Νέα

Γκόμενες και αυτοκίνητο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα No_Guts_No_Sex
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 317
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

xaotikos

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2007
Μηνύματα
306
Like
1
Πόντοι
1
Γυναίκα που σε κοιτάει στο κλειδί του αυτοκινήτου δεν αξίζει! Ξεχάστε την πηγαίνετε σε καμιά ταναπου να ξεχαρμανιάσετε κάντε κάνα κρύο ντουζάκι τώρα  που ανεβαίνει η θερμοκρασία αλλά μακριά απ'αυτές! Τρέμω στη ιδέα ότι το παιδί μου θα το μεγαλώσει ένα λακιτσου που είναι μαζί μου για το αυτοκίνητο αρχικά και έπειτα για την τσέπη μου.....
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
124
Πόντοι
16
για καμια σαπιοκωλα δεν αξιζει η παραμικρη θυσια.οτι κανουμε ειναι για να γουσταρουμε εμεις και να περναμε καλα!(χωρις βεβαια να γινομαστε βαρος σε κανενα)
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
Διαβασα ολο το θεμα και εχω να κανω μερικες παρατηρησεις:


- Δεν μπορω να κατηγορησω μια κοπελα που θελει ο υποψηφιος γκομενος της να εχει αυτοκινητο (γενικα αυτοκινητο οχι καποιο ακριβο).

- Δεν μπορω να κατηγορησω μια κοπελα που δεν θελει ο γκομενος της να εχει μηχανη ή μονο μηχανη.

- Μην νομιζετε οτι με ενα ακριβο αμαξι θα πηδατε αβερτα και ευκολα. Ειναι ενα καλο οπλο που διευκολυνει το κυνηγι και ειναι ιδιαιτερα χρησιμο στις γνωριμιες μεσω "παρεων" και οχι τοσο στο καμακι σε αγνωστες. Και παλι ομως θα πρεπει να εχετε την αυτοπεποιθηση και την προσωπικοτητα για να προσεγγισετε την γκομενα αρχικα. Οπως ειπε ενας προηγουμενος και φερραρι να νοικιασεις και να σκασεις στο guzel , κατα πασα πιθανοτητα με το πουλι στο χερι θα φυγεις γιατι μεσα στο μαγαζι καμια γκομενα δεν θα ξερει τι αμαξι εχεις. Τωρα αν σε σταμπαρει καμια απο τις 10 που θα σε δουν οταν θα το παρκαρεις και στην πεσει , τοτε αυτο θα μετραει στα τυχερα.

- Ορισμενοι μπερδευετε τους φραγκατους με καλα αμαξια με τους καγκουρες απο το μπουρναζι/πειραια. Αυτες που πεφτουν με τον τυπο με την slk/z4/boxter/tt κλπ δεν πεφτουν με τον τυπο με το rallie/saxo/punto/huyndai coupe με το δυνατο ηχοσυστημα και τα μπλε φωτακια.

- Συμφωνω οτι οσες γκομενες ψαχνουν σχεση βαση το αμαξι του αλλου ειναι τραγικες , αλλα πιο τραγικοι ειναι αυτοι που τις κρατανες. Αλλο ενα πηδημα , αλλο να την εχεις διπλα σου...

- Να συμφωνησω οτι οσα αμαξια και οσα σπιτια και να εχεις ,αν δεν εχεις αυτοπεποιθηση και προσωπικοτητα δεν κανεις τπτ... Τα αλλα ειναι δικαιολογιες!
 

sdov38

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
128
Like
1
Πόντοι
1
Συμφωνω σχεδον με ολους σε οσα ειπωθηκαν μεχρι τωρα. Θελω ομως να πω και μια αλλα πλευρα του θεματος.
Ειμαι με ενα φιλο και περπαταμε, και ακουω να στριβει απο την γωνια ενα super-car. Ηταν μια Lamborghini Murcielago, την οποια οδηγουσε ενα μιλφ γυρω στα 50+. Και ξεκιναμε την συζητηση λεγοντας οτι ευχαριστως θα πηδαγαμε το μιλφ αν ηταν να μας φροντιζει και να μην μας λειπει τιποτα. ακομα και να το παντρευομασταν θα ειμασταν διατεθειμενοι. Ειναι τοσο λαθος αυτο που σκεφτηκαμε τοσο αυθορμητα ? Η ηλικια μας ειναι στα 40. Καπως ετσι ομως τελικα σκεφτονται και οι γυναικες. Ειναι μαλλον κατι παρομοιο με την περιπτωση που μια γυναικα που πηδιεται συνεχεια την λεμε πουτανα, ενω οταν το κανουμε εμεις, ειμαστε οι γαμιαδες.......
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Συμφωνω σχεδον με ολους σε οσα ειπωθηκαν μεχρι τωρα. Θελω ομως να πω και μια αλλα πλευρα του θεματος.
Ειμαι με ενα φιλο και περπαταμε, και ακουω να στριβει απο την γωνια ενα super-car. Ηταν μια Lamborghini Murcielago, την οποια οδηγουσε ενα μιλφ γυρω στα 50+. Και ξεκιναμε την συζητηση λεγοντας οτι ευχαριστως θα πηδαγαμε το μιλφ αν ηταν να μας φροντιζει και να μην μας λειπει τιποτα. ακομα και να το παντρευομασταν θα ειμασταν διατεθειμενοι. Ειναι τοσο λαθος αυτο που σκεφτηκαμε τοσο αυθορμητα ? Η ηλικια μας ειναι στα 40. Καπως ετσι ομως τελικα σκεφτονται και οι γυναικες. Ειναι μαλλον κατι παρομοιο με την περιπτωση που μια γυναικα που πηδιεται συνεχεια την λεμε πουτανα, ενω οταν το κανουμε εμεις, ειμαστε οι γαμιαδες.......

Πουτανα ειναι η γυναικα που πηδιεται για τα λεφτα. Οχι απαραιτητα αυτη που πηδιεται συνεχεια. Αυτη ειναι τσουλα.
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Λοιπόν μάγκες σας τη χαρίζω! Είμαι τόσο :jerking: που ούτε μ'αυτή κατάφερα να ρίξω γκόμενα!!! :uglystupid:


 

Συνημμένα

  • 2008_AstonMartin_DBS.jpg
    2008_AstonMartin_DBS.jpg
    184,6 KB · Εμφανίσεις: 23

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Μια σοφη λαικη παροιμια λεει:

Να υπολογιζεις μεχρι εκει που φτανει το χερι σου..
Οχι μεχρι εκει που φτανει το ματι σου..!!!
 

CHRIS1971

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
909
Κριτικές
46
Like
548
Πόντοι
7.065
Το κάναμε επιστήμη το θέμα. Τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά, ένας που έχει φράγκα να αποκτήσει και να συντηρήσει οποιοδήποτε αυτοκίνητο είναι σε πολύ καλύτερη μοίρα από έναν με τα ιδία εξωτερικά προσόντα ο οποίος είναι άφραγκος. Μπορεί να μην μας αρέσει αυτό επειδή δεν είμαστε λεφτάδες, μπορεί να τον θεωρούμε φλώρο και για γιαούρτια, μπορεί επίσης να θεωρούμε την γκόμενα που τον προτιμά πουτάνα μόνο και μόνο για να νιώσουμε καλύτερα. Η πικρή αλήθεια όμως είναι ότι κανένας δεν δίνει δεκάρα τι πιστεύουμε ή τι θέλουμε να πιστεύουμε εμείς. Η οικονομική επιφάνεια του πιθανού συντρόφου είναι και θα παραμένει ες αει σημαντικά βαρύνον κριτήριο επιλογής. Εκτός αν ζω σε ένα παράλληλο σύμπαν και ότι παρατηρώ γύρω μου δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.
αγαπητε φιλε ποσο ασφαλης αισθανεται ενας αντρας ανω των 30ετων αν ξερει οτι η γυναικα που εχει διπλα του με την οποια ιδιοτητα(συζυγος,ερωμενη)τον θελει για αυτα που εχει?τι αγχος εχει οχι μονο να διατηρησει αυτα που εχει αλλα και να τα αυξησει,μια που σιγουρα ατομα που σκεφτονται ετσι θελουν ολο και παραπανω?το ερωτημα μου ειναι αν αξιζουν ολα αυτα.κατ'εμε οχι.η ζωη ειναι κατι τοσο διαφορετικο απο την καταναλωτικη μαλακια που μας εχει επιβληθει τα τελευταια κυριως 20χρονια.και αλλιμονο στον ανθρωπο που θα  παρασυρθει απο τη γνωμη των πολλων,απο τη γνωμη της μαζας.ειναι τελειωμενος.θα παιζει παντα το παιχνιδι του συστηματος,θα ειναι ενας ''εξυπνος''χαζοχαρουμενος καταναλωτης που ναι μεν θα ''εχει''αλλα σαν προσωπικοτητα και σαν οντοτητα θα ειναι σκλαβος των τραπεζων,των δανειων,των κοινωνικων ''πρεπει''και του καθε λογης καθωσπρεπισμου.αξιζει ολο αυτο το τιμημα?
 

Επισκέπτης
Συμφωνω σχεδον με ολους σε οσα ειπωθηκαν μεχρι τωρα. Θελω ομως να πω και μια αλλα πλευρα του θεματος.
Ειμαι με ενα φιλο και περπαταμε, και ακουω να στριβει απο την γωνια ενα super-car. Ηταν μια Lamborghini Murcielago, την οποια οδηγουσε ενα μιλφ γυρω στα 50+. Και ξεκιναμε την συζητηση λεγοντας οτι ευχαριστως θα πηδαγαμε το μιλφ αν ηταν να μας φροντιζει και να μην μας λειπει τιποτα. ακομα και να το παντρευομασταν θα ειμασταν διατεθειμενοι. Ειναι τοσο λαθος αυτο που σκεφτηκαμε τοσο αυθορμητα ? Η ηλικια μας ειναι στα 40. Καπως ετσι ομως τελικα σκεφτονται και οι γυναικες. Ειναι μαλλον κατι παρομοιο με την περιπτωση που μια γυναικα που πηδιεται συνεχεια την λεμε πουτανα, ενω οταν το κανουμε εμεις, ειμαστε οι γαμιαδες.......

Αν εισαι 40ρης και σκεφτεστε ετσι, χωρις παρεξηγηση, κατι δεν παει καλα με τη παρτη σας. Αυτα μεγαλε τα λεγαμε οταν ειμαστε 20 χρονων. Δηλαδη τι μας λες οτι θα πηδαγες την γιαγια και θα την παντρευουν ακομα επειδη ειχε Lamborgini ? Υστερα λενε για τις Ελληνιδες.......
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Με ΛΙΓΑ λεφτά ($30.000 = €20.000) μπορεί κανείς να πάρει ένα ΤΕΤΟΙΟ:


και τότε [glow=white,2,300]καμιά κουφάλα[/glow] δε θα λέει όχι!!!

(πρόσφατα αγόρασε φίλος μου Rolls-Royce του 1974 από την Αγγλία με €5.000. Και αριστεροτίμονο. Στην όψη δεν είναι διαφορετικό από αυτό της φωτογραφίας - τα μοντέλα τους δεν αλλάζουν πολύ σε αυτές τις μάρκες, και όποτε το βγάζει απ' το γκαράζ γίνεται το [glow=red,2,300]ελα-να-δεις[/glow]...)

Να και άλλη μία: €5.000 και αυτόματο, και cabrio.

Και άλλο ένα με 12.000 €:

Τι να πάρεις τώρα εδώ με €12.000?  Polo?

Μειονέκτημα αυτών των αυτοκινήτων:
Παίρνουν 130 λίτρα και μ' αυτά κάνεις 300 χιλιόμετρα...
Και όταν αλλάζεις λάδια θέλεις περί τα 24 λίτρα (συν φίλτρο)!
 
OP
OP
N

No_Guts_No_Sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
Οι Rolls-Royce εκτός από τα ακριβότερα είναι και τα ασχημότερα πολυτελή αυτοκίνητα που κυκλοφορούν. Σαν τεθωρακισμένα οχήματα χρηματαποστολής ένα πράγμα.

Πάντως ένα καλό αυτοκίνητο δεν σου εξασφαλίζει γκόμενα, εκτός εαν μιλάμε για μοντέλα πανάκριβα που κάνουν μπαμ, αλλά και τότε, οι γκόμενες που θα σου κάτσουν έτσι άκοπα θα είναι της πλάκας (για πήδουλο μόνο, αλλά πώς να χαρείς το σεξ με μία τόσο μπιφτεκόμυαλη;;; ). Αυτό που τελικά παίζει ρόλο είναι ότι το καλό αμάξι μειώνει το βαθμό δυσκολίας του να ρίξεις πολλές γκόμενες (και δη Ελληνίδες...), ενώ ταυτόχρονα σε βοηθά να έχεις ευρύτερο πεδίο στόχων (που μπορεί να είναι για τον πούτσο, αλλά εξαρτάται τι θες).

Το κόλλημα των Ελληνίδων βέβαια με το αμάξι δείχνει πόσο ακόμη πίσω βρίσκονται. Μία συμφοιτήτρια της αδερφής μου για παράδειγμα, μπάζο και στο σώμα και στο μυαλό, παρθένα ακόμη στα 25 της, είχε δει μία φωτογραφία μου και από τις πρώτες ερωτήσεις που έκανε στην αδερφή μου ήταν τι αμάξι οδηγώ!... :jerking:

Όταν βιώνεις τέτοια κουλά επανειλλημμένως, όσο καλές προθέσεις και να 'χεις, θολώνεις πού και πού... :uglystupid:
 

Civ Sota

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2007
Μηνύματα
885
Like
3
Πόντοι
6
Οι Rolls-Royce εκτός από τα ακριβότερα είναι και τα ασχημότερα πολυτελή αυτοκίνητα που κυκλοφορούν. Σαν τεθωρακισμένα οχήματα χρηματαποστολής ένα πράγμα.

Πάντως ένα καλό αυτοκίνητο δεν σου εξασφαλίζει γκόμενα, εκτός εαν μιλάμε για μοντέλα πανάκριβα που κάνουν μπαμ, αλλά και τότε, οι γκόμενες που θα σου κάτσουν έτσι άκοπα θα είναι της πλάκας (για πήδουλο μόνο, αλλά πώς να χαρείς το σεξ με μία τόσο μπιφτεκόμυαλη;;; ). Αυτό που τελικά παίζει ρόλο είναι ότι το καλό αμάξι μειώνει το βαθμό δυσκολίας του να ρίξεις πολλές γκόμενες (και δη Ελληνίδες...), ενώ ταυτόχρονα σε βοηθά να έχεις ευρύτερο πεδίο στόχων (που μπορεί να είναι για τον πούτσο, αλλά εξαρτάται τι θες).

Το κόλλημα των Ελληνίδων βέβαια με το αμάξι δείχνει πόσο ακόμη πίσω βρίσκονται. Μία συμφοιτήτρια της αδερφής μου για παράδειγμα, μπάζο και στο σώμα και στο μυαλό, παρθένα ακόμη στα 25 της, είχε δει μία φωτογραφία μου και από τις πρώτες ερωτήσεις που έκανε στην αδερφή μου ήταν τι αμάξι οδηγώ!... :jerking:

Όταν βιώνεις τέτοια κουλά επανειλλημμένως, όσο καλές προθέσεις και να 'χεις, θολώνεις πού και πού... :uglystupid:

Τωρα ολοι ξερουν ποιος εισαι!!!!!
 

Civ Sota

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2007
Μηνύματα
885
Like
3
Πόντοι
6
Συμφωνω σχεδον με ολους σε οσα ειπωθηκαν μεχρι τωρα. Θελω ομως να πω και μια αλλα πλευρα του θεματος.
Ειμαι με ενα φιλο και περπαταμε, και ακουω να στριβει απο την γωνια ενα super-car. Ηταν μια Lamborghini Murcielago, την οποια οδηγουσε ενα μιλφ γυρω στα 50+. Και ξεκιναμε την συζητηση λεγοντας οτι ευχαριστως θα πηδαγαμε το μιλφ αν ηταν να μας φροντιζει και να μην μας λειπει τιποτα. ακομα και να το παντρευομασταν θα ειμασταν διατεθειμενοι. Ειναι τοσο λαθος αυτο που σκεφτηκαμε τοσο αυθορμητα ? Η ηλικια μας ειναι στα 40. Καπως ετσι ομως τελικα σκεφτονται και οι γυναικες. Ειναι μαλλον κατι παρομοιο με την περιπτωση που μια γυναικα που πηδιεται συνεχεια την λεμε πουτανα, ενω οταν το κανουμε εμεις, ειμαστε οι γαμιαδες.......

Ζιγκολο ειμαστε... για να ακριβολογουμε δηλαδη!!!
 

apostolishatz

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2007
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπόν η δικιά μου η γνώμη

Πρώτα μερικές διευκρινίσεις,είμαι 25,δουλεύω ιδιωτικό τομέα(παράλληλα σπουδάζω),μισθός χαμηλός οπότε ούτε κατά διάνοια για δικό μου αμάξι,έχω εταιρικό,κάποτε Atos τώρα Getz.
Αυτό με το αμάξι που πρέπει να έχει κάποιος για να ρίξει γκόμενα το θεωρώ ΜΑΛΑΚΙΑ μέγιστη.Όλα είναι στον εγκέφαλο,αυτός ο άκρατος καταναλωτισμός δεν ωφελεί πουθενά.
Έχω ρίξει "καληνύχτες" απότομες άφθονες φορές μόλις η άλλη έκανε την ερώτηση "Έχεις αμάξι?" ή "Τι αμάξι έχεις??" κτλ.Και ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ,μια χαρά ήμουν μέχρι τώρα από πλευράς επιτυχιών αλλά και ποιότητας.
Δυστυχώς γυναίκα και να μην σκέφτεται τα υλικά αγαθά είναι μια τρίχα στα άχυρα σήμερα. ΟΜΩΣ αν έχεις ανοιχτά τα μάτια μόλις τη βρεις δεν την αφήνεις.
Και,πιστέψτέ με,υπάρχουν κορίτσια που ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ για αμάξια και λεφτά ακόμα και σήμερα,μιλώ εκ πείρας....
 

Civ Sota

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2007
Μηνύματα
885
Like
3
Πόντοι
6
Λοιπόν η δικιά μου η γνώμη

Πρώτα μερικές διευκρινίσεις,είμαι 25,δουλεύω ιδιωτικό τομέα(παράλληλα σπουδάζω),μισθός χαμηλός οπότε ούτε κατά διάνοια για δικό μου αμάξι,έχω εταιρικό,κάποτε Atos τώρα Getz.
Αυτό με το αμάξι που πρέπει να έχει κάποιος για να ρίξει γκόμενα το θεωρώ ΜΑΛΑΚΙΑ μέγιστη.Όλα είναι στον εγκέφαλο,αυτός ο άκρατος καταναλωτισμός δεν ωφελεί πουθενά.
Έχω ρίξει "καληνύχτες" απότομες άφθονες φορές μόλις η άλλη έκανε την ερώτηση "Έχεις αμάξι?" ή "Τι αμάξι έχεις??" κτλ.Και ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ,μια χαρά ήμουν μέχρι τώρα από πλευράς επιτυχιών αλλά και ποιότητας.
Δυστυχώς γυναίκα και να μην σκέφτεται τα υλικά αγαθά είναι μια τρίχα στα άχυρα σήμερα. ΟΜΩΣ αν έχεις ανοιχτά τα μάτια μόλις τη βρεις δεν την αφήνεις.
Και,πιστέψτέ με,υπάρχουν κορίτσια που ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ για αμάξια και λεφτά ακόμα και σήμερα,μιλώ εκ πείρας....

"να μην σκέφτεται τα υλικά αγαθά" να σε γουσταρει, να την γουσταρεις, να εχει γεννηθει ο ενας για τον αλλο και αυτο να διαρκεσει για παντα...
Και μετα ξυπνησες...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66

Οι Rolls-Royce εκτός από τα ακριβότερα είναι και τα ασχημότερα πολυτελή αυτοκίνητα που κυκλοφορούν.
Ακριβότερα, όχι. Σου έδωσα τις τιμές.
Ασχημότερα, είναι θέμα γούστου. Σαν τις γκόμενες πάει αυτό. Δεν αρέσει σ' όλους η ίδια!
Εν πάσει περιπτώσει, φέρε εσύ μια (Rolls εννοώ), και βλέπουμε τι τσιμπάει...

οι γκόμενες που θα σου κάτσουν έτσι άκοπα θα είναι της πλάκας (για πήδουλο μόνο, αλλά πώς να χαρείς το σεξ με μία τόσο μπιφτεκόμυαλη;;; ).
Γιατί ρε συνάδελφε, μιλάμε για κάτι άλλο εδώ εκτός απ τον πήδουλο?

σε βοηθά να έχεις ευρύτερο πεδίο στόχων (που μπορεί να είναι για τον πούτσο, αλλά εξαρτάται τι θες).
Αν εσύ ψάχνεις για γάμο, πάω πάσο.
Πράγματι, δε κάνει η Rolls.

είχε δει μία φωτογραφία μου και από τις πρώτες ερωτήσεις που έκανε στην αδερφή μου ήταν τι αμάξι οδηγώ!...
Ε, σκέψου η αδερφή σου με πολύ φυσικό ύφος να της απαντούσε:
-"Rolls-Royce"!

Τον είχες ήδη μέσα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom