδόν όλες τις απαντήσεις τους? Γιατί νομίζουν πως και η παραμικρή κουβέντα είναι ζήτημα γοήτρου, πως θα τους πάρει κανείς το κεφάλι? Αν απλά μιλήσουν κανονικά μια φορά και δε θίξουν ένα οποιοδήποτε θέμα με μια δόση ψευτο-πνευματικού χαρακτήρα με δανεισμένες φράσεις από αμερικάνικες ταινίες θα πάθουν τίποτα? Γιατί πρέπει να αισθάνονται πάντα πως απειλούνται και στην πιο απλή συζήτηση? ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΜΩΡΙ, ΟΧΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΓΑΖΑΣ, εντάξει, ξέρω ο,τι έχεις ευαισθησίες και σε ενδιαφέρουν τα σοβαρά πράγματα (αρχίδια, το χρώμα του κινητού και το make up σε νοιάζει) αλλά έλεος. Όταν θέλω να κάνω χαλαρή συζήτηση, δε θέλω να με πρήξεις για τα βιβλία της αναρχίας που έχεις διαβάσει.

Βαριέμαι πλέον να ανοίγω την κουβέντα.

Αυτό το thread δεν έχει σκοπό να αποπροσανατολίσει την κουβέντα από το thread με τις ελλεινήδες, είναι απλά μια έκφραση της προσωπικής μου αγανάκτησης. Δε θα ήθελα καν να μπω στη διαδικασία να υπερασπίσω αυτά που έγραψα.

Ευχαριστώ, καληνύχτα.

μονο γυναικες το κανουν αυτο?
το δηθεν ειναι γυναικειο προσον?

τεσπα δεν ξερω αν εισαι μισογυνης... δεν νομιζω πως εισαι επειδη σ ενοχλουν αυτα τα χαρακτηριστικα.. εμενα να δεις ποσο με χαλανε, εχω κοψει φιλιες με γυναικες λογω αυτων που περιγραφεις... (απο καποια φαση κ μετα ηθελα να βαραω το κεφαλι μου στο τοιχο απ το στυλακι τους.. κ το λυπαμαι το κεφαλακι μου οποτε...) αλλα δεν ειναι ολες κ ολοι ετσι..  ολο γενικευουμε εδω μεσα (πες τα νιτσακι)
 

dark_eyes

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
931
Like
2
Πόντοι
6
αααααα εδω ειμαστε του γενικου δε στο χουμε πει?? :2funny:

τελικα το προβλημα δεν το εχω εντοπισει.....φταιει το οτι ειμαστε κακασχημες ή σκατοψυωψες? ή και τα δυο? γιατι ο ενας μιλαει για ομορφια και ο αλλος του απανταει για χαρακτηρα.....εχουν χασει το μπουσουλα :P :P

πολυ δημοκρατικο το να την πεφτετε και να ειρωνευεστε εναν δολιο δυσμοιρο που ειπε οτι θεωρει τις ελληνιδες ομορφες....ευγε...
αμα σας κανου το ιδιο θα βγαλετε ολο το κομπλεξ και το χτικιο σας αναλογα φυσικα....οχι οτι δεν το κανετε ηδη ;)

το καλύτερο ποστ π περιγράφει την κατάσταση εδώ πέρα..
επίσης για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο,οι ελληνίδες είναι κ κακάσχημες
κ σκατόψυχες,αλλά οι Έλληνες είναι τα πιο ντόμπρα,εργατικά κ καλόψυχα παιδιά
κ πάνω από όλα πουτσαράδες κ  γαμιάδες.. :2funny:
τέτοια χώρα π να βγάζει μόνο αστέρια άντρες κ χάλια γυναίκες πραγματικά δεν παίζει
να υπάρχει άλλη..μεγάλο φαινόμενο η Ελλάς.. :P
 

*christi*

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.776
Like
0
Πόντοι
16
:2funny: :2funny:

Dark εσυ ακομα να πιεις καφε?!?!
Κοιμασαι ακομα ,νομιζω, στην dreamland!!
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
το καλύτερο ποστ π περιγράφει την κατάσταση εδώ πέρα..
επίσης για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο,οι ελληνίδες είναι κ κακάσχημες
κ σκατόψυχες,αλλά οι Έλληνες είναι τα πιο ντόμπρα,εργατικά κ καλόψυχα παιδιά
κ πάνω από όλα πουτσαράδες κ  γαμιάδες.. :2funny:
τέτοια χώρα π να βγάζει μόνο αστέρια άντρες κ χάλια γυναίκες πραγματικά δεν παίζει
να υπάρχει άλλη..μεγάλο φαινόμενο η Ελλάς.. :P

:tooth:
σ ενα ονλαιν ανδρικο καφενειο εχουμε μπει.. τι περιμενατε??
φανταζομαι κ σε αντιστοιχο  γυναικειο ολες θα ηταν θεες κ ολοι οι ανδρες να μη πω τι... χαχαχα
μπες λιγο στο κοσμοφορουμ στο τοπικ για το ποσα κιλα κ υψος εχετε κοσμογκερλς... κ θα δεις το 95% των ελληνιδων να παρουσιαζεται με αναλογιες μοντελου τουλαχιστον.. εχει γεμισει η χωρα ζιζελ κ δεν το εχουμε παρει ειδηση χαχαχαχα
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
 Δυστυχως   είμαι  με  τις  Ρωσιδες   και  τις  Σουηδεζες  πολυ ....κολλημενος....
 

Οι Σουηδέζες να δείς πόσο κολημένες είναι..

Μιά φορά ένας τυπάς μεσογειακός πηδούσε μιά ξανθιά σουηδέζα γκομενάρα...

την ρωτά finish?

του απαντά no

την ξαναβάζει από κάτω και την αρχίζει πάλι .. μόλις τελειώνει

την ρωτά finish?

του απαντά no

την ξαναβάζει από κάτω για τρίτη και την αρχίζει πάλι .. μόλις τελειώνει

την ρωτά finish?

του απαντά no

ξανά μανά τα ίδια ο τύπος. τελειώνει και τελειωμένος την ρωτά ξεψυχισμένα

finish?

και του απαντά η σουηδέζα. No..No Swedish

 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
:tooth:
σ ενα ονλαιν ανδρικο καφενειο εχουμε μπει.. τι περιμενατε??
φανταζομαι κ σε αντιστοιχο  γυναικειο ολες θα ηταν θεες κ ολοι οι ανδρες να μη πω τι... χαχαχα
μπες λιγο στο κοσμοφορουμ στο τοπικ για το ποσα κιλα κ υψος εχετε κοσμογκερλς... κ θα δεις το 95% των ελληνιδων να παρουσιαζεται με αναλογιες μοντελου τουλαχιστον.. εχει γεμισει η χωρα ζιζελ κ δεν το εχουμε παρει ειδηση χαχαχαχα

γμτ διαρκως το ξεχανω αυτο :2funny:
τελικα νομιζω τα εξειδικευμενα φορουμ ειναι πιο κομπλεξικα απο αυτα που αφορουν γενικες συζητησεις....και τα δυο φορουμ που λεμε τωρα ειναι εξειδικευμενα (Ενα αντρικο και ενα γυναικειο) στο μπλαμπλα και το απιστη που εμπαινα ενα φεγγαρι δεν υπηρχε φαγωμος για τετοια ζητηματα :2funny:


υ.γ. εγω ειμαι παντως μπαζο και το δηλωνω μπαιτ :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
α και που σαι μπαιτ? οσο για αυτο το 1.76 και 60 κιλα.....
god bless internet και facebook και μπορουμε πλεον ολοι να ξεστραβωθουμε :2funny:

εγω τουλαχιστον δηλωνω 1.60 και 76 κιλα οχι το αναποδο....χααχαχαχα
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
 Δυστυχως   είμαι  με  τις  Ρωσιδες   και  τις  Σουηδεζες  πολυ ....κολλημενος....

 1989-1990 (Λοχιας  ΠΖ  στην  Κω  543  )  ..

 Γνωρισα    τα  μουνια  της  ζωη  μου ...Φιλανδεζες  ..Σουηδεζες  ..
 Δανέζες..

 Μεχρι  τότε  ετρωγα  την  χυλοπιτα   σύννεφο  απο τις Ελληνιδες  και  εφτυνα  αίμα
 για  να  βρω  εστω  μια μέτρια  ... Ελληνιδα ..

 Ξαφνικα  παω  στην  Κω  .. για να υπηρετησω  και  πεφτω   στην  ...Σκανδιναυική Ξανθο-Μουνοθύελλα (κάτι  σαν  Scandinavian  Τsunami ....)

  Kοπέλλες άνετες   ...χωρις  κόπλεξ  ...

  Μιλας   όπου  θέλεις  .. λες   ενα   ωραιο  αστειο ... και σου απαντανε  με χαμογελο ..
 
  Μετά  εκανα τρια  χρονια  Σουηδικα   και  πήγα  να δω  την  Σουηδεζα μου  
  στο  Helsinborg , Σουηδια ..

  Εμπαινες  μεσα  σε   Bar  .. και  σε καρφωνανε εντονα  ..

  Εδω στη  Ελλαδα  πρεπει  να περάσεις  150 κυματα :

  1) Πρεπει  να εισαι κολλητος ...η του τσιφλικιου ..

  2) Πρεπει  να εχεις αμάξι

  3) Το  καμάκι ειναι  αντικοινωνικη  συμπεριφορα(ουστ ..Λιγουρη )

  4)  Το  ερωτικο βλέμμα  ...εχει  εξαφανισθεί ...

  5)  Ξυνίλα  και  hard  to  get  bitch ύφος...


   Ενδιαφέροντα  hobbies  .... ελάχιστα  ..(ολοι  σχεδον ξάπλα  στην καφετερια..)

  Με τις Ρωσιδες  τις  γνωρισα  δουλέοντας  ως Ξενοδοχουπάλληλος ...  

  Παθαίνεις  ζημια!!!!!!

  στον  εγκέφαλο ......


  Που  να πας  με Ελληνιδα  μετά  ...ΔΕΝ  ΑΝΤΕΧΕΙΣ!!!!!!!!!


αχ δε μας παρακολουθεις....αλλα δικαιολογεισαι γιατι εισαι καινουργιος....το χουμε λυσει το θεμα με τις "ανετες ξενες" προ πολλου....

αν δεν υπηρχε η βλαχομπαροκ αντιληψη του κομπλεξικου ελληναρα που θελει τη γκομενα και πουτανα και κυρια και να του καθεται ευκολα αλλα και να μην του καθεται (γιατι ειναι ξεκολλο τοτε) τοτε δε θα υπηρχαν και οι ορδες των κομπεξικων ελληνιδων....

ο σουηδος ποτε δεν ασχοληθηκε με το νουμερο των γκομενων που ειχε η γκομενα του, ποτε δεν αναρωτηθηκε αν ειναι πουτανα επειδη του εκατσε με τη μια και διαφορα αλλα τα οποια βαριεμαι να ξαναλεω για νιοστη φορα :)
αρα πως να μην ειναι και η σουηδεζα ανετη?
ετσι και διαβαζε ενα μερος αυτων που διαβαζαμε εμεις εδω μεσα ουτε καλησπερα δε θα ελεγε....

και επισης μην ξεχνας οτι μια γυναικα που παει διακοπες μονη της ΦΥΣΙΚΑ και θελει να πηδηχτει και δεν την νοιαζει καθολου ποσο μαλλον αμα ειναι σε ξενη χωρα!!!! Duhhhh...... εχεις δει ελληνιδες στο εξωτερικο? τι σουηδεζες μου λες.....εγω σταυροκοπιομουν....
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
γμτ διαρκως το ξεχανω αυτο :2funny:
τελικα νομιζω τα εξειδικευμενα φορουμ ειναι πιο κομπλεξικα απο αυτα που αφορουν γενικες συζητησεις....και τα δυο φορουμ που λεμε τωρα ειναι εξειδικευμενα (Ενα αντρικο και ενα γυναικειο) στο μπλαμπλα και το απιστη που εμπαινα ενα φεγγαρι δεν υπηρχε φαγωμος για τετοια ζητηματα :2funny:


υ.γ. εγω ειμαι παντως μπαζο και το δηλωνω μπαιτ :cheesy: :cheesy: :cheesy:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

φυσιολογικο ειναι ομως... ειναι κ για να δειξουμε πως ειμαστε καλυτεροι απ τους αλλους.. οι γυναικες πιο ομορφες.. οι ανδρες πιο γμω κ δερνω.. χαχαχα

υγ: αντε μωρη  απο κει *P

α και που σαι μπαιτ? οσο για αυτο το 1.76 και 60 κιλα.....
god bless internet και facebook και μπορουμε πλεον ολοι να ξεστραβωθουμε :2funny:

εγω τουλαχιστον δηλωνω 1.60 και 76 κιλα οχι το αναποδο....χααχαχαχα
κατι αλλα δε... 175.. 50 κιλα χαχαχαχα
μην σου πω για χαρακτηριστικα προσωπου κ πεσεις κατω τωρα χαχαχαχαχαχαχα
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
α 50?? ουτε καν 60??? αυτες μαρη ειναι ανορεξικες τοτενες.... :P :P

καλα.....αυτα δεν ειναι τιποτα.......περιμενε να σου περιγραψω εγω χαρακτηριστικα προσωπου :2funny:

και εν πασει περιπτωσει...και η θωδη ξανθια καστανοματα με λακακια θα μπορουσε να χαρακτηρισθει.....εχεις δει μια μουρη που εχει ομως? :P :P
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
α 50?? ουτε καν 60??? αυτες μαρη ειναι ανορεξικες τοτενες.... :P :P

καλα.....αυτα δεν ειναι τιποτα.......περιμενε να σου περιγραψω εγω χαρακτηριστικα προσωπου :2funny:

και εν πασει περιπτωσει...και η θωδη ξανθια καστανοματα με λακακια θα μπορουσε να χαρακτηρισθει.....εχεις δει μια μουρη που εχει ομως? :P :P

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ο γουι αρ σο μπαντ αμα θεμε... :tooth:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
αχ εγω καταλαθος το κανω δε στο χω πει? :2funny:

μου βγαινει νευρικο....σαν τικ ενα πραμα....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
οι γυναίκες μας μετά πιάνουν τον νεροχύτη.


αχ ο αντρας ο παραδοσιακος ο προστυχος ο σκιστης πως φαινεταιιιιιι

τσολια μου εσυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

υ.γ. ειμαι 1.77 και 52 κιλα....οφειλω να σε προειδοποιησω....
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom