Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 122K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Θεωρείς δηλαδή σωστό να είσαι εσύ (μια άλλη χώρα) που θα επιβάλεις σε κάποιον το πως θα ονομάζεται;
Πως θα σου φαινόταν αν η διεθνής κοινότητα, ο ΟΗΕ ή όποιος άλλος, σε υποχρέωνε να ονομαστείς "Γραικία", ξέρω 'γω, με εναλλακτικό το "Γκιαουρία"; (Ενδεικτικά τα ονόματα, το λέω για να μη βγει πάλι κανένας και λέει τα δικά του)
Τόσο πρόβλημα είναι στην τελική να βρεθεί λύση ΚΟΙΝΗΣ ΑΠΟΔΟΧΗΣ;

Ναι, θεωρω αντικειμενικα σωστο εγω, δηλαδη μια αλλη χωρα, να επιβάλω σε καποιον να μην ονομαζεται με ενα ονομα που μου ανήκει, αντιπροσωπεύει ενα τμήμα του Εθνους μου και μονο και δε μπορει να χρησιμοποιείται για να χαρακτηρισει αλλοεθνείς. Απο το σημείο δηλαδή που η αλλη χώρα πειράζει τα δικά μου δικαιώματα, ναι θα την σταματήσω.
Και οποιαδήποτε αποφαση για ονομα απο κει και περα θα ειναι εξ ορισμου αμοιβαία αποδεκτη αλλα δε θα θιγει τα συμφεροντα και δικαώματα μου. Η ελευθερια του ενος σταματάει εκει που αρχίζει η ελευθερία του αλλου.
Αν ερχοταν ο οηε και μου ελεγε αυτο το πραγμα, θα του ελεγα οτι επειδή δε βλάπτω τα δικαιώματα κανενος με το να ονομάζομαι Ελλας δε δεχομαι καμια αποφαση του.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ναι, θεωρω αντικειμενικα σωστο εγω, δηλαδη μια αλλη χωρα, να επιβάλω σε καποιον να μην ονομαζεται με ενα ονομα που μου ανήκει, αντιπροσωπεύει ενα τμήμα του Εθνους μου και μονο και δε μπορει να χρησιμοποιείται για να χαρακτηρισει αλλοεθνείς. Απο το σημείο δηλαδή που η αλλη χώρα πειράζει τα δικά μου δικαιώματα, ναι θα την σταματήσω.
Και οποιαδήποτε αποφαση για ονομα απο κει και περα θα ειναι εξ ορισμου αμοιβαία αποδεκτη αλλα δε θα θιγει τα συμφεροντα και δικαώματα μου. Η ελευθερια του ενος σταματάει εκει που αρχίζει η ελευθερία του αλλου.
Αν ερχοταν ο οηε και μου ελεγε αυτο το πραγμα, θα του ελεγα οτι επειδή δε βλάπτω τα δικαιώματα κανενος με το να ονομάζομαι Ελλας δε δεχομαι καμια αποφαση του.

Προφανώς διαφωνούμε.
Ας μην το κουράζουμε άλλο.
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Εκτος απ το θεωρητικο του θεματος, δε νομιζεις οτι πρακτικα, εκ του πονηρου θελουν να ονομαστουν Μακεδονια? Ετσι αθωα λες να θελουν να λεγονται Μακεδονια?
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Εκτος απ το θεωρητικο του θεματος, δε νομιζεις οτι πρακτικα, εκ του πονηρου θελουν να ονομαστουν Μακεδονια? Ετσι αθωα λες να θελουν να λεγονται Μακεδονια?

Θέλουν να λέγονται Μακεδονία για τον απλούστατο λόγο οτι τα τελευταία 60 χρόνια έτσι ονομάζονταν, χωρίς η Ελλάδα να έχει αντιδράσει ποτέ.
Οπότε γιατί να μην το θέλουν τώρα;
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Θέλουν να λέγονται Μακεδονία για τον απλούστατο λόγο οτι τα τελευταία 60 χρόνια έτσι ονομάζονταν, χωρίς η Ελλάδα να έχει αντιδράσει ποτέ.
Οπότε γιατί να μην το θέλουν τώρα;

Οντως τα τελευταια 60 χρονια ετσι λεγονται. Δεν επιμενουν ομως μονο γι αυτο και οι αμερικανοι δε τους σιγονταρουν χωρις λογο. Μεγαλο λαθος που δεν αντιδράσαμε αλλα βλεπεις ψυχρος πολεμος, 2 στρατοπεδα και δεν επρεπε να αναψουμε φωτιες απο το πουθενα. και καλα.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Οντως τα τελευταια 60 χρονια ετσι λεγονται. Δεν επιμενουν ομως μονο γι αυτο και οι αμερικανοι δε τους σιγονταρουν χωρις λογο. Μεγαλο λαθος που δεν αντιδράσαμε αλλα βλεπεις ψυχρος πολεμος, 2 στρατοπεδα και δεν επρεπε να αναψουμε φωτιες απο το πουθενα. και καλα.

Δηλαδή επιμένεις στα σοβαρά να ανάψουμε φωτιές τώρα;
Να μπουκάρουμε στα Σκόπια δηλαδή;
Η ιστορία της Γιουγκοσλαβίας δεν σε δίδαξε τίποτα;
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Δηλαδή επιμένεις στα σοβαρά να ανάψουμε φωτιές τώρα;
Να μπουκάρουμε στα Σκόπια δηλαδή;
Η ιστορία της Γιουγκοσλαβίας δεν σε δίδαξε τίποτα;

Οχι, δε με καταλαβες, ενοουσα οτι ολα αυτα τα 60 χρονια θα επρεπε να ειχαμε κατι σε διεθνη φορα για να μην ονομαζονται ετσι. Υπ αυτη την εννοια η "φωτια" παει στα 2 στρατοπεδα του ψυχρου πολεμου, αφου ανηκαμε σε διαφορετικους κοσμους.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Οχι, δε με καταλαβες, ενοουσα οτι ολα αυτα τα 60 χρονια θα επρεπε να ειχαμε κατι σε διεθνη φορα για να μην ονομαζονται ετσι. Υπ αυτη την εννοια η "φωτια" παει στα 2 στρατοπεδα του ψυχρου πολεμου, αφου ανηκαμε σε διαφορετικους κοσμους.

Συμφωνώ.
Αλλά εφόσον ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ κάτι τα τελευταία εξήντα χρόνια, λογικό είναι τώρα να πληρώνουμε το μάρμαρο.
Οπότε καλό είναι να αναλογιστούμε τα λάθη μας και όχι να βγάζουμε άναρθρες κραυγές.
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Συμφωνω, αλλα δε πρεπει να δεχομαστε ενα αρνητικο αποτελεσμα χωρις να κανουμε τα παντα για να το ανατρεψουμε, εστω και τωρα.
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Τι να κάνουμε δηλαδή;
Μιλάω σοβαρά.

Κατ αρχην να συνεχισουμε βετο παντου, οπου μας περνει. Να κανουμε εκστρατεια ενημέρωσης ολων των κρατων και στα διεθνη φορα για ολη την κατασταση και να προβαλουμε τα επιχειρηματα μας συνεχεια. Ταυτοχρονα να τους προτινουμε ονοματα Βαρντασκα και Επισκοπή. Και φυσικα να μην τους λεμε Μακεδονια ουτε φυρομ...εννοειται!!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Κατ αρχην να συνεχισουμε βετο παντου, οπου μας περνει. Να κανουμε εκστρατεια ενημέρωσης ολων των κρατων και στα διεθνη φορα για ολη την κατασταση και να προβαλουμε τα επιχειρηματα μας συνεχεια. Ταυτοχρονα να τους προτινουμε ονοματα Βαρντασκα και Επισκοπή.

Είναι προφανές οτι ΔΕΝ θα δεχθούν τα ονόματα που αναφέρεις.
Τόσα χρόνια όλοι τους έλεγαν σκέτο "Μακεδονία" (και ακόμα τους λένε), τι σε κάνει να πιστεύεις οτι έχουν τύχη τα μέτρα που προτείνεις;
Πόσο μάλλον όταν η ΦΥΡΟΜ εκτείνεται σε εδάφη που ανήκουν στην ευρύτερη γεωγραφική περιοχή της Μακεδονίας, άρα -όπως έγραψε και κάποιος συναγωνιστής- δικαιούνται να έχουν το συνθετικό αυτό στην ονομασία τους.
Προσωπικά εξακολουθώ να πιστεύω πως αν είναι να βρεθεί λύση (και όσο δεν βρίσκεται, ο χρόνος κυλάει εις βάρος μας), αυτή θα πρέπει να είναι ΚΟΙΝΗΣ ΑΠΟΔΟΧΗΣ.
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Θα τα δεχτουν με το στανιο και με τις καταστασεις που θα προκύψουν.
Αυτο που με κανει να πιστευω οτι εχουν τυχη τα μετρα που προτεινω ειναι οτι ο επιμενων νικα και τα επιχειρήματα μας ειναι στερεα και σωτσα ενω τα δικα τους σαθρα παραλογα και ανιστορητα, αστεια θα ελεγα.
Το οτι εχουν τμημα της αρχαιας Μακεδονιας δε σημαινει οτι δικαιουνται να λεγονται με το ονομα της Μακεδονιας. Και μονο γεωγραφικα να το δεις, το μεγαλύτερο τμημα του εδαφους της χωρας δεν ειναι Μακεδονια, ειναι Πελαγονια./Νοτια Σερβια./ Αρα γιατι να ονομαζεται με το ονομα μιας μικρης περιοχης εν σχεση με το συνολο?
Συνολικα βρισκω οτι δε πρεπει η λεξη Μακεδονια να περιλαμβανεται με τιποτα στο ονομα τους.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Θα τα δεχτουν με το στανιο και με τις καταστασεις που θα προκύψουν.
Αυτο που με κανει να πιστευω οτι εχουν τυχη τα μετρα που προτεινω ειναι οτι ο επιμενων νικα και τα επιχειρήματα μας ειναι στερεα και σωτσα ενω τα δικα τους σαθρα παραλογα και ανιστορητα, αστεια θα ελεγα.
Το οτι εχουν τμημα της αρχαιας Μακεδονιας δε σημαινει οτι δικαιουνται να λεγονται με το ονομα της Μακεδονιας. Και μονο γεωγραφικα να το δεις, το μεγαλύτερο τμημα του εδαφους της χωρας δεν ειναι Μακεδονια, ειναι Πελαγονια./Νοτια Σερβια./ Αρα γιατι να ονομαζεται με το ονομα μιας μικρης περιοχης εν σχεση με το συνολο?
Συνολικα βρισκω οτι δε πρεπει η λεξη Μακεδονια να περιλαμβανεται με τιποτα στο ονομα τους.

Προφανώς διαφωνούμε λοιπόν.
Έχεις την άποψή σου, έχω τη δική μου.
Δεν είναι και για θάνατο, αλίμονο αν όλοι συμφωνούσαμε σε όλα.
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Προφανώς διαφωνούμε λοιπόν.
Έχεις την άποψή σου, έχω τη δική μου.
Δεν είναι και για θάνατο, αλίμονο αν όλοι συμφωνούσαμε σε όλα.

Ε φυσικα δεν ειναι για θανατο,  :)
Δεν ειναι κακο να διαφωνουμε εξ αλλου.
Την κανω, καλο απογευμα.
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Ρε Φέθρυ, καιρό τώρα θέλω να σου πω κάτι.

Ξεκαθαρίζω πως νιώθω πατριώτης και περήφανος που είμαι Έλληνας, αλλά ταυτόχρονα σιχαίνομαι όλους τους Εθνικισμούς, συμπεριλαμβανομένου του δικού μας, τους Ελληνάρες, τους πατριδοκάπηλους, τους μιλιταριστές, τους θαυμαστές του Οτσαλάν, αυτούς που αποκάλεσαν το Σημίτη προδότη για τα Ίμια, τους Ψωμιάδηδες, τους Παπαθεμελήδες, τους Λυμπέρηδες και όλη αυτή τη φυλή των ανθρώπων που θεωρώ γραφικούς.

Θεωρώ πως η Φυρομία έχει ελάχιστη σχέση με τη Μακεδονία και καλό θα ήταν να μην υπάρχει κανένα παράγωγο του όρου Μακεδονία στο όνομα της χώρας αυτής. Αλλά, επειδή είναι πράγματι παράλογο να αλλάξουν τελείως το όνομα με το οποίο τους αποκαλούσαν στο εσωτερικό της Γιουγκοσλαβίας επί δεκαετίες, λέω, αει στο καλό να τελειώνουμε και να βρούμε μια συμβιβαστική λύση με τον όρο Μακεδονία μέσα.

Είναι λίγοι, πεινασμένοι και διχασμένοι, υπό διαμελισμό. Δεν φοβάμαι τον υπαρκτό αλυτρωτισμό τους και έχω μια στοιχεώδη εμπιστοσύνη στη διεθνή κοινότητα που δεν πρόκειται να επιτρέψει την κατάληψη της Βόρειας Ελλάδας από τους Σκοπιανούς, το αντίθετο παίζει. Έχουμε και ένα brand name διεθνώς, ας μην υποτιμάμε τους εαυτούς μας και ας μη γινόμαστε παρανοϊκοί.

Ως εδώ μια χαρά. Συντάσσοαι κατά συνέπεια πλήρως με την άποψη που έχουν τα 4 από τα 5 κόμματα της Βουλής και χαίρομαι που η ΝΔ ως κυβέρνηση το γύρισε και άφησε τους ψευτοπαλληκαρισμούς που έκανε ως αντιπολίτευση. Θεωρώ πως η στάση που κρατάνε τα 4 αυτά κόμματα φωτεινή εξαίρεση στην εν γένει λαϊκίστική συμπεριφορά τους. Επιτέλους.

Από εκεί και ύστερα, πρέπει να σου ομολογήσω πως, με όλο το σεβασμό, ο τρόπος που διατυπώνεις τις απόψεις σου είναι ανυπόφορος.
Σπας αρχίδια βρε αδελφέ με αυτό το γλοιώδες ύφος τους δήθεν ευγενικού συνηγόρου του διαβόλου.
Και είναι επίσης σπαστικό να λειτουργείς ως αυτοανακηρυχθείς moderator του θρεντ που σχολιάζεις ότι γράφεται εδώ ως κήνσορας.
Πολύ καιρό θέλω να γράψω σε αυτό το θρεντ, αλλά δεν το κάνω γιατί δεν δεν αντέχω αυτό το στυλ σου.

Να ξέρεις πως με τη συμπεριφορά σου δεν εξυπηρετείς το σκοπό που υποτίθεται πως επιδιώκεις. Σπρώχνεις τους άλλους σε ακραίες θέσεις και τελικά παίρνουν ασυλία τα πυροβολημένα εθνικιστάκια που σου κάνουν καζούρα, τη συμπεριφορά και τις απόψεις των οποίων αποδοκιμάζω πλήρως.

Αλλά ρε φίλε, και εσύ ξύνεσαι σαν τρελλός. Τόσο ιντερνετικό μαζοχισμό δεν έχω ξαναδεί.

Γι αυτό, θα εκτιμούσα αν έκανες λίγο κράτει. Τουλάχιστον προσπάθησε να επιβεβαιώσεις πως εσύ έχεις λίγο νιονιό.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Απολύτως σεβαστή η άποψή σου οτι δεν αντέχεις το στυλ μου.
Δεν γίνεται όλοι να γουστάρουν όλους.

Αλλά εφόσον με λες κι εσύ "συνήγορο του διαβόλου" για τις απόψεις που εκφράζω ως προς τα εθνικά (και που είναι παραπλήσιες με τις δικές σου, τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα κάτι να διαφωνώ χοντρά σ' αυτά που λες), γιατί σε ενοχλεί που το κάνω με -όσο γίνεται πιο- ευγενικό τρόπο; Θα προτιμούσες να μιλάω με μπινελίκια κι εγώ;

Δικαίωμά σου να λες ότι γουστάρεις φυσικά, αλλά δεν δικαιούσαι να λες οτι εξυπηρετώ κάποιο σκοπό που γράφω όσα γράφω εδώ. Με αυτή τη λογική, ο καθένας που γράφει εδώ εξυπηρετεί κάποιο σκοπό, μη εξαιρουμένου εσού. Το φόρουμ προσωπικά το θεωρώ κάτι σαν καφενείο, όπου ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του. Και δεν γίνεται να αρέσουν αυτά που λες σε όλους, αυτός όμως δεν είναι λόγος να μην τα λες.

Μου κάνει εντύπωση όμως πως απ' όλους όσοι συμμετείχαμε στην εδώ συζήτηση (αν φυσικά θεωρηθεί συζήτηση, με τόσα σπαμαρίσματα και μπινελίκια), επιλέγεις εμένα για να τα χώσεις. Όπως επίσης που, με 68 μόλις ποστ, μιλάς με τόση άνεση για καταστάσεις που συμβαίνουν εδώ και καιρό στο σάιτ.
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Απολύτως σεβαστή η άποψή σου οτι δεν αντέχεις το στυλ μου.
Δεν γίνεται όλοι να γουστάρουν όλους.

Αλλά εφόσον με λες κι εσύ "συνήγορο του διαβόλου" για τις απόψεις που εκφράζω ως προς τα εθνικά (και που είναι παραπλήσιες με τις δικές σου, τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα κάτι να διαφωνώ χοντρά σ' αυτά που λες), γιατί σε ενοχλεί που το κάνω με -όσο γίνεται πιο- ευγενικό τρόπο; Θα προτιμούσες να μιλάω με μπινελίκια κι εγώ;

Δικαίωμά σου να λες ότι γουστάρεις φυσικά, αλλά δεν δικαιούσαι να λες οτι εξυπηρετώ κάποιο σκοπό που γράφω όσα γράφω εδώ. Το φόρουμ το θεωρώ κάτι σαν καφενείο, όπου ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του. Μου κάνει εντύπωση όμως πως απ' όλους όσοι συμμετείχαμε στην εδώ συζήτηση (αν φυσικά θεωρηθεί συζήτηση, με τόσα σπαμαρίσματα και μπινελίκια), επιλέγεις εμένα για να τα χώσεις.

Είναι δύσκολο να σου το εξηγήσω.
Ενώ μπορεί να μη λες λάθος πράγματα, υπάρχει κάτι στον τρόπο που το λές που προκαλεί εκνευρισμό ακόμη και σε μένα.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να σου δώσω περισσότερες εξηγήσεις και δέχομαι πως η κρίση μου είναι αυθαίρετη και υποκειμενική.

Πως να στο πω: στη θέση σου θα είχα αλλάξει προ πολλού νικ γιατί αυτό το έχεις κάψει...

2 ακόμη παρατηρήσεις:
1) Όταν είπα "εξυπηρετείς κάποιο σκοπό" δεν εννοούσα κάτι πονηρό. Μεταξύ άλλων απεχθάνομαι και την αρρωστημένη συνωμοσιολογία που μας διακρίνει ως φυλή... Εννοώ απλώς πως όταν συμμετέχεις σε ένα διάλογο είναι α) για να ακούσεις τις απόψεις των άλλων και Β) για να πεις τις δικές σου. Εσύ κάνεις κακό στις απόψεις σου.

2) Έχεις ένα point όταν λες πως δεν είναι δίκαιο να την λέω μόνο σε σένα. Σου την είπα σε σένα διότι: α) με τους άλλους δεν έχω σχέση. Ο ομαδικός χλευασμός μου προκαλεί αποστροφή (αν και συμπεριφέρεσαι σαν να το φχαρστιέσαι) και μου θυμίζει την εφαρμογή του νόμου 4000 περί τεντυμποϊσμού. Εντάξει θέλω να πιστεύω πως αφήνουν τον εαυτό τους λίγο παραπάνω ελεύθεροι διότι είμαστε στο ιντερνετ και το μόνο που στραπατσάρουν είναι ένα νικ. Φαντάζομαι πως στην κανονική τους ζωή είναι φυσιολογικοί άνθρωποι. β) εσύ πλασσάρεις τον εαυτό σου ως το σοβαρό και πράο της υπόθεσης.

ΥΓ: Δεν σκοπεύω να συνεχίσω το διάλογο αυτό. Μια επισήμανση έκανα και τέλος. Δεν μπορείς να είσαι εσύ το επίκεντρο του θρεντ. Μεταξύ άλλων, αυτό προσπάθησα να σου εξηγήσω ως αυστηρά προσωπκή μου άποψη.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Για να τελειώνουμε, και για να μην αγανακτήσει και πάλι ο Σταύρος με τα off topic, δεν αισθάνομαι καθόλου ως το επίκεντρο του θρεντ.
Αν δεν υπήρχαν οι γνωστοί που σπαμάρουν και ασχημονούν συστηματικά, θα ήμουν απλώς ένας απ' όλους που συζητάνε, που θα ήταν και το καλύτερο.
Δεν φταίω εγώ όμως που κάποιοι με το που εμφανιστώ σε μια -την οποιαδήποτε- συζήτηση αρχίζουν και "κολλάνε" απο κάτω μου, με το γνωστό τρόπο.
Δεν θεωρώ οτι είναι λόγος αυτός να αλλάξω νικ, επειδή το έχω "κάψει", όπως λες. Με παλιό η με νέο νικ, αυτά πρεσβεύω, τι να κάνουμε.
Αλλά και σ' αυτά που πρεσβεύω, δεν αισθάνομαι οτι τα "εκπροσωπώ" κιόλας, οπότε δεν με απασχολεί αν τους κάνω καλό ή κακό. Σου είπα, θα ήθελα να πιστεύω πως εδώ είναι ένα πολιτισμένο -έστω και με εντάσεις ενίοτε, δεν με ενοχλούν- καφενείο.
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
OK, σέβομαι την άποψή σου. Και όλων δλδ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom