Νέα

Μασατζίδικα που γαμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα spunky13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 49K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (3 μέλη και 10 επισκέπτες)

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.646
Like
68
Πόντοι
166
επιστοφη στα μερη μου και περασμα απο σ147 να δω τι παιζει αν και μετα την φυγη της χριστινας (λογο σωματος και ομορφιας) και της λολας(λογο κρεβατιου)
πληρης απογοητευση,μονο η σεριφισα αξιζει που ειναι μιλφακι αρα εκτος γουστον μου,ειδα νεα κοπελα ονοματι ευα εκ ρωσιας ξανθια με λαγνο βλεμμα
και με πιασηματακια,μασαζ πολυ καλο και δυνατο για κανα 15λεπτο,μετα πιπα με προφυλακτικο αρκετα καλη ,69 και δαχτυλο στο μουνι δεν αφηνει,την παω
στον καναπε στα τεσσερα οπου μου παρουσιαζεται η δουλεμενη κωλοτρυπιδα της , την ρωταω για κωλο και μουλεει αλλα 20, οκ λεω εκανα αρκετη ωρα μεχρι να καταφερω
να μπω μεσα της αλλα μετα αρχισα να την σκιζω και αυτη φωναζε ποιο δυνατα λυθηκε και εβγαζε μικρες κραυγες ,τελειωμα με ισπανικη στα βυζια της,στο στομα δεν
δεχεται ,διαρκεια 35λεπτα χωρις το μπανιο τιμη 60+20 για τον κωλο της,στα συν το καλο μασαζ και οτι ενδιαφερεται αρκετα για την καθαριοτητα της,πριν ερθει εδω δουλευε
κολωνακι....
κολωνακι που;;;δημοκριτου μηπως;;
 

loop15

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2007
Μηνύματα
780
Κριτικές
3
Like
15
Πόντοι
6
Μασαζοβολτα σημερινη
Μαρνης28
Ρουσλανα,στεφανια,κειτι κινεζα,αλεξανδρα,ενα ξανθο μιλφ και αλλες τρεις ηταν απασχολημενες
Στουρναρη 47
Παρουσες μονο βικυ και λια
Σολωμου 54 6ος
Βικυ,παολα και η ξανθια καβλοπορτιερισα(Λιζα??)
Πατησιων 160
Αννα,χριστινα,κικι κινεζα,αλεξανδρα
Γαλατσιου 1
Ειρηνη και μια σκουροχρωμη αδυνατη μαλλον η Σαρα που αναφερετε παλιοτερα.Απο αυριο ειπε και η τερεζα και καποιο κινεζοειδες
Γαλατσιου 2-4
Με υποδεχθηκε μονο ενα ξανθο μιλφ με καρε μαλλι και ιατρικη ποδια :2funny:(Ισως η ευα που ηταν και παλιοτερα)και μου λεει περνα στο δωματιο και θα ερθει η κοπελα για μασαζ...
Ερωτηση:Δεν θα δω;
Απαντηση:Οχι
Καλα...χαιρετισματα :badair: :badair:
Καλλιροης 48
Αννα,κλαουντια,ατζελα,μαρια,μαριαννα
 

eparxiotis5

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2011
Μηνύματα
1.185
Like
6
Πόντοι
16
Επίσκεψη πριν λίγες μερες στο μασατζίδικο της Φραντζή 4. Σερίφισα η Ελένη και παρέλαση από 4 κοπέλες μόνο (λόγω γιορτών).

Επέλεξα την Αντριάννα (παρόλο που μετά την επιλογή μου εμφανίστηκε μια κοπέλα ψηλή, λεπτή, με κοντά ξανθά μαλλιά, η Μαριάννα, που θα μπορούσα να είχα επιλέξει αν εμφανιζόταν μαζί με τις άλλες στην παρέλαση. Δεν πειράζει θα την έχω υπόψιν μου σε επόμενη επίσκεψη). Η Αντριάννα είναι πολύ νέα, με πρόσωπο συμπαθητικό. Στο σώμα το καλύτερο σημείο είναι τα στητά ωραία βυζιά της. Είναι λεπτή χωρίς να είναι κοκκαλιάρα (ευτυχώς γιατί δεν μού αρέσουν οι ανορεξικές) αλλά διαγραφόταν λίγο στομάχι μέσα από την πολύ στενή μπλούζα που φοραγε (το να μην είναι η κοπέλα κοκκαλιάρα και να μην έχει καθόλου στομάχι, απαιτεί πολύ γυμναστική και ΟΚ, σε λίγες το βρίσκεις). Θα την έλεγα επίσης λίγο χαμηλοκώλα, αν και όταν γδύθηκε και άρχισα να της βάζω χέρι διαπίστωσα ότι ο κώλος της είναι πέτρα (καλό αυτό). Συνολικά η εμφάνισή της δεν ήταν κακή, αλλά με τόσες ωραίες γυναίκες που κυκλοφορούν ειλικρινά δεν ξέρω αν θα γύριζα να την κοιτάξω στο δρόμο.

Η συνεδρία ξεκίνησε με μασάζ στο οποίο σίγουρα δεν είναι επαγγελματίας, αλλά έκανε φιλότιμες προσπάθειες. Το μασάζ κράτησε γύρω στα 10 λεπτά, και πρέπει να πω ότι ήδη απο τα 5 λεπτά με ρώτησε αν θέλω να συνεχίσουμε το μασαζ ή να "γυρίσω" (εγώ της απάντησα να συνεχίσει, φυσικά). Με το τέλος του μασάζ, με καθάρισε με χαρτί εμποτισμένο στο οινόπνευμα (δική της πρωτοβουλία αυτή).

Στο "κυρίως πιάτο", ξεκίνησε με γλυψίματα στο σώμα μου και χαδάκια που πρέπει να κράτησαν 1-2 λεπτά. Στην απόπειρά μου για φιλί τραβήχτηκε λέγοντάς μου ότι δεν κάνει τέτοια πράγματα. Αφού "έπαιξα" με τα βυζιά της, άρχισε την πίπα με πολύ χέρι. Στην παρατήρησή μου να μην χρησιμοποιεί χέρι, ήταν δεκτική, αλλά σε κάθε περίπτωση η πίπα της ήταν μέτρια. Κατόπιν την πήρα ιεραποστολικά, όπου και τελείωσα μετά από έντονο σφυροκόπημα στο οποίο και δεν δυσανασχέτησε. Από την άλλη μεριά όμως δεν πήρε και κάποια πρωτοβουλία πέρα από το να ανεβάσει τα πόδια της προς τους ώμους μου μετά από κάποια στιγμή.

Η Αντριάννα δήλωσε Ρουμάνα και τα ελληνικά της είναι φτωχά. Για το λόγο αυτό κατά τη διάρκεια της συνεδρίας δεν αντάλλαξαμε και πολλές κουβέντες (η αλήθεια είναι ότι κι' εγώ δεν είχα ιδιαίτερη όρεξη -αυτός ίσως να ήταν ο λόγος που όταν είδα ότι δεν είχε ευχέρεια στα ελληνικά δεν αποπειράθηκα να της απευθύνω το λόγο στα αγγλικά ή στα γαλλικά).

Το συνολικό κόστος της συνεδρίας ήταν 80 Ευρώ.
 

cybermass

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
866
Like
14
Πόντοι
6
οχι μόνο στο τόπικ...
άσχετοι έχουνε μαζευτοί στα μασατζίδικα σαν πελάτες (τα βλέπουνε σαν στούντιο)
άσχετες έχουνε μαζευτεί στα μασατζίδικα (τα βλέπουνε σαν στούντιο)

έχουνε γίνει πια τα μασατζίδικα χειρότερα από μπουρδελάκια της Φυλής ....

δυστυχώς εχεις δίκιο...!!!
 

peonius

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2011
Μηνύματα
1.047
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Ενημέρωση για Φρατζή 4 27/4/2011
Σερίφισα ( ολίγον τι ζουμπουρλούδικη) είπε γιοκ. οπότε αφού πέρασαν διάφορα μέτρια, άθλια τρίτης κατηγορίας τεμάχια που θύμιζαν ερείπια καμπαρετζούδες σε επαρχιακό κωλόμπαρο του Εβρου για χαρμανιασμένα φανταράκια. Ευτυχώς ότανείπα να φύγω εμφανίστηκε πολωνεζάκι ονόματι Βερόνικα, με γιαλάκια, ωραίο σωματάκι και γλυκό προσωπάκι, ( που θύμιζε "πρωί μαθήτρια το βράδυ καθηγήτρια) και αφού αποσυρθήκαμε στα ενδότερα καταφέραμε να το σώσουμε σε υποφερτά επίπεδα, γιατί η μεν νεαρά θεραπενίς παρά τις φιλότιμες προσπάθειες είναι άγουρη και άψητη, εγώ πάλι από ένα σημείο και μετά βαριόμουνα αφόρητα καθότι άλλο να ψήνεις μπριζόλα στα κάρβουνα και άλλο να την ξεπαγώνεις στα μικροκύματα. Δεν την αδικώ όμως. Όσο για την προσωπική μου γνώμη για το κατάστημα... μακριά. Τόσα μπάζα μαζεμένα δεν είδα ούτε στο σεισμό της Φουκουσίμα.. Με το συμπάθειο δηλαδή, γιατί διάβαζα το θρέντ και διάφορα εγκώμια που με προβληματίζουν α) για την αισθητική κάποιων συντρόφων ( στην καλύτερη περίπτωση), β) για το πόσο λιγούρα έχει πέσει ( στην δεύτερη καλύτερη περίπτωση) γ) αν δεν συμβαίνει το α) και β) ότι πρόκειται για κράχτες του μαγαζιού. Όσο για την Θεοδώρα η Ελένη ή όπως αλλιώς λέγόταν η σημερινή σερίφισα υπάρχουν κλάσεις ανώτερα MILF στην αγορά της χειροπεομαλακτικής εργασίας.

ΥΓ: Λίγο ξεχώριζε η Αντριάννα αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη τιμολογείται στα 20 ευρώ στην Φυλής.

ΥΓ: Για τους παλαιότερους είμαι ο Wind 11
 

eparxiotis5

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2011
Μηνύματα
1.185
Like
6
Πόντοι
16
Ενημέρωση για Φρατζή 4 27/4/2011
Σερίφισα ( ολίγον τι ζουμπουρλούδικη) είπε γιοκ. οπότε αφού πέρασαν διάφορα μέτρια, άθλια τρίτης κατηγορίας τεμάχια που θύμιζαν ερείπια καμπαρετζούδες σε επαρχιακό κωλόμπαρο του Εβρου για χαρμανιασμένα φανταράκια. Ευτυχώς ότανείπα να φύγω εμφανίστηκε πολωνεζάκι ονόματι Βερόνικα, με γιαλάκια, ωραίο σωματάκι και γλυκό προσωπάκι, ( που θύμιζε "πρωί μαθήτρια το βράδυ καθηγήτρια) και αφού αποσυρθήκαμε στα ενδότερα καταφέραμε να το σώσουμε σε υποφερτά επίπεδα, γιατί η μεν νεαρά θεραπενίς παρά τις φιλότιμες προσπάθειες είναι άγουρη και άψητη, εγώ πάλι από ένα σημείο και μετά βαριόμουνα αφόρητα καθότι άλλο να ψήνεις μπριζόλα στα κάρβουνα και άλλο να την ξεπαγώνεις στα μικροκύματα. Δεν την αδικώ όμως. Όσο για την προσωπική μου γνώμη για το κατάστημα... μακριά. Τόσα μπάζα μαζεμένα δεν είδα ούτε στο σεισμό της Φουκουσίμα.. Με το συμπάθειο δηλαδή, γιατί διάβαζα το θρέντ και διάφορα εγκώμια που με προβληματίζουν α) για την αισθητική κάποιων συντρόφων ( στην καλύτερη περίπτωση), β) για το πόσο λιγούρα έχει πέσει ( στην δεύτερη καλύτερη περίπτωση) γ) αν δεν συμβαίνει το α) και β) ότι πρόκειται για κράχτες του μαγαζιού. Όσο για την Θεοδώρα η Ελένη ή όπως αλλιώς λέγόταν η σημερινή σερίφισα υπάρχουν κλάσεις ανώτερα MILF στην αγορά της χειροπεομαλακτικής εργασίας.

ΥΓ: Λίγο ξεχώριζε η Αντριάννα αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη τιμολογείται στα 20 ευρώ στην Φυλής.

ΥΓ: Για τους παλαιότερους είμαι ο Wind 11

Εντάξει, ίσως είσαι πιο αυστηρός από εμένα. Π.χ. εγώ έγραψα τις εντυπώσεις μου από την Αντριάννα, αλλά δεν θα ήθελα να μπω στο trip πόσο θα κοστολογούσα εγώ τις υπηρεσίες της. Γενικά θα έλεγα, ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα στο εν λόγω μασατζίδικο είναι οι τάσεις ξεπέτας που έχουν οι κοπέλες.
 

peonius

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2011
Μηνύματα
1.047
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα γιατί στο κάτω κάτω της γραφής κι εγώ παρέμεινα ενώ θάπρεπε να έχω πάρει δρόμο. και σε καταλαβάινω γιατί ότνα πας για να μπριζολιάσεις λες δε βαριέσαι. Από την άλλη όμως κάπου πρέπει να βάζουμε και κάποια όρια.
 

fredy2

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Επισκεψη σημερα γυρω στις 13:00 κηφισιας 40 2ος οροφος spa κουδουνι ανοιγει ενα μπαζο ευγενικο μπορω να πω περασανε οι κοπελες Παολα και αλλες 2 δεν κρατησα ονοματα συγχωρεστεμε.Επηγα μαζιτης πολυ καλη εξηγα απο την αρχη για συνουσια καλο μασαζ με λιγο λαδακι να μην κολυμπαμε κιολας κιολα τα υπολοιπα με καποτιτσα και τελειωμα στο σωμα .Συναγωνιστες εγω εμεινα ευχαριστημενος και ας πηγα πρωτη φορα στο συγκεκριμενο μαγαζι 80E ολα 
 

observer(1)

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.298
Κριτικές
18
Like
2.002
Πόντοι
5.975
ΟΚ----  Mιλάς  για το  38α  προφανώς  ;)-- Μπαζο ευγενικο λοιπον η σερίφισα.  ΟΚ !    :)
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Πολύ ησυχία έχει σήμερα!
 

observer(1)

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.298
Κριτικές
18
Like
2.002
Πόντοι
5.975
Xμ.... Μόνο σήμερα  εχει ?    4 προς 5  ολοκληρες  μερες  και να μη  έχει αλλάξει η σελιδα.. δεν θυμαμαι ποτέ άλλοτε  :think:
επειδη τα μασαζ εγιναν  σαν   στουντιο -- αλλά  με μπαζοκατάστασεις , θειτσες ,   και  αμφιβολου ποιότητος  και υγιεινης - συν τα 80αρια
 μαλλον   οι συναθλητες στρεφονται στα κανονικα στουντιο.. :sunglasses:
 

loop15

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2007
Μηνύματα
780
Κριτικές
3
Like
15
Πόντοι
6
Xμ.... Μόνο σήμερα  εχει ?    4 προς 5  ολοκληρες  μερες  και να μη  έχει αλλάξει η σελιδα.. δεν θυμαμαι ποτέ άλλοτε  :think:
επειδη τα μασαζ εγιναν  σαν  στουντιο -- αλλά  με μπαζοκατάστασεις , θειτσες ,  και  αμφιβολου ποιότητος  και υγιεινης - συν τα 80αρια
  μαλλον  οι συναθλητες στρεφονται στα κανονικα στουντιο.. :sunglasses:
Εγω παλι νομιζω οτι απ'τους 15-20 που γραφουμε εδω δεν γραφει πλεον κανεις γιατι:
1)Αρχιζουμε και γινομαστε "γνωστοι"στα ιδρυματα με ολα τα κακα που συνεπαγονται απο αυτο
2)Πολλοι επενδυουν πλεον μονο σε "σιγουρακια" τα οποια τα εχουν ηδη αναλυσει
3)Οι επισκεψεις εχουν μειωθει λογω κρισης(των γνωστων εννοω,γιατι τα ιδρυματα πολλες φορες ειναι γεματα)
4)ακομα και αν πηγαινουν δεν βρισκουν το λογο να γραψουν,αφου δεν ποσταρει και κανεις
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.116
Κριτικές
491
Like
37.352
Πόντοι
41.447
Εγω παλι νομιζω οτι απ'τους 15-20 που γραφουμε εδω δεν γραφει πλεον κανεις γιατι:
1)Αρχιζουμε και γινομαστε "γνωστοι"στα ιδρυματα με ολα τα κακα που συνεπαγονται απο αυτο
2)Πολλοι επενδυουν πλεον μονο σε "σιγουρακια" τα οποια τα εχουν ηδη αναλυσει
3)Οι επισκεψεις εχουν μειωθει λογω κρισης(των γνωστων εννοω,γιατι τα ιδρυματα πολλες φορες ειναι γεματα)
4)ακομα και αν πηγαινουν δεν βρισκουν το λογο να γραψουν,αφου δεν ποσταρει και κανεις

Κυρίως λόγω του 2 και του 3 νομιζω εγω...
οσο αφορά το 1 μπορει κάποιος να γραψει τις εμπειριες τυ αφου περάσουν καμποσες ημερες απο την επισκεψη του στο μαγαζι και φυσικα να ΜΗΝ αναφερει τι μερα και ωρα πηγε καθώς και λεπτομέριες που θα τον κανουν ευκολα αναγνωρίσιμο.
 

kiriakosssss

Μέλος
Εγγρ.
9 Φεβ 2011
Μηνύματα
66
Like
0
Πόντοι
0
Xμ.... Μόνο σήμερα  εχει ?    4 προς 5  ολοκληρες  μερες  και να μη  έχει αλλάξει η σελιδα.. δεν θυμαμαι ποτέ άλλοτε  :think:
επειδη τα μασαζ εγιναν  σαν   στουντιο -- αλλά  με μπαζοκατάστασεις , θειτσες ,   και  αμφιβολου ποιότητος  και υγιεινης - συν τα 80αρια
 μαλλον   οι συναθλητες στρεφονται στα κανονικα στουντιο.. :sunglasses:

Εγω παλι νομιζω οτι απ'τους 15-20 που γραφουμε εδω δεν γραφει πλεον κανεις γιατι:
1)Αρχιζουμε και γινομαστε "γνωστοι"στα ιδρυματα με ολα τα κακα που συνεπαγονται απο αυτο
2)Πολλοι επενδυουν πλεον μονο σε "σιγουρακια" τα οποια τα εχουν ηδη αναλυσει
3)Οι επισκεψεις εχουν μειωθει λογω κρισης(των γνωστων εννοω,γιατι τα ιδρυματα πολλες φορες ειναι γεματα)
4)ακομα και αν πηγαινουν δεν βρισκουν το λογο να γραψουν,αφου δεν ποσταρει και κανεις

Κυρίως λόγω του 2 και του 3 νομιζω εγω...
οσο αφορά το 1 μπορει κάποιος να γραψει τις εμπειριες τυ αφου περάσουν καμποσες ημερες απο την επισκεψη του στο μαγαζι και φυσικα να ΜΗΝ αναφερει τι μερα και ωρα πηγε καθώς και λεπτομέριες που θα τον κανουν ευκολα αναγνωρίσιμο.

Τα κανονικά στούντιο φίλε observer υπήρχαν και παλιότερα και πάντα ήταν (την τελευταία τριετία τουλάχιστον) λιγότερα σε αριθμό από τα μασατζίδικα γεγονός που δείχνει και την προτίμηση της πελατείας. Μια ματιά στους αντίστοιχους καταλόγους εδώ στο site θα σου δώσει μια καλή εικόνα.

Φίλε loop15 όλοι λίγο πολύ οι λόγοι που αναφέρεις ίσχυαν και στο παρελθόν με μια μικρή εξαίρεση στον τρίτο.

Φίλε ZeroTolerance ομοίως αυτά που γράφεις κι εσύ μπορούσαν και είχαν εφαρμογή και στο παρελθόν. Η διαφορά τώρα είναι πως το site είναι σε ελεύθερη πτώση από πλευράς traffic ακόμη και χωρίς chat για παράδειγμα , με πάνω από μισό εκατομμύριο χτυπήματα. Τυχαίο είναι εξάλλου το 'άνοιγμα' ολόκληρου σχεδόν του forum ακόμη και σε μη εγεγγραμένα μέλη ;;;  ;)

Υπάρχουν κι άλλοι λόγοι , διάφοροι , αλλά δεν είναι της παρούσης κουβέντας και πλατιάσουμε.
Ένας άλλος λόγος για παράδειγμα είναι το ότι έχετε αφήσει σε κάθε στίβο έναν δυό νταβατζοπρομότορες-παράγοντες του κώλου να αλωνίζουν για να χαίρεστε τα κολλητηλίκια σας.

Έτσι όπως κατάντησε/το καταντήσατε (δεν παίζει ρόλο) το portal , τώρα μαζέψτε το.
 

rdeliaris

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2009
Μηνύματα
252
Κριτικές
29
Like
1.218
Πόντοι
3.910
Τα κανονικά στούντιο φίλε observer υπήρχαν και παλιότερα και πάντα ήταν (την τελευταία τριετία τουλάχιστον) λιγότερα σε αριθμό από τα μασατζίδικα γεγονός που δείχνει και την προτίμηση της πελατείας. Μια ματιά στους αντίστοιχους καταλόγους εδώ στο site θα σου δώσει μια καλή εικόνα.

Φίλε loop15 όλοι λίγο πολύ οι λόγοι που αναφέρεις ίσχυαν και στο παρελθόν με μια μικρή εξαίρεση στον τρίτο.

Φίλε ZeroTolerance ομοίως αυτά που γράφεις κι εσύ μπορούσαν και είχαν εφαρμογή και στο παρελθόν. Η διαφορά τώρα είναι πως το site είναι σε ελεύθερη πτώση από πλευράς traffic ακόμη και χωρίς chat για παράδειγμα , με πάνω από μισό εκατομμύριο χτυπήματα. Τυχαίο είναι εξάλλου το 'άνοιγμα' ολόκληρου σχεδόν του forum ακόμη και σε μη εγεγγραμένα μέλη ;;;  ;)

Υπάρχουν κι άλλοι λόγοι , διάφοροι , αλλά δεν είναι της παρούσης κουβέντας και πλατιάσουμε.
Ένας άλλος λόγος για παράδειγμα είναι το ότι έχετε αφήσει σε κάθε στίβο έναν δυό νταβατζοπρομότορες-παράγοντες του κώλου να αλωνίζουν για να χαίρεστε τα κολλητηλίκια σας.

Έτσι όπως κατάντησε/το καταντήσατε (δεν παίζει ρόλο) το portal , τώρα μαζέψτε το.


Ένας άλλος λόγος που δεν υπάρχουν πολλές κριτικές, κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι ότι πολλές φορές γράφεις κριτική και σε χλευάζουν. 










 

sex-commando

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2008
Μηνύματα
442
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
Φίλοι, καλημέρα και καλό μήνα!

Συμφωνώ λιγότερο, ή περισσότερο με τους φίλους observer και loop15. Κάθε τι από αυτά που αναφέρουν παίζει το ρόλο του. Εξάλλου στον τομέα του μασάζ τα τελευταία χρόνια μειώνονται οι λαδοκόρες (συνήθως μάλιστα οι καλές), εμφανίζονται λίγες νέες και ανακυκλώνονται σε νέα ιδρύματα πρόσωπα από τα παλιά. Έτσι δεν δίνονται αφορμές για νέες αναφορές. Σε αυτό το κομμάτι της υπόθεσης εμείς μόνο μπορούμε να στιγματίσουμε το θέμα και να επιβραβεύσουμε τις φιλότιμες προσπάθειες ιδρυμάτων.

Τα θέματα προβολής και διαφήμισης από ορισμένους συναδέλφους, ή "συναδέλφους" θεωρώ ότι δεν μπορούν να επηρρεάσουν καίρια το ενδιαφέρον για προσφορά ενημέρωσης από άλλους "αγνούς", αλλά σαφώς κάποιους τους ενοχλεί. Εμένα προσωπικά, η εμμονή, θετική ή αρνητική, ορισμένων προς συγκεκριμένα ιδρύματα ή λαδοκόρες, ούτε με ενοχλεί ούτε με επηρρεάζει. Στα χρόνια που παρακολουθώ το πόρταλ έχω κρίνει ποιοι δίνουν κριτικές που τελικά είναι ανιδιοτελείς. Σαφώς τα γούστα του καθενός είναι υποκειμενικά και οι κάβλες προκύπτουν σε σχέση με διάφορους άλλους παράγοντες, όμως έστω και έτσι όλοι όσοι θέλουν να βρουν μια άκρη την βρίσκουν.

Τώρα θα πάω να τσακίσω ένα αρνάκι που υπάρχει εδώ γύρω (όχι έτσι  :zfuck::cheesy:
και μετά λέω να κατηφορίσω στην Ιουλιανού 51-53 να μου πιάσει τον "Μάη" ένα μιλφίδιο που έχω σταμπάρει...

:rockon: :rockon: :rockon:
 

andy51

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.818
Like
322
Πόντοι
36
Να πω κι εγώ τη γνώμη μου,μιας και είμαι απο τους 15-20 που γράφουν...
Ολα όσα αναφέρθηκαν προηγουμένως είναι κατά βάση σωστά....Εκεί που πρέπει να εστιάσουμε είναι στο γεγονός ότι για να δόσεις πρέπει και να πάρεις κάτι...αυτό ισχύει σε όλα τα πράγματα...εντάξει,για κάποιο διάστημα γράφαμε τακτικά,είτε για να νοιώσουμε τη χαρά της συμμετοχής,είτε για να μας εμπιστευθούν οι υπόλοιποι και να αποκτήσουμε πρόσβαση σε "εμπιστευτικές" πληροφορίες...
Απο ένα σημείο και μετά όμως,το πράγμα στράβωσε λίγο...Η πληροφόρηση γίνεται με το σταγονόμετρο,δεν υπάρχει ελεγχος και οργιάζουν οι νταβατζήδες-προμότορες και επιπλέον υπάρχει και κάτι ακόμα που προσωπικά με ενοχλεί :
Πολύ μιζέρια βρε παιδί μου...εντάξει,υπάρχει κρίση,όλοι έχουμε οικονομικές δυσκολίες,αλλά ξέρετε τι μου έλεγε η γιαγιά μου? "όταν βγαίνεις εξω απο το σπίτι να διασκεδάσεις,να είσαι άρχοντας...αν δεν εχεις αρκετά λεφτά,βγες λιγότερες φορές...αν δεν εχεις καθόλου,κάτσε δες τηλεόραση.Αλλά να βγαίνεις για διασκέδαση και να μετράς τις δεκάρες,είναι μίζερο"....
Συνέχεια λοιπόν διαβάζω posts για το πως θα δόσουμε 60 αντι 80,για το αν κάτσαμε 40 λεπτά η μια ωρα,για το αν το "κουλούρι" χρεώνεται +20 η +30 και άλλα τέτοια....Δεν είναι για όλους αυτή η διασκέδαση ρε παιδιά...Δεν γίνεται να παω να φαω στο Βαρούλκο η στη Σπονδή,η στην Ιθάκη και να μετράω τα φραγκοδίφραγκα.Ούτε να σκέφτομαι ποιό είναι το πιο φτηνό γλυκό για να το πάρω...
Πάω στην ταβερνούλα μου,παίρνω οτι γουστάρω και περνάω καλά....Εδω πέρα,κάποιοι επιτίθενται σε συναγωνιστές επειδή πάνε σε καλά μαγαζιά και πληρώνουνε πολλά...Μα ρε παιδιά,και ωραίος χώρος,και χαμάμ και τζακούζια,και ωραίες γκόμενες και καλό μασαζ και ωραίο γαμήσι με 100 ευρώ δεν γίνεται....Με 80-100 ευρώ θα πάρεις ενα αξιοπρεπές πακέττο υπηρεσιών σε λογικό χρόνο.Αμα θες να δόσεις 60,η το δωμάτιο θα βρωμάει,η η γκόμενα δεν θα βλέπεται,η δεν θα ειναι καθαρό το μπάνιο,η κάτι τελος πάντων....
Φυσικά,το να πληρώνεις ακριβά κακές υπηρεσίες είναι το χειρότερο...γι' αυτό έχουμε το φορουμ για να καταγγέλονται τέτοιες περιπτώσεις.Υπάρχουν όμως,ευτυχώς,καλές λύσεις σε προσιτή τιμή.Υπάρχουν και καλύτερες λύσεις σε ακριβότερη τιμή....ότι πληρώνεις παίρνεις,πως να το κάνουμε?
 

observer(1)

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.298
Κριτικές
18
Like
2.002
Πόντοι
5.975
Αμα θες να δόσεις 60,η το δωμάτιο θα βρωμάει,η η γκόμενα δεν θα βλέπεται,η δεν θα ειναι καθαρό το μπάνιο,η κάτι τελος πάντων....
---
χμ.. και αυτό έχει βάση--Πχ το γυμνό καλώδιο-εξτρα  αγωγός  θέρμανσης στο Μ 28 ήτανε  επι χρονια έτσι , κολλητα με  την  τουαλέτα (που ειχε  και διαλυμένο καπακι)
οποτε  οποιος καθόταν , κινδύνευε με έγκαυμα- και επίσης ηταν  διπλα  σε τρεχουμενα νερά.. είχε πέσει  danger  alert  εδώ συχνάκις  :o--  μηπως ειναι  έτσι ..ακομα ..??!!  :think: :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom