Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Θα σου πω εγω τι εκανες λαθος...
Εαν εισαι ελ.επαγγελματιας απο τα 16 σου οπως λες και τωρα εισαι 40,δεν φροντισες να βαλεις κατι στην ακρη απο τα κλεμμενα τοσα χρονια...για τις δυσκολες μερες...δεν προεβλεψες δηλαδη οτι δεν θα μπορεις να κλεβεις για παντα και να φοροδιαφευγεις.Δεν εισαι και μεντιουμ βεβαια αλλα καποια στιγμη επρεπε να σκεφτεις οτι η μπανκα-καζινο δε χανει ποτε!!!
Μπορει να σου δινει στην αρχη αλλα στο τελος θα σε ξετιναξει.

Ρε ψηλέ τι του λες του ανθρώπου δεν σου γράφει από κανά γιωτ στο Bou

Οτι λίγοι έχουν κατά νου σε αυτή την κωλοχώρα τι σημαίνει αποταμίευση ή αν κάνουν, αυτομάτως δεν τους καθιστά απατεώνες που ΄οτι πιάνουν στα χέρια τους τα κάνουν χαρτοπόλεμο
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.659
Like
11.111
Πόντοι
3.656
Ρε ψηλέ τι του λες του ανθρώπου δεν σου γράφει από κανά γιωτ στο Bou

Οτι λίγοι έχουν κατά νου σε αυτή την κωλοχώρα τι σημαίνει αποταμίευση ή αν κάνουν, αυτομάτως δεν τους καθιστά απατεώνες που ΄οτι πιάνουν στα χέρια τους τα κάνουν χαρτοπόλεμο
Συμφωνουμε αλλα οταν κλεβεις,ξερεις οτι θα ερθει και καποια στιγμη η ωρα να δωσεις κατι πισω.....
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Συμφωνουμε αλλα οταν κλεβεις,ξερεις οτι θα ερθει και καποια στιγμη η ωρα να δωσεις κατι πισω.....

Μη μαλακίζεσαι ... δεν είναι κλέφτης ο άνθρωπος, εγώ τον πιστεύω ... σου χει κάνει κουρκούτι το μυαλό ο Κούλης με τα πουστοκάναλα ότι όλοι είναι κλέφτες
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.145
Κριτικές
26
Like
11.063
Πόντοι
4.746
455227088_454022357631102_1510884637323380527_n.jpg
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.900
Κριτικές
20
Like
26.836
Πόντοι
8.346

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.659
Like
11.111
Πόντοι
3.656
Μη μαλακίζεσαι ... δεν είναι κλέφτης ο άνθρωπος, εγώ τον πιστεύω ... σου χει κάνει κουρκούτι το μυαλό ο Κούλης με τα πουστοκάναλα ότι όλοι είναι κλέφτες
Eχεις χιλια δικια...Λες και οποιος ηταν ελ.επαγγελματιας,γιατρος,δικηγορος κτλ τις δεκαετιες 80-90-00 εκλεβε..
Μονο οι μπομπολαιοι και ο τραγκας...
Ολοι οι αλλοι ειμασταν παναγιτσες-μερα που ναι-...
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
Θα σου πω εγω τι εκανες λαθος...
Εαν εισαι ελ.επαγγελματιας απο τα 16 σου οπως λες και τωρα εισαι 40,δεν φροντισες να βαλεις κατι στην ακρη απο τα κλεμμενα τοσα χρονια...για τις δυσκολες μερες...δεν προεβλεψες δηλαδη οτι δεν θα μπορεις να κλεβεις για παντα και να φοροδιαφευγεις.Δεν εισαι και μεντιουμ βεβαια αλλα καποια στιγμη επρεπε να σκεφτεις οτι η μπανκα-καζινο δε χανει ποτε!!!
Μπορει να σου δινει στην αρχη αλλα στο τελος θα σε ξετιναξει.
εχω κανει τι καβα μου αδελφε!! οχι μεγαλη αλλα εχω κανει. αλλα οχι να σηκωνω και απο τα ετοιμα για να τα δινω στην λοατκουλα ξερω να τα φαω και μονος μου. δεν ειπα ποτε να μην φορολογιθω αλλα να πληρωνω αυτα που μου αναλογουν και οχι αυτο το χαλι. το ειπε και το αλλο το σιχαμα ο κολοτουμπας ο γεωργιαδης '' πολυ αυτοαπασχολουμενοι ελ. επαγγελματιες θα αναγκαστουν να αλλαξουν επαγγελμα'' για τετοιους πουτανας γιους μιλαμε φιλε μου
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.659
Like
11.111
Πόντοι
3.656
εχω κανει τι καβα μου αδελφε!! οχι μεγαλη αλλα εχω κανει. αλλα οχι να σηκωνω και απο τα ετοιμα για να τα δινω στην λοατκουλα ξερω να τα φαω και μονος μου. δεν ειπα ποτε να μην φορολογιθω αλλα να πληρωνω αυτα που μου αναλογουν και οχι αυτο το χαλι. το ειπε και το αλλο το σιχαμα ο κολοτουμπας ο γεωργιαδης '' πολυ αυτοαπασχολουμενοι ελ. επαγγελματιες θα αναγκαστουν να αλλαξουν επαγγελμα'' για τετοιους πουτανας γιους μιλαμε φιλε μου
Φυσικα και ξερεις να τα φας και μονος σου..ολοι μας ξερουμε..Δωσε αυτα που χρωστας τοσα χρονια και αν σου μεινει τιποτα να φας ελα να τα ξαναπουμε..
Οταν ολοι μας φοροδιαφευγαμε και κλεβαμε και τρωγοπιναμε,μετα ξεραμε μια χαρα να τσιριζουμε οτι δεν εχουμε νοσοκομεια,σχολεια,υποδομες...Αλλα να πας στη χασια και να παραγγειλεις μεχρι και το βοσκο που μεγαλωσε το ζωο το ηξερες...
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Eχεις χιλια δικια...Λες και οποιος ηταν ελ.επαγγελματιας,γιατρος,δικηγορος κτλ τις δεκαετιες 80-90-00 εκλεβε..
Μονο οι μπομπολαιοι και ο τραγκας...
Ολοι οι αλλοι ειμασταν παναγιτσες-μερα που ναι-...

Οι γιατροί κλέβανε ναι
Οι δικηγόροι ναι αλλά όχι όλοι ... μερικοί γίνανε πάμπλουτοι γιατί σου ζητούσαν τα πάντα να ξεπουλήσεις για να μην μπεις στο φρέσκο

Οι υπόλοιποι ένα ποσοστό ναι αλλά οχι όλοι

Ο Μπόμπολας έτυχε ο άνθρωπος να είναι σε περίοδο ανάπτυξης ... είχε άστρο

Ο Τράγκας απλά ξεχνούσε να τα δηλώσει γιατί παρακολουθούσε πολλά ρεπορτάζ :confused:
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.659
Like
11.111
Πόντοι
3.656
Οι γιατροί κλέβανε ναι
Οι δικηγόροι ναι αλλά όχι όλοι ... μερικοί γίνανε πάμπλουτοι γιατί σου ζητούσαν τα πάντα να ξεπουλήσεις για να μην μπεις στο φρέσκο

Οι υπόλοιποι ένα ποσοστό ναι αλλά οχι όλοι

Ο Μπόμπολας έτυχε ο άνθρωπος να είναι σε περίοδο ανάπτυξης ... είχε άστρο

Ο Τράγκας απλά ξεχνούσε να τα δηλώσει γιατί παρακολουθούσε πολλά ρεπορτάζ :confused:
Ετσι ακριβως...Και ο χατζηνικολαου ειναι αγιος ανθρωπος και δε χρωσταει σεντσι
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Φυσικα και ξερεις να τα φας και μονος σου..ολοι μας ξερουμε..Δωσε αυτα που χρωστας τοσα χρονια και αν σου μεινει τιποτα να φας ελα να τα ξαναπουμε..
Οταν ολοι μας φοροδιαφευγαμε και κλεβαμε και τρωγοπιναμε,μετα ξεραμε μια χαρα να τσιριζουμε οτι δεν εχουμε νοσοκομεια,σχολεια,υποδομες...Αλλα να πας στη χασια και να παραγγειλεις μεχρι και το βοσκο που μεγαλωσε το ζωο το ηξερες...

Το βοσκό μπορεί να τον γαμούσε ... ο πελάτης έχει πάντα δίκιο :confused:

Τώρα ο φίλος βέβαια ένα ένα τα βγάζει στη φόρα ... έχει λέει καβάντζα ... η εφορία φέτο του ρθε 3000 άρα δήλωσε κάτω από το τεκμαρτό ... αάρα έχει δουλειά ... άρα ΚΛΕΒΕΙ

Καλά του τα λες ... ΧΩΣ ΤΟΥ ΤΑ :rockon::rockon::rockon:
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Ετσι ακριβως...Και ο χατζηνικολαου ειναι αγιος ανθρωπος και δε χρωσταει σεντσι

Ο Χατζηνικολάου δεν χρωστάει ... η εταιρεία χρωστάει ! προσέχεις διαφορά ?

Συν οτι ξέρει/ του μάθανε τι σημαίνει πιστωτικό σύστημα και χρησιμοποιεί τα χρέη προς περιουσιακά στοιχεία με σωστό τρόπο
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.659
Like
11.111
Πόντοι
3.656
Το βοσκό μπορεί να τον γαμούσε ... ο πελάτης έχει πάντα δίκιο :confused:

Τώρα ο φίλος βέβαια ένα ένα τα βγάζει στη φόρα ... έχει λέει καβάντζα ... η εφορία φέτο του ρθε 3000 άρα δήλωσε κάτω από το τεκμαρτό ... αάρα έχει δουλειά ... άρα ΚΛΕΒΕΙ

Καλά του τα λες ... ΧΩΣ ΤΟΥ ΤΑ :rockon::rockon::rockon:
Την καβατζα λιγουρευεται ο μουλος...Θα στην παρει ο κοσμος να ρθει αναποδα...Εκτος και αν...
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.659
Like
11.111
Πόντοι
3.656
Ο Χατζηνικολάου δεν χρωστάει ... η εταιρεία χρωστάει ! προσέχεις διαφορά ?

Συν οτι ξέρει/ του μάθανε τι σημαίνει πιστωτικό σύστημα και χρησιμοποιεί τα χρέη προς περιουσιακά στοιχεία με σωστό τρόπο
Ε καλα δεν εννοουσα οτι τα χρωσταει ο ιδιος...θα πεσει φωτια να μας καψει..
Αυτο λεω και του φιλου-φοροφυγα απο πανω...Εκτος και αν...(εχεις καλο δικηγορο,λογιστη)
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Τυπαρα μου, προσεξε τα πληκτρα.
εχουν δικιο που σε κραζουν ολοι λουλα, το μεγαλυτερο ναυαγιο εσυ εισαι. σιγα μην ασχοληθω και εγω αλλο μαζι σου. πλεον δεν βγαινω με τους φορους που μας επεβαλε η βρωμο λοατκουλα γι αυτο κανω και 2 δουλειες. τι δεν καταλαβαινεις? ωραια τα λες 24 χρονια δουλειας και βρεθηκε ενας πουτανας γιος για να μας κλησει ε? να παρει πισω τους αδικους φορους η βρωμα για να σταματησω να δουλευω απο το πρωι μεχρι το βραδυ ΞΥΠΝΑ! ρωτα και αλλους ελ. επαγγελματιες να δεις τι θα σου πουν. και μην τα πεις αυτα παραεξω γιατι θα σε λιντζαρουν και θα σου σκισουν τον κωλο. αν και το τελευτεο μπορει και να σου αρεσει
Τωρα αν πληρωνεις φοραυς ενω πριν δε πληρωνες, τι να κανουμε, καποτε επρεπε να κοπει το φαινομενο ελευθεροι επαγγελματιες με δηλωση χαμηλομισθου. Ξερω, θα μου πεις πως εσυ παντα τα δηλωνες ολα, πληρωνες τους φορους σου και ησουν νομιμοτατος.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.950
Like
22.727
Πόντοι
5.506
Θα σου πω εγω τι εκανες λαθος...
Εαν εισαι ελ.επαγγελματιας απο τα 16 σου οπως λες και τωρα εισαι 40,δεν φροντισες να βαλεις κατι στην ακρη απο τα κλεμμενα τοσα χρονια...για τις δυσκολες μερες...δεν προεβλεψες δηλαδη οτι δεν θα μπορεις να κλεβεις για παντα και να φοροδιαφευγεις.Δεν εισαι και μεντιουμ βεβαια αλλα καποια στιγμη επρεπε να σκεφτεις οτι η μπανκα-καζινο δε χανει ποτε!!!
Μπορει να σου δινει στην αρχη αλλα στο τελος θα σε ξετιναξει.
Οχι ρε, νομιμοτατος ηταν παντα, στανταρακι.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Ε καλα δεν εννοουσα οτι τα χρωσταει ο ιδιος...θα πεσει φωτια να μας καψει..
Αυτο λεω και του φιλου-φοροφυγα απο πανω...Εκτος και αν...(εχεις καλο δικηγορο,λογιστη)

Πως το άλλαξε το συναίσθημα ο φοροφυγάς όμως από κείμενο "κραυγή απελπισίας για φόρους" σε "έχω κάνει τα κουμάντα μου" ε ? :coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom