Νέα

Formula One

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Cr9
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 209K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος πιστεύετε ότι θα είναι ο παγκόσμιος πρωταθλητής του 2018;

  • Lewis Hamilton (Mercedes)

    Ψήφοι: 68 40,5%
  • Valtteri Bottas (Mercedes)

    Ψήφοι: 7 4,2%
  • Sebastian Vettel (Ferrari)

    Ψήφοι: 57 33,9%
  • Kimi Raikkonen (Ferrari)

    Ψήφοι: 5 3,0%
  • Daniel Ricciardo (RedBull- TAG Heuer)

    Ψήφοι: 3 1,8%
  • Max Verstappen (RedBull- TAG Heuer)

    Ψήφοι: 14 8,3%
  • Lance Stroll (Williams-Mercedes)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Sergey Sirotkin (Williams-Mercedes)

    Ψήφοι: 2 1,2%
  • Sergio Perez(Force India-Mercedes)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Esteban Ocon (Force India-Mercedes)

    Ψήφοι: 1 0,6%
  • Fernando Alonso (McLaren-Renault)

    Ψήφοι: 2 1,2%
  • Stoffel Vandoorne (McLaren-Renault)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Pierre Gasly (Toro Rosso-Honda)

    Ψήφοι: 2 1,2%
  • Brendon Hartley (Toro Rosso-Honda)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Romain Grosjean (Haas- Ferrari)

    Ψήφοι: 2 1,2%
  • Kevin Magnussen (Haas- Ferrari)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Nico Hulkenberg (Renault)

    Ψήφοι: 1 0,6%
  • Carlos Sainz (Renault)

    Ψήφοι: 1 0,6%
  • Marcus Ericsson (Sauber-Alfa Romeo)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Charles Leclerc (Sauber-Alfa Romeo)

    Ψήφοι: 3 1,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    168

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
16.069
Κριτικές
191
Like
51.857
Πόντοι
41.443
τυπε @ParisPapis επειδη βαριεμαι να σου παραθεσω ολα τα βλακωδη ποστ που εχεις γραψει,θα σου πω τουτο.

κοιτα σκεπασου γιατι σου επεσε το παπλωμα κι εισαι ξεσκεπαστος.
σε λιγο θα μας πεις κι οτι η γη ειναι επιπεδη.
αστο φιλαρακο ολοι στο λενε κι εσυ εκει,το χαβα σου.
σοβαρεψου.
 

ParisPapis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2017
Μηνύματα
4.069
Like
2.031
Πόντοι
216
δηλαδη θελεις να μας πεισεις οτι τον ολλανδο δεν τον αβανταρει φετος η φια
δηλαδη θελεις να μας πεις οτι ο ολλανδος ειναι το καλυτερο παιδι και οδηγει τοσο μαγικα χωρις να κανει την παραμικρη μαλακια
τυπε βλεπω φ1 απο την εποχη του φιτιπαλντι
εχω αγωνιστικη αδεια και εχω παρακολουθησει τοσα πολλα σεμιναρια και πρακτικη οδηγησης φ1
εχω οδηγησει στο μαρανελλο και αλλα που δεν χρειαζεται να αναφερω
το ποιος ειναι ασχετος τουλαχιστον οχι σε εμενα
το εαν ειναι καλος οδηγος ο ολλανδος εν το αμφισβητει κανεις
το οτι ειναι μουνοπανο επισης ειναι αδιαμφισβητιστο
μην μας τον βγαλεις και αγιο τον παλιοπουστα
συμφωνω απολυτα μαζι σου για τον σενα και τον προστ
αλλα ο ολλανδος δεν ειναι ουτε μια τριχα απο τα αρχιδια ουτε του ενος ουτε του αλλου
και κυριως ειναι μεγαλο μουνοπανο
Τύπε κι εγώ είναι ενεργός από τη δεκαετία του 80,δεν έχει κάτι να πει αυτό.
Ο Φερσταπεν δεν είναι περισσότερο μουνης από τους υπόλοιπους πρωταθλητές. Είναι όσο αρχιδι ήταν ο χαμιλτον, όσο ο Σουμάχερ, όσο ο σεννα ,όσο ο μανσελ κλπ.
Ο λαός της φόρμουλα τον έχει αγκαλιάσει γιατί είναι ο μόνος που κατάφερε να σπάσει το μονοπώλιο της Μερσεντές το οποίο είχε καταντήσει τη φόρμουλα βαρετό και προβλέψιμο σπορ άρα χωρίς ενδιαφέρον.
Από την άλλη η Μερσεντές και το πολύχρωμο αδερφατο που στηρίζει τον Χάμιλτον, τα έχει τακιμοασει με τους Αμερικανούς διοργανωτές οι οποίοι επίσης μη ξεχνάμε πλασάρουν την ίδια πολύχρωμη πολιτική με τον Χάμιλτον. Μη ξεχνάμε πως με το που ανέλαβαν τη φόρμουλα, κατήργησαν τις μουναρες από την εκκίνηση και την απονομή κάνοντας με τη μία τη φόρμουλα σπορ για φλώρους.
Ο λόγος λοιπόν που επικοινωνιακά πλασάρεται ως Κάκος ο φερσταπεν και ως Βούδας ο χαμιλτον είναι απλά για να δικαιολογούνται οι εξωφθαλμες παρεμβάσεις των αγωνοδικων και η εξωφρενική στήριξη που παρέχουν στη Μερσεντές. Όποιος δεν τα βλέπει και απλά αναπαράγει το παραμυθακι καλός Χάμιλτον Κάκος φερσταπεν είναι άσχετος με το άθλημα και να πάει να δει καλύτερα φάρμα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

τυπε @ParisPapis επειδη βαριεμαι να σου παραθεσω ολα τα βλακωδη ποστ που εχεις γραψει,θα σου πω τουτο.

κοιτα σκεπασου γιατι σου επεσε το παπλωμα κι εισαι ξεσκεπαστος.
σε λιγο θα μας πεις κι οτι η γη ειναι επιπεδη.
αστο φιλαρακο ολοι στο λενε κι εσυ εκει,το χαβα σου.
σοβαρεψου.

Απλά δες τα σχόλια από κάτω από τον επίσημο λογαριασμό της f1 και μετά τράβα για τσαγακι και φάρμα. Δεν έχεις σχέση με το αθλημα
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
16.069
Κριτικές
191
Like
51.857
Πόντοι
41.443
τυπε ΠΑΡΙΣΠΑΠΙΣ δεν εχω ουτε ινσταγκραμ,ουτε φεισμπουκ ουτε καμμια αλλη τετοια μαλακια. ειμαι της παλιας σχολης.
ουτε με ενδιαφερουν τα σχολια του καθε πικραμενου στα σοσιαλ.
ολοι ειδαμε τι εγινε την Κυριακη και μονο εσυ δεν ειδες τιποτα.
μονο εσυ βλεπεις φαντασματα.
στο ξαναλεω,σκεπασου. σου επεσε το παπλωμα.
 

rebelion

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2021
Μηνύματα
136
Like
317
Πόντοι
21
H Formula1 ειναι πλεον ενα αθλημα που τρεχουν πολλοι οδηγοι αλλα στο τελος πρεπει με το ζορι να κερδισει ο κακομαθημενος αγγλος με το ετσι θελω.ΑΗΔΙΑ εχει καταντησει
 

zakthes

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
519
Like
476
Πόντοι
26
Χαχα έχεις πλάκα ανθρωπάκι, δε ξέρω αν όταν λες όλος ο κόσμος εννοείς εσένα και κάνα δυο αμπαλους ακόμα αλλά στις σελίδες της fia και f1 που γράφουν άνθρωποι από όλο τον κόσμο, υπάρχει τεράστια οργή για το στήσιμο που κάνει η φια ώστε να ευνοηθεί η Μερσεντές αλλά και για τη δολοφονική σύγκρουση στην ευθεία και ενώ ήξερε τι γινόταν, και ενώ είχε φρενάρει και ο ίδιος δυνατά, του Λουλού πάνω στον Μαξ. Βγάλε τα γυαλια ουρανιο τόξο που φοράς και.δες καθαρά.
Επειδή μάλλον είσαι και νέος, δε γνωρίζεις ότι αντίστοιχες επιθέσεις που έφταναν μέχρι και στην ιστορικά χυδαία συνέντευξη του τζακι Στιούαρτ ,γίνονταν στον σεννα, επειδή παρόλη τη συνεχή αλλ;γη των κανόνων για να ευνοείται ο Προστ, τολμούσε να τον κοντραρει και να τον νικά. Η φια ιστορικά έχει εκλεκτούς οδηγούς , ποιος έχει ξεχάσει τον άλλο θρύλο, τον Σουμάχερ που χτύπαγε στα ψυγεία όποιον τολμούσε να τον προσπεράσει κ;ι έμενε ατιμώρητος; Κάτσε μάθε μπαλιτσα πρώτα και ότι η φόρμουλα είναι αντρικο σπορ και δε ταιριάζει σε δροσερα αγόρια με φουστιτσες σαν το λουλου
Σταμάτησα στο δολοφονική σύγκρουση στην ευθεία που εννοείς ότι ευθύνεται ο Χάμιλτον. Έλεος. Ούτε ο Χόρνερ με τον Μάρκο δεν τόλμησαν να το πουν αυτό που τις μαλακίες τις έχουν σαν καλημέρα. Αρκετά ασχολήθηκα μαζί σου, ανίατη περίπτωση
 

thelastpm

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.871
Κριτικές
1
Like
3.318
Πόντοι
456
Τύπε ο φερσταπεν ακολουθήσε δεικτικα συμφωνώ, την εντολή που του έδωσαν οι αγωνοδικες για να δώσει τη θέση του. Ο Χαμιλτον που ερχόταν από πίσω τον είδε να φρεναρει φρεναρισε εξίσου δυνατά , φάνηκε και στο βιντεο και στην τηλεμετρια, και ο ίδιος και αντί να τον περάσει καθώς του είχε αφησει χωρο πήγε και έσκασε πάνω του και μετα κλαιγοτανε και αυτός και η Μερσεντές ότι δεν κατάλαβαν καλά και ότι άργησανε να τον ενημερώσουν ότι θα του έδινε τη θεση. Μετά τον αγώνα και ενώ είχαν προφανώς συζητήσει με τη ΦΙΑ ότι θα του τη χαρίσουν και θα κατηγορήσουν πάλι τον φερσταπεν, άλλαξαν την πλάκα και το έπαιζαν και καλά θύματα του οδηγικου μπουλινγκ του Μαξ. Πραγματικά γελοίες καταστάσεις από την ομάδα που έχει ξεφτιλισει το σπορ τα τελευταια Χρόνια και η οποία χαϊδεύεται προκλητικά από την φια.
Συνάδελφε ποιο αντιμερσεντές από εμένα αποκλείεται να υπάρχει.
Όταν έχεις δει Πέτερσον, Βιλνέβ και Σένα οι Λιούς και Μαξ σου φαίνονται αστείοι.

Έγραψα τι συνέβη κατά τη γνώμη μου στο συγκεκριμένο γεγονός. Ο Μαξ δεν αφήνει τον Λιούις να τον περάσει πριν τη ζώνη DRS. Με το που φτάνουν στη ζώνη DRS τότε του επιτρέπει.

Αλλά τότε δεν θέλει ο άλλος και κολλάει πίσω του.

Και τότε ο Μαξ ξεχνάει ότι τρέχει στη F1 και το κάνει Αλλού Φαν Παρκ.

Για αυτά που γράφεις για τη Μερσεντές μαζί σου. Έχει καταστρέψει το άθλημα.
 

ParisPapis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2017
Μηνύματα
4.069
Like
2.031
Πόντοι
216
Και η απόδειξη όσων λέω τόσο καιρό. Ο βερσταπεν προσπάθησε να παίξει στρατηγικά δίνοντας τη θέση στον Λουλού αλλά κρατώντας πλεονέκτημα για την επόμενη ευθεία κάτι το οποίο δεν απαγορεύεται βεβαια. Ο Χαμιλτον αποτι φαινεται δεν ήταν σίγουρος τι γίνεται και προσπάθησε να μείνει αυτός από πίσω για να εκμεταλλευτεί εκείνος το drs φρενάροντας όσο και ο φερσταπεν. Δεν είδε ξαφνικά τον άλλο σταματημένο μπροστά του δλδ. Όμως δεν του είχαν πει ότι ο Μαξ θα του έδινε τη θέση και είναι λογικό να μπερδεύτηκε ιδίως όταν ο χρόνος αντίδρασης είναι μερικά χιλιοστά του δευτερολεπτου . Ο Μαξ βλέποντας τον άλλον να κολλαει απο πισω, έχοντας την εντύπωση ότι ο άλλος ξέρει πως θα του παραχωρήσει τη θέση,μιας και δεν έχουν φλας οι φόρμουλες, έκοψε και άλλο για να του δείξει ότι τον αφήνει να περάσει και τότε ο Λουλού στουκαρε πάνω του τελείως μαλακισμένα ενώ είχε άπλετο χρόνο και χώρο απλά να τον προσπερασει. Οι αρχικές αντιδράσεις της ομάδας της Μερσεντές και ή απάντηση της στον Χάμιλτον (που ακούγονται στο βίντεο) αποδεικνύουν ότι ήξεραν πολύ καλά ότι δεν έγινε καμία παράβαση και ότι ήταν δική τους μαλακια. Βέβαια μετά το τέλος του αγώνα άλλαξαν τελείως στάση και απο κει που έλεγαν ότι έκαναν λάθος, με την πλάτη των αγονωδικων και της ΦΙΑ, το γύρισαν σε επίθεση για να μη ξεφτιλιστουν και να προφυλάξουν τον Χάμιλτον ο οποίος με αυτά τα δεδομένα θα έπρεπε να φάει ποινή γιατί εκείνος τελικά δημιούργησε τη σύγκρουση.

Όλα τα άλλα είναι ναχαμε να λέγαμε.... Οι υποστηρικτές του Λουλού να μάθουν ότι η αλήθεια δεν είναι πάντα τα ψεύτικα κλάματα καινή επιτηδευμένη αυτοθυματοποιηση που κάνει πάντα ο ήρωας τους, ούτε είναι κάποιος αλαθητος άγιος υπεράνω κριτικής. Είναι το ίδιο φανατισμενος για τη νίκη και το ίδιο βρώμικος με τους άλλους. Απλά ο χαρακτήρας του κρύβονταν τα χρονια της παντοδυναμίας της Μερσεντές καθώς το επόμενο αυτοκίνητο ήταν συνήθως μισή πίστα πιο πίσω. Μιάμιση χρόνια βρήκε αντίπαλο και μάλιστα σε υποδεέστερο αυτοκίνητο και έχει μετατραπεί σε drama queen που θεωρεί πως πρέπει να του χαρίζονται τα πρωτάθληματα.
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
Οποιος ειδε οτι ο ολλανδος ειναι που εκανε λαθος στην ευθεια που στουκαρε πισω του ο χαμιλτον εχει σοβαρο προβλημα αντιληψης ,εκανε μαλακιες στον αγωνα ο βερσταπεν αλλα στην ευθεια ειναι μαλακια της μερσεντες πρωτα και του χαμιλτον υστερα.
 

zakthes

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
519
Like
476
Πόντοι
26
Αν μου δείξετε παρόμοια κίνηση από οδηγό που κοπανιέται στα φρένα(κ περισσότερο όταν πλησιάζει άλλο μονοθέσιο από πίσω) για να παραχωρήσει θέση όλα τα προηγούμενα χρόνια θα σας πω έχετε δίκιο. Έναν βρείτε από όλα τα χρόνια. Σοβαρευτείτε λίγο, το έχετε ξεφτιλίσει
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
Φίλε πρέπει να προσπαθήσεις να αδειάσεις το κεφάλι σου και να το δεις ξανά.
Προσπαθεί να τον αφήσει να περάσει ύστερα από οδηγία της fia και ο άλλος δεν περνάει.
Αφήνει γκάζι ,αφήνει και άλλο γκάζι και ο Χάμιλτον δεν τον περνάει.
Έχει βάλει μέχρι και τέταρτη στο κιβώτιο πάνω στην ευθεία.
Τι θες να κάνει;
Ποια θα ήταν η σωστή αντίδραση εκ μέρους του;
Εσύ έχεις ξαναδεί τον από πίσω οδηγο να μην παίρνει την θέση που του παραχωρεί ο μπροστά οδηγός;
Κόλλησε ο εγκέφαλος του Χάμιλτον δεν τον είχε ενημερώσει και η ομάδα και έγινε το κακό.
Δεν θα κάνουμε το άσπρο μαύρο.
 

ParisPapis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2017
Μηνύματα
4.069
Like
2.031
Πόντοι
216
Αν μου δείξετε παρόμοια κίνηση από οδηγό που κοπανιέται στα φρένα(κ περισσότερο όταν πλησιάζει άλλο μονοθέσιο από πίσω) για να παραχωρήσει θέση όλα τα προηγούμενα χρόνια θα σας πω έχετε δίκιο. Έναν βρείτε από όλα τα χρόνια. Σοβαρευτείτε λίγο, το έχετε ξεφτιλίσει
O Χάμιλτον στο αζερμπαιτζαν του 17 νομίζω,που ;ναγκασε τον φετελ να σκάσει πάνω του. Βέβαια τότε τιμωρήθηκε ο φετελ,σιγά μη πειράξουν το μοσχαναθρεμενο μπεμπη
 

zakthes

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
519
Like
476
Πόντοι
26
O Χάμιλτον στο αζερμπαιτζαν του 17 νομίζω,που ;ναγκασε τον φετελ να σκάσει πάνω του. Βέβαια τότε τιμωρήθηκε ο φετελ,σιγά μη πειράξουν το μοσχαναθρεμενο μπεμπη
Μαλάκα είσαι χαζός? που ήταν πίσω από safety car σχεδόν σταματημένοι? είναι το ίδιο? με χαζό μπλέξαμε ρε πουστη. Άστο αδέρφε με έσκασες. Γάμα το πάμε παρακάτω
 

Agios Gypaetos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2021
Μηνύματα
37
Like
25
Πόντοι
0
Ρε παλικάρια κάθεστε και τσακώνεστε χωρίς λόγο!Σκεφτείτε το εξής αν,στο Άμπου Ντάμπι έχουμε σύγκρουση Φερστάπεν-Χάμιλτον και αποφευχθεί ότι δεν φταίει κανένας από τους δύο,το πρωτάθλημα το παίρνει ο Φερστάπεν και ξέρετε γιατί;Γιατί ο Φερστάπεν έχει μία παραπάνω νίκη από τον Χάμιλτον,αν αναρωτηθούν μερικοί πώς και γιατί!Τέλος προς τους αγαπημένους μου φανατικούς του Χάμιλτον,αν το πάρει φέτος εγώ προσωπικά σαν υπερασπιστής της Φεράρι θα πω ότι ίσως είναι,το πιο δίκαιο πρωτάθλημα που έχει κατακτήσει ο Χάμιλτον μέχρι σήμερα!Αλλά με τον πίσω άξονα του μονοθεσίου της Μερσέντεζ έχω κάποιους ενδοιασμούς!
 

Spartacus69

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2019
Μηνύματα
52
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
0
Εγω για το μονο που θλίβομαι ειναι για τον Occon. Κρίμα για το παλικάρι που τον πέρασε ο Voltas στην τελική ευθεία γιατι ειναι γαμω τα παιδιά και εχει κανει τρομερές θυσίες η οικογένεια του για να φτασει εκει που ειναι.
Επίσης αυτον τον μυρουδιά τον Μεξικανο η Redbull σκεφτικε πολυ για να τον παρει? o voltas δεν εχει τερματίσει σχεδον στα μισα γρανπρι μεσα στην δεκαδα και ακομα ειναι ποιο πανω απο αυτον στην βαθμολογία.
Οσο για τους 2 διεκδικητές και την μαχη μεταξυ τους ο Lewis ειναι αντιπαθητικός για τοσο καιρο ο Max εγινε στο τελευταιο Grand Prix. Για θυμηθείτε λιγο ποσες φορες εχουμε ακουσει γιουχα για τον Lewis και ποσες για τον Max? Επίσης πιστευω οτι κανενας δε γουσταρει πραγματικα ουτε τον εναν ουτε τον αλλον απλα θελουν να το παρει ο Max γιατι το θεμα MERCEDES-LEWIS εχει καταντήσει αηδία.
Ferrari και τα μυαλα στα μπλεντερ.
 

Agios Gypaetos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2021
Μηνύματα
37
Like
25
Πόντοι
0
Εγω για το μονο που θλίβομαι ειναι για τον Occon. Κρίμα για το παλικάρι που τον πέρασε ο Voltas στην τελική ευθεία γιατι ειναι γαμω τα παιδιά και εχει κανει τρομερές θυσίες η οικογένεια του για να φτασει εκει που ειναι.
Επίσης αυτον τον μυρουδιά τον Μεξικανο η Redbull σκεφτικε πολυ για να τον παρει? o voltas δεν εχει τερματίσει σχεδον στα μισα γρανπρι μεσα στην δεκαδα και ακομα ειναι ποιο πανω απο αυτον στην βαθμολογία.
Οσο για τους 2 διεκδικητές και την μαχη μεταξυ τους ο Lewis ειναι αντιπαθητικός για τοσο καιρο ο Max εγινε στο τελευταιο Grand Prix. Για θυμηθείτε λιγο ποσες φορες εχουμε ακουσει γιουχα για τον Lewis και ποσες για τον Max? Επίσης πιστευω οτι κανενας δε γουσταρει πραγματικα ουτε τον εναν ουτε τον αλλον απλα θελουν να το παρει ο Max γιατι το θεμα MERCEDES-LEWIS εχει καταντήσει αηδία.
Ferrari και τα μυαλα στα μπλεντερ.
Δεν είχε μπαταρία ο Occon στην τελευταία ευθεία αλλά πάλεψε αυτό μετράει!Όντως είναι καλό παιδί και καλός οδηγός.Τώρα όσον αναφορά το τελευταίο εννοείται πως θέλουμε να δούμε τον Max να το σηκώνει,γιατί πολύ έχει εννοηθεί η Μερσέντεζ και ο Χάμιλτον με τα στραβά μάτια της FIA!Τα περισσότερα πρωταθλήματα τα έχει κατακτήσει με παρανομίες η Μερσέντεζ,με αγωγούς λαδιού και με ολοσχερώς παράνομα μονοθέσια όπως πέρσι,κύριοι!???
 

woopsie

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Σεπ 2020
Μηνύματα
573
Κριτικές
12
Like
2.449
Πόντοι
1.196
Εγω για το μονο που θλίβομαι ειναι για τον Occon. Κρίμα για το παλικάρι που τον πέρασε ο Voltas στην τελική ευθεία γιατι ειναι γαμω τα παιδιά και εχει κανει τρομερές θυσίες η οικογένεια του για να φτασει εκει που ειναι.
Επίσης αυτον τον μυρουδιά τον Μεξικανο η Redbull σκεφτικε πολυ για να τον παρει? o voltas δεν εχει τερματίσει σχεδον στα μισα γρανπρι μεσα στην δεκαδα και ακομα ειναι ποιο πανω απο αυτον στην βαθμολογία.
Οσο για τους 2 διεκδικητές και την μαχη μεταξυ τους ο Lewis ειναι αντιπαθητικός για τοσο καιρο ο Max εγινε στο τελευταιο Grand Prix. Για θυμηθείτε λιγο ποσες φορες εχουμε ακουσει γιουχα για τον Lewis και ποσες για τον Max? Επίσης πιστευω οτι κανενας δε γουσταρει πραγματικα ουτε τον εναν ουτε τον αλλον απλα θελουν να το παρει ο Max γιατι το θεμα MERCEDES-LEWIS εχει καταντήσει αηδία.
Ferrari και τα μυαλα στα μπλεντερ.
Voltas :2funny:
Παίζει να είμαι από τους λίγους που δεν μου αρέσει ο Occon, όχι ότι τον αντιπαθώ, απλά δεν τον θεωρώ κάτι σπουδαίο σαν οδηγό. Η Rb έχει κάνει τρομερή μαλακία όταν έδιωξε τον Γκασλί κακήν-κακώς για να φέρει στη θέση του τον επίσης άπειρο και όπως φάνηκε κατώτερο Άλμπον. Αφού δεν ξανάφερε τον Γκασλί πιστεύω ότι ο Πέρεζ ήταν ο μόνος διαθέσιμος οδηγός που μπορούσε να σταθεί σε ομάδα σαν τη Rb.
 

zakthes

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
519
Like
476
Πόντοι
26
Φίλε πρέπει να προσπαθήσεις να αδειάσεις το κεφάλι σου και να το δεις ξανά.
Προσπαθεί να τον αφήσει να περάσει ύστερα από οδηγία της fia και ο άλλος δεν περνάει.
Αφήνει γκάζι ,αφήνει και άλλο γκάζι και ο Χάμιλτον δεν τον περνάει.
Έχει βάλει μέχρι και τέταρτη στο κιβώτιο πάνω στην ευθεία.
Τι θες να κάνει;
Ποια θα ήταν η σωστή αντίδραση εκ μέρους του;
Εσύ έχεις ξαναδεί τον από πίσω οδηγο να μην παίρνει την θέση που του παραχωρεί ο μπροστά οδηγός;
Κόλλησε ο εγκέφαλος του Χάμιλτον δεν τον είχε ενημερώσει και η ομάδα και έγινε το κακό.
Δεν θα κάνουμε το άσπρο μαύρο.
Και σου απαντώ όταν θέλεις να παραχωρήσεις θέση αφήνεις γκάζι, βγαίνεις από την αγωνιστική γραμμή σε περνάει ο άλλος κ τέλος. Δεν πατάς φουλ φρένο( πονηρά λες αφήνει γκάζι αφήνει γκάζι ενώ η αλήθεια είναι πατάει φρένο πατάει πολύ φρένο). Βρες μου άλλη μια φάση από όλα τα χρόνια που ο άλλος σχεδόν τραβάει χειρόφρενο τελευταία στιγμή.
Κ αν δεν σε καλύπτει κ αυτό :
https://www.planetf1.com/news/helmu...Kn4BphW_JGDlnjYy8aq0wG1wdXpn8N0DcDhRanSuhFgMI
ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε
 

Spartacus69

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2019
Μηνύματα
52
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
0
Voltas :2funny:
Παίζει να είμαι από τους λίγους που δεν μου αρέσει ο Occon, όχι ότι τον αντιπαθώ, απλά δεν τον θεωρώ κάτι σπουδαίο σαν οδηγό. Η Rb έχει κάνει τρομερή μαλακία όταν έδιωξε τον Γκασλί κακήν-κακώς για να φέρει στη θέση του τον επίσης άπειρο και όπως φάνηκε κατώτερο Άλμπον. Αφού δεν ξανάφερε τον Γκασλί πιστεύω ότι ο Πέρεζ ήταν ο μόνος διαθέσιμος οδηγός που μπορούσε να σταθεί σε ομάδα σαν τη Rb.
Και εγώ πιστεύω οτι ακόμα κλαίει που έδιωξε τον Gasly.
 

zakthes

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
519
Like
476
Πόντοι
26
Και εγώ πιστεύω οτι ακόμα κλαίει που έδιωξε τον Gasly.
Δεν του έδωσαν χρόνο η αλήθεια είναι αλλά κ αυτός έδειξε ανέτοιμος ψυχολογικά(από άποψη πίεσης). Μη ξεχνάμε πως στη ρεντ μπουλ το μονοθέσιο είναι σχεδιασμένο στο οδηγικό στυλ του Μαξ. Ο πέρεζ ήταν η καλύτερη δυνατή επιλογή τη δεδομένη στιγμή
 

zakthes

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
519
Like
476
Πόντοι
26
Ρε παλικάρια κάθεστε και τσακώνεστε χωρίς λόγο!Σκεφτείτε το εξής αν,στο Άμπου Ντάμπι έχουμε σύγκρουση Φερστάπεν-Χάμιλτον και αποφευχθεί ότι δεν φταίει κανένας από τους δύο,το πρωτάθλημα το παίρνει ο Φερστάπεν και ξέρετε γιατί;Γιατί ο Φερστάπεν έχει μία παραπάνω νίκη από τον Χάμιλτον,αν αναρωτηθούν μερικοί πώς και γιατί!Τέλος προς τους αγαπημένους μου φανατικούς του Χάμιλτον,αν το πάρει φέτος εγώ προσωπικά σαν υπερασπιστής της Φεράρι θα πω ότι ίσως είναι,το πιο δίκαιο πρωτάθλημα που έχει κατακτήσει ο Χάμιλτον μέχρι σήμερα!Αλλά με τον πίσω άξονα του μονοθεσίου της Μερσέντεζ έχω κάποιους ενδοιασμούς!
Μια παραπάνω νίκη είναι η νίκη στην κωμωδία στο σπα. Που τους έβγαλαν να τσουλάνε μέχρι να συμπληρώσουν τον απαραίτητο αριθμό γύρων για να βαθμολογηθούν κανονικά κ μετά διέκοψαν τον αγώνα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom