Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Μου έχει πει το μυστικό του: τους σιγορψυθιρίζει στο αυτί λήμματα από την Britannica και αυτές ναααα κάτι γκαύλες. Χύνουν επί τόπου  :2funny: :2funny:

Καλά εσύ πέρασε από το thread των VU.
Σου έχω αφιερωμένο το τραγούδι σου.
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Νομίζω ότι ξεχνάτε το βασικότερο.

Δεν θα σταθώ στα προφανή - γιατί δεν είναι μόνον τι έγινε στην Γαλλία - αλλά και στις ΗΠΑ (πόλεμος Βιετναμ, Κολούμπια, πορείες ειρήνης, Μαύροι Πάνθηρες) και στην υπόλοιπη Ευρώπη (Άνοιξη της Πράγας, αντι-φρανκικές διαδηλώσεις στην Ισπανία, απεργίες στην Πολωνία) μέχρι και το Μεξικό. Δεν θα σταθώ στην επίδραση στο Rock & Roll και τον Κινηματογράφο.

Νομίζω ότι το σημαντικότερο ήταν η σεξουαλική απελεύθερωση και η ευρεία χρήση του αντισυλληπτικού χαπιού.
Μέσα στο γενικό κλίμα της εποχής με το χίππικο κίνημα (Make Love not War) και την επίθεση στον συντηρητισμό υπήρξε μία τρομακτική και πρωτόγνωρη για τα μέχρι τότε δεδομένα σεξουαλική ελευθερία.

Πολλοί σήμερα όλα αυτά τα θεωρούν δεδομένα. Το ότι βλέπουν πορνογραφία, το ότι γαμάνε ελεύθερα, το ότι υπάρχει αντισύλληψη.

Ακόμη το ότι υπάρχει αυτό εδώ το site και είμαστε εδώ και συζητάμε στο Μάη του 68 το χρωστάμε.
Kατι που το KKE αδυνατει να δεχτει βεβαια. Τι να κανουμε. Το "φαντασια στην εξουσια" ειναι λιγο σουρεαλ ως συνθημα για την ορθοδοξια του.Δεν εχει απτες διεκδικησεις,δεν εχει γκρινια.

Που να καταλαβουν για τους κυκλους που εκανε το κινημα των νεων,με τις επιτυχιες του και τις αποτυχιες του ολες αυτες τις δεκαετιες απο τον Ελβις και το μυστερι τρε'ι'ν μεχρι τον Μαη του 68 και υστερα μεχρι τον Μπιαφρα,ενα κινημα δηλαδη που το γεννα το συστημα(teenagers Αμερικη,)που μετα τα βαζει με το συστημα που το γεννησε(Γιπις, Μπερκλει,Μαης)και που μετα το τρωει το ιδιο αυτο συστημα(Χιπις)και μετα ξαναγεννιεται μεσα απο τα σκατα(Πανκ) κ.ο.κ.Αυτο ειναι επανασταση και ειναι συνεχης,αυτο ειναι ζωη.
Για το ΚΚ παγκοσμιως η μουσικη τελειωνει στο Σουινκγ και αυτο με τεραστια υποχωρηση απο μερους τους.
Ακομα και το Πολυτεχνειο, κατα τη γνωμη μου μια απο τις πολυ λιγες επαναστασεις απο νεους(δε με νοιαζει αν, ποιος και γιατι κρυβεται απο πισω)που εγιναν στην Ελλαδα το ΚΚΕ δεν την ασπαστηκε αμεσως, πολυ μετα.
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
   ΦΑΡΟΣ ΦΩΤΕΙΝΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΩΡΑΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΚΙΟΥ !!!


             [youtube=425,350]HuottqnE1j4[/youtube]
Ελπιζω να μην εισαι στο Κομα, θα σε διαγραψουν μ'αυτα που ποσταρεις
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Μη με στενοχωρείς ρε Ίσιε.

συνέβησαν σε σχεδόν όλες τις προηγμένες χώρες το διάστημα 1966-1970. Δεν νομίζω πως υπάρχει άλλη πενταετία με τόσο καταλυτική επίδραση τα τελευταία 50 χρόνια. Εξάλλου ακούμε ακόμη τη μουσική της εποχής εκείνης. Φανταζόσουν π.χ. το 1980 να ακούμε τραγούδια του 1940 ως σύγχρονα! Πρόσφατα σε κάποια ταινία είχε soundtrack το sympathy for the devil.

.
Απο πιο πριν, απο το 56 ξεκινησε.Απο την Αμερικη Και για τους λογους που λες. Αστοπαιδα Τeenagers.Πριν δεν υπηρχε καν αυτος ο ορος.Τα παιδια οταν επαυαν να ειναι παιδια λεγονταν ενηλικες.
Και Βεβαια σωστοτατη παρατηρηση. Το 80 ακουγαμε ροκ&ρολ του 54-58 διασκευασμενο στην Ελλαδα ως πρωτοπορεια.
Ακομα και η ΚΝΕ το 80 ανακαλυψε τα ρεμπετικα του μεσοπολεμου
 
OP
OP
A

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
δεν μπορω να καταλαβω πωςμπορει ενας νεος να ειναι δεξιος. μονο εφοσον ειναι βολεμενος μπορει να ειναι ειτε ΠΑΣΟΚ ειτε ΝΔ
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ακόμη το ότι υπάρχει αυτό εδώ το site και είμαστε εδώ και συζητάμε στο Μάη του 68 το χρωστάμε.

Η ύπαρξη του site οφείλεται σε δύο αμερικάνικες επιτυχίες, μια τεχνολογική- οικονομική και μια μία πολιτική..
Η πρώτη είναι το ίντερνετ σε συνδυασμό με τη ραγδαία ανάπτυξη των υπολογιστών για να γίνουν προσιτοί, οικονομικά και χρηστικά σε όλους...Μόνο σε ένα περιβάλλον ελεύθερης οικονομίας θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο..
Η δεύτερη είναι η πτώση του Ανατολικού Μπλοκ..Το 90% των κυριών με τις οποίες ασχολούμεθα δια μέσω της ιστοσελίδας ταύτης, από εκεί είναι..

Άσε που έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι του Μάη του '68 αν έβλεπαν το σάιτ θα άρχιζαν τις πίπες περί κοινωνίας του θεάματος και εμπορευματοποίσης του έρωτα (και μετά θα έστελναν πμ για καμια βίζιτα)

Νομίζω ότι ξεχνάτε το βασικότερο.

Δεν θα σταθώ στα προφανή - γιατί δεν είναι μόνον τι έγινε στην Γαλλία - αλλά και στις ΗΠΑ (πόλεμος Βιετναμ, Κολούμπια, πορείες ειρήνης, Μαύροι Πάνθηρες) και στην υπόλοιπη Ευρώπη (Άνοιξη της Πράγας, αντι-φρανκικές διαδηλώσεις στην Ισπανία, απεργίες στην Πολωνία) μέχρι και το Μεξικό. Δεν θα σταθώ στην επίδραση στο Rock & Roll και τον Κινηματογράφο.

Το ότι κάποια γεγονότα έγιναν την ίδια περίοδο δε σημαίνει ότι σχετίζονται ή είναι της αυτής βαρύτητας...
Άλλος ο Γαλλικός Μάης του '68, άλλες οι εξεγέρσεις στα αμερικάνικα πανεπιστήμια, άλλη η άνοιξη της πράγας...
Όσο για την επίδραση στην τέχνη, κάθε γενιά έχει τις επιρροές της...
Άλλη η τέχνη του '60, άλλη του '70 άλλη του '80

Νομίζω ότι το σημαντικότερο ήταν η σεξουαλική απελεύθερωση και η ευρεία χρήση του αντισυλληπτικού χαπιού.
Μέσα στο γενικό κλίμα της εποχής με το χίππικο κίνημα (Make Love not War) και την επίθεση στον συντηρητισμό υπήρξε μία τρομακτική και πρωτόγνωρη για τα μέχρι τότε δεδομένα σεξουαλική ελευθερία.

Πολλοί σήμερα όλα αυτά τα θεωρούν δεδομένα. Το ότι βλέπουν πορνογραφία, το ότι γαμάνε ελεύθερα, το ότι υπάρχει αντισύλληψη.

Δε νομίζω ότι ο "αγώνας" του πρώην κόκκινου νυν πράσινου ντάνι βελτίωσε την ερωτική μας ζωή...
Στις αρχές της 10ετίας του '60 υπήρχε ήδη η πρώτη γενιά ανθρώπων στην δυτική ευρώπη που είχε το υπαρξιακό πρόβλημα λυμένο- είχε φροντίσει ο μπαμπάς και η γενικότερη οικονομική άνθηση, είχε άπλετο χρόνο και λεφτά να ξοδέψει...
Είναι λογικό να ασχολείσαι υπό αυτές τις συνθήκες περισσότερο με το πώς θα πηδήξεις...
Βάλε στην εξίσωση τη γυναικεία χειραφέτηση (προϊόν δύο παγκοσμίων πολέμων όταν οι γυναίκες πήραν τις οιοκονομίες των κρατών στα χέρια τους όσο οι άνδρες πολεμούσαν), τα νέα τεχνολογια μέσα και κυρίως το πόσο προσιτά είχαν καταστεί (τηλεόραση, ραδιόφωνο παντού, φθηνός κινηματογράφος και μεγάλη παραγωγή ταινιών, αστική κουλτούρα) και έχεις αρκετό έως άφθονο σεξ..

Στο Λονδίνο των swinging sixties μια χαρά ξεσκίζονταν, χωρίς να καταλάβουν δημόσια κτίρια και χωρίς τη φοιτητική μιζέρια των γάλλων...

Όσο για την πορνογραφία, εκτός του ότι τσόντες κυκλοφορούσαν ανέκαθεν, εκτιμώ ότι την απογείωσε τη 10ετία του 70 μια νέα εφεύρεση, το βίντεο....Και όχι οι πύρηνοι λόγοι των φοιτητοπατέρων της Ναντέρ
Η συνέχεια είναι γνωστή...
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Η ύπαρξη του site οφείλεται σε δύο αμερικάνικες επιτυχίες, μια τεχνολογική- οικονομική και μια μία πολιτική..
Η πρώτη είναι το ίντερνετ σε συνδυασμό με τη ραγδαία ανάπτυξη των υπολογιστών για να γίνουν προσιτοί, οικονομικά και χρηστικά σε όλους...Μόνο σε ένα περιβάλλον ελεύθερης οικονομίας θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο..
Η δεύτερη είναι η πτώση του Ανατολικού Μπλοκ..Το 90% των κυριών με τις οποίες ασχολούμεθα δια μέσω της ιστοσελίδας ταύτης, από εκεί είναι..

Άσε που έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι του Μάη του '68 αν έβλεπαν το σάιτ θα άρχιζαν τις πίπες περί κοινωνίας του θεάματος και εμπορευματοποίσης του έρωτα (και μετά θα έστελναν πμ για καμια βίζιτα)

Το ότι κάποια γεγονότα έγιναν την ίδια περίοδο δε σημαίνει ότι σχετίζονται ή είναι της αυτής βαρύτητας...
Άλλος ο Γαλλικός Μάης του '68, άλλες οι εξεγέρσεις στα αμερικάνικα πανεπιστήμια, άλλη η άνοιξη της πράγας...
Όσο για την επίδραση στην τέχνη, κάθε γενιά έχει τις επιρροές της...
Άλλη η τέχνη του '60, άλλη του '70 άλλη του '80

Δε νομίζω ότι ο "αγώνας" του πρώην κόκκινου νυν πράσινου ντάνι βελτίωσε την ερωτική μας ζωή...
Στις αρχές της 10ετίας του '60 υπήρχε ήδη η πρώτη γενιά ανθρώπων στην δυτική ευρώπη που είχε το υπαρξιακό πρόβλημα λυμένο- είχε φροντίσει ο μπαμπάς και η γενικότερη οικονομική άνθηση, είχε άπλετο χρόνο και λεφτά να ξοδέψει...
Είναι λογικό να ασχολείσαι υπό αυτές τις συνθήκες περισσότερο με το πώς θα πηδήξεις...
Βάλε στην εξίσωση τη γυναικεία χειραφέτηση (προϊόν δύο παγκοσμίων πολέμων όταν οι γυναίκες πήραν τις οιοκονομίες των κρατών στα χέρια τους όσο οι άνδρες πολεμούσαν), τα νέα τεχνολογια μέσα και κυρίως το πόσο προσιτά είχαν καταστεί (τηλεόραση, ραδιόφωνο παντού, φθηνός κινηματογράφος και μεγάλη παραγωγή ταινιών, αστική κουλτούρα) και έχεις αρκετό έως άφθονο σεξ..

Στο Λονδίνο των swinging sixties μια χαρά ξεσκίζονταν, χωρίς να καταλάβουν δημόσια κτίρια και χωρίς τη φοιτητική μιζέρια των γάλλων...

Όσο για την πορνογραφία, εκτός του ότι τσόντες κυκλοφορούσαν ανέκαθεν, εκτιμώ ότι την απογείωσε τη 10ετία του 70 μια νέα εφεύρεση, το βίντεο....Και όχι οι πύρηνοι λόγοι των φοιτητοπατέρων της Ναντέρ
Η συνέχεια είναι γνωστή...
Σωστος.Ολα ξεκινησαν στην Αμερικη στα 50΄ς, γιατι απλως μπορεσαν να ξεκινησουν για ολους τους λογους που ανεφερες πιο πανω.
Ο Μαης ηρθε μετα.
Ο Γκιντεμπορ ομως  η κοινωνια του θεαματος και οι καταστασιακοι ηταν αλλο μαγαζι.
Συμφωνω για τη Γαλλικη φοιτητικη μιζερια,για τη Γαλλικη μιζερια γενικως, που οι δικοι μας μασησαν και τη εφεραν και εδω ενω αγνοησαν οτι απο το 50 η χωρα ακολουθει αμερικανικα προτυπα
Βλεπε κινηματογραφο. Κατα το ΝουβελΒαγκ του Γκονταρ βαφτησαν Νεοελληνικο κινηματογραφο κατι που απειχε απο τον "Παλιο"(υστερα εγινε και καλος) ελληνικο κινηματογραφο το πολυ 10 χρονια. 
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Για το γαλλικό Μάη εν ολίγοις συνέβει το εξής. Σε μια περίοδο όπου για πρώτη φορά οι πλατιές μάζες απολάμβαναν μεγάλη ευημερία και εισοδήματα ( μετά το Β Π.Π. θεσμοί κοινωνικού κράτους, τευλορισμός και φορντισμός, 8ωρο, υψηλοί μισθοί κλπ.) έπρεπε να "σπάσουν" κάποια πρότυπα παλαιότερων εποχών, να "ανοίξει" η κατανάλωση, να κινηθεί ο χρήμα που είχε πέσει στην κοινωνία.Επομένως έπρεπε να πέσουν τα κατάλληλα πρότυπα στην κοινωνία, για να υπάρξει μια "προσαρμογή".

Ακόμη και τα δικαιώματα των γυναικών κλπ είναι προφανές να καταλάβουμε γιατί στηρίζονται τόσο δεδομένου ότι το μεγαλύτερο ποσοστό της λιανικής αγοράς κινείται από γυναίκες.

Δεν λέω ότι αυτά ήταν σχεδιασμένα και συντονισμένα. Απλά ήταν ένα αναγακίο βήμα για την ολοκλήρωση της βιομηχανικής κοινωνίας κλπ.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Νομίζω ότι ξεχνάτε το βασικότερο.

Δεν θα σταθώ στα προφανή - γιατί δεν είναι μόνον τι έγινε στην Γαλλία - αλλά και στις ΗΠΑ (πόλεμος Βιετναμ, Κολούμπια, πορείες ειρήνης, Μαύροι Πάνθηρες) και στην υπόλοιπη Ευρώπη (Άνοιξη της Πράγας, αντι-φρανκικές διαδηλώσεις στην Ισπανία, απεργίες στην Πολωνία) μέχρι και το Μεξικό. Δεν θα σταθώ στην επίδραση στο Rock & Roll και τον Κινηματογράφο.

Νομίζω ότι το σημαντικότερο ήταν η σεξουαλική απελεύθερωση και η ευρεία χρήση του αντισυλληπτικού χαπιού.
Μέσα στο γενικό κλίμα της εποχής με το χίππικο κίνημα (Make Love not War) και την επίθεση στον συντηρητισμό υπήρξε μία τρομακτική και πρωτόγνωρη για τα μέχρι τότε δεδομένα σεξουαλική ελευθερία.

Πολλοί σήμερα όλα αυτά τα θεωρούν δεδομένα. Το ότι βλέπουν πορνογραφία, το ότι γαμάνε ελεύθερα, το ότι υπάρχει αντισύλληψη.

Ακόμη το ότι υπάρχει αυτό εδώ το site και είμαστε εδώ και συζητάμε στο Μάη του 68 το χρωστάμε.

Σε ποιον τα λες τε Βολταίρε;
Σε κάποιον που πιστεύει ακόμα οτι χάρη στο καθεστώς της "ελεύθερης οικονομίας" τα χρωστάμε όλα;         
Δεν μπορεί να στρίψει ο λύκος λέμε.......
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
εγω δεν εχω γνωμη για το κκε αλλα εχω για την φεθρυ.....
να την πω η θα ειμαι οφ τοπικ;;;;; :think: :think: :think: :think: :think: :think:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
εγω δεν εχω γνωμη για το κκε αλλα εχω για την φεθρυ.....
να την πω η θα ειμαι οφ τοπικ;;;;; :think: :think: :think: :think: :think: :think:
οφ τόπικ παντού είσαι ρε.....

ΕΙΜΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ....

αλλά εγώ είμαι μαζόχας και σ αγαπάω πιο πολύ τώρα.
 

Επισκέπτης
Η άποψη αυτή υποστηρίζεται από ΈΝΑΝ μόνο ιστορικό, το φλάισερ (όλως τυχαίως γερμανικής καταγωγής και επιπέδου ρεπουτση)
Εχεις ξαναγραψει κατι αναλογο για τον Φλαισερ,τοτε τον συνεκρινες με τον Λιακο...τωρα εριξες λιγο νερο στο κρασι σου.

Λαθος,μεγαλο λαθος σου...ο Φλαισερ ειναι Καθηγητης Πανεπιστημιου,και το"Στεμμα και Σβαστικα"(ΔΙΚΑΙΑ το εργο-αναφορα για την περιοδο της Κατοχης)προλογιζεται,αναμεσα σε αλλους,και απο τον Παναγιωτη Κανελλοπουλο...Τον προεδρο της ΕΡΕ ντε...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Εχεις ξαναγραψει κατι αναλογο για τον Φλαισερ,τοτε τον συνεκρινες με τον Λιακο...τωρα εριξες λιγο νερο στο κρασι σου.

Λαθος,μεγαλο λαθος σου...ο Φλαισερ ειναι Καθηγητης Πανεπιστημιου,και το"Στεμμα και Σβαστικα"(ΔΙΚΑΙΑ το εργο-αναφορα για την περιοδο της Κατοχης)προλογιζεται,αναμεσα σε αλλους,και απο τον Παναγιωτη Κανελλοπουλο...Τον προεδρο της ΕΡΕ ντε...

Και η ελληνική έκδοση μαύρη βίβλος του κομμουνισμου (βιβλίο που εμμέσως έχει λογοκριθεί) προλογίζεται από τον φλωράκη (η τον φαράκο- θα σε γελάσω...)
Πολλές φορές κάποιοι προλογίζουν βιβλία ανθρώπων με διαμετρικά αντίθετες απόψεις...
Ε, και;

Ωστόσο, έχω μια απορία...
Το στέμα και σβάστικα πότε πρωτοεκδόθηκε;

Δεν θέλω να πω κάτι...Απλά ρωτάω..
 

Επισκέπτης
Ο πρωτος τομος το 1988,και ο δευτερος το 1995.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ο πρωτος τομος το 1988,και ο δευτερος το 1995.

Είσαι σίγουρος ότι το έχει προλογίσει ο συγκεκριμένος κανελόπουλος;
Είχε πεθάνει 2 χρόνια νωρίτερα από την πρώτη έκδοση του α' τόμου αλλά να δεχθώ ότι είχε γράψει πρόλογο στα τελευταία του ενόψει της έκδοσης...

Η άποψη για το ζέρβα νομίζω ότι εκφερεται στο Β΄τόμο...
Τον οποίο άμφιβάλλω αν τον είχε προλογίσει ο Κανελόπουλος..
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Διάβασα σήμερα ή χτες (δε θυμάμαι πότε) μια είδηση που έλεγε ότι η Παπαρήγα εύχεται να μη βρεθεί αγοραστής για την Ολυμπιακή. :2funny:
Στην αρχή γέλασα αλλά τελικά όσα χρόνια και αν περάσουν αυτό το κόμμα δε νομίζω ν' αλλάξει μυαλά.....
 

Επισκέπτης
str81977,στον πρωτο τομο(στην εκδοση που εχω τουλαχιστον)δεν αναφερεται ημερομηνια,στον δευτερο αναγραφεται 1995,ομολογω οτι γκουγκλαρισα και μου βγηκε το 1988.

Οσο για το αν προλογιζει ο ιδιος ο Παναγιωτης Κανελλοπουλος η απαντηση ειναι ΝΑΙ,και τα στοιχεια(και οχι αποψη)για τον Ζερβα και τα κονε με την Γερμανικη Διοικηση στα Γιανεννα ειναι στον δευτερο τομο οντως.

Για να προλαβω,ουτε στον πρωτο τομο παντως αναγραφονται τιποτε υμνοι για τον Ζερβα οποτε ο Κανελλοπουλος-που εκφραζεται θετικοτατα για την δουλεια του Φλαισερ-δεν πιαστηκε μαλακας.
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Είσαι σίγουρος ότι το έχει προλογίσει ο συγκεκριμένος κανελόπουλος;
Είχε πεθάνει 2 χρόνια νωρίτερα από την πρώτη έκδοση του α' τόμου αλλά να δεχθώ ότι είχε γράψει πρόλογο στα τελευταία του ενόψει της έκδοσης...

Η άποψη για το ζέρβα νομίζω ότι εκφερεται στο Β΄τόμο...
Τον οποίο άμφιβάλλω αν τον είχε προλογίσει ο Κανελόπουλος..
Το ποτε τελειωνει η συγγραφη ενος βιβλιου με το ποτε εκδιδεται το συγκεκριμενο βιβλιο δεν ειναι απαραιτητο να συμπιπτει χρονικα.
Μπορει στα χερια του Κανελοπουλου να εφτασε πριν εκδοθει
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Str8 ακομα με τον Ζερβα ασχολεισαι? Ουτε ο Ναπολεων να ηταν.
Αφου τα παμε, δεν τα παμε?
Και αγγλοφιλος ηταν και γερμανοφιλος και βασιλοφρων και βενιζελικος και οτι κατσει αρκει να φοραει στολη.
Τι το συνεχιζεις?

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom