Νέα

Γυναίκες και χρήμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ματακιας(1)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 185
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.306
Πόντοι
10.336
Στα μούσια και τα τατου εστιάζουν μέχρι τα 30.Μετά μια χαρά ενεργοποιούνται απο το χρηματικό.Το θέμα είναι ότι μέχρι τότε τα'χουν ζήσει όλα κι έχουν πολύ παραπάνω εμπειρίες.Όταν οι πιο πολλοί πχ τα πιναν με τις μπακουροπαρέες τους και μετά τον έπαιζαν,αυτές γαμιόντουσαν και ταξίδευαν με γκόμενους.Εξαιρέσεις κάποιες που παντρεύτηκαν μικρές,χωρίσαν και στα 30+ θέλουν να φανε όση πούτσα δεν φάγανε στα νιάτα τους (ακόμα κι απο πιτσιρίκους)
αφου προχτες ρε σαλιγκαρε κερατα μας ελεγες οτι το 70% δεν γαμιεται και προτιμαει ρε τομ χανκς να μεινει αγαμητο απτο να κοιταξει κατι βρωμιαρηδες χοντρους σαν εσενα ρε τιτανικε της ζωης, σημερα ξαφνικα τα εχουν ζησει ολα και εχουν εμπειριες; :2funny:
 

Aprofilaktos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2021
Μηνύματα
180
Like
1.132
Πόντοι
201
Οι αδήλωτες σίγουρα ελκύονται,,,οι δηλωμένες έχουν ταρίφα υπάρχουν γυναίκες που τις ενδιαφέρουν άλλα για να φτιαχτούν.....
 

Jack Bing

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2022
Μηνύματα
682
Like
1.156
Πόντοι
206
καταλαβα τι ειπες...και απαντησες μονος σου..αν της δωσεις χωρο.εννοειται οτι ξερουν να σου φανε λεφτα,γι αυτα γαμιουνται,σιγα μη σε λυπηθουν να στα φανε ακοπα οι συγκεκριμενες,ειναι σαν να λες οτι ο ηλιος βγαινει απο την ανατολη.αλλα αυτο γινεται αν σε κοψουν οτι ψαχνεσαι..
ΕΑΝ με κατάλαβες (#20), χρησιμοποίησα τη λέξη γυναίκες, και όχι οποιαδήποτε άλλη λέξη (έχει σημασία!, τις παίρνει όλες η μπάλα)
 
Τελευταία τροποποίηση:

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.041
Κριτικές
20
Like
27.146
Πόντοι
8.346
Απο την στιγμη π πατανε στο Google store , Instagram -> install, το μέλλον είναι προδιαγεγραμμένο. Κάποια στιγμή ολες θα θέλουν να κάνουν οτι κάνουν οι υπόλοιπες κ θα αρχίσουν να ψάχνουν για τν μαλακα με τα λεφτοδεντρα, να της τα ακουμπαει, να ψωνίζει να κάνει ταξίδια κτλ. Τώρα αν πηδάει η οχι καλά, αυτό διορθώνεται. Βρισκει αλλον γ αυτό. Τν μαλακα μ τα λεφτά όμως δεν τον αφήνει
 

Jack Bing

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2022
Μηνύματα
682
Like
1.156
Πόντοι
206
Μετα τα 20-25 το ενδιαφερον της γυναίκας για τα χρήματα αυξάνεται δραματικά
Αν μπορούσαν ολες να φοράνε πανάκριβα ρούχα και να ταξιδεύουν κάθε χρόνο 3-4 φορές σε μέση ανατολή, Ευρώπη κλπ θα το κάνανε ολες
Με την ηλικία αλλάζουν τόσο οι άνδρες όσο ΚΑΙ οι γυναίκες. Θάλεγα οι γυναίκες περισσότερο. Είναι πολυπλοκότερα όντα και βασικά εκδηλώνονται ανεβάζοντας στην επιφάνεια τα εσώψυχα τους, τις ενδόμυχες προτεραιότητες τους.
 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.388
Κριτικές
13
Like
1.963
Πόντοι
3.425
έχοντας 25 χρόνια πείρα με τάνες , call girls βασικά, δεν είδα καμιά μα καμιά τους , να είναι υπεράνω του χρήματος.

έχοντας άλλα τόσα χρόνια επίσης πείρα με γκόμενες, ΟΛΕΣ τους λαμβάνουν υπόψη τους το πορτοφόλι σου παράλληλα με το πουλί σου.

όσον αφορά την νόμιμη / ες , το χρήμα παίζει τον ρόλο του σε πολλά επίπεδα στη σχέση.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.469
Κριτικές
2
Like
5.764
Πόντοι
2.356
Στην ελληνική κοινωνία υπάρχει μια ισχυρή και διαχρονική κουλτούρα σεβασμού προς το χρήμα.

Οι περισσότεροι δεν το αντιλαμβάνονται, εκτός αν έχουν ζήσει κι αλλού ή αν τους το έχουν επισημάνει ξένοι που έχουν ζήσει στην Ελλάδα. Ο οικονομικά πετυχημένος απολαμβάνει γενικά μιας αποδοχής πολύ μεγαλύτερης από κάποιον άλλο· παντού η οικονομική επιτυχία φέρνει την αποδοχή. Αλλά σ' εμάς εκφράζεται με έναν λίγο πρωτόγονο και κάπως αφελή τρόπο, ενώ σε άλλες χώρες υπάρχει κάποια συστολή σχετικά με το θέμα αυτό.
 

antkar81

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
24
Like
4.413
Πόντοι
2.846
έχοντας 25 χρόνια πείρα με τάνες , call girls βασικά, δεν είδα καμιά μα καμιά τους , να είναι υπεράνω του χρήματος.

έχοντας άλλα τόσα χρόνια επίσης πείρα με γκόμενες, ΟΛΕΣ τους λαμβάνουν υπόψη τους το πορτοφόλι σου παράλληλα με το πουλί σου.

όσον αφορά την νόμιμη / ες , το χρήμα παίζει τον ρόλο του σε πολλά επίπεδα στη σχέση.

Νόμιμες και μη όλες ζουν για το χρήμα. Λίγο η πολύ. Αυτό λέει η δική μου πείρα
 

BRAZILIAN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2010
Μηνύματα
162
Κριτικές
8
Like
485
Πόντοι
301
Νόμιμες και μη όλες ζουν για το χρήμα. Λίγο η πολύ. Αυτό λέει η δική μου πείρα
Νά προσθέσω καί εγώ τίς γνώσεις επί τού θέματος πού μάς παρέχει η Αρχαία Σοφία: Παραθέτω τά λόγια τού Yogi Bhajan, ενός μεγάλου Γιόγκι πού έφερε στήν Δύση τήν Κουνταλίνι Γιόγκα: "Καμμία γυναίκα δέν αγάπησε ποτέ κάποιον άνδρα! επαναλαμβάνω: αυτό τό πλάσμα πού έχει αιδοίο καί περίοδο μία φορά τόν μήνα, δέν έχει τήν ικανότητα νά αγαπήση πραγματικά έναν άνδρα....η σχετική αγάπη πού ίσως δείχνει σέ κάποιον άνδρα είναι όταν εκείνος τής παρέχη αυτά πού αυτή έχει ανάγκη, δηλαδή: 1) Aσφάλεια (ώς αντίδοτο γιά τίς ανασφάλειές της) 2) δύναμη οικονομική, κοινωνική κλπ. 3) εκπλήρωση τού προορισμού της σάν γυναίκα, κυρίως τεκνοποίηση..." Νομίζω, συναγωνιστές, ότι μέ λίγα λόγια λέει πάρα πολλά...καί διαχρονικά όπως φαίνεται!!
 

agnwstos___

Νέο Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2007
Μηνύματα
4
Like
11
Πόντοι
0
Μερικές σκόρπιες σκέψεις επί του θέματος:

1) Σε γενικές γραμμές, το χρήμα παίζει τεράστιο ρόλο για να διατηρήσεις την σχέση, αλλά όχι ότι τόσο τεράστιο για να την αποκτήσεις, όσο έχει επικρατήσει να λέγεται από κάμποσους
2) Ξεχάστε τις τραγικότητες που έχω δει πολλές φορές κατά καιρούς, τυπάδες πετάνε τα κλειδιά της lambo, κάνουν κράτηση τραπεζάκι και ξοδεύουν το εφάπαξ του πατέρα τους, μπας και συγκινηθεί καμμιά γκόμενα από το πουθενά. Καλύτερα όλα αυτά να τα ξοδέψετε...ναι ξέρετε που
3) Ναι, κατάλληλος κύκλος, κατάλληλες γνωριμίες, ενδεχομένως και καλό status, και το χρήμα θα δώσει τρελό boost στην γνωριμία με το άλλο φύλλο.
4) Και απένταρος να είσαι, με προσεγμένη εμφάνιση, επιμονή και στην κατάλληλη στιγμή, θα τον ρίχνεις. Και γκόμενα βρίσκεις μια χαρά.
5) Μικρή μειοψηφία των γυναικών είναι gold diggers. Όμως πάμε στα δύσκολα:

6) Ερωτεύτηκες. Μπήκες σε σχέση. Πλέεις σε πελάγη ευτυχίας. Δουλεύεις delivery, αλλά αγαπάς την Σούλα. Ανάλογα βέβαια και το ιστορικό της κάθε γκόμενας βέβαια, αλλά και το οικονομικό περιβάλλον στο οποίο μεγάλωσε, δύσκολα θα ανεχτεί να μην έχεις μια οικονομική σταθερότητα. Ένα οικονομικό μαξιλαράκι. Δεν μιλάω απαραίτητα για τα ταξιδάκια 5 φορές το χρόνο και λούσα (όσο πιο ωραίο το νέτο, τόσο μεγαλύτερες και οι αντίστοιχες απαιτήσεις ασφαλώς), αλλά το μεροδούλο μεροφάι δεν ξέρω πραγματικά πόσο τις συγκινεί σε βάθος χρόνου την σήμερον ημέρα.
7) Ποτέ μην παντρευτείτε με το σκεπτικό, η αγάπη όλα τα γιατρεύει, τις κακουχίες μαζί θα τις ξεπεράσουμε, θα κάνουμε οικονομία μια ζωή κτλ. Μπορεί να μεγάλωσαν οικογένειες έτσι το 50, το 60, το 70, ακόμα και το 2000. Σήμερα θα είναι καθαρή αυτοκτονία. Μόνο εφόσον έχεις μια οικονομική ασφάλεια να προχωρήσεις στην δημιουργία οικογένειας.
8) Πέρασα φουρτούνες οικονομικές τα κάλα χρόνια των μνημονίων, ζοριζόμουν να πληρώσω το νοίκι μου (και όχι πάντα). Ποτέ μα ποτέ καμμία γκόμενα, ύστερα από εύλογο χρονικό διάστημα και αφού έφυγαν τα πρώτια μέλια δεν έδειξε την παραμικρή κατανόηση. Και λέμε για απλές τύπισσες, ούτε λούσα ούτε ποζεριές. Όταν τους υπενθύμιζα ότι και αυτές αντιμετώπιζαν τις ίδιες οικονομικές δυσκολίες, συνήθως άκουγα το "εσύ είσαι όμως άντρας, πρέπει να παρέχεις την ασφάλεια (aka χρήμα)". Το τελευταίο το άκουσα από γκόμενα που μου παρουσιάστηκε στην αρχή ως φεμινίστρια. Ευτυχώς σήμερα το έχω γυρίσει το έργο και έιμαι πολύ καλύτερα στα οικονομικά, παρέχω ποιο άνετα όταν θέλω.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.842
Like
17.894
Πόντοι
3.656
Μερικές σκόρπιες σκέψεις επί του θέματος:

1) Σε γενικές γραμμές, το χρήμα παίζει τεράστιο ρόλο για να διατηρήσεις την σχέση, αλλά όχι ότι τόσο τεράστιο για να την αποκτήσεις, όσο έχει επικρατήσει να λέγεται από κάμποσους
2) Ξεχάστε τις τραγικότητες που έχω δει πολλές φορές κατά καιρούς, τυπάδες πετάνε τα κλειδιά της lambo, κάνουν κράτηση τραπεζάκι και ξοδεύουν το εφάπαξ του πατέρα τους, μπας και συγκινηθεί καμμιά γκόμενα από το πουθενά. Καλύτερα όλα αυτά να τα ξοδέψετε...ναι ξέρετε που
3) Ναι, κατάλληλος κύκλος, κατάλληλες γνωριμίες, ενδεχομένως και καλό status, και το χρήμα θα δώσει τρελό boost στην γνωριμία με το άλλο φύλλο.
4) Και απένταρος να είσαι, με προσεγμένη εμφάνιση, επιμονή και στην κατάλληλη στιγμή, θα τον ρίχνεις. Και γκόμενα βρίσκεις μια χαρά.
5) Μικρή μειοψηφία των γυναικών είναι gold diggers. Όμως πάμε στα δύσκολα:

6) Ερωτεύτηκες. Μπήκες σε σχέση. Πλέεις σε πελάγη ευτυχίας. Δουλεύεις delivery, αλλά αγαπάς την Σούλα. Ανάλογα βέβαια και το ιστορικό της κάθε γκόμενας βέβαια, αλλά και το οικονομικό περιβάλλον στο οποίο μεγάλωσε, δύσκολα θα ανεχτεί να μην έχεις μια οικονομική σταθερότητα. Ένα οικονομικό μαξιλαράκι. Δεν μιλάω απαραίτητα για τα ταξιδάκια 5 φορές το χρόνο και λούσα (όσο πιο ωραίο το νέτο, τόσο μεγαλύτερες και οι αντίστοιχες απαιτήσεις ασφαλώς), αλλά το μεροδούλο μεροφάι δεν ξέρω πραγματικά πόσο τις συγκινεί σε βάθος χρόνου την σήμερον ημέρα.
7) Ποτέ μην παντρευτείτε με το σκεπτικό, η αγάπη όλα τα γιατρεύει, τις κακουχίες μαζί θα τις ξεπεράσουμε, θα κάνουμε οικονομία μια ζωή κτλ. Μπορεί να μεγάλωσαν οικογένειες έτσι το 50, το 60, το 70, ακόμα και το 2000. Σήμερα θα είναι καθαρή αυτοκτονία. Μόνο εφόσον έχεις μια οικονομική ασφάλεια να προχωρήσεις στην δημιουργία οικογένειας.
8) Πέρασα φουρτούνες οικονομικές τα κάλα χρόνια των μνημονίων, ζοριζόμουν να πληρώσω το νοίκι μου (και όχι πάντα). Ποτέ μα ποτέ καμμία γκόμενα, ύστερα από εύλογο χρονικό διάστημα και αφού έφυγαν τα πρώτια μέλια δεν έδειξε την παραμικρή κατανόηση. Και λέμε για απλές τύπισσες, ούτε λούσα ούτε ποζεριές. Όταν τους υπενθύμιζα ότι και αυτές αντιμετώπιζαν τις ίδιες οικονομικές δυσκολίες, συνήθως άκουγα το "εσύ είσαι όμως άντρας, πρέπει να παρέχεις την ασφάλεια (aka χρήμα)". Το τελευταίο το άκουσα από γκόμενα που μου παρουσιάστηκε στην αρχή ως φεμινίστρια. Ευτυχώς σήμερα το έχω γυρίσει το έργο και έιμαι πολύ καλύτερα στα οικονομικά, παρέχω ποιο άνετα όταν θέλω.

15 χρόνια μέλος και τώρα το πρώτο ποστ; :cheesy:
 

whiplash

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2012
Μηνύματα
129
Like
117
Πόντοι
1
Για τα γουστα της μέσης ελληνιδας ενάμισι χιλ είναι ο βασικός.. Κάτω απο 1000 δεν σε βλέπουν καν
Ακριβώς τύπε... να ξέρεις που το ξέρεις.. και με 1200 δεν σε βλέπουν ΚΑΝ.. 1200 βγάζω εγώ ρε φίλε και ζω 20 χρόνια μόνος μου.. ειδικά σήμερα έτσι όπως έχουν φτάσει όλα στον θεό απ τα 1200 μου μένουν τα 400 για να πιω κανέναν καφέ , να αγοράσω κάνα ρούχο, να ρίξω κάνα πουτσάκο σε κάνα μπορντελακι.. ΤΙ ΚΑΛΟ ΜΟΥΝΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.842
Like
17.894
Πόντοι
3.656
Ακριβώς τύπε... να ξέρεις που το ξέρεις.. και με 1200 δεν σε βλέπουν ΚΑΝ.. 1200 βγάζω εγώ ρε φίλε και ζω 20 χρόνια μόνος μου.. ειδικά σήμερα έτσι όπως έχουν φτάσει όλα στον θεό απ τα 1200 μου μένουν τα 400 για να πιω κανέναν καφέ , να αγοράσω κάνα ρούχο, να ρίξω κάνα πουτσάκο σε κάνα μπορντελακι.. ΤΙ ΚΑΛΟ ΜΟΥΝΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...

Έλα ρε τύπε που δε σε βλέπουνε με τα 1200.Πού ψάχνεις γυναίκα,στην Εκάλη;

Οι περισσότεροι εκεί έξω είναι στα 500-800 και πάλι κάποιοι γαμάνε.
 

whiplash

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2012
Μηνύματα
129
Like
117
Πόντοι
1
Έλα ρε τύπε που δε σε βλέπουνε με τα 1200.Πού ψάχνεις γυναίκα,στην Εκάλη;

Οι περισσότεροι εκεί έξω είναι στα 500-800 και πάλι κάποιοι γαμάνε.
Μιλαμε για ενα αξιοπρεπεστατο μουνι και οχι μπαζοκαδο απο γιαπι στο μενιδι... οταν βγαζεις 1200 τυπε, και εχεις 400 ενοικιο , 250 για να βγαλεις τον μηνα σου με φαγητα, 100-150 για καυσιμα , 100αρικο ρευματα κτλπ.. Πηγαινε εσυ να βρεις την σκλεναρικοβα.. Στην σαπφω νοταρα ισως να μπεις.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.699
Like
17.825
Πόντοι
3.656
έχοντας άλλα τόσα χρόνια επίσης πείρα με γκόμενες, ΟΛΕΣ τους λαμβάνουν υπόψη τους το πορτοφόλι σου παράλληλα με το πουλί σου.
μόνο το πορτοφόλι .... είδες γκόμενα να ενδιαφέρεται για πούτσο ;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.842
Like
17.894
Πόντοι
3.656
Μιλαμε για ενα αξιοπρεπεστατο μουνι και οχι μπαζοκαδο απο γιαπι στο μενιδι... οταν βγαζεις 1200 τυπε, και εχεις 400 ενοικιο , 250 για να βγαλεις τον μηνα σου με φαγητα, 100-150 για καυσιμα , 100αρικο ρευματα κτλπ.. Πηγαινε εσυ να βρεις την σκλεναρικοβα.. Στην σαπφω νοταρα ισως να μπεις.

Τύπε δώσε μου τα 1200 το μήνα και σου βρίσκω,αν όχι Σκλεναρίκοβα,μια χαρά 7αράκια άνω των 25-30.

Καταρχήν,δεν θα βρεις πολλές που να βγάζουν πάνω απο 1200.Οπότε,με τις περισσότερες θα'χεις το πάνω χέρι οικονομικά.

Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου,μετά τα 25-30 έχεις βρει πολλές που να τους λες ότι βγάζεις 1200 και να στραβώνουν;
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.306
Πόντοι
10.336
Ακριβώς τύπε... να ξέρεις που το ξέρεις.. και με 1200 δεν σε βλέπουν ΚΑΝ.. 1200 βγάζω εγώ ρε φίλε και ζω 20 χρόνια μόνος μου.. ειδικά σήμερα έτσι όπως έχουν φτάσει όλα στον θεό απ τα 1200 μου μένουν τα 400 για να πιω κανέναν καφέ , να αγοράσω κάνα ρούχο, να ρίξω κάνα πουτσάκο σε κάνα μπορντελακι.. ΤΙ ΚΑΛΟ ΜΟΥΝΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...
παρε συμβουλες απο σαντμαν και θα τρως πορτα μεχρι και στα μπουρδελα
 

whiplash

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2012
Μηνύματα
129
Like
117
Πόντοι
1
Τύπε δώσε μου τα 1200 το μήνα και σου βρίσκω,αν όχι Σκλεναρίκοβα,μια χαρά 7αράκια άνω των 25-30.

Καταρχήν,δεν θα βρεις πολλές που να βγάζουν πάνω απο 1200.Οπότε,με τις περισσότερες θα'χεις το πάνω χέρι οικονομικά.

Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου,μετά τα 25-30 έχεις βρει πολλές που να τους λες ότι βγάζεις 1200 και να στραβώνουν;
Ρε τυπε, αλλο τα 1200 καθαρα, και αλλο τα 1200 με 700 πάγια, Αρα ειναι σαν να παιρνω 500, αμα δε το καταλαβαινεις.. τι αλλο να πω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom