Νέα

Φαντάσματα-Στοιχειωμένα σπίτια-ιστορίες τρόμου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 68K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
198
Πόντοι
66
Θα παραθέσω και τη δικιά μου εμπειρία!Χειμώνας του 2010,λίγες μέρες πριν τη παραμονή Χριστουγέννων και είμασταν σε κατάσταση πανικού στο σπίτι,ετοιμασίες φασαρία και τα παιδιά να ΄παιζουν !!εγώ ανέβηκα στο πάνω μέρος του σπιτιού να ηρεμήσω <μεζονέτα το σπίτι>,όταν σε κάποια φάση άκουσα απέξω στο μπαλκόνι σαν φτερουγίσματα ,λέω μπαα η φαντασία μου θα ήταν,αυτό όμως συνεχίστηκε για κάμποση ώρα ώσπου νευρίασα και άνοιξα τη κουρτίνα!!!αυτό που αντίκρυσα <όχι δεν ηταν η πεθερά μου ουτε κανένα πόκεμον> ήταν ανατρυχιαστικό και απόκοσμο,ένα πλάσμα γραπομένο στα κάγκελα και με το που άνοιξα τη κουρτίνα αστραπιαια πήδηξε προς τα πάνω!κατέβηκα τα σκαλιά κίτρινος από τη τρομάρα μου και διηγήθηκα την ιστορία στη γυναίκα μου.Την επόμενη φέραμε ιερέα στο σπίτι!όπου μας είπε ότι ισως ήταν κάποιο δαιμόνιο από τότε δεν έχω δει κάτι ανάλογο!
Κάτι ανάλογο μου έχει δηιγηθει ή πρώην μου. Θα την ξαναρωτησω (έχουμε καλές σχεσεις) και θα επανέλθω...
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.147
Like
4.684
Πόντοι
1.756
Ενας γνωστος μου,ο οποιος ζει εκτος Θεσσαλονικης,ειχε μια τρελη εμπειρια...
Ηταν 17 χρονων πιτσιρικας,και πηγε με την παρεα του σε ενα στοιχειωμενο σπιτι... Ολοι κωλωσανε να μπουν αλλα αυτος πηγε να το παιξει μαγκας και μπηκε...
Μεσα στο σπιτι ηταν λιγο πιο σκοτεινα απο εξω...και ξαφνικα εκει που στεκοταν ακουει κατι να ανασαινει διπλα του...
Γυρναει το βλεμμα του και βλεπει ενα διποδο πλασμα,το οποιο το κεφαλι του εμοιαζε με γουρουνιου,να τον κοιταζει....
Το πως βγηκε εξω απο το σπιτι δεν το θυμαται....
Δεν ξερω αν ειναι αληθεια ή ψεμα...αλλα καθε φορα που μας λεει την ιστορια,σφιγγεται η φωνη του και δακρυζουν τα ματια του...
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.022
Like
1.037
Πόντοι
96
Να πω ότι δεν πολυπίστευα σε αυτά, αλλα εδώ θα πω κάτι που έγινε και το σκέφτομαι. Με αρέσει να πηγαίνω για τζοκονγκ,είχα παει πριν δέκα μέρες σε ένα ερημικό μέρος έχει ενα μικρό νεκροταφείο, δεν ειναι το κύριο νεκροταφείο δηλαδή της περιοχής, με τρομερή θέα και φύση, τα πιο κοντινά σπίτια ειναι διομιση με 3 χιλιομετρα μακριά, πάω λοιπόν με το που είμαι στα δέκα μέτρα ακούω 2 αντρικές φωνές να μιλάνε ελληνικά, δεν μπορούσα να καταλάβω τι λένε, προχωράω και οι φωνές σταματάνε βλέπω την πόρτα του νεκροταφείου,κλειστή,αμαξια δεν υπήρχανε πουθενά, σπίτια κοντά επίσης δεν εχει, κάθομαι κάνα πεντάλεπτο μπας και ακούσω τίποτα, δεν ακούω τίποτα, χάνω γύρω από το νεκροταφείο, δεν υπήρχε κανένας, ούτε σκύλος, σηκώθηκα έφυγ, δεν άκουσα τίποτα άλλο, ξαναπήγα μετά από λίγες μέρες δεν είδα τιποτα, από την άλλη είμαι σίγουρος ότι άκουσα 2 άντρες να μιλάνε μεταξύ τους,ανάμεσα στους τάφους ακουγοτσνε η ομιλια κανονική κουβέντα δηλαδή,μπορεί να κάνανε κάνα λαθρεμπόριο, ποιος ξέρει, μπορεί να μην άκουσα καλα
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.022
Like
1.037
Πόντοι
96
Δεν είπα ότι είμαι και σίγουρος, Πο την άλλη άκουσα καθαρά 2 φωνές γενικά δεν φοβάμαι, οπότε έψαξα γύρω από το νεκροταφείο, δεν είδα τίποτα, μέσα σρν μπήκα, ήταν κλειδωμένα, αμάξια δεν είχε, οπότε δνε μπορώ να πω σίγουρα τι ήταν αυτή η ομιλία που άκουσα, και σταμάτησε απότομα, όταν πλησίασα και άλλο προς το νεκροταφείο, κοιτάω μέσα μπας και κάνει κανένας πλακα, πάλι κανέναν δεν ειχε, τι να πω
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.302
Πόντοι
10.336
Δεν είπα ότι είμαι και σίγουρος, Πο την άλλη άκουσα καθαρά 2 φωνές γενικά δεν φοβάμαι, οπότε έψαξα γύρω από το νεκροταφείο, δεν είδα τίποτα, μέσα σρν μπήκα, ήταν κλειδωμένα, αμάξια δεν είχε, οπότε δνε μπορώ να πω σίγουρα τι ήταν αυτή η ομιλία που άκουσα, και σταμάτησε απότομα, όταν πλησίασα και άλλο προς το νεκροταφείο, κοιτάω μέσα μπας και κάνει κανένας πλακα, πάλι κανέναν δεν ειχε, τι να πω
θα πηδιοντουσαν δυο πουσταραιοι κρυμενοι πισω απο κανα μνημα και τους τρομαξες.
ή κλασσικα, θα επαιζαν μπαρμπουτι ο αγιος πετρος με τον αγιο γεωργιο και τους διεκοψες.

Τεινω προς την πρωτη εκδοχη
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.935
Κριτικές
8
Like
1.741
Πόντοι
216
Να πω ότι δεν πολυπίστευα σε αυτά, αλλα εδώ θα πω κάτι που έγινε και το σκέφτομαι. Με αρέσει να πηγαίνω για τζοκονγκ,είχα παει πριν δέκα μέρες σε ένα ερημικό μέρος έχει ενα μικρό νεκροταφείο, δεν ειναι το κύριο νεκροταφείο δηλαδή της περιοχής, με τρομερή θέα και φύση, τα πιο κοντινά σπίτια ειναι διομιση με 3 χιλιομετρα μακριά, πάω λοιπόν με το που είμαι στα δέκα μέτρα ακούω 2 αντρικές φωνές να μιλάνε ελληνικά, δεν μπορούσα να καταλάβω τι λένε, προχωράω και οι φωνές σταματάνε βλέπω την πόρτα του νεκροταφείου,κλειστή,αμαξια δεν υπήρχανε πουθενά, σπίτια κοντά επίσης δεν εχει, κάθομαι κάνα πεντάλεπτο μπας και ακούσω τίποτα, δεν ακούω τίποτα, χάνω γύρω από το νεκροταφείο, δεν υπήρχε κανένας, ούτε σκύλος, σηκώθηκα έφυγ, δεν άκουσα τίποτα άλλο, ξαναπήγα μετά από λίγες μέρες δεν είδα τιποτα, από την άλλη είμαι σίγουρος ότι άκουσα 2 άντρες να μιλάνε μεταξύ τους,ανάμεσα στους τάφους ακουγοτσνε η ομιλια κανονική κουβέντα δηλαδή,μπορεί να κάνανε κάνα λαθρεμπόριο, ποιος ξέρει, μπορεί να μην άκουσα καλα
Τύπε θα έπρεπε να σε προβληματίσει αν ακουγόταν και το Τρελοκομείο του Κιάμου να παίζει από κάποιο ραδιόφωνο. Αλλά επειδή δεν το άκουσες όλα καλα χαχα
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.147
Like
4.684
Πόντοι
1.756
Κατι που δεν μπορω να εξηγησω εγινε στο σπιτι μου στις 7 Ιανουαριου.... Εχω ξυπνησει πολυ πρωι,και απλα περιμενω το ξυπνητηρι να σηκωθω για δουλεια...Ακριβως στις 7,ακουω το "φλωρακι" που εχω στο αλλο δωματιο να φτερουγιζει μεσα στο κλουβι του...
"Τι να επαθε"....σηκωνομαι και παω.... βλεπω το καημενο να ειναι στον πατο του κλουβιου ετοιμο να πεθανει....τα φτερα της ουρας του ελειπαν,και ελειπαν και φτερα απο την αριστερη του φτερουγα...το ενα φτερο το βρηκα εξω απο το κλουβι....
Σημαδια ποντικου στο σπιτι δεν εχω βρει....ροκανιδια,ποντικοσκατα κτλ....
Για μερικες ημερες οταν πηγαινα το πουλι στο δωματιο εκεινο, και το αφηνα πανω στο τραπεζακι,εδειχνε αναστατωμενο...
Σαν κατι να πηγε να το αρπαξει....αλλα μεσα στο σπιτι τι να υπαρχει???
 

Isidoro$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.081
Κριτικές
9
Like
3.494
Πόντοι
456
Το ξεθαψαμε...το νημα
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.815
Like
17.855
Πόντοι
3.656
Εγώ έχω ακούσει για κάτι στοιχειωμένες σκοπιές σε στρατόπεδα.Που υποτίθεται κάποτε αυτοκτόνησε καποιος φαντάρος,και το φάντασμα του...κόβει βόλτες εκεί.Δεν ξέρω αν έχει κανεις τέτοια εμπειρία
 
Εγγρ.
3 Ιουν 2023
Μηνύματα
517
Like
513
Πόντοι
86
Εγώ έχω ακούσει για κάτι στοιχειωμένες σκοπιές σε στρατόπεδα.Που υποτίθεται κάποτε αυτοκτόνησε καποιος φαντάρος,και το φάντασμα του...κόβει βόλτες εκεί.Δεν ξέρω αν έχει κανεις τέτοια εμπειρία
Ο καθένας έχει να διηγηθεί πολλές τέτοιες εμπειρίες. Ειδικά βράδυ στην κατασκήνωση όταν μαζευόμαστε όλα τα 12χρονα μέσα στο δωμάτιο και πριν κοιμηθούμε.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.752
Like
14.346
Πόντοι
3.506
Φαντάρος στην Ρόδο (το σωτήριο έτος...) με έστειλαν σε ένα φυλάκειο σε ένα βουνό στην μέση του πουθενά :undecided: Το φυλάκειο ήταν σε μια πλαγιά και η σκοπιά αρκετά μαρκιά από τους κοιτώνες, κάτι παλιοί τότε με προειδοποίησαν να προσέχω το βράδυ εκεί γιατί πολλά ακούγονται..Φοβισμένος λοιπόν έβαλα το κράνος, πήρα το όπλο μου και ανηφόρησα προς τας σκοπιάς, πήρα και έναν φακό μαζί μου για καλή μου τύχη καθώς η λάμπα εκεί ήταν καμμένη...δεν πέρασε πολύ ώρα και άρχισε να φυσάει...μαζί με τον αέρα άκουγα έναν παράξενο ήχο σαν θρόισμα...άναψα τον φακό και με πολύ προσοχή κοιτούσα τριγύρω, η αναζήτηση μου έλαβε γρήογορα τέλος γιατί παραδίπλα βρήκα ένα περιοδικό ανάμεσα στο χορτάρι με μια γυμνή γυναίκα για εξώφυλλο!! Επιασα να το ξεφυλλίσω και οι σελίδες κολλούσαν :confused::confused::confused:
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.022
Like
1.037
Πόντοι
96
στο quora εχει κατι ιστοριες που τις διαβαζεις και φοβασε..αμερικη βεβαια πιστεουν σε ολα εξωγηινους,φαντασματα.εκει νοικιαζουν στοιχειωμενα σπιτια να μεινουν για ενα βραδυ.,εδω δεν το εχει σκεφτει κανενας
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.022
Like
1.037
Πόντοι
96
στη ροδο εκανα σκοπια αναγκαστικα στο φυλακιο καυσιμων που ειχε αυτοκτονησει εποπ..εβλπες τις τρυπες απο τις σφαιρες στον τοιχο..δεν εμπαινα μεσα αλλα οταν επιασε το κρυο αναγκαστικα εμπαινα..ειχα και μια εποπινα ωραιο μουνι..οποτε ξεχνιομουνα
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.680
Πόντοι
6.536
Δεν είπα ότι είμαι και σίγουρος, Πο την άλλη άκουσα καθαρά 2 φωνές γενικά δεν φοβάμαι, οπότε έψαξα γύρω από το νεκροταφείο, δεν είδα τίποτα, μέσα σρν μπήκα, ήταν κλειδωμένα, αμάξια δεν είχε, οπότε δνε μπορώ να πω σίγουρα τι ήταν αυτή η ομιλία που άκουσα, και σταμάτησε απότομα, όταν πλησίασα και άλλο προς το νεκροταφείο, κοιτάω μέσα μπας και κάνει κανένας πλακα, πάλι κανέναν δεν ειχε, τι να πω
Τύπε είναι οι 2 βιαστές ανδρών στο νεκροταφείο Αχαρνών...
Για ξαναπήγαινε....
 

Ημεδαπος

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
904
Κριτικές
35
Like
7.220
Πόντοι
3.436
Μην πάτε μακριά στα μπουρδελα που γυρίζουμε στην Αλκιβιάδου 5 απέναντι από ένα εγκατελημενο κτίριο αιμοδοσίας που τωρα ζουν πακια είναι ο πύργος του μονοχερα.
Ενός τύπου που έζησε κάπου το 1920 κ τοτε από ότι ακούγεται δεν ήταν κ αγγελούδι.
Οι κάτοικοι εκεί λένε ότι αργά την νύχτα γυρίζει ένας με ένα χέρι αλλά δεν πειραζει κανέναν οπότε δεν τον ενοχλούν.
Θα μου πείτε μπορεί να είναι κ κανας άστεγος, σίγουρα δεν αντιλέγω,
αλλά ίσως όμως κ όχι......
 
Τελευταία τροποποίηση:

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.324
Like
16.809
Πόντοι
3.556
:wanker::wanker::wanker:

snake GIF
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.531
Πόντοι
2.306
Διαβάζω από ελληνικό φόρουμ.. Ελλαδα. Ταύρος Αθήνας 1978.ενας 15χρ9νος κοιμόταν στο δωμάτιο του, οι γονείς του λειοανεσ το χωριό. Στο άλλο δωμάτιο κοιμόταν 9 μικρός αδελφός του..ακουει θόρυβο και μπαίνει από το μπαλκόνι μια γυναικα
Πριν το λατλαανιε και ενώ κοιμόταν η γυναιακ, ξανθιά και πανέμορφη τον είχε καβάλησει..τον έγδυσε και γδύθηκε και αυτη. Είχε ματιά σα λύκου και γρυλιζε
. Όταν Ο 15χρονος τα πέταξε μέσα αυτή έφυγε απο το παράθυρο. Μετά ο μικρός ήταν σαν να είχε παγώσει κάνα μισάωρο. Μολις είχε κάνει σεξ με θηλυκό δαιμονα incubus.. Αυτοί λέει είναι θηλυκοί δαιμονες που κάνουν σεξ με ανθρώπους μικρής ηλικίας, και γονιμοποιουντε και να φτιάχνουν κράμα ανθρώπων και δαιμονων(αληθινή ιστορία από φόρουμ..
Ναι φιλε μου ετσι εχουν τα πραγματα.
υπηρχαν στην αρχη κατι κακες γλωσσες που απεδιδαν τις τερατογενεσεις σε αιμομικτικα συνδρομα ευγενων πατεραδων και μπαρμπαδων, αλλα ευτυχως αποκαλυφθηκε η αληθεια για τους δαιμονες και ησυχασαμε…
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom