Νέα

Λιώμα στο ποτό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubaman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 125
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.418
Πόντοι
2.356

Συνημμένα

  • 98151A08-510D-4272-8222-7E278523B12B.jpeg
    98151A08-510D-4272-8222-7E278523B12B.jpeg
    2,2 MB · Εμφανίσεις: 74

Dont simp

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2019
Μηνύματα
71
Like
82
Πόντοι
0
Καραμανη σε νιώθω πως λες αλήθεια.. Θα ήμασταν κολλητοί εμείς οι δύο και γω τριμπουρδελο είμαι.. Με σώνει η πυγμαχία και βγάζω καμία τοξινη
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
αμετρητα μεθυσια αλλα οχι κατι πολυ extreme..
-εχω ξυπνησει διπλα σε μετρια αγγλιδα.
-το ιδιο σε φιλανδεζα....
-εχω κοιμηθει σε στριπ οσπου εκλεισε στις 8 τοτε.
-μια φορα τσακωμο με πορτιερη του sirroco συγγρου
-να μην μπορω να γυρισω σπιτι απο παρτυ σε αλλο σπιτι στα 800 μετρα..και χαθηκα..
-σε νησι να βρω το δωματιο μετα απο 6 ωρες...το πρωι
και πολλα αλλα..
---------------------------------
αυτο που με ξενερωσε ηταν σε γνωστο μαγαζι απο βοτκα να ξυπνησω αλλη μερα και να μην θυμαμαι ΤΙΠΟΤΑ.
και δεν ειχα πιει και πολυ 3,4 διπλες...εκει την επομενη μερα εκλασα πανω μου γιατι οσο κ να ειχα πιει παντα θυμομουν οχι ολα αλλα αρκετα, εκεινη την μερα τιποτα σαν delete οριστικο.
--
ειναι αστειο πλεον το ποτο να ειναι κοινωνικα αποδεκτο οταν υπαρχει καταχρηση....και παλιοτερα μαγκια.
 

Giannis_127

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
627
Κριτικές
9
Like
1.055
Πόντοι
86
Αρκετά βράδια κατέληξα να έχω πιει αρκετά με την παρέα... Το μόνο κακό είναι ότι σχεδόν όλες τις φορές μετά οδηγάω για να γυρίσω αλλά ευτυχώς δεν προέκυψε κανένα ατύχημα!!! Θα συνεχίσω να πίνω με τις παρέες μου και ελπίζω να το απολαμβάνουμε όπως το παρελθόν!
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Αρκετά βράδια κατέληξα να έχω πιει αρκετά με την παρέα... Το μόνο κακό είναι ότι σχεδόν όλες τις φορές μετά οδηγάω για να γυρίσω αλλά ευτυχώς δεν προέκυψε κανένα ατύχημα!!! Θα συνεχίσω να πίνω με τις παρέες μου και ελπίζω να το απολαμβάνουμε όπως το παρελθόν!
---
Μην το παρεις σαν κηρυγμα,αποφυγε το τιμονι να ξερεις 1 φορα θα γινει η στραβη, μπορει στην πορεια να εχουν γινει πολλα παρα-λιγο,πολλα ΑΝ.... η και ψιλοζημιες...
την στιγμη ομως που η μοιρα η τυχη θα το φερει θα το μετανιωσεις πικρα..δεν λεω να φοβασαι κτλ, στο λεω εκ πειρας(οχι δικη μου) αλλα εχω δει αμετρητα συμβαντα ειδικα στα 90ς που δεν υπηρχε κ τοσο ελεγχος.
 

ilarionas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2015
Μηνύματα
18
Κριτικές
4
Like
144
Πόντοι
280
Αρκετά βράδια κατέληξα να έχω πιει αρκετά με την παρέα... Το μόνο κακό είναι ότι σχεδόν όλες τις φορές μετά οδηγάω για να γυρίσω αλλά ευτυχώς δεν προέκυψε κανένα ατύχημα!!! Θα συνεχίσω να πίνω με τις παρέες μου και ελπίζω να το απολαμβάνουμε όπως το παρελθόν!
---
Μην το παρεις σαν κηρυγμα,αποφυγε το τιμονι να ξερεις 1 φορα θα γινει η στραβη, μπορει στην πορεια να εχουν γινει πολλα παρα-λιγο,πολλα ΑΝ.... η και ψιλοζημιες...
την στιγμη ομως που η μοιρα η τυχη θα το φερει θα το μετανιωσεις πικρα..δεν λεω να φοβασαι κτλ, στο λεω εκ πειρας(οχι δικη μου) αλλα εχω δει αμετρητα συμβαντα ειδικα στα 90ς που δεν υπηρχε κ τοσο ελεγχος.
---
Εμένα με φρέναρε ένα σπασμένο πόδι. Φτηνά την γλύτωσα. Από τότε όταν θα βγω από το σπίτι για "καλοπέραση", βγαίνω ποδαράτος.
Είχα πάντως μια φορά περάσει τόσο καλά που ξυπνώντας το πρωί δεν θυμόμουν μετά τα ουίσκια σε παραλιακό μαγαζί, πως έφτασα σπίτι.
Με διαφώτισε και με έκανε να θυμηθώ το Google Maps History! Έφτασα σίγουρα σε δυο κωλόμπαρα και έκανα και τσάρκα στα σπιτάκια! Ακόμα δεν θυμάμαι τα πάντα από εκείνη τη βραδιά.
Γεροί να είμαστε να τα ξανά κάνουμε.
"Δε σε φοβούμαι Χάροντα κι όποτε θέλεις κόπια,
μα το ποτήρι της ζωής ξεχειλισμένο το' πια!"
Χρόνια πολλά με υγεία και χαρά σε όλους!
 

jigis0702

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2012
Μηνύματα
245
Κριτικές
1
Like
277
Πόντοι
21
Αρκετά βράδια κατέληξα να έχω πιει αρκετά με την παρέα... Το μόνο κακό είναι ότι σχεδόν όλες τις φορές μετά οδηγάω για να γυρίσω αλλά ευτυχώς δεν προέκυψε κανένα ατύχημα!!! Θα συνεχίσω να πίνω με τις παρέες μου και ελπίζω να το απολαμβάνουμε όπως το παρελθόν!

Να λες σε μια γκομενα να σε γυρισει σπιτι. Και μετα για ευχαριστω της λες να ανεβει και στο σπιτι :wink:
 

Katz

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
487
Κριτικές
33
Like
3.426
Πόντοι
2.591
Η καλή παρέα σου παίρνει τα κλειδιά μετά το τρίτο ποτό και στο τέλος της βραδιάς σου καλεί ταξί να πας στο σπίτι . Δεν παίζουνε με αυτά τύπε, έχουμε χάσει κόσμο κοντινό μας από τέτοιες εγκληματικές ηλιθιότητες , μια κακή στιγμή δεν γυρίζει πίσω μια ζωή. Μην το ξεχνάς αυτό . Καλύτερα 15-20 ευρώ σε ταξί και πιες τα πόδια σου αν θέλεις πάντως τιμόνι μην πιάσεις.


Αρκετά βράδια κατέληξα να έχω πιει αρκετά με την παρέα... Το μόνο κακό είναι ότι σχεδόν όλες τις φορές μετά οδηγάω για να γυρίσω αλλά ευτυχώς δεν προέκυψε κανένα ατύχημα!!! Θα συνεχίσω να πίνω με τις παρέες μου και ελπίζω να το απολαμβάνουμε όπως το παρελθόν!
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Καμιά φάση με νοσοκομεία, κλήσεις από την τροχαία, ακινητοποίηση οχήματος. καραγκιοζιλίκια και ρεζιλίκια.
Υπάρχουν και οι φάσεις Παντελίδη. Εδώ γράφουμε πιο light φάσεις

If You Drink, Then Drive, You're A Bloody Idiot

:zombie::zombie::zombie:
Pakis Sapakis
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
η ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ παγιδα ειναι το μουνι, εξηγω, εχεις ερθει στο "κεφι" και αυτη το ιδιο, το 98% θεωρει μαλακια να μπει σε ταξι η οποια αλλη επιλογη,μπας και χασει την γκομενα η τον περασει για φλωρο.
Η ΣΟΒΑΡΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ποτε δεν θα αφησει τον αλλο να οδηγησει θα σκεφτει τον εαυτο της και τον τυπο, και οχι τα χρηματα για το ταξι.
αυτο εχει γινει χιλιαδες φορες, ασχετα αν πολλοι δεν το λενε, η αλλη περιπτωση ειναι ειμαι χαλια ψυχολογικα και βγαινω να τα σπασω!!!(σοβαρα? κατσε γινε λιωμα σπιτι)-
Ειχα φιλο με σοβαρο προβλημα με ποτο αλλα σουπερ γυναικας το πως μπαιναν οι γυναικες στο αμαξι ηταν αποριας αξιο.
μια φορα ειχαμε 2 αγγλιδες η μια γνωστη barwoman ενω πηγαιναμε για @@@ 4αδα, η μια που εμπαινε 1 φορα του λεει κοψε ταχυτητα 1,2,3....στο φαναρι ανοιγει την πορτα και φευγει(παει η δικια μου!), η αλλη τον ηξερε τι παλαβος ειναι, ασχετα που δεν γ@@ την αλλη τοτε την παραδεχτηκα γιατι τα εγραψε ολα και σηκωθηκε κ εφυγε ειρωνια δεν ειχε πιει πολυ εκεινη την μερα-
παντα μα παντα εφευγα με ταξι η σολο η με γκομενα η 3 επιλογη οδηγουσε η γκομενα δικο της αμαξι.θα μουν ηταν αδιανοητο να προκαλεσω μονιμη βλαβη σε καποιον που δεν θα μου εφταιγε σε τιποτα-πολλες μαλακιες εχω κανει ομως σε αυτο το κομματι ημουν σταθερος.
ακομη δεν μπορω να καταλαβω πως εκεινη την μερα που εγραψα παραπανω να μην θυμαμαι τιποτα, να ξυπναω στο κρεββατι με τα ρουχα και να μην θυμαμαι τιποτα μονο κουβεντα με μια γκομενα- για μενα αυτο ηταν μεγαλο ΣΟΚ...πως με γυρισαν, σηκωσαν...ουτε θυμαμαι...να εχω ξεχασει στιγμες ΝΑΙ απειρες φορες να εχω ξεχασει σχεδον την μιση βραδια ποτε----αυτο δεν το εχω χωνεψει ακομη κ τωρα που γραφω.
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Η καλή παρέα σου παίρνει τα κλειδιά μετά το τρίτο ποτό και στο τέλος της βραδιάς σου καλεί ταξί να πας στο σπίτι . Δεν παίζουνε με αυτά τύπε, έχουμε χάσει κόσμο κοντινό μας από τέτοιες εγκληματικές ηλιθιότητες , μια κακή στιγμή δεν γυρίζει πίσω μια ζωή. Μην το ξεχνάς αυτό . Καλύτερα 15-20 ευρώ σε ταξί και πιες τα πόδια σου αν θέλεις πάντως τιμόνι μην πιάσεις.


Αρκετά βράδια κατέληξα να έχω πιει αρκετά με την παρέα... Το μόνο κακό είναι ότι σχεδόν όλες τις φορές μετά οδηγάω για να γυρίσω αλλά ευτυχώς δεν προέκυψε κανένα ατύχημα!!! Θα συνεχίσω να πίνω με τις παρέες μου και ελπίζω να το απολαμβάνουμε όπως το παρελθόν!
---
αυτο ακριβως.....εχει τυχει να ριξω σφαλιαρα-χαστουκι σε φιλο να τον συνεφερω....την επομενη εσκυψε κεφαλι και ειπε ειχες δικιο....εκεινη την στιγμη ομως στραβωσε
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.195
Κριτικές
20
Like
3.731
Πόντοι
1.446
Καλησπέρα σε όλους, χρόνια πολλά.

Δεν έχω μεγάλη σχέση με τα ξίδια... Θυμάμαι όμως δύο μεθύσια, πριν από καμιά 15ρια χρόνια, το ένα σοβαρό...

Στο πρώτο ήπια 8 μπύρες και μετά χαιρέταγα στρατιωτικά τα άδεια μπουκάλια, αφού τα είχα βάλει στην σειρά, τον εμετό τον γλίτωσα στο μισό κλικ...

Στο δεύτερο, που μου συνέβη σε ένα καφενείο, στην πλατεία Αττικής (τώρα έχει γίνει φαρμακείο), ήταν το πιο σοβαρό...

Το περίεργο είναι ότι είχα πιει την ίδια ποσότητα ρετσίνας με τις άλλες φορές (είχα πάει άλλες δυο-τρεις φορές εκεί), όχι ξεροσφύρι αλλά με κάτι συνοδευτικά...

Ήταν λες και είχα πάρει LSD... :crazy:crazy::crazy:: Έβλεπα την τηλεόραση του καφενείου και νόμιζα ότι έπαιζα και εγώ μέσα...

Τα χρώματά της μου φαίνονταν τόσο φωτεινά, όσο ποτέ άλλοτε...

Ο χρόνος είχε σταματήσει και όλα μου φαίνονταν πολύ αργά...

Πήγα να φωνάξω την γκαρσόνα, για να πληρώσω και να φύγω, αλλά συνειδητοποίησα ότι δεν μπορούσα...:confused::confused::confused:

Κάτι παρακείμενοι Πακιστανοί κατάλαβαν και την φώναξαν για λογαριασμό μου...:

Τότε διαπίστωσα ότι άλλα έλεγα και άλλα ήθελα να πω...:idiot::idiot::idiot:

Τελικά πλήρωσα και πήγα να σηκωθώ να φύγω...

Επιστράτευσα όλες τις δυνάμεις μου για να σηκωθώ από την καρέκλα...

Μόλις κατάφερα και σηκώθηκα εδώ πάταγα, εκεί βρισκόμουν...

Και ξαφνικά βρέθηκα στην μεγάλη πρόκληση: Να σημαδέψω την πόρτα για να βγω... Τελικά τα κατάφερα...

Με το που βγήκα στην πλατεία τα πράγματα ήταν χειρότερα... Τότε κατάλαβα την σοβαρότητα της κατάστασής μου...

Κάθε βήμα το έκανα με δυσκολία, σε κάποια στιγμή στο μέσον της πλατείας, άρχισα να σβήνω, ένοιωσα στην κυριολεξία να έρχεται το τέλος... Κατάλαβα πως πεθαίνουν...

Με τα πολλά σιγά-σιγά πήγα σπίτι, κάνοντας ζικ-ζακ και πηγαίνοντας κάθε τόσο να σβήσω, ενώ οι περαστικοί είδα πως τρόμαζαν στην όψη μου...

Όταν τελικά έφτασα στο σπίτι μου, ένοιωσα την τάση για εμετό, αλλά παρόλα αυτά δεν έκανα... Μπόρεσα σιγά-σιγά και έφτιαξα έναν ελληνικό καφέ και μόλις άρχισα να πίνω ένοιωσα καλύτερα...

Όταν μετά από καιρό μιλάγαμε με έναν Πολωνό νοικάρη μου, που τελικά σύχναζε εκεί και αυτός μου είπε με νόημα ότι είναι βρώμικα εκεί...











 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Καλησπέρα σε όλους, χρόνια πολλά.

Δεν έχω μεγάλη σχέση με τα ξίδια... Θυμάμαι όμως δύο μεθύσια, πριν από καμιά 15ρια χρόνια, το ένα σοβαρό...

Στο πρώτο ήπια 8 μπύρες και μετά χαιρέταγα στρατιωτικά τα άδεια μπουκάλια, αφού τα είχα βάλει στην σειρά, τον εμετό τον γλίτωσα στο μισό κλικ...

Στο δεύτερο, που μου συνέβη σε ένα καφενείο, στην πλατεία Αττικής (τώρα έχει γίνει φαρμακείο), ήταν το πιο σοβαρό...

Το περίεργο είναι ότι είχα πιει την ίδια ποσότητα ρετσίνας με τις άλλες φορές (είχα πάει άλλες δυο-τρεις φορές εκεί), όχι ξεροσφύρι αλλά με κάτι συνοδευτικά...

Ήταν λες και είχα πάρει LSD... :crazy:crazy::crazy:: Έβλεπα την τηλεόραση του καφενείου και νόμιζα ότι έπαιζα και εγώ μέσα...

Τα χρώματά της μου φαίνονταν τόσο φωτεινά, όσο ποτέ άλλοτε...

Ο χρόνος είχε σταματήσει και όλα μου φαίνονταν πολύ αργά...

Πήγα να φωνάξω την γκαρσόνα, για να πληρώσω και να φύγω, αλλά συνειδητοποίησα ότι δεν μπορούσα...:confused::confused::confused:

Κάτι παρακείμενοι Πακιστανοί κατάλαβαν και την φώναξαν για λογαριασμό μου...:

Τότε διαπίστωσα ότι άλλα έλεγα και άλλα ήθελα να πω...:idiot::idiot::idiot:

Τελικά πλήρωσα και πήγα να σηκωθώ να φύγω...

Επιστράτευσα όλες τις δυνάμεις μου για να σηκωθώ από την καρέκλα...

Μόλις κατάφερα και σηκώθηκα εδώ πάταγα, εκεί βρισκόμουν...

Και ξαφνικά βρέθηκα στην μεγάλη πρόκληση: Να σημαδέψω την πόρτα για να βγω... Τελικά τα κατάφερα...

Με το που βγήκα στην πλατεία τα πράγματα ήταν χειρότερα... Τότε κατάλαβα την σοβαρότητα της κατάστασής μου...

Κάθε βήμα το έκανα με δυσκολία, σε κάποια στιγμή στο μέσον της πλατείας, άρχισα να σβήνω, ένοιωσα στην κυριολεξία να έρχεται το τέλος... Κατάλαβα πως πεθαίνουν...

Με τα πολλά σιγά-σιγά πήγα σπίτι, κάνοντας ζικ-ζακ και πηγαίνοντας κάθε τόσο να σβήσω, ενώ οι περαστικοί είδα πως τρόμαζαν στην όψη μου...

Όταν τελικά έφτασα στο σπίτι μου, ένοιωσα την τάση για εμετό, αλλά παρόλα αυτά δεν έκανα... Μπόρεσα σιγά-σιγά και έφτιαξα έναν ελληνικό καφέ και μόλις άρχισα να πίνω ένοιωσα καλύτερα...

Όταν μετά από καιρό μιλάγαμε με έναν Πολωνό νοικάρη μου, που τελικά σύχναζε εκεί και αυτός μου είπε με νόημα ότι είναι βρώμικα εκεί...
Αρα καλα εγινε φαρμακειο μετα...:confused::confused::confused:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Καλησπέρα σε όλους, χρόνια πολλά.

Στο πρώτο ήπια 8 μπύρες και μετά χαιρέταγα στρατιωτικά τα άδεια μπουκάλια, αφού τα είχα βάλει στην σειρά, τον εμετό τον γλίτωσα στο μισό κλικ...

Πώς μεθάς με μπύρες ρε φίλε;Εγώ όσες και να πιω,δε με πιάνουν

Άσε που είναι και σπάσιμο κάθε 5 λεπτά να πας για κατούρημα
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.186
Like
1.704
Πόντοι
216
Δε θα ξεχάσω ποτέ πριν 15 χρόνια,είχα πιεί τα άντερα μου(3 μπύρες corona) σε διακοπές και πήγα τουαλέτα να κάνω εμετό,τρελή φάση....:confused::confused::confused:
Κι εγώ που νόμιζα ότι στις 3 μπύρες έρχεται το τέλος αφού με μία πάντα ήμουν λιάρδα... :S Ουφ τύπε, καθησυχάστηκα
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.195
Κριτικές
20
Like
3.731
Πόντοι
1.446
Καλησπέρα σε όλους, χρόνια πολλά.

Στο πρώτο ήπια 8 μπύρες και μετά χαιρέταγα στρατιωτικά τα άδεια μπουκάλια, αφού τα είχα βάλει στην σειρά, τον εμετό τον γλίτωσα στο μισό κλικ...

Πώς μεθάς με μπύρες ρε φίλε;Εγώ όσες και να πιω,δε με πιάνουν

Άσε που είναι και σπάσιμο κάθε 5 λεπτά να πας για κατούρημα

Δεν αντιδρούν όλοι ίδια στην ουσία αλκοόλ, όπως συμβαίνει με όλες τις ουσίες βέβαια...

Είναι θέμα του κάθε οργανισμού καθαρά...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Αμα είναι να μεθύσεις καλύτερα σπίτι σου.Εξω σερβίρουν μπόμπες οπότε δεν ξέρεις τι παίζει.Το χειρότερο είναι με τις γκόμενες,τουλάχιστον στους άντρες στέλνεται ένα μήνυμα από το σώμα κάποια στιγμή,σταμάτα τώρα να πίνεις αλλιώς την πούτσισες.Στις γκόμενες δε στέλνεται αυτο το μήνυμα και κάνουν μαλακίες ειδικά άμα έχουν άντρα ή φίλες δίπλα νιώθουν ασφαλείς.
Επίσης οι γκόμενες είναι ηλίθιες δεν μπορούν να ξεχωρίσουν το αληθινό ποτό από τη μαλακία,πίνουν κοκταίηλ με πολά σκατά μέσα κτλ.Δεν καταλαβαίνουν γιατί η βότκα ή το ουίσκυ είναι σαφώς ανώτερα από όλα τα άλλα στην καθαρή μορφή.
Οπότε με γκόμενα έξω πρέπει να μείνεις σχετικά νηφάλιος αφού είσαι υπεύθυνος να την οδηγήσεις σπίτι ή ξενοδοχείο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom