Νέα

Δημόσιος τομέας και υποστελέχωση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα thleizer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (2 μέλη και 7 επισκέπτες)

Petros200

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
33
Like
66
Πόντοι
0
Είμαι από το 2020 σε δημοτική επιχείρηση εργάτης. Στην αρχή με οκτάμηνη σύμβαση και τώρα σε εργολάβο.
Ξεκινάμε στις 7:30 το πρωί και μέχρι τις 9:30 - 10:00 πίνουμε τον καφέ μας.
Δουλειά μέχρι τις 11:30 περίπου,ανάλογα και τα κέφια. Μετά κρυβόμαστε σε καβατζες όπως σπίτια,πάρκα κλπ και κατά τις 14:00 πάμε στην υπηρεσία για παραδώσει και να σχολασουμε.
Μισθός 761€ πενθήμερο.
Εννοείται ότι όταν λείπει με άδεια ο αντιδήμαρχος δεν πατάμε καν!!
 
OP
OP
T

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
233
Like
266
Πόντοι
21
too much , λογιστης , και απο ΤΕΙ Μεσολογγίου το πολυ :coffee:
o ξαδερφος μου ειναι απο ΤΕΙ Λογιστικής και είναι στη Γερμανία. Αλλά καλύτερα να μη σου πω ποσα βγαζει, γιατι στην Ελλαδα ενας του πανεπιστημιου με μεταπτυχιακο δεν θα τα δει αυτα ουτε με ταμα σε 10 ζωες
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.910
Like
74.046
Πόντοι
12.756
o ξαδερφος μου ειναι απο ΤΕΙ Λογιστικής και είναι στη Γερμανία. Αλλά καλύτερα να μη σου πω ποσα βγαζει, γιατι στην Ελλαδα ενας του πανεπιστημιου με μεταπτυχιακο δεν θα τα δει αυτα ουτε με ταμα σε 10 ζωες
για πες ποσα βγαζει :coffee:
ετσι για να βλεπουν εδω και τα φιντάνια μας οι λογιστες , ακους @poutsesmple1447
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.990
Like
18.301
Πόντοι
3.656
για πες ποσα βγαζει :coffee:
ετσι για να βλεπουν εδω και τα φιντάνια μας οι λογιστες , ακους @poutsesmple1447
Γιατί το εξειδικεύεις ;;;
Επιστήμονες επαγγελματίες ... ΟΛΟΙ ... ιατροί , δικηγόροι , οδοντίατροι , μηχανικοί , λογιστές ...

στην Ελλάδα
ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΜΕΙΒΟΜΕΝΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.


Χειρότερα όχι από χώρες όπως Αλβανία, Κροατία, Πολωνία κτλ ....

αλλά και από Σιέρα Λεόνε .... Ζάμπια .... Μαλάουϊ .... Τζιμπουτί ....

δεν συγκρίνω καν με Ινδία , Μπαγκλαντές , Πακιστάν , Μιανμάρ , Αίγυπτο ... Μαρόκο ...

ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΟΥΣΑ ΤΑΞΗ !!
 
OP
OP
T

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
233
Like
266
Πόντοι
21
Εγγρ.
25 Αυγ 2023
Μηνύματα
445
Like
898
Πόντοι
81
Είμαι από το 2020 σε δημοτική επιχείρηση εργάτης. Στην αρχή με οκτάμηνη σύμβαση και τώρα σε εργολάβο.
Ξεκινάμε στις 7:30 το πρωί και μέχρι τις 9:30 - 10:00 πίνουμε τον καφέ μας.
Δουλειά μέχρι τις 11:30 περίπου,ανάλογα και τα κέφια. Μετά κρυβόμαστε σε καβατζες όπως σπίτια,πάρκα κλπ και κατά τις 14:00 πάμε στην υπηρεσία για παραδώσει και να σχολασουμε.
Μισθός 761€ πενθήμερο.
Εννοείται ότι όταν λείπει με άδεια ο αντιδήμαρχος δεν πατάμε καν!!
ΖΩΑΡΑ.
στον ΙΔ στις περισσοτερες δουλειες, θα σου πατουσαν τα αρχιδια στο πατωμα για να παρεις τα ιδια
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.990
Like
18.301
Πόντοι
3.656
γιατι ποσα επρεπε να παιρνει? 5000?
Εύκολα είναι αυτά τα νούμερα.
Δεν μιλάμε για ελλαδιστάν .....

να θέλει ο άλλος πέρασμα 1500 αποδείξεις ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ στο mydata ....
και να πληρώνει 120€ το ... μήνα ....
 

Thanasaks

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2019
Μηνύματα
119
Like
148
Πόντοι
1
Δεν ξέρω αν πρόλαβε και τα έγραψε κανεις αλλός, και αυτην την στιγμη δεν εχω χρονο να τα διαβασω ολα (ειδα την 1η σελιδα μονο). ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΥΤΙΚΗ ΧΩΡΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ. Εννοείτε πουθενα αλλού δεν ειναι τοσο αναποτελσματικό και μη παραγωγικό. Μάλιστα ας μην ξεχνάμε ότι η ελλαντα είναι η χώρα με τους περισσότερους ιερείς ανα κάτοικο στον κόσμο (και όταν λέμε ιερείς εννοειτε οτι εννουμε ορθοδοξους ιερείς κατα συντριπτικη πλειοψηφία, γιατι έχουμε και κατι μουσουλμάνους στην Θράκη). Αυτοί ξέρετε τι παράγουν στην πραγματική οικονομιά ενός τόπου ? ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΠΛΑΜΑ παράγουν και όχι μονο δεν παράγουν αλλα και αφαιρούν από αυτήν με τα μαύρα που βουτάνε από τα πρόβατα (ειτε είναι κανα τρισάγιο ή κανα μνημόσυνο ή και άλλες τελετς πχ βαφτιση γάμος και τα λοιπά, ολά με μαυρα γίνονται). Δεν υπάρχει πουθενά πιο σαθρό μοντελο οικονμίας σαν αυτό το έκτρωμα που υπάρχει στην ελλαντα, ακόμη και στα δίοδια οι υπάλληλοι μετα απο υπόδειξη των βουλευτών και των πολιτικών παρατρεχάμενων πέρνουν την θέση.

Όσο για την υποστελέχωση και πράσινα άλογα.... μπουρδες τα πιο πολλά, οι αγγραφες άδειες, οι πλασματικες (ειδατε τι όμορφα που τα λενε) υπερωριες δίνονται με το τσουβάλι.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.910
Like
74.046
Πόντοι
12.756
@Νίπλης αυτο ειναι μιας μερας δουλεια με κοροιδευεις;
Μαλακά μου έτσι όπως το έγραψε νόμιζα θα πει κάνα 20Κ ...

Ρεύμα, σούπερ μάρκετ άντε και καμιά κάβα σε μήνα που είναι χαλαρά πρέπει να δίνω και λίγο παραπάνω ..
 
OP
OP
T

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
233
Like
266
Πόντοι
21
Δεν ξέρω αν πρόλαβε και τα έγραψε κανεις αλλός, και αυτην την στιγμη δεν εχω χρονο να τα διαβασω ολα (ειδα την 1η σελιδα μονο). ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΥΤΙΚΗ ΧΩΡΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ. Εννοείτε πουθενα αλλού δεν ειναι τοσο αναποτελσματικό και μη παραγωγικό. Μάλιστα ας μην ξεχνάμε ότι η ελλαντα είναι η χώρα με τους περισσότερους ιερείς ανα κάτοικο στον κόσμο (και όταν λέμε ιερείς εννοειτε οτι εννουμε ορθοδοξους ιερείς κατα συντριπτικη πλειοψηφία, γιατι έχουμε και κατι μουσουλμάνους στην Θράκη). Αυτοί ξέρετε τι παράγουν στην πραγματική οικονομιά ενός τόπου ? ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΠΛΑΜΑ παράγουν και όχι μονο δεν παράγουν αλλα και αφαιρούν από αυτήν με τα μαύρα που βουτάνε από τα πρόβατα (ειτε είναι κανα τρισάγιο ή κανα μνημόσυνο ή και άλλες τελετς πχ βαφτιση γάμος και τα λοιπά, ολά με μαυρα γίνονται). Δεν υπάρχει πουθενά πιο σαθρό μοντελο οικονμίας σαν αυτό το έκτρωμα που υπάρχει στην ελλαντα, ακόμη και στα δίοδια οι υπάλληλοι μετα απο υπόδειξη των βουλευτών και των πολιτικών παρατρεχάμενων πέρνουν την θέση.

Όσο για την υποστελέχωση και πράσινα άλογα.... μπουρδες τα πιο πολλά, οι αγγραφες άδειες, οι πλασματικες (ειδατε τι όμορφα που τα λενε) υπερωριες δίνονται με το τσουβάλι.
σε καμια αλλη χωρα του κοσμου, δεν πληρώνει το δημόσιο καλύτερα από τον ιδιωτικό. Όχι μόνο στο δυτικό κόσμο αλλά ΠΟΥΘΕΝΑ παγκοσμίως. Μόνο στο Βαλκανομπανανισταν
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.018
Κριτικές
63
Like
45.956
Πόντοι
9.297
Είμαι από το 2020 σε δημοτική επιχείρηση εργάτης. Στην αρχή με οκτάμηνη σύμβαση και τώρα σε εργολάβο.
Ξεκινάμε στις 7:30 το πρωί και μέχρι τις 9:30 - 10:00 πίνουμε τον καφέ μας.
Δουλειά μέχρι τις 11:30 περίπου,ανάλογα και τα κέφια. Μετά κρυβόμαστε σε καβατζες όπως σπίτια,πάρκα κλπ και κατά τις 14:00 πάμε στην υπηρεσία για παραδώσει και να σχολασουμε.
Μισθός 761€ πενθήμερο.
Εννοείται ότι όταν λείπει με άδεια ο αντιδήμαρχος δεν πατάμε καν!!
Το ορθόδοξο ΠΑΣΟΚ ζει!!!
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.933
Like
4.275
Πόντοι
506
Είμαι από το 2020 σε δημοτική επιχείρηση εργάτης. Στην αρχή με οκτάμηνη σύμβαση και τώρα σε εργολάβο.
Ξεκινάμε στις 7:30 το πρωί και μέχρι τις 9:30 - 10:00 πίνουμε τον καφέ μας.
Δουλειά μέχρι τις 11:30 περίπου,ανάλογα και τα κέφια. Μετά κρυβόμαστε σε καβατζες όπως σπίτια,πάρκα κλπ και κατά τις 14:00 πάμε στην υπηρεσία για παραδώσει και να σχολασουμε.
Μισθός 761€ πενθήμερο.
Εννοείται ότι όταν λείπει με άδεια ο αντιδήμαρχος δεν πατάμε καν!!
Kαι γω νομιζα οτι οι δημοτικές επιχειρησεις εκλεισαν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom