Νέα

Γάμα την υπαλλήλο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Termin
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 179
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.709
Κριτικές
11
Like
12.581
Πόντοι
5.060
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Εκτος Ελλαδας μολις πριν ξεσπασει το Covid

Σε αγγελια για δουλεια γραφειου, εχουν ερθει 3-4 ΘΕΟΜΟΥΝΑ (αναμεσα στις 20 περιπου κοπελες) με ντυσιμο πολυ καλο αλλα οχι για γραφειο. Στη συνεντευξη οι 2 ειπαν στα ισια οτι θα ειναι πολυ καλες στη δουλεια, αλλα ακομα καλυτερες στον CEO και η μια στην ερωτηση, "τι προσοντα εχεις για τη θεση" εδειξε τα βυζια της (που ηταν θεϊκα οσο και πλαστικα)

Δεν πηρε καμια απο αυτες, γιατι πολυ απλα σαν γραμματεας μπορει να σου κανει τη ζωη κολαση με τις πληροφοριες που εχει διαθεσιμες. Κρατησαμε ομως τις επαφες και τις καναμε ακομα πιο στενες!
Σε ποια χώρα;
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Από συνέντευξη σε CEO ελληνικής εταιρείας κινητής τηλεφωνίας.
Εψαχνε για γραμματέα.
"Και τι ξέρεις να κάνεις ?"
"Τα κάνω όλα"
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.280
Κριτικές
2
Like
775
Πόντοι
96
Too good to be true για Ελλάδα.
Μπα, γινονται και μαλιστα αβερτα κουβερτα.
Εγω παντως απο τετοια κολπα, απεχω.

Οταν εχεις μια σειρα σε δουλεια, σπιτι, παιδια, πελατες κτλ κτλ... ποιος ο λογος να αφησεις ανοικτο το ενδεχομενο να γινουν ολα κωλος?
Ειπαμε, προτιμουμε τις επαγγελματιες και τις πληρωνουμε για να μην εχουμε επιπλοκες.
Παντως, παραλληλα, εχω να πω οτι σε επαγγελματικους χωρους εχω ζησει απιστευτες στιγμες.
Απλα τοτε ειμουν υπαλληλος και τα μεγαλεια ηταν με συναδελφισες!
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.709
Κριτικές
11
Like
12.581
Πόντοι
5.060
Μπα, γινονται και μαλιστα αβερτα κουβερτα.
Ναι, αλλά δε νομίζω τόσο κραυγαλέα που σε ερώτηση συνέντευξης ποιο είναι το μεγαλύτερό της προσόν να δείχνει τα βυζιά της.
 

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.280
Κριτικές
2
Like
775
Πόντοι
96
Ναι, αλλά δε νομίζω τόσο κραυγαλέα που σε ερώτηση συνέντευξης ποιο είναι το μεγαλύτερό της προσόν να δείχνει τα βυζιά της.
Φιλε Vril, εχεις ακουσει την φραση "ουδεποτε η φαντασια ξεπερασε την πραγματικοτητα"? μπορει να σου φαινεται λαθος, αλλα μετα απο 20++ χρονια around the globe, η μονη εξαιρεση, κατα την εμπειρια μου και μονο, ισως ειναι η επιστημονικη φαντασια!
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.709
Κριτικές
11
Like
12.581
Πόντοι
5.060
Φιλε Vril, εχεις ακουσει την φραση "ουδεποτε η φαντασια ξεπερασε την πραγματικοτητα"? μπορει να σου φαινεται λαθος, αλλα μετα απο 20++ χρονια around the globe, η μονη εξαιρεση, κατα την εμπειρια μου και μονο, ισως ειναι η επιστημονικη φαντασια!
Οκ τι να πω, ας είχαμε κι εμείς μια βυζαρού γραμματέα να μας φλασάρει τα προσόντα της να μας τονώνει το ηθικό κι ας τη γάμαγε μόνο ο διευθυντής, δεν πειράζει. :2funny:
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Το ερώτημα ειναι αν μερα το πήδημα συνεχίζει να ειναι υπάλληλος

θα δέχεται εντολές ;

θα μπορεί τ αφεντικό να συνεχίσει να ειναι αφεντικό ;

μιλαμε για σοβαρές επιχειρήσεις
E παίρνεις άλλη πάρε μια ασχημη για τη δουλειά και κρατάς και το πουτανακι απλά να γαμιεται και να το ξύνει στο γραφείο και να παίρνει και ρεπό.. Σκέψου πόσο οικονομικά σου βγαίνει με 600,700ευρω θα έχεις τζάμπα γαμησι
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Εκτος Ελλαδας μολις πριν ξεσπασει το Covid

Σε αγγελια για δουλεια γραφειου, εχουν ερθει 3-4 ΘΕΟΜΟΥΝΑ (αναμεσα στις 20 περιπου κοπελες) με ντυσιμο πολυ καλο αλλα οχι για γραφειο. Στη συνεντευξη οι 2 ειπαν στα ισια οτι θα ειναι πολυ καλες στη δουλεια, αλλα ακομα καλυτερες στον CEO και η μια στην ερωτηση, "τι προσοντα εχεις για τη θεση" εδειξε τα βυζια της (που ηταν θεϊκα οσο και πλαστικα)

Δεν πηρε καμια απο αυτες, γιατι πολυ απλα σαν γραμματεας μπορει να σου κανει τη ζωη κολαση με τις πληροφοριες που εχει διαθεσιμες. Κρατησαμε ομως τις επαφες και τις καναμε ακομα πιο στενες!
Καλά βρε τύπε τι εκβιασμό. Να σου. Κάνει. Η γκόμενα ένα χυσοδοχειο με. Πόδια είναι.. Και αν έχεις δηλαδή πολύτιμα μυστικά της εταιρία στη. Γκομενα θα τα πεις?? ??
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Ο μπαξές έχει από όλα . Και τύπους που γαμάνε , και τύπους που δεν γαμάνε , όπως και τύπους που νομίζουν ότι λόγο κρίσης και ανεργίας θα γαμήσουν , λόγο του ότι τυχαίνει να είναι “μαγαζάτορες” – το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς , η το μανάβικο της γειτονιάς κτλ και πάει λέγοντας .

Σε περιόδους οικονομικής κρίσης δε , η τελευταία κατηγορία αποθρασύνεται παντελώς , και σε όλους τους τομείς . Και βασικά δεν γαμάει ποτέ , και απλά πουλάει δράκους . [ όπως πουλάει δράκους και για τα πάντα , πχ για το πόσα οικονομάει και πάει λέγοντας .]

Και ούτε είναι τυχαίο το ότι σε σοβαρές , όπως και υγιής επιχειρήσεις , το να παίξουν γκομενικες φάσεις , και όχι μόνο προϊσταμένου με υφισταμένη , αλλά και μεταξύ υφιστάμενων , είναι λόγος απόλυσης , και με συνοπτικές διαδικασίες .


Και ούτε είναι τυχαίο το ότι σε σοβαρές , όπως και υγιής επιχειρήσεις , η γκόμενα του αφεντικού , δεν περνάει ούτε από έξω από την επιχείρηση , όπως και άλλα διάφορα .
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.407
Κριτικές
107
Like
7.897
Πόντοι
7.815
Η εξουσία πάντα "γοητεύει" μια γυναίκα. Αφεντικό με 20 υπαλλήλους δεν υπήρξα αλλά δουλεύοντας για χρόνια σε πολυεθνικές (πωλήσεις, επιθεωρητής, προϊστάμενος, Δάντης Πωλήσεων) πάντα όταν βγαίναμε στο δίκτυο (αντιπροσώπων, πελατών, Key Accounts, κλπ) αν ψαχνόσουν, έκανες σκηνικό στο ταξίδι ή μετά. Σου δίνανε πάτημα.

Είτε φλερτάροντας διακριτικά (πχ πόσο τους λείπει η ζωή στην Αθήνα (εστιατόρια, μπουζουκια, κλπ αφήνοντας περιθώρια για πρόσκληση κ μελλοντική συνάντηση), είτε αδιάκριτα (έχει τύχει να μου λέει προισταμένη σε κατάστημα να πάμε το βράδυ για φαγητό σε διπλανή πόλη για παράδειγμα...).
Είναι θέμα δικό σου, πόσο θες να παίξεις παιχνίδι κ μέχρι που. Έχω κάνει σκηνικά, αλλά όταν το έλεγχα εγώ το παιχνίδι κ τους όρους του (σε αλλαγή περιοχής, όταν άλλαζα εταιρεία, όταν άλλαζα συνεργάτες, κλπ).
 
Τελευταία τροποποίηση:

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.407
Κριτικές
107
Like
7.897
Πόντοι
7.815
Μια φορά θυμάμαι τέλος των 90's ήταν ένα τρελό μωρό στον Γαλαξία στην Θήβα στο ταμείο. 1.75, 25άρα, μελαχροινή με γαλανά μάτια, μοντελέ σώμα αλλά συμπεριφορά βλαχάρας (φωνή, ντύσιμο, κλπ). Την έβλεπες όμως από μακριά κ έχυνες (άμα δεν άκουγες πως μίλαγε)... Μαθεύτηκε στην πιάτσα κ πάει φίλος από "αδελφική" εταιρία με τον Γενικό Δντή του, ο οποίος ήταν πέφτουλας και γνωστός ξερολίδης. Κάνουνε market visit (έτυχε να είμαι κ εγώ εκείνη την ημέρα) κ πάει ο τύπος (45άρης) πέρνει ενα κουτί προφυλακτικά και πάει στο ταμείο, στην συγκεκριμένη τύπισα. Βγάζει να πληρώσει κ της λέει "τι λέτε δεσποινής, θα μου κάνει το μέγεθος ? Nα τα πάρω? "

Και η τύπισα του λέει με εντελώς βλάχικη προφορά (δεν έχω τίποτα με τους αρβανίτες, προς θεού)
"σγα τ᾽μπροβοσκίδα, μπα κ τ᾽πατήσεις κ᾽χμε άλλα..."
Δεν νομίζω να ξαναπέρασε ούτε από το 90ο χιλ o μπαγλαμάς...
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.709
Κριτικές
11
Like
12.581
Πόντοι
5.060
Καλά βρε τύπε τι εκβιασμό. Να σου. Κάνει. Η γκόμενα ένα χυσοδοχειο με. Πόδια είναι.. Και αν έχεις δηλαδή πολύτιμα μυστικά της εταιρία στη. Γκομενα θα τα πεις?? ??
Μάλλον θα εννοεί που την πέφτεις στις υπαλλήλους σου.
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Οι χώροι που πέφτει πολύ γαμήσι [μέσον προώθησης ] κτλ. . είναι συγκεκριμένοι , π.χ τηλεόραση , θεάματα , νύχτα κτλ .Και ακολουθεί το δημόσιο , και σε όλους του , τους τομείς , οπού γίνεται του κερατά το κάγκελο , όπως μετά και σε μικρές επιχειρήσεις – μπάχαλο .

Όταν βλέπετε γυναίκα , [ και είτε είναι στο δημόσιο , είτε σε μικρή επιχείρηση - μπάχαλο κτλ , ] να έχει θράσος , να είναι αγενής να έχει τουπέ κτλ , και προς πελάτες , και προς συνάδελφους της κτλ , τότε σίγουρα κάποιος [ διευθυντής , η αφεντικό κτλ ] την γαμάει .
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.731
Like
14.279
Πόντοι
3.506
Επειδή δεν τις γαμας εσύ δεν σημαίνει ότι δεν τις γαμάνε αλλά αφεντικά τυπε?οι γκόμενές το δίνουν εύκολα στον boss άνοιξε τα μάτια σου
Ο Πέτρος κρατά πολύ σωστή στάση απέναντι στο προσωπικό του πάντος άσχετα με το τι κάνουν άλλοι..,
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.573
Κριτικές
31
Like
13.158
Πόντοι
5.097
θα δουμε συντομα στις ειδησεις για σατηρο καταστηματαρχη που το ειχε συστημα να πηδαει υπαλληλους του. :confused: :confused: :confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.145
Like
50.880
Πόντοι
12.756
θα δουμε συντομα στις ειδησεις για σατηρο καταστηματαρχη που το ειχε συστημα να πηδαει υπαλληλους του. :confused: :confused: :confused:
στανταρακι...ισως και μελανιασμενο απο μπουφλες :confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom