Νέα

Μήπως είμαι μισογύνης;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bazogamias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 202
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.413
Κριτικές
61
Like
42.526
Πόντοι
22.785
Εσυ τι λες ρε σύντροφε..... να μην ψάχνω? Αλλά φαίνεται έχω γυναικοδιώχτη...!
ρε σι δεν σου φτανουνε τα cg που γαμας;;;;
τι την θελης την μονιμη.... για μπελαδες
τι σου εχω πη.. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
ρε σι δεν σου φτανουνε τα cg που γαμας;;;;
τι την θελης την μονιμη.... για μπελαδες τι σου εχω πη..

Πειράζει που μου αρέσει η ποικιλία? Θυμίσου και το ξενέρωμα που έγινε με το προφυλακτικό την προηγούμενη φορά με το Χριστινάκι....... :headbang:

 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.413
Κριτικές
61
Like
42.526
Πόντοι
22.785
Πειράζει που μου αρέσει η ποικιλία? Θυμίσου και το ξενέρωμα που έγινε με το προφυλακτικό την προηγούμενη φορά με το Χριστινάκι....... :headbang:
τι μου το θυμισες τωρα.... παμε για αλλα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Νομίζω έδωσες ατυχές παράδειγμα, εδώ οι κοπέλες δεν μπαίνουν σε αμάξια ξένων γιατί φοβούνται το βιασμό κυρίως. Νομίζω όχι μόνο οι ελληνίδες αλλά κοπέλες κάθε εθνικότητας δε θα μπουν σε αμάξι ενός τυχαίου τύπου στο δρόμο αν δεν έχουν σκοπό να του κάτσουν. Εκτός του ότι οι ελληνίδες δεν κάθονται γενικά εύκολα σε κανέναν, είναι και το ότι φοβούνται το βιασμό, οπότε δε θα του δώσουν καν την ευκαιρία, δε θα πουν δηλαδή "ας μπω και άμα μου αρέσει βλέπουμε".
Στις αραβικές χώρες μπορεί να μη γίνονται πολλοί βιασμοί οπότε ίσως δε φοβούνται οι κοπέλες. Όχι ότι αμφισβητώ ότι εκεί είναι πιο εύκολο να γαμήσεις.

Τώρα, όσο για το θέμα του μισογυνισμού, νομίζω ότι από όσους έχουν απαντήσει εδώ κανείς δεν είναι μισογύνης, απλώς δε γουστάρει τις ελλεεινίδες. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο  :grin:
Εκτός από αυτόν που είπε ότι τις βλέπει σαν κρέας και τελείωσε η υπόθεση, δε θυμάμαι ποιος ήταν. Καλά κάνει, άποψή του.
για να βιασει κανεις μια κακασχημη Ελεηνιδα πρεπει να ειναι το λιγοτερο ψυχανωμαλος!εκτος αν εχει πιει κανα μπουκαλι Ου'ι'σκι!και τοτε θα του φανει κουκλαρα!
 

maximospapa

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
207
Like
0
Πόντοι
1
Δε ξέρω γιατί συμβαίνει, όμως συμβαίνει. Όμως δε ξέρω αν είναι σωστό να χαρακτηριστώ έτσι. Κάποιος που μισεί τις γυναίκες (καλύτερα υποτιμάει, μισώ είναι βαριά κουβέντα) χωρίς λόγο, ίσως να είναι σωστό να χαρακτηριστεί έτσι, εγώ όμως έχω λόγο που τις υποτιμάω.

Οι γυναίκες θέλουν να το παίζουν διαφορετικές, ο,τι δεν είναι σαν τις άλλες, ο,τι ξεχωρίζουν, ο,τι είναι πιο έξυπνες, πιο πνευματώδης, πιο ελεύθερες, πιο καλές, πιο κακές, οτιδήποτε για να δείξουν ο,τι ξεχωρίζουν.

Πέρα από όλα τα πράγματα που συνεπάγονται από τα παραπάνω (extreme αθλήματα, φεμινισμός όταν δε χρειάζεται, υπερβολή κλπ), εγώ θέλω να τονίσω κάτι πολύ απλό, κάτι που με ενοχλεί στη γαμημένη την καθημερινότητα, σε καθημερινές συναναστροφές με αυτές τις μαλακισμένες.

Γιατί δεν μιλάνε ευθέως αλλά πάντα θα προσθέσουν μια μικρή δόση ηλίθιας ειρωνείας σε σχεδόν όλες τις απαντήσεις τους? Γιατί νομίζουν πως και η παραμικρή κουβέντα είναι ζήτημα γοήτρου, πως θα τους πάρει κανείς το κεφάλι? Αν απλά μιλήσουν κανονικά μια φορά και δε θίξουν ένα οποιοδήποτε θέμα με μια δόση ψευτο-πνευματικού χαρακτήρα με δανεισμένες φράσεις από αμερικάνικες ταινίες θα πάθουν τίποτα? Γιατί πρέπει να αισθάνονται πάντα πως απειλούνται και στην πιο απλή συζήτηση? ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΜΩΡΙ, ΟΧΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΓΑΖΑΣ, εντάξει, ξέρω ο,τι έχεις ευαισθησίες και σε ενδιαφέρουν τα σοβαρά πράγματα (αρχίδια, το χρώμα του κινητού και το make up σε νοιάζει) αλλά έλεος. Όταν θέλω να κάνω χαλαρή συζήτηση, δε θέλω να με πρήξεις για τα βιβλία της αναρχίας που έχεις διαβάσει.

Βαριέμαι πλέον να ανοίγω την κουβέντα.

Αυτό το thread δεν έχει σκοπό να αποπροσανατολίσει την κουβέντα από το thread με τις ελλεινήδες, είναι απλά μια έκφραση της προσωπικής μου αγανάκτησης. Δε θα ήθελα καν να μπω στη διαδικασία να υπερασπίσω αυτά που έγραψα.

Ευχαριστώ, καληνύχτα.

η αληθεια ειναι φιλε οτι οποιον και να ρωτησεις θα σου πει οτι οι γυναικες ολες ειναι καριολες και εαν ρωτησεις γυναικα ολες θα σου πουν οτι

ολοι ειναι μαλακες.

Η ουσια ειναι σε ποια φαση εισαι εσυ και τι θελεις παντως ανθρωπο που να ταιριαζει εκατο τις εκατο δυσκολα βρισκεις σημερα,
το θεμα ειναι να εχεις καποιες βασικες αρχες και εαν δεν τις πληρει τοτε απλα δεν ταιριαζετε αλλα χωρις αμοιβαιες υποχωρησεις
δεν προκειται ποτε να κρατηθει ποτε γυναικα..
βασικα χαλαρωσε και μην τα συζητας με κοσμο γιατι οι αλλοι που ειναι απ εξω σιγουρα θα σου πουν την αληθεια αλλα θα σε μπριζωνουν συνεχεια.
κρατα τα για παρτη σου καλυτερα..
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
..βασικα χαλαρωσε και μην τα συζητας με κοσμο γιατι οι αλλοι που ειναι απ εξω σιγουρα θα σου πουν την αληθεια αλλα θα σε μπριζωνουν συνεχεια.
κρατα τα για παρτη σου καλυτερα..
καλα, παιζει και το αντιστροφο..

να μπριζωνεις εσυ τους αλλους για να σου λενε αυτα που θες ν ακους..  :P
 

maximospapa

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
207
Like
0
Πόντοι
1
καλα, παιζει και το αντιστροφο..

να μπριζωνεις εσυ τους αλλους για να σου λενε αυτα πυ θες ν ακους..  :P

παπαγιωργη ο στροφαλος μου σκορτσαρει,να τα λες συλλαβιστα να τα καταλαβαινω.. :P
 

maximospapa

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
207
Like
0
Πόντοι
1
Ψέματα, εγώ δε λέω ότι οι άντρες είναι μαλάκες
Αυτές τις γενικεύσεις τι τις κάνετε;

το τσιμπουκι στο αβαταρ που περνεις ειναι στριφογυριστο ειναι μονοκοματο φιλτατε τιγκινταγκοβιτς?
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
ααααααχαχαχαχαααα
πώς τα λες

Γυναίκα είμαι, αν ήμουν άντρας δε θα απαντούσα σ'αυτό
 

Vickaki

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2008
Μηνύματα
49
Like
0
Πόντοι
0
Δε ξέρω γιατί συμβαίνει, όμως συμβαίνει. Όμως δε ξέρω αν είναι σωστό να χαρακτηριστώ έτσι. Κάποιος που μισεί τις γυναίκες (καλύτερα υποτιμάει, μισώ είναι βαριά κουβέντα) χωρίς λόγο, ίσως να είναι σωστό να χαρακτηριστεί έτσι, εγώ όμως έχω λόγο που τις υποτιμάω.

Οι γυναίκες θέλουν να το παίζουν διαφορετικές, ο,τι δεν είναι σαν τις άλλες, ο,τι ξεχωρίζουν, ο,τι είναι πιο έξυπνες, πιο πνευματώδης, πιο ελεύθερες, πιο καλές, πιο κακές, οτιδήποτε για να δείξουν ο,τι ξεχωρίζουν.

Πέρα από όλα τα πράγματα που συνεπάγονται από τα παραπάνω (extreme αθλήματα, φεμινισμός όταν δε χρειάζεται, υπερβολή κλπ), εγώ θέλω να τονίσω κάτι πολύ απλό, κάτι που με ενοχλεί στη γαμημένη την καθημερινότητα, σε καθημερινές συναναστροφές με αυτές τις μαλακισμένες.

Γιατί δεν μιλάνε ευθέως αλλά πάντα θα προσθέσουν μια μικρή δόση ηλίθιας ειρωνείας σε σχεδόν όλες τις απαντήσεις τους? Γιατί νομίζουν πως και η παραμικρή κουβέντα είναι ζήτημα γοήτρου, πως θα τους πάρει κανείς το κεφάλι? Αν απλά μιλήσουν κανονικά μια φορά και δε θίξουν ένα οποιοδήποτε θέμα με μια δόση ψευτο-πνευματικού χαρακτήρα με δανεισμένες φράσεις από αμερικάνικες ταινίες θα πάθουν τίποτα? Γιατί πρέπει να αισθάνονται πάντα πως απειλούνται και στην πιο απλή συζήτηση? ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΜΩΡΙ, ΟΧΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΓΑΖΑΣ, εντάξει, ξέρω ο,τι έχεις ευαισθησίες και σε ενδιαφέρουν τα σοβαρά πράγματα (αρχίδια, το χρώμα του κινητού και το make up σε νοιάζει) αλλά έλεος. Όταν θέλω να κάνω χαλαρή συζήτηση, δε θέλω να με πρήξεις για τα βιβλία της αναρχίας που έχεις διαβάσει.

Βαριέμαι πλέον να ανοίγω την κουβέντα.

Αυτό το thread δεν έχει σκοπό να αποπροσανατολίσει την κουβέντα από το thread με τις ελλεινήδες, είναι απλά μια έκφραση της προσωπικής μου αγανάκτησης. Δε θα ήθελα καν να μπω στη διαδικασία να υπερασπίσω αυτά που έγραψα.

Ευχαριστώ, καληνύχτα.
Μισογυνης δεν εισαι κατι αλλο απο Μ μηπως εισαι????
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ψέματα, εγώ δε λέω ότι οι άντρες είναι μαλάκες
Αυτές τις γενικεύσεις τι τις κάνετε;


αααααα εδω ειμαστε του γενικου δε στο χουμε πει?? :2funny:

τελικα το προβλημα δεν το εχω εντοπισει.....φταιει το οτι ειμαστε κακασχημες ή σκατοψυωψες? ή και τα δυο? γιατι ο ενας μιλαει για ομορφια και ο αλλος του απανταει για χαρακτηρα.....εχουν χασει το μπουσουλα :P :P

πολυ δημοκρατικο το να την πεφτετε και να ειρωνευεστε εναν δολιο δυσμοιρο που ειπε οτι θεωρει τις ελληνιδες ομορφες....ευγε...
αμα σας κανου το ιδιο θα βγαλετε ολο το κομπλεξ και το χτικιο σας αναλογα φυσικα....οχι οτι δεν το κανετε ηδη ;)
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
αααααα εδω ειμαστε του γενικου δε στο χουμε πει?? :2funny:

τελικα το προβλημα δεν το εχω εντοπισει.....φταιει το οτι ειμαστε κακασχημες ή σκατοψυωψες? ή και τα δυο? γιατι ο ενας μιλαει για ομοφια και ο αλλος του απανταει για χαρακτηρα.....εχουν χασει το μπουσουλα :P :P

πολυ δημοκρατικο το να την πεφτετε και να ειρωνευεστε εναν δολιο δυσμοιρο που ειπε οτι θεωρει τις ελληνιδες ομορφες....ευγε...
αμα σας κανου το ιδιο θα βγαλετε ολο το κομπλεξ και το χτικιο σας αναλογα φυσικα....οχι οτι δεν το κανετε ηδη ;)
εγο αγαπο ολεσ ,καθενασ εχι ορεα πραματα να κανι και να δοσι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom