Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
οι γκομενίτσες της ΚΝΕ κάνουν κομμουνιστικά τσιμπούκια με φουλάρι.

Πέραν τούτου μου αρέσει το σφυροδρέπανο σαν σύμβολο, είναι δυναμικό, αφού στα κόψει, σου δίνει και μια με το σφυρί να φτιάκσεις καρακτήρα.

Όσο για την Παπαρήγα, μοιάζει με την πεθερά μου ή μάλλον η πεθερά μου της μοιάζει.

Καλό κόμμα ίσως μοναδική επιλογή αντί πρασινομπλέ παπαγάλου. Για Συναησπισμό δεν έχω να προσθέσω, γκει παρέιντ, για ΛΑΟΣ...μάλλον η ναζιστική εκδοχή της Ελληνοχριστιανικοδογματικής αφασίας.

Αν κάνω ρεζουμέ για μερικά θέματα προτιμώ τους κόκκινους, για άλλα τους Πράσινους, που όμως είναι διασπαρμένοι ενώ θα έπρεπε να είναι μια γροθιά  και πιο σοβαροί.
Αυτο που μου την σπαει στην πεθερα μου ειναι οτι γουσταρει την Μεναγακη. Η επανασταση στις συντροφισες δεν περασε.
Δεν την πανε την Ακεκα γιατι δεν εχει παει στο Playboy, μηλαμε για καταπιεση αιωνων.
Χιλιαδες φορες συναγωνιστες ειμαι ουτοπικος γιατι ο ουτοπισμος ειναι η καλυτερη αμυνα.
Το μονο που με διακρινει ειναι η απολυτη ειληκρινεια και υπομονη. :rockon: :rockon: :rockon:



Για φαντασου ολοι οι αριστεροι να διναμε Swarzeneger δογκωτο.
 

Επισκέπτης
Στον Περισσο μενω (οντως)και ουχι στην Αγιασο,ΑΡΑ γαμησει η οχι ο αγας δεν ξερω αν θ'αγιασω και γραμματα γνωριζω,απο οικονομια δεν σκαμπαζω , το μπαζο , μονο το μαρμαρο πληρωνω μονιμως ...αρα το'χω συνηθισει το γαμησι και πορευομεθα για καλυτερη ποιοτητα βαζελινης μπας και τους χεσω...μη χεσω!Να σκοτωνονται οι λαοι για του τσαρου το παντεσπανι,με η χωρις τουρμπανι...δεν μεταδιδω αλλο,καληνυχτα και καλη τυχη!!!
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
Στον Περισσο μενω (οντως)και ουχι στην Αγιασο,ΑΡΑ γαμησει η οχι ο αγας δεν ξερω αν θ'αγιασω και γραμματα γνωριζω,απο οικονομια δεν σκαμπαζω , το μπαζο , μονο το μαρμαρο πληρωνω μονιμως ...αρα το'χω συνηθισει το γαμησι και πορευομεθα για καλυτερη ποιοτητα βαζελινης μπας και τους χεσω...μη χεσω!Να σκοτωνονται οι λαοι για του τσαρου το παντεσπανι,με η χωρις τουρμπανι...δεν μεταδιδω αλλο,καληνυχτα και καλη τυχη!!!
Καλε ΜΟΥ ανθρωπε!!
Αργα η γληγωρα θα φτασεις στα λογια μου. Λοιπον τι........
Αμα ο αγας ........ πληρωνω μονιμως........ η μονη διαφορα μας ειναι οτι και μενα με μαμανε αλλα φωναζω.
Φωναζω ρε παιδια γιατι ποναω............. και ολη η σκεψη μας αυτη ειναι να μα νην ποναμε αλλο φτανει.......
ρε φτανει....................... :headbang: :headbang: :headbang:
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
Ωειμε!!!
Μια ιδεα ουτοπικη. Για φαντασου του κοσμου αυτου οι αριστεροι να ενωθουμε.
Οχι πολλα μονο στον ακαρπο αυτον δυκοματισμο να μην βρεθουμε.
Μαοιστες επαναστατες σοσιλιστες ακομη και κενρτωοι.
Ετσι για πλακα για τους βγαλουμε το σωι.

Τοτε να δεις , φιλε τι εχει ποια να γινει.
Η Ελλαδα απο πρωτεια να ξεμινει;
Και μην ξεχνας οτι ο Κωτσος μας εβγαλε απο το Νατο
και θα ρχουνε οι σοβιετικοι αλλαξανε τον τροπο.

Ακομη και η δεξια ειχε δικια της γνωμη.
Μα σημερο με τον καιρο το εχει παρακανει.
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Με όποιον μιλάει με επιχειρήματα, Γκάμπα, κάνω το ίδιο.
Με σένα, καλή ώρα.
Άσχετα αν συμφωνώ ή όχι μ' αυτά που λες.
Με όποιον δεν ξέρει την τύφλα του και το παίζει μαγκάκος, απαντάω αναλόγως.
Και με όποιους βρίζουν μανούλες και κανείς δεν τους λέει τίποτα, βρίζω κι εγώ τις δικές τους.
Απλό.
εσενα η μαλακια σου δεν εχει ορια  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
εσενα η μαλακια σου δεν εχει ορια  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Τιμή μου να μη συμφωνεί μαζί μου ένα ανθρωπάκι σαν και σένα. 
Αν όμως ο υβριστής δεν ήταν γάβρος σαν και σένα, θα φώναζες για τη "λευτεριά" του;
Άντε, λευτεριά και στους δολοφόνους της Λεωφόρου Λαυρίου τότε.
Γειά σου Χρηστίδη, ανένταχτο πνεύμα! 
(δύο λέξεις, δύο καρικατούρες εν προκειμένω)

:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 
OP
OP
A

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
μόνο όταν ξπνήσει ο λαός και στηρίξει το κκε θα μπορέσει να ορθοποδήσει η ελλάδα
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Απο ποτε οι Δεξιοι φοβουνται σ΄αυτη τη χωρα να πουν οτι ειναι Δεξιοι. Μαλλον για ακροδεξιους μιλας. Μην τα μπερδευεις.

ειδαμε τον δαίλακη πως ξεφτυλιστηκε! οταν το πασοκ συνεργαζετε με ολους( αδρουλακη,δαμανακη κ.λ.π), την ΝΔ δεν την εκφραζουν τα ακρα!

ποτε δεν ηταν ακροδεξια η ΝΔ, οταν πηγαινε το 1985 ο τωρινος βουλευτης της Μιχαλολιακος ως προεδρος της ΟΝΝΕΔ πηγαινε στο Γραμμο και στο βιτσι?
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
μόνο όταν ξπνήσει ο λαός και στηρίξει το κκε θα μπορέσει να ορθοποδήσει η ελλάδα

ας μας πει βαση του βιβλιου του μαρξ <<τΟ κεφαλαιο>>, η ατομικη περιουσια ειναι ανεχτη? Πως θα αυξησει τις εξαγωγες και θα μειωσει το δημοσιο χρεος και ελλειμα εμπορικων εξαγωγων....το 10% που ειναι ανεργοι, θα βρουν δουλεια στο δημοσιο η απο νεες ιδιωτιτες επιχειρησεις που θα δημιουργηθουν στην ελλαδα...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
1. Ε και τι θες τώρα; Να κηρυχτεί στρατιωτικός νόμος για τους καταληψίες; Δεν θα με εξέπληττες αν το έλεγες ΚΑΙ αυτό.
Άσε που τώρα στ' αρχίδια σου μάλλον για τα τρόλεϋ, τελευταία όλο απεργίες κάνουν.

2. Χαιρετώ την αδέκαστη γαλάζια παράταξη που σε γαλούχησε, αν και τώρα θα της την σκάσεις, ψηφίζοντας ...τους απέναντι.
Μιλάω φυσικά για την παράταξη του αδάμαντα Βουλγαράκη.

μεταξυ στρατιωτικου νομου και ανοχης υπαρχει και το μετρο της φοιτητικης αστυνομιας που ισχυει στο εξωτερικο. αδαμαντα ειναι και ο πρωην συριζαιος ρουσοπουλος και η μαρα ζαχαρεα κορη κορυφαιου στελεχους του Συν. Αυτη η γνησια αριστερη και οργανωμενη στο συριζα δεν αναρωτηθηκε πως πλουτισε ο αντρας της?
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96

Συνημμένα

  • index-88.jpg
    index-88.jpg
    35,8 KB · Εμφανίσεις: 30
  • index-166.jpg
    index-166.jpg
    162,1 KB · Εμφανίσεις: 30
  • index-170.jpg
    index-170.jpg
    39,8 KB · Εμφανίσεις: 26
  • index-171.jpg
    index-171.jpg
    135,6 KB · Εμφανίσεις: 31

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Το ΚΚΕ ειναι ενα ιστορικο κομμα, με μεγάλους αγωνες και μεγαλα λάθη.
Εχει απίστευτους οργανοτικούς μηχανισμούς που κανενα αλλο ελληνικο κομμα, δεν προκοιτε να αποκτησει ποτε. Εχει μια τεράστια γραφειοκρατικη δομή και γι'αυτό και μια τεραστια κομματικη νομεκλατούρα. Τελος ειναι από  τα λιγα ευρωπαικα Κουμουνιστικα Κομματα που δεν καταφεραν να διαλυσουνε.

Ποιος να το διαλυσει? Γιατι τα ιστορικα κουμουνιστικα κομματα της Ιταλιας, γαλλιας και Ισπανιας ξεφτυλιστηκανε εκλογικα!
 

Επισκέπτης
...Eιπα κι'εγω???Αχ,βρε terry...μου'λειψε ο μεστος,γεματος επιχειρηματα και συναισθηματικη φορτιση .λογος σου!!!ΝΑΖΙ RULES λεμεεε!!!Υ.Γ. Μην μου στειλεις παλι πι-μι,σε παρακαλω!
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.250
Κριτικές
4
Like
1.903
Πόντοι
266
μόνο όταν ξπνήσει ο λαός και στηρίξει το κκε θα μπορέσει να ορθοποδήσει η ελλάδα

NAI!! ΜΕΓΑΛΕ!! Ποτέ δεν είναι αργά να γίνουμε σαν την Αλβανία ή τη Βουλγαρία. Έτσι, για να δεις σ αυτή την ιστοσελίδα τη γυναίκα και την αδερφή σου.
 

Επισκέπτης
Αντε,γιατι στην Ελλαδα μας εφαγε ο οπαδισμος...
   Τα λεω καλα,η κανω λαθος;
   (εδω παρε θεση)
Ανφερεσαι,υποθετω,στον οπαδισμο των ψηφοφορων που ανανταμ-παπανταμ ψηφιζουν ΠΑΣΟΚ,η ΝΔ,η και ΚΚΕ.

Υπαρχει μια εξηγηση:H Ελλαδα δεν εχει την Ιστορια π.χ. της Ιταλιας,και κατ'επεκταση ο μεσος Ελληνας ψηφοφορος δεν εχει τις αναφορες του μεσου Ιταλου,Γαλλου,Γερμανου...Στην Ελλαδα υπηρχε,και εξακολουθει να υπαρχει,μια πελατειακη σχεση αναμεσα στους ψηφοφορους και τα Κομματα,τα μεγαλα τουλαχιστον,που-σε μεγαλο μερος-εξηγει τον οπαδισμο των ψηφοφορων τους.Δεν θα επεκταθω τωρα λες και απευθυνομαι σε Ζουλου,εδω ζησαμε και μεγαλωσαμε,ΟΛΟΙ καταλαβαινουν τι εννοω.

Απο αυτην την πελατειακη σχεση το ΚΚΕ πρεπει να εξαιρεθει,οχι γιατι δεν εχει ψηφοφορους-οπαδους,αλλα γιατι τα κινητρα τους ειναι διαφορετικα.

Και επειδη ανεφερες τι εχεις ψηφισει στο παρελθον,εγω ψηφιζω ΚΚΕ αλλα με πολυ κρυα καρδια γιατι οι μαλακιες του Κωματος ειναι πολλες και-για μενα-σοβαρες.Κερδισαν την γελοια ψηφο μου μονο και μονο για την ακαμπτη σταση τους σε ορισμενα εργασιακα ζητηματα.Δεν ξερω αν θα το επαναλαβω στις,μαλλον προσεχεις,εκλογες.

 

julian73

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
430
Κριτικές
4
Like
73
Πόντοι
1
Κομμουνισμός; Ημερομηνία θανάτου: 9/11/89. Πτώση τείχους Βερολίνου. (Προσοχή, στον Περισσό δεν το ξέρουν...)
Σήμερα, για να είσαι Κνίτης μάλλον είσαι πνευματικά καθυστερημένος...
 
OP
OP
A

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
κανεις λαθος. οποιος ειναι Κνιτης ειναι σκεπτομενος και συνειδητοποιημένος ανθρωπος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom