Νέα

Φιλιππίνες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pattayas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 988
  • Εμφανίσεις 176K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mykonos

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2010
Μηνύματα
271
Like
0
Πόντοι
1
... Ρε την αλάθητη ...  :grin: ... Παραλίγο Μις Κόσμος ...  :boobies: ...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
τυποι μου εκει δεν εγινε ενα μακελειο χτες?
 

mathima solfez

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
581
Like
39
Πόντοι
6
Παρτε και μια φωτογραφια που ανακαλυψα σε ενα γερμανικο φορουμ με θεμα τις Φιλιππινες. Η φωτο εχει ονομαστει Feuchte Momente, που σημαινει υγρες στιγμες...
 

Συνημμένα

  • Feuchte Momente.jpg
    Feuchte Momente.jpg
    114,2 KB · Εμφανίσεις: 39

Suadam

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
306
Like
76
Πόντοι
1
Περιμένοντας τις ανταποκρίσεις και τις φωτό από τον Lacky Λάκη, μερικές δικές μου από το Angeles και το προηγούμενο ταξίδι.

Η τελευταία είναι ότι μισώ και ότι γουστάρω περισσότερο στις Φιλιππίνες.
Τα trikes (τρίκυκλα) και οι γυναίκες.

 

Συνημμένα

  • Angeles1.jpg
    Angeles1.jpg
    93,4 KB · Εμφανίσεις: 76
  • Angeles2.jpg
    Angeles2.jpg
    52,7 KB · Εμφανίσεις: 63
  • Angeles4.jpg
    Angeles4.jpg
    68,6 KB · Εμφανίσεις: 58
  • Angeles5.jpg
    Angeles5.jpg
    97,8 KB · Εμφανίσεις: 32

Suadam

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
306
Like
76
Πόντοι
1
Φέτος πήγα στο Subic. Ένα βράδυ έχοντας βρεί τον αληθινό έρωτα σε κάποιο από τα μπαρ, αλλά χωρίς την διάθεση να γυρίσω στο ξενοδοχείο για να τον ζήσουμε, ζήτησα από την κοπέλλα να προτείνει που να πάμε.
Επειδή τα Φιλιπινεζάκια μπορούν να πούν κάτι παραπάνω από το up to you των Ταιλανδέζων, μου πρότεινε να πάμε σε ένα μέρος που λέγεται Calapandayan Subic Zambales.
Ανεβήκαμε σε ένα jeepney και μετά από μισή ώρα περίπου σταματήσαμε στη μέση της "εθνικής" όπου το μέρος αριστερά δεξιά ηταν τίγκα στα bar. Μέσα σε καταρρακτώδη βροχή (και στην Ασία ο όρος περιγράφει την πραγματικότητα) μπήκαμε στο πρώτο που λεγόταν Καλεσα και ήταν το αστέρι της περιοχής σύνφωνα με το μικρό που συνόδευα. Που φυσικά δεν ήταν.
Βαμένο μαύρο, με την αίσθηση της παρακμής και θυμίζοντας ξεπεσμένο Ελληνικό στριπτιζάδικο, είχε πάνω στην πίστα μια πάλε ποτέ όμορφη κοπέλλα, που έκανε ένα μίνι στριπττιζ, ενώ οι υπόλοιπες καθόντουσαν κάπου πλάι ντυμένες με διχτυωτά ή άλλα προκλητικά ρουχαλάκια ποιυ πάσχιζαν να κρύψουν τα επιπλέον κιλά και τη ηλικία.
Αλλά σε λίγοι έμεινα με το στόμα ανοιχτό γιατί η γκόμενα έβγαλε το σουτιέν της, και κατέβασε και το βρακάκι της.

Και στην Μανίλα και στο Άντζελες ή γύμνια πια δεν παίζει.
Στο Άντζελες, όσο ήμουν εκεί, έκλεισαν ένα από τα πολύ μεγάλα μπαρ (Pony Tales,
) γιατί είχαν show στο οποίο οι γκόμενες εμφανίζονταν με βαμένο το πάνω μέρος του κορμιού, αντί για σουτιέν.
Οπότε το να βλέπω μια ολόγυμνη γκόμενα στην πίστα, ήταν εξωσωματική εμπειρία για μένα στις Φιλιπίνες.

Το μαγαζί ήταν τίγκα στους Φιλιπινέζους, ίσως γι αυτό και το ποτό ήταν πολύ φθηνό. 110 πέσος το τζιν τόνικ, 80 η San Miguel.
Στην πίστα ανέβηκε μια άλλη γκόμενα για στριπτιζ, ενώ η προηγούμενη χόρευε lap dance με ένα Φιλιπινέζο.  :birdman:

Κάτσαμε κανά μισάωρο και πήγαμε στο απέναντι, ευτυχώς μας πήγαν με τις ομπρέλλες γιατί η βροχή είχε χειροτερέψει, που αν θυμάμαι καλά λεγόταν Ηι κάτι.
Άλλη έκπληξη εκεί, οι περισσότερες γκόμενες κυκλοφορούσαν γυμνές. Εδώ το μέρος θύμιζε πολύ Ταιλάνδη.
και άρχισε να θυμίζει ακόμα περισσότερο όταν ανέβηκε στην πίστα μια κοπελίτσα με όλα τα κλασσικά Ταιλανδέζικα τρυκ στριμωγμένα στο μουνάκι της.
Μπαλάκια του πιγκ πογκ, βελάκια, άνοιγμα μπουκαλιού μπύρας και φυσικά το "καπνίζω το τσιγάρο μου χωρίς να παθαίνω φαρυγγίτιδα".
Κι εκεί που παρακολουθούσα βαριεστημένα, χουφτώνονας ένα από τα βυζιά που κυκλοφορούσαν δεξιά αριστερά, βλέπω την κοπέλλα να βγάζει το τσιγάρο που κάπνιζε με το μουνί της και να το σβήνει στο βυζί της.  :o :idiot:
Βέβαια ήταν αλλειμένη λάδι για το επόμενο νούμερο της, (έσταζε κεριά πάνω της), αλλά το έσβησε χωρίς ούτε μια γκριμάτσα δυσφορίας. Respect που λένε και οι μικροί και 1-0 οι Φιλιπίνες την Ταιλάνδη.
Καθίσαμε καμιά ώρα, η δικιά μου είχε βρεί και μια δυό φίλες της, που ποτέ δεν κερνάω φυσικά και το συζητάγανε, εγώ χούφτωνα τα μουνάκια, κέρασα ένα που μου άρεσε και το σκεφτόμουνα για τρίο, αλλά τελικά το μάζεψε ένας άλλος πελάτης.
Κι έτσι πήραμε τον πλημμυρισμένο δρόμο της επιστροφής παστωμένοι μέσα σε ένα trike, γυρίζοντας στο ξενοδοχείο για μια βραδιά που δεν θα την έγραφε η ιστορία.

Αν ξαναπάω Subic πάντως, θα κάνω οπωσδήποτε μια βόλτα από κεί να δώ και τα υπόλοιπα μαγαζιά. :s&m_2:
 

Mykonos

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2010
Μηνύματα
271
Like
0
Πόντοι
1
... Μην σταματάς Suadam ...  :grin: ... Δώσεεεεε ...  :rockon:
 

otto-3

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2009
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
που σε ρε λακι γραψε νεα !!!!!!!!!!!!
 

FROID

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.923
Κριτικές
1
Like
161
Πόντοι
16
Φέτος πήγα στο Subic. Ένα βράδυ έχοντας βρεί τον αληθινό έρωτα σε κάποιο από τα μπαρ, αλλά χωρίς την διάθεση να γυρίσω στο ξενοδοχείο για να τον ζήσουμε, ζήτησα από την κοπέλλα να προτείνει που να πάμε.
Επειδή τα Φιλιπινεζάκια μπορούν να πούν κάτι παραπάνω από το up to you των Ταιλανδέζων, μου πρότεινε να πάμε σε ένα μέρος που λέγεται Calapandayan Subic Zambales.
Ανεβήκαμε σε ένα jeepney και μετά από μισή ώρα περίπου σταματήσαμε στη μέση της "εθνικής" όπου το μέρος αριστερά δεξιά ηταν τίγκα στα bar. Μέσα σε καταρρακτώδη βροχή (και στην Ασία ο όρος περιγράφει την πραγματικότητα) μπήκαμε στο πρώτο που λεγόταν Καλεσα και ήταν το αστέρι της περιοχής σύνφωνα με το μικρό που συνόδευα. Που φυσικά δεν ήταν.
Βαμένο μαύρο, με την αίσθηση της παρακμής και θυμίζοντας ξεπεσμένο Ελληνικό στριπτιζάδικο, είχε πάνω στην πίστα μια πάλε ποτέ όμορφη κοπέλλα, που έκανε ένα μίνι στριπττιζ, ενώ οι υπόλοιπες καθόντουσαν κάπου πλάι ντυμένες με διχτυωτά ή άλλα προκλητικά ρουχαλάκια ποιυ πάσχιζαν να κρύψουν τα επιπλέον κιλά και τη ηλικία.
Αλλά σε λίγοι έμεινα με το στόμα ανοιχτό γιατί η γκόμενα έβγαλε το σουτιέν της, και κατέβασε και το βρακάκι της.

Και στην Μανίλα και στο Άντζελες ή γύμνια πια δεν παίζει.
Στο Άντζελες, όσο ήμουν εκεί, έκλεισαν ένα από τα πολύ μεγάλα μπαρ (Pony Tales,
) γιατί είχαν show στο οποίο οι γκόμενες εμφανίζονταν με βαμένο το πάνω μέρος του κορμιού, αντί για σουτιέν.
Οπότε το να βλέπω μια ολόγυμνη γκόμενα στην πίστα, ήταν εξωσωματική εμπειρία για μένα στις Φιλιπίνες.

Το μαγαζί ήταν τίγκα στους Φιλιπινέζους, ίσως γι αυτό και το ποτό ήταν πολύ φθηνό. 110 πέσος το τζιν τόνικ, 80 η San Miguel.
Στην πίστα ανέβηκε μια άλλη γκόμενα για στριπτιζ, ενώ η προηγούμενη χόρευε lap dance με ένα Φιλιπινέζο.  :birdman:

Κάτσαμε κανά μισάωρο και πήγαμε στο απέναντι, ευτυχώς μας πήγαν με τις ομπρέλλες γιατί η βροχή είχε χειροτερέψει, που αν θυμάμαι καλά λεγόταν Ηι κάτι.
Άλλη έκπληξη εκεί, οι περισσότερες γκόμενες κυκλοφορούσαν γυμνές. Εδώ το μέρος θύμιζε πολύ Ταιλάνδη.
και άρχισε να θυμίζει ακόμα περισσότερο όταν ανέβηκε στην πίστα μια κοπελίτσα με όλα τα κλασσικά Ταιλανδέζικα τρυκ στριμωγμένα στο μουνάκι της.
Μπαλάκια του πιγκ πογκ, βελάκια, άνοιγμα μπουκαλιού μπύρας και φυσικά το "καπνίζω το τσιγάρο μου χωρίς να παθαίνω φαρυγγίτιδα".
Κι εκεί που παρακολουθούσα βαριεστημένα, χουφτώνονας ένα από τα βυζιά που κυκλοφορούσαν δεξιά αριστερά, βλέπω την κοπέλλα να βγάζει το τσιγάρο που κάπνιζε με το μουνί της και να το σβήνει στο βυζί της.  :o :idiot:
Βέβαια ήταν αλλειμένη λάδι για το επόμενο νούμερο της, (έσταζε κεριά πάνω της), αλλά το έσβησε χωρίς ούτε μια γκριμάτσα δυσφορίας. Respect που λένε και οι μικροί και 1-0 οι Φιλιπίνες την Ταιλάνδη.
Καθίσαμε καμιά ώρα, η δικιά μου είχε βρεί και μια δυό φίλες της, που ποτέ δεν κερνάω φυσικά και το συζητάγανε, εγώ χούφτωνα τα μουνάκια, κέρασα ένα που μου άρεσε και το σκεφτόμουνα για τρίο, αλλά τελικά το μάζεψε ένας άλλος πελάτης.
Κι έτσι πήραμε τον πλημμυρισμένο δρόμο της επιστροφής παστωμένοι μέσα σε ένα trike, γυρίζοντας στο ξενοδοχείο για μια βραδιά που δεν θα την έγραφε η ιστορία.

Αν ξαναπάω Subic πάντως, θα κάνω οπωσδήποτε μια βόλτα από κεί να δώ και τα υπόλοιπα μαγαζιά. :s&m_2:
αυτα ειναι τα ωραια
γαμησια και περιπετεια
αποτι μαθαινω βαλανε και πρεσβειρα τωρα στη μανιλα ελενειδα
καλο μουνι την εχει δει κανεις?
 

Suadam

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
306
Like
76
Πόντοι
1
Αααααχ, τελικά οι γκόμενες που μείναν στο μυαλό μου από την φετεινή βόλτα είναι σχεδόν όλες Φιλιπινέζες.
Οι μισές απ΄αυτές μου στέλνουν mail που λένε ότι ονειρεύονται να βρούν τον άνδρα που θα παντρευτούν και θα ζήσουν μαζί.
Από εμένα τουλάχιστον, έχουν το ελεύθερο να τον βρούν  :2funny: :grin:

Ένώ στις Ταιλανδέζες πάντα κάτι έχει πάθει ο μπάφαλο, η μάνα, ο αδερφός, ο αδερφή, ο πατέρας, η θεία, ο φίλος, η φίλη, ή όλοι αυτοί μαζί....

Πηγαίνοντας στο Subic και τα αξιοθέατα που συναντάς. (Μακριά από μας)
 

Συνημμένα

  • Road1.jpg
    Road1.jpg
    72,5 KB · Εμφανίσεις: 61
  • Road2.jpg
    Road2.jpg
    79,6 KB · Εμφανίσεις: 41

Bastounovlaxos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2007
Μηνύματα
2.879
Like
21
Πόντοι
16
Νεκρός εμποροπλοίαρχος στις Φιλιππίνες

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 23 Σεπτεμβρίου 2010, 06:41

Ένας Βρετανός υπήκοος σκοτώθηκε σε ενέδρα στις βόρειες Φιλιππίνες, στην οποία τραυματίστηκε και η σύζυγός του.

Ο Μπρους Άντονι Τζόουνς, ο οποίος κατά την αστυνομία ήταν εμποροπλοίαρχος, δέχθηκε επίθεση αργά την Δευτέρα ενώ οδηγούσε με συνεπιβάτιδα τη Φιλιππινέζα σύζυγό του στην πόλη Άνχελες, περίπου δύο ώρες από την πρωτεύουσα, Μανίλα, με αυτοκίνητο.

Η σύζυγος του Τζόουνς νοσηλεύεται με τραύμα από σφαίρα, δήλωσε ο Αγκριμέρο Κρους, εκπρόσωπος της αστυνομίας. Δεν έχουν γίνει συλλήψεις ενώ το κίνητρο μέχρι στιγμής παραμένει άγνωστο.
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
πολυ γνωστος "κιτρινομουρης" και φανατικος των  γυναικων της νοτιοανατολικης ασιας εξαφανιστηκε τον τελευταιο καιρο απο τα φορουμ , εγκατελειψε πιστους φιλους και συμπαραστατες δυσκολων στιγμων.
διδεται αμοιβη.
 

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
Σε λιγες μερες παλι Μανιλα... :pipa2: :pipa2: :pipa2: :pipa2: :boobies: :boobies: :rockon: :rockon: :rockon:

Αντε γιατι δεν μπορω να βλεπω το θρεντ ανενεργο...
 

FROID

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.923
Κριτικές
1
Like
161
Πόντοι
16
HI MANILA ετσι μανιλα ολοι λμεεεεεεεεεεεεεε
αυτο που γουσταρω στην ασια περα απο τα γκομενακια
ειναι οι χαοτικες πολεις
και νομιζω η μανιλα κραταει τα σκηπτρα
μια πολη με χιλιαδες αντιθεσεις μια πολη μπαχαλο
μια πολη που με 1000 ευρω το μηνα μπορεις να ζεις σαν βασιλιας!!!
 

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
Ετσι ακριβως ειναι, οπως αλλωστε και καθε τριτοκοσμικη χωρα με τις χιλιαδες αντιθεσεις.

Αλλα τα γκομενακια ομως....  :-*
 

axl33

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
100
Like
0
Πόντοι
1
Ρε μάστορες που χαθήκατε όλοι???????????????????????????????
Όλοι Φιλιππίνες πήγατε?
Άντε γράψτε κάτι........
Όποιος συναγωνιστής θα είναι Φιλιππίνες 28/3-5/4 ας στείλει πμ!!!!
 

FROID

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.923
Κριτικές
1
Like
161
Πόντοι
16
ελα κανεις εντυπωσεις απο πατριδα?
γυρισε κανεις ρε μαγκες η θα παρετε συνταξη εκει κατω?
 

Suadam

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
306
Like
76
Πόντοι
1
Subic, Arizona hotel
Τουλάχιστον, όπως μούγραψε στο email, πήγε εκεί με τη ξαδέρφη της.......................  :2funny: :2funny: :2funny:


 

Συνημμένα

  • Marisel.jpg
    Marisel.jpg
    122,2 KB · Εμφανίσεις: 52

visitor74

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
434
Like
3
Πόντοι
1
Παραμένουν κλειστά και τα δύο ρεύματα της Λεωφόρου Μεσογείων και συγκεκριμένα στον αριθμό 44, στην περιοχή των Αμπελοκήπων.

Ο λόγος; Ένας άνδρας, από τις Φιλιππίνες, που διαμένει σε διαμέρισμα ορόφου πολυκατοικίας άρχισε να πετά στο οδόστρωμα καρέκλες και άλλα αντικείμενα.

Στο σημείο έσπευσαν αστυνομικοί και άνδρες της Πυροσβεστικής και προσπαθούν να τον ηρεμήσουν.  :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :2funny: :2funny: :2funny: :fuck1: :fuck2:
 

demba

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2006
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Παιδες εχει παει κανεις απο σας Boracay να μου πει τι φαση παιζει? Διαβαζω τοσην ωρα μονο για το Angeles και αναρωτιομουν αν το Boracay ειναι παρομοια φαση (που φαινεται ομορφότερο)

ευχαριστω
 

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
13
Πόντοι
16
φιλε το boracay ειναι κυριως για ξεξουραση και μπανακια και κανενα καλο beach party σαν το koh samui της Ταυλανδης αλλα χωρις τα gogo .Παιζουν βεβαια κατι freelancers σε μπαρακια.Πολυ λιγα πραγματα ομως....Μπορεις να παιξεις σε στυλ καμακι σε Φιλιπινεζες και που ξερεις....Το μερος ειναι απαιχτο αν πας κατα εκει τραβα και μια βολτα απο bohol.Στο ιδιο στυλ.Αν σε αρεσουν gogo και φασεις πηγαινε ανχελες σεμπου και μακατι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom