Νέα

Αλλαγή δουλειάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Batman13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 78
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.544
Πόντοι
2.306
γιατι τυπε, η επιστημονικη ομαδα του μπου σε συνεργασια με την ομαδα επαγγελματικης αποκαταστασης του μπου παντα δινουν λυσεις στα προβληματα της κοινοτητας. Εκατονταδες συνμπουρδελιαρηδες εσωσαν την καριερα τους, εκαναν το βημα παραπερα, και διεπρεψαν στο επαγγελμα τους. Και οσοι ηταν τεμπεληδες; ακομα και αυτοι αν ακολουθησαν συστημα @jormakka εγιναν πλουσιοτεροι για να επενδυσουν οπου θελουν...

Το ξέρω ότι το μέσο μέλος έχει ανάγκη από σύστημα. Θα υπάρξει ένα σοβαρό (σοβαρό όμως) νήμα με τα προσωπικά μου δελτία καθημερινά, ποσά, οδηγίες για χειρισμό bankroll κτλ αλλά υπολόγισε μετά τον Σεπτέμβριο. Κεφαλαιο τουλάχιστον 1000€, για να έχει νόημα, γι’ αυτό μαζεύετε ήδη.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Aυτα ισχύουν σε περίπτωση που το παιδί πάει σε καμμια διαφημιστική εταιρεία η είναι δημοσιογράφος....αν είναι σε τίποτα Goodys η σε σούπερ μάρκετ όπου είναι λίγο πολύ τυποποιημένη δουλειά δεν νομίζω να κολλάνε πολλά από αυτά....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Σε τιμά η ειλικρίνεια σου....
Δεν είναι ειλικρινής.
Ένα σκουπίδι είναι που νομίζει ότι έχει άποψη για τα πάντα ενώ βρίσκεται στον πάτο της τροφικής αλυσίδας, μένει σε μια υπογα με τους δικούς του και η μόνη του δουλειά είναι κάθεται όλη μέρα στο ίντερνετ και να βρίζει κόσμο.

Τέτοια παράσιτα αξίζουν περιφρόνηση και συμμόρφωση με πουτσα μέχρι να καταλάβουν που είναι η θέση τους.
 

Charlie Deker

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2020
Μηνύματα
44
Like
88
Πόντοι
0
Φίλε είμαστε στην ίδια φάση απλα εγω είμαι ενα 3μηνο μπροστά.Αλλαξα δουλειά αρχές Ιούνη μετα απο μια 6ετια.Ο λόγος ήταν οι απολαβές και η απόστασή που έκανα καθημερινά.Είναι δύσκολη μετάβαση.Θα σου λείψουν πρόσωπα και καταστάσεις.Εκεί που είχες εδραιωθεί θα είσαι πάλι υπο εξέταση.Κάθε μέρα παλεύω να δω τα θετικά ,αλλα εχω ζοριστεί.Μου φτιάχνει την διάθεση το οτι είμαι πολύ καλύτερα απο οικονομικής πλευράς.Θα εστιάσεις στα θετικά,είναι σίγουρο οτι θα ζοριστείς αλλα δεν υπάρχει χειρότερη νοοτροπιά απο αυτή του βολέματος .Πρέπει να ξεβολευόμαστε,και αν δεν πέτυχει το πλάνο δεν έγινε κατι,η ζωη συνεχίζετε.
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.875
Κριτικές
2
Like
20.908
Πόντοι
6.236
Έτσι είναι αυτά,όταν φεύγεις απο κάπου,ουσιαστικά αυτό το κεφάλαιο κλείνει.Όπως και όσοι ήταν μέσα σ'αυτό.Και αυτοί θα σ'έχουν ξεχάσει σε λίγο καιρό,και εσύ αυτούς.
Μα βρε πουλάκι μου και εσύ....καλά, δεν περίμενα κάτι πιο αισιόδοξο....

Τέλος πάντων, εγώ έχω φιλίες πραγματικές από σχεδόν όλες τις δουλειές που έχω αλλάξει. Με έναν άνθρωπο που έχεις περάσει κάποιες καταστάσεις και υπάρχει αλληλοεκτίμηση δηλαδή, γιατί να πρέπει να χαθείς, επειδή άλλαξες εργασιακό περιβάλλον; Ενδεχομένως, η επαφή να μην είναι καθημερινή, αυτό δεν σημαίνει ότι θα ξεχάσει οπωσδήποτε ο ένας τον άλλον.
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.875
Κριτικές
2
Like
20.908
Πόντοι
6.236

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.781
Πόντοι
3.656
Μα βρε πουλάκι μου και εσύ....καλά, δεν περίμενα κάτι πιο αισιόδοξο....

Τέλος πάντων, εγώ έχω φιλίες πραγματικές από σχεδόν όλες τις δουλειές που έχω αλλάξει. Με έναν άνθρωπο που έχεις περάσει κάποιες καταστάσεις και υπάρχει αλληλοεκτίμηση δηλαδή, γιατί να πρέπει να χαθείς, επειδή άλλαξες εργασιακό περιβάλλον; Ενδεχομένως, η επαφή να μην είναι καθημερινή, αυτό δεν σημαίνει ότι θα ξεχάσει οπωσδήποτε ο ένας τον άλλον.

Νομίζω είσαι στις εξαιρέσεις
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.363
Like
20.163
Πόντοι
6.056

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.192
Κριτικές
62
Like
44.820
Πόντοι
9.297
Φίλε είμαστε στην ίδια φάση απλα εγω είμαι ενα 3μηνο μπροστά.Αλλαξα δουλειά αρχές Ιούνη μετα απο μια 6ετια.Ο λόγος ήταν οι απολαβές και η απόστασή που έκανα καθημερινά.Είναι δύσκολη μετάβαση.Θα σου λείψουν πρόσωπα και καταστάσεις.Εκεί που είχες εδραιωθεί θα είσαι πάλι υπο εξέταση.Κάθε μέρα παλεύω να δω τα θετικά ,αλλα εχω ζοριστεί.Μου φτιάχνει την διάθεση το οτι είμαι πολύ καλύτερα απο οικονομικής πλευράς.Θα εστιάσεις στα θετικά,είναι σίγουρο οτι θα ζοριστείς αλλα δεν υπάρχει χειρότερη νοοτροπιά απο αυτή του βολέματος .Πρέπει να ξεβολευόμαστε,και αν δεν πέτυχει το πλάνο δεν έγινε κατι,η ζωη συνεχίζετε.
Αυτά είναι μόνο για καλλιτέχνες ,δημοσιογράφους και αθλητες...η ζωή θέλει ομαλότητα.Δεν είναι τυχαίο που οι κατηγορίες που προαναφερα δεν έχουν τόσο μεγάλο προσδόκιμο ζωής....
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.655
Πόντοι
2.456
τυπε νημαθετη μην αγχώνεσαι το γνωστο μελος πουστης @xenitemenos εκανε αλλαγή φιλου με επιτυχία τωρα του εχουν κανει τον κωλο πηγάδι :confused: εσυ αλλάζεις απλα δουλεια
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.705
Like
14.174
Πόντοι
3.506
Μα βρε πουλάκι μου και εσύ....καλά, δεν περίμενα κάτι πιο αισιόδοξο....

Τέλος πάντων, εγώ έχω φιλίες πραγματικές από σχεδόν όλες τις δουλειές που έχω αλλάξει. Με έναν άνθρωπο που έχεις περάσει κάποιες καταστάσεις και υπάρχει αλληλοεκτίμηση δηλαδή, γιατί να πρέπει να χαθείς, επειδή άλλαξες εργασιακό περιβάλλον; Ενδεχομένως, η επαφή να μην είναι καθημερινή, αυτό δεν σημαίνει ότι θα ξεχάσει οπωσδήποτε ο ένας τον άλλον.
++ Μια από τα ίδια εάν είσαι κοινωνικός και ευγενής, κερδίζεις την εκτίμηση ανθρώπων και δεν χάνεσαι με κανέναν, προσωπικά έχω γνωρίσει πολύ κόσμο μέσα από την δουλειά μου :hi:
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.875
Κριτικές
2
Like
20.908
Πόντοι
6.236
τυπε νημαθετη μην αγχώνεσαι το γνωστο μελος πουστης @xenitemenos εκανε αλλαγή φιλου με επιτυχία τωρα του εχουν κανει τον κωλο πηγάδι :confused: εσυ αλλάζεις απλα δουλεια
Δηλαδή είχε φίλο τον Κώστα και έκανε φίλο τον Βαγγέλη;:think:
 

Charlie Deker

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2020
Μηνύματα
44
Like
88
Πόντοι
0
Αυτά είναι μόνο για καλλιτέχνες ,δημοσιογράφους και αθλητες...η ζωή θέλει ομαλότητα.Δεν είναι τυχαίο που οι κατηγορίες που προαναφερα δεν έχουν τόσο μεγάλο προσδόκιμο ζωής..

Αυτά είναι μόνο για καλλιτέχνες ,δημοσιογράφους και αθλητες...η ζωή θέλει ομαλότητα.Δεν είναι τυχαίο που οι κατηγορίες που προαναφερα δεν έχουν τόσο
Αυτά είναι μόνο για καλλιτέχνες ,δημοσιογράφους και αθλητες...η ζωή θέλει ομαλότητα.Δεν είναι τυχαίο που οι κατηγορίες που προαναφερα δεν έχουν τόσο μεγάλο προσδόκιμο ζωής....

Αυτά είναι μόνο για καλλιτέχνες ,δημοσιογράφους και αθλητες...η ζωή θέλει ομαλότητα.Δεν είναι τυχαίο που οι κατηγορίες που προαναφερα δεν έχουν τόσο μεγάλο προσδόκιμο ζωής....Οι κατηγορίες που ανέφερες έχουν στη φύση τους ενα αέναο κυνήγι διακρίσεων -καταξίωσης-και γενικότερα κορυφών,εξού και η φθορά.Εγω ειμαί υπέρ του ρίσκου οταν κατι δεν σου κάνει,προυπόθεση της ομαλότητας είναι η πληρότητα.Αλλιως τρως τις σαρκες σου.Η ζωη θελει καο τα ρισκα της και τις δικεδικησεις της...
 

akatastatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
869
Κριτικές
7
Like
1.199
Πόντοι
486
Καλησοερα φίλοι

Πρόσφατα αποδέχτηκα μια προσφορά για δουλειά με πολύ περισσότερες απολαβές και διάφορες παροχές από την τωρινή μου δουλειά. Σε λιγότερο από μήνα ξεκινάω.
Τώρα όσο πλησιάζει ο καιρός γι αυτήν την αλλαγή τόσο τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα.
Από την μια εννοείται πως είμαι χαρούμενος καθώς τα λεφτά και οι παροχές είναι πολύ περισσότερα... Από την άλλη σίγουρα στενοχωρήθηκα που θα χάσω την καθημερινή επαφή με κάποιους συναδέλφους που τους έβλεπα καθημερινά (το είδα και από την δική τους συμπεριφορά όταν το ανακοινωσα) επίσης με αγχώνει το νέο περιβάλλον. Τι άτομα θα συναντήσω αν θα τα καταφέρω στο νέο μου πόστο κι αν θα είναι καλύτερα ή χειρότερο από το σημερινό μου.

Σας έχει συμβεί και σε σας να τα σκέφτεστε αυτα σε παρόμοια κατάσταση;;
Κάποιες συμβουλές αν θέλετε είναι ευπρόσδεκτες


Μη το σκέφτεσαι αδερφέ, στην πράξη θα το δεις αυτό...

Μου εχει τυχει και απο τις δυο πλευρες απο καλυτερα να παω σε χειροτερα αλλα και αναποδα... Απο εξαιρετικο κλιμα, αψογους προισταμενους που βγαιναμε καθε μερα μετα τη δουλεια ολοι μαζι για φαγητο/ ποτο το βραδυ, αριστες διαπροσωπικες σχεσεις, να βρεθω σε περιβαλλον με συναδελφους που ημουν ενα βημα πριν να παιξουμε μπουνιες και ανώτερους να στη λενε με το παραμικρο και να ριχνουν χριστοπαναγιες (στην πραγματικοτητα). Φανταζεσαι πως ενιωσα οταν σκεφτομουν που ημουν και που βρεθηκα...
1 χρονο ομως αντεξα εκει το παλεψα και μετα ψαχνοντας ξαναβρεθηκα στον παραδεισο σε συνθηκες καλυτερες και απο την πρωτη δουλεια και στο οικονομικο κομματι και σε θεση καλυτερη..


Δεν μασας οοποτε συνεχιζεις δυνατα παιρνοντας εμπειρια και αν δεν σου κανει ψαχνεις για κατι αλλο....
 
Τελευταία τροποποίηση:

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.039
Κριτικές
9
Like
12.978
Πόντοι
3.836
σε λίγο θα δούμε θέμα "είμαι νέος πατέρας - συμβουλές για νεογέννητα, ταϊσμα, πάνες, πως τα κοιμίζουμε". Μόνο αυτό δεν έχουμε δει ακόμη
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.192
Κριτικές
62
Like
44.820
Πόντοι
9.297
σε λίγο θα δούμε θέμα "είμαι νέος πατέρας - συμβουλές για νεογέννητα, ταϊσμα, πάνες, πως τα κοιμίζουμε". Μόνο αυτό δεν έχουμε δει ακόμη
Θα βγει αργά η γρήγορα....
 

Larson

Μέγας
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
1.662
Κριτικές
41
Like
3.672
Πόντοι
4.587
Καλησοερα φίλοι

Πρόσφατα αποδέχτηκα μια προσφορά για δουλειά με πολύ περισσότερες απολαβές και διάφορες παροχές από την τωρινή μου δουλειά. Σε λιγότερο από μήνα ξεκινάω.
Τώρα όσο πλησιάζει ο καιρός γι αυτήν την αλλαγή τόσο τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα.
Από την μια εννοείται πως είμαι χαρούμενος καθώς τα λεφτά και οι παροχές είναι πολύ περισσότερα... Από την άλλη σίγουρα στενοχωρήθηκα που θα χάσω την καθημερινή επαφή με κάποιους συναδέλφους που τους έβλεπα καθημερινά (το είδα και από την δική τους συμπεριφορά όταν το ανακοινωσα) επίσης με αγχώνει το νέο περιβάλλον. Τι άτομα θα συναντήσω αν θα τα καταφέρω στο νέο μου πόστο κι αν θα είναι καλύτερα ή χειρότερο από το σημερινό μου.

Σας έχει συμβεί και σε σας να τα σκέφτεστε αυτα σε παρόμοια κατάσταση;;
Κάποιες συμβουλές αν θέλετε είναι ευπρόσδεκτες
Το πρώτο που έκανα πάντα όταν άλλαζα δουλειά "δουλειές" προσπαθούσα να εντοπίσω τους χαφιεδες, αυτός είναι ο μεγάλος κίνδυνος σε μια νέα δουλειά. Όλα τα υπόλοιπα εξαρτώνται από εσένα.
 

Μπριζας❌

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2022
Μηνύματα
111
Like
422
Πόντοι
21
Το βασικο στη νεα δουλεια ειναι να μαθεις τους δρομους ... με τους νεους συναδελφους θα τα βρειτε με τον καιρο απλα στην αρχη μπορει να σου πετανε τις παραγγελιες στο κεφαλι και να μην σε αφηνουν να μπαινεις στο μαγαζι οταν βρεχει ...
Στα @@ σου ομως ...
Ρε μλκς 20χρονων ειστε ;
Που παμε ρε μλκς ; Γιατι φοβαστε ;
Πηγαινα σε δουλειες και ετρεμαν τους διευθυντες κατι σαπιοκοιλαραδες ... αραχτεε ρε
 

Μπριζας❌

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2022
Μηνύματα
111
Like
422
Πόντοι
21
Να ειστε υπερβολικα ευγενικοι με ολους υπαλληλους συναδελφους γκομενες διευθυντες αλλα να εχετε στο μυαλο σας οτι στην 3η μαλακια που θα σας πουν , ειρωνεια χωσιμο κλπ να γινεστε τα χειροτερα μ@@νοπανα .. απλα τα πραγματα για να σεβονται
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom