Νέα

Κλιματική Αλλαγή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Λελέκος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 77
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Εγώ έχω χρόνια να χρησιμοποιήσω air condition στο σπίτι , οπότε μάλλον είναι εφικτό και το 26 ... η αλλιώς αν δεν κάνει δουλειά στους 26 δεν το ανάβεις καθόλου όπως εγω και βολεύεσαι με κανέναν ανεμιστήρα.
Κοιτα π οι ανεμβολιαστοι εχουμε περισσοτερα κοινα!Εγω το A/C το ανάβω μονο Οποτε γαμαω…
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.959
Κριτικές
63
Like
45.863
Πόντοι
9.297
Αρχες Ιούνη στα παραλια Πιερίας,ενα εργοστάσιο της περιοχής,ειχε θεμα με τον βιολογικό ωσπου τ αμόλησε μεσα στη θαλασσα!

Κολυμπάγαμε στο σκατο! :confused:

Μετα απο κατι και καλα διαμαρτυρίες,βγηκε ο Δήμαρχος και εβαλε ταξη λεγοντας πως δεν υπηρχε περιπτωση ποτε να επέτρεπε κατι τετοιο στην περιοχη!

Βγαινοντας απ τη θαλασσα μαγιο και πετσέτες γινοταν καφε !

Τουλαχιστον ειχαμε χάρτινο καλαμάκι :confused:
:buck2::cheesy:Σκατοκατασταση!!!!
Χάθηκε να πάτε μέχρι τον Όλυμπο ;Εκεί δεν θα βλέπατε σκατα...
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.107
Κριτικές
124
Like
51.156
Πόντοι
27.261
Ο Κουλης μας θέλει να πινουμε καφέ με παπαριασμενο καλαμάκι όταν εκατομμυρια πλαστικουρες κορωνοτεστ έχουν χρησιμοποιηθεί και πεταχτει
το κορυφαιο ειναι οτι μερικοι σπιρτουληδες, δινουν χαρτινο καλαμακι η' κουταλακι, τα οποια ειναι συσκευασμενα σε πλαστικο.
επισης τα σελφοραπιδοτεστ που κανουμε, ειναι πλαστικα :tooth:
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
Δεν φτασαμε στο να κλέψουμε ρευμα!Αλλα θεωρεις πως 26-28 ειναι κατι εφικτό;

Οπως μας λενε τωρα να βαζουμε το πλυντήριο στους 30 βαθμους!Οι τριαντα βαθμοι θελουν δυο κ τρεις πλύσεις να καθαρίσουν τα ρουχα :confused:
να παίρνεις skip, μην είστε τσιγγούνηδες... :confused:
καθαρίζει και στους 30
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
η αλήθεια είναι ότι χώρες ολόκληρες μας εμπαίζουν με τα μέτρα για την κλιματική αλλαγή...
πχ το καταπληκτικό της "εμπορίας δικαιωμάτων ρύπων" (όπου παρεπιπτόντως οι γερμανοί είναι πρωταθλητές).
φυσικά είναι και άλλοι, πχ κινέζοι, που απλά όλα αυτα τα γράφουν στα αρχίδια τους :confused:
 

Tantrikos80

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2022
Μηνύματα
90
Κριτικές
5
Like
622
Πόντοι
300
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ξεκινήσαμε από το γαμοκαλαμάκι αντί για το ποτήρι;;;
Το δεκαπλάσιο πλαστικό έχει και δεν σου χαλάει τουλάχιστον την γεύση του καφε!
Φέρτε πίσω τα πλαστικά καλαμάκια!
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ξεκινήσαμε από το γαμοκαλαμάκι αντί για το ποτήρι;;;
Το δεκαπλάσιο πλαστικό έχει και δεν σου χαλάει τουλάχιστον την γεύση του καφε!
Φέρτε πίσω τα πλαστικά καλαμάκια!
Δεν ειμαι φανατικος του καφε,απολαμβανω ομως εναν Φρεντο!

Εχω να πιω απ την Πεμπτη,γιατι με χάρτινο αρνούμαι πια!Ειναι για τον μπουτσο!

Πριν καποιες μερες εν τω μεταξυ εβλεπα απο γιουτιουμπερ,το νεο γήπεδο της ΑΕΚ εσωτερικα,με χιλιαδες πλαστικά καθίσματα :confused:

Θύματα …Απλα!
 

starboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
25
Κριτικές
10
Like
418
Πόντοι
290
Τωρα... ειναι αυτο προιον που αντικαθηστα το καλαμακι αν λιωνει την ωρα που ανακατευεις; Μονο αυτο με ενοχλει προσωπικα, αν ειναι το τελευταιο που επηρεαζει το περιβαλλον καρφι δεν μου καιγεται..
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.959
Κριτικές
63
Like
45.863
Πόντοι
9.297
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Υπολόγισε περίπου 3-4 τον μήνα...τι είναι ο κάβουρας,τι είναι το ζουμί του.Ποσο να κόψουμε πχια;
Τυπε μην γινεσαι Ψεκ!

Θα μας το ανακοινώσει ο πρωθυπουργος της ελλαδος συντομα!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.959
Κριτικές
63
Like
45.863
Πόντοι
9.297
Τυπε μην γινεσαι Ψεκ!

Θα μας το ανακοινώσει ο πρωθυπουργος της ελλαδος συντομα!
Όχι,εγώ παραειμαι λαρτζ ( ακόμα...).Δεν έχω κόψει ούτε έναν βαθμό θερμοκρασίας στο πλυντήριο.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.876
Κριτικές
6
Like
3.619
Πόντοι
736
Πάλι για τις πυρκαγιές η κλιματική κρίση φταίει ; :jerking:


Οι πυρκαγιές σε Ελλάδα , Πορτογαλία , Ισπανία και Γαλλία είχαν λέει κοινό παρονομαστή την κλιματική κρίση. Οι φωτιές όμως πως ξεκίνησαν πάλι απο πεταμένα τσιγάρα κατα λάθος , η μήπως απο εμπρησμούς ;

Και όπως σωστά ρώτησε στην Βουλή ο βουλευτής Κλέων Γρηγοριάδης να μας πουν τι έκαναν σε σχέση με πέρσι , προκειμένου να τα πάμε καλύτερα φέτος , πήραν περισσότερους πυροσβέστες ; περισσότερα οχήματα ; έγινε καθαρισμός δασών ;
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.680
Like
2.357
Πόντοι
456
Πάλι για τις πυρκαγιές η κλιματική κρίση φταίει ; :jerking:


Οι πυρκαγιές σε Ελλάδα , Πορτογαλία , Ισπανία και Γαλλία είχαν λέει κοινό παρονομαστή την κλιματική κρίση. Οι φωτιές όμως πως ξεκίνησαν πάλι απο πεταμένα τσιγάρα κατα λάθος , η μήπως απο εμπρησμούς ;

Και όπως σωστά ρώτησε στην Βουλή ο βουλευτής Κλέων Γρηγοριάδης να μας πουν τι έκαναν σε σχέση με πέρσι , προκειμένου να τα πάμε καλύτερα φέτος , πήραν περισσότερους πυροσβέστες ; περισσότερα οχήματα ; έγινε καθαρισμός δασών ;
Τ Ι Π Ο Τ Α
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.680
Like
2.357
Πόντοι
456
  • Like
Αντιδράσεις: Join.f

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom