Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 11 άτομα (1 μέλη και 10 επισκέπτες)

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
Ναι τυπαρα μου αυτο σε ρωτησα.Αυτο σε ρωτησα ΑΛΛΑ δεν μου απαντας σε αυτο που σε ρωτησα...
Σε πειραξαν οι αλβανοι και οι βουλγαροι και οι περσες και οι ινδιανοι γιατι επαψες να εισαι μονοπωλιο στο νησακι σου και να ζητας οτι σου κατεβει στο κεφαλι για να αλλαξεις μια λαμπα.Λες και ο μπαρμπα-κωστας εχει καμια συμπαθεια ιδιαιτερη στα αλβαναρια ή στους βουλγαρους...την τσεπουλα του κοιταει οπως ακριβως την κοιτας και εσυ...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


ψαρας ειμαι...σε σκουνα μενω
αστο αδελφε δυστηχως δεν καταλαβαινεις. αν ζηταγα οτι μου κατεβαινε για μια λαμπα μεσα σε εναν χρονο δεν θα ειχα δουλεια θα με ειχαν παρει χαμπαρη δεν θα δουλευα 24 χρονια τωρα εδω εσυ δεν μας λες καν με τι ασχολησε καταλαβαμε!!!!!! καλη συνεχεια και υγεια σου ευχομαι
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.643
Like
11.067
Πόντοι
3.656
Mισο ρε παλλήκαρε. Κι εγώ ΕΕ είμαι και όλοι οι πελάτες μου ζητούν να κοπούν τα πάντα. Οπότε δε μπορώ να κρύψω τίποτα. Δηλαδή εγω μαλάκας είμαι που δε φοροδιαφευγω και είστε έξυπνοι όλοι εσείς που το κάνετε;
Πες ότι μπορώ να το κάνω και γι αυτό το κάνω. Να το δεχτώ.
Ο Αλβανός δικαιολογία είναι. Αφου πλέον στην οικοδομή πχ δε βλέπεις Έλληνα. Όλοι Αλβανοί και μερικοί Βουλγαρορουμάνοι είναι.
Δηλαδή πριν τους Αλβανούς έκοβαν όλοι τα πάντα;
Ξέρουμε κι άλλοι πως λειτουργεί η αγορά. Όποιος μπορεί να φοροδιαφυγει το κάνει.
Εδώ πας σε γιατρό και σου λέει τόσο και χωρίς απόδειξη τόσο.
Ποιον φοβάται ο γιατρός μη του πάρει τον ασθενη;
Τον Αλβανό;
Πας σε εμπορικό τα ίδια.
Αυτοί ποιόν φοβούνται ότι θα τους πάρει τον πελατη;
Τον Αλβανό;
Δεν το εχει το παλλικαρι...Μπηκε να καντηλιασει κουλη και τα μπερδεψε ολα μαζι,φπα,βιβλια,μαυρα,αλβανους,βουλγαρους και χωριανους.
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.643
Like
11.067
Πόντοι
3.656
αστο αδελφε δυστηχως δεν καταλαβαινεις. αν ζηταγα οτι μου κατεβαινε για μια λαμπα μεσα σε εναν χρονο δεν θα ειχα δουλεια θα με ειχαν παρει χαμπαρη δεν θα δουλευα 24 χρονια τωρα εδω εσυ δεν μας λες καν με τι ασχολησε καταλαβαμε!!!!!! καλη συνεχεια και υγεια σου ευχομαι
Μωρε εγω μια χαρα καταλαβαινω...Και οι αλλοι εδω μεσα μια χαρα καταλαβαινουν
Καλη συνεχεια
 

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
Mισο ρε παλλήκαρε. Κι εγώ ΕΕ είμαι και όλοι οι πελάτες μου ζητούν να κοπούν τα πάντα. Οπότε δε μπορώ να κρύψω τίποτα. Δηλαδή εγω μαλάκας είμαι που δε φοροδιαφευγω και είστε έξυπνοι όλοι εσείς που το κάνετε;
Πες ότι μπορώ να το κάνω και γι αυτό το κάνω. Να το δεχτώ.
Ο Αλβανός δικαιολογία είναι. Αφου πλέον στην οικοδομή πχ δε βλέπεις Έλληνα. Όλοι Αλβανοί και μερικοί Βουλγαρορουμάνοι είναι.
Δηλαδή πριν τους Αλβανούς έκοβαν όλοι τα πάντα;
Ξέρουμε κι άλλοι πως λειτουργεί η αγορά. Όποιος μπορεί να φοροδιαφυγει το κάνει.
Εδώ πας σε γιατρό και σου λέει τόσο και χωρίς απόδειξη τόσο.
Ποιον φοβάται ο γιατρός μη του πάρει τον ασθενη;
Τον Αλβανό;
Πας σε εμπορικό τα ίδια.
Αυτοί ποιόν φοβούνται ότι θα τους πάρει τον πελατη;
Τον Αλβανό;
αυτο δεν το πιστευω αδελφε!! δεν παιζει αυτο που λες εκτος απο το νησι εχω δουλεψει και αθηνα και θεσσαλονικη σαν μαστορας και οχι αφεντικο για καποιους μηνες το χειμωνα που δεν υπαρχει πολυ δουλεια στο νησι με συγχωρεις αλλο δεν το πιστεω αυτο που λες
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
κανεις λαθος γιατι δεν ξερεις τι σου γινεται.. οταν εχεις ανοιχτα βιβλια πρεπει καθε χρονο να κοβεις για να δικαιολογησεις τα εσοδα της επιχηρησεις σου αλλιως σε 2 με 3 χρονια αυτοματα δεν ισχουσε η σφραγιδα που σου εδιναν στην αρχη για εναρξη επαγγελματος και στην ουσια ησουν κλειστος και δουλευες μονο μαυρα και αν ηθελες επανεναξη αστο καλυτερα το τι πληρωνες....

Κάτσε γιατί τα λες λίγο περίεργα. Κόβεις και δηλώνεις έσοδα ... μέχρι εδώ καλά ... μέχρι να αλλάξει το φορολογικό φέτος, 99% αφήνω και μια πιθανότητα σφάλματος, αν δεν είχες κόψει μια χρονιά, μπορούσες να κάνεις ανάλωση κεφαλαίου προηγούμενων ετών για να καλύψεις πχ τεκμήρια ή κάποια αγορά. Άρα γιατί να σου ακυρώσουν σφραγίδα ????

το αφολογητο υπηρχε και καποιοι το ειχαν ξεφτιληση με αυτο εννοειτε οτι μπαρμπα κωστα με αποδειξη ειναι τοσο το φπα του πελατη εγω θα το πληρωσω?? ξερεις τι λες?? σε ενα τιμολογιο πληρωνω φπα και εγω και ο πελατης. 24 φπα και 24 προκαταβολη φορου συνολο 48% θελεις να πληρωσω και το φπα του πελατη?? δυστυχως εισαι ασχετος και δεν ξερεις τι γραφεις.. πηγενε στο περιπτερο αγορασε τσιγαρα και πες του περιπτερα να πληρωσει αυτος το φπα!!!! αυτο μου λες τωρα.. ειμαι ολιγον επιθετικος εχεις δικιο σε αυτο αλλα οχι να μας πουνε και κλεφτες οι κλεφτες!!

Σε ένα τιμολόγιο που εκδίδεις, ΦΠΑ πληρώνει μόνο ο πελάτης σου, εσύ απλά το εισπράττεις και το αποδίδεις, δεν το πληρώνεις.

Η προκαταβολή φόρου σου που λες έχει να κάνει με το έσοδα - έξοδα, οπότε μπορεί αν ναι μεγάλο ποσό, μικρό ή μηδενικό.

Ξανά για το ΦΠΑ, δεν το πληρώνεις το αποδίδεις. Εφόσον έχεις κι εσύ έξοδα συμψηφίζονται τα ΦΠΑ και αποδίδεις τη διαφορά αν είναι χρεωστική ή περνάει στο επόμενο 3μηνο/ χρόνο αν είναι πιστωτική.


Από αυτά που γράφεις μια απορία μου γεννάται ... Ρε μαλάκες πως στον πούτσο κρατάτε επιχειρήσεις ????!!!!! Δεν έπρεπε καν να σας αφήνουν να ανοίξετε εξ αρχής
 

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
Δεν το εχει το παλλικαρι...Μπηκε να καντηλιασει κουλη και τα μπερδεψε ολα μαζι,φπα,βιβλια,μαυρα,αλβανους,βουλγαρους και χωριανους.
ειχα την καλη διαθεση να σου απαντησω σε οτι με ρωτησες τιποτα δεν εμπλεξα.. κατι εμαθες στην κουνα σου τωρα
 

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
Κάτσε γιατί τα λες λίγο περίεργα. Κόβεις και δηλώνεις έσοδα ... μέχρι εδώ καλά ... μέχρι να αλλάξει το φορολογικό φέτος, 99% αφήνω και μια πιθανότητα σφάλματος, αν δεν είχες κόψει μια χρονιά, μπορούσες να κάνεις ανάλωση κεφαλαίου προηγούμενων ετών για να καλύψεις πχ τεκμήρια ή κάποια αγορά. Άρα γιατί να σου ακυρώσουν σφραγίδα ????



Σε ένα τιμολόγιο που εκδίδεις, ΦΠΑ πληρώνει μόνο ο πελάτης σου, εσύ απλά το εισπράττεις και το αποδίδεις, δεν το πληρώνεις.

Η προκαταβολή φόρου σου που λες έχει να κάνει με το έσοδα - έξοδα, οπότε μπορεί αν ναι μεγάλο ποσό, μικρό ή μηδενικό.

Ξανά για το ΦΠΑ, δεν το πληρώνεις το αποδίδεις. Εφόσον έχεις κι εσύ έξοδα συμψηφίζονται τα ΦΠΑ και αποδίδεις τη διαφορά αν είναι χρεωστική ή περνάει στο επόμενο 3μηνο/ χρόνο αν είναι πιστωτική.


Από αυτά που γράφεις μια απορία μου γεννάται ... Ρε μαλάκες πως στον πούτσο κρατάτε επιχειρήσεις ????!!!!! Δεν έπρεπε καν να σας αφήνουν να ανοίξετε εξ αρχής
αστο αδελφε καμια σχεση.. εσυ με τι ασχολεισε ειπαμε??
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
δεν θα πω οτι μισουνται αλλα πολλοι θελουν να εχουν κατι παραπανω απο εσενα πχ. καλυτερο σπιτι, αυτοκινητο, λεφτα κτλ. η μαλακισμενη νοοτροπια της επαρχιας. και θα προτημησουν τον εκαστοτε αλβανο απο το παρουν εναν ντοπιο και να δωσουν τα λεφτα τους σε ντοπιο αυτη ειναι η αληθεια φιλε μ

Με το πιο πάνω post σου και με αυτό ... το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι έχεις μάθει να κάνεις κάτι ... μικρή η αγορά και στάνταρ πελάτες ... πούτσα σου να εξελιχθείς ... σκάνε μύτη Αλβανοί Βούλγαροι ... κάνετε τη μαλακία να μην τους διώξετε με τρόπο και ταυτόχρονα δεν κάνεις καμία κίνηση να διαφοροποιηθείς ή να ανεβάσεις το πλεονέκτημα σου

Το γιατί χάνετε δουλειές δεν είναι μόνο διαφορά τιμής
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.363
Like
20.163
Πόντοι
6.056
Tραγικη η κατασταση εδω μεσα,απο τα μπινελικια και τα ραντεβου θανατου φτασαμε σε λογιστικα σφαλματα,φπα τριμηνου κλπ:confused::confused::confused:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.491
Like
6.128
Πόντοι
2.356
αυτο δεν το πιστευω αδελφε!! δεν παιζει αυτο που λες εκτος απο το νησι εχω δουλεψει και αθηνα και θεσσαλονικη σαν μαστορας και οχι αφεντικο για καποιους μηνες το χειμωνα που δεν υπαρχει πολυ δουλεια στο νησι με συγχωρεις αλλο δεν το πιστεω αυτο που λες
Κακώς δεν το πιστεύεις. Όλοι εργολάβοι ειναι και πάει το καινούριο Sprinter, με αλβανικό επώνυμο στη μαρκίζα, σύννεφο.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
αστο αδελφε καμια σχεση.. εσυ με τι ασχολεισε ειπαμε??

Εγώ ? Τίποτα τύπε ... σκράπ ότι βρίσκω σε κάδους και τα δίνω το κιλό 17 λεπτά ... έτσι για το χόμπι να περνάει η ώρα :confused:
 

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
αστο αδελφε καμια σχεση.. εσυ με τι ασχολεισε ειπαμε??

Με το πιο πάνω post σου και με αυτό ... το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι έχεις μάθει να κάνεις κάτι ... μικρή η αγορά και στάνταρ πελάτες ... πούτσα σου να εξελιχθείς ... σκάνε μύτη Αλβανοί Βούλγαροι ... κάνετε τη μαλακία να μην τους διώξετε με τρόπο και ταυτόχρονα δεν κάνεις καμία κίνηση να διαφοροποιηθείς ή να ανεβάσεις το πλεονέκτημα σου

Το γιατί χάνετε δουλειές δεν είναι μόνο διαφορά τιμής
θα τους εξα'ιλοσουμε για κανε πως πας να τους πειραξης η να κανεις καταγγελια... στην καλυτερη θα βρεθεις σε κανα νοσοκομειο σπασμενος στο ξυλο.. εχει γινει γι αυτο στο γραφω... καλη συνεχεια και σε εσενα αδελφε υγεια σου ευχομαι και εσενα
 

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
Κακώς δεν το πιστεύεις. Όλοι εργολάβοι ειναι και πάει το καινούριο Sprinter, με αλβανικό επώνυμο στη μαρκίζα, σύννεφο.
αυτο δεν κολλαει πουθενα με τις τεχνικες δουλειες τις οικοδομης! προφανος εσυ εχεις μαγαζι
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
θα τους εξα'ιλοσουμε για κανε πως πας να τους πειραξης η να κανεις καταγγελια... στην καλυτερη θα βρεθεις σε κανα νοσοκομειο σπασμενος στο ξυλο.. εχει γινει γι αυτο στο γραφω... καλη συνεχεια και σε εσενα αδελφε υγεια σου ευχομαι και εσενα

Αυτά τα πνίγεις στον ασβέστη στην αρχή όταν είναι 1-2 ... όταν έχουν γίνει μαφία και πας να τα βάλεις μαζί τους έχει παρακοιμηθεί

και σε νησί 5000 κατοίκων ιδίως ... παρακοιμηθήκατε
 

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
Αυτά τα πνίγεις στον ασβέστη στην αρχή όταν είναι 1-2 ... όταν έχουν γίνει μαφία και πας να τα βάλεις μαζί τους έχει παρακοιμηθεί

και σε νησί 5000 κατοίκων ιδίως ... παρακοιμηθήκατε
σε αυτο εχεις απολυτο δικιο!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom