Νέα

Φαντάσματα-Στοιχειωμένα σπίτια-ιστορίες τρόμου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 68K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Αυτο με την κοπελα και το μπουφαν, υπαρχει και σε εκδοση πουτανας.  :grin:
 

skatharozoumhs

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2010
Μηνύματα
430
Κριτικές
5
Like
13
Πόντοι
1
Πολλά έχουν ακουστεί και ακόμα περισσότερα έχουν γραφτεί σχετικά με το στοιχειωμένο σπίτι που δεσπόζει στην Καστέλλα.

Μεταφυσικά φαινόμενα ή άλλος ένας αστικός μύθος;

Πριν από κάποια χρόνια το εν λόγω σπίτι αποτέλεσε θέμα συζήτησης σε άρθρα και εκπομπές!

Κάποιοι μιλούσαν για περίεργες φιγούρες που εμφανίζονταν στο σκοτάδι και διάφορα άλλα παράδοξα!


Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή...Το σπίτι αυτό πιθανότατα ανήκε στη γνωστή οικογένεια των Μαυρομιχαλαίων γεγονός που δικαιολογείται από το μονόγραμμα της εξώπορτας.

Οι θρύλοι που το στοιχειώνουν δεν είναι  λίγοι ενώ  ο μύθος αυτός που  μιλάει για μια κοπέλα που βιάστηκε και σκοτώθηκε μέσα στο σπίτι από έναν Τούρκο, προφανώς την περίοδο της τουρκοκρατίας, προκαλεί τον μεγαλύτερο τρόμο!

123unnamed

Κι αυτό διότι,  από τότε, σύμφωνα με φήμες, το πνεύμα της κοπέλας κατοικεί μέσα στο σπίτι, τρομοκρατώντας κάθε επίδοξο επισκέπτη.

Το οίκημα έχει δύο πλευρές, η μία είναι πάνω στην αμμουδιά στην παραλία Βοτσαλάκια και η άλλη είναι προς τη μεριά του δρόμου

Σύμφωνα με συζητήσεις,  πολλοί άνθρωποι που πάνε στην περιοχή, έστω κι αν δεν γνωρίζουν για το εν λόγω  σπίτι, λένε ότι όταν βρίσκονται εκεί έχουν την αίσθηση ότι κάποιος τους παρακολουθεί.

Από την άλλη, αρκετοί είναι εκείνοι που κάνουν λόγο για έναν ακόμη αστικό μύθο και ένα δημιούργημα της ανθρώπινης φαντασίας που "διψά" για περιπέτεια!

Πάντως είτε πρόκειται για έναν ακόμη μύθο είτε πρόκειται για φανταστικές περιγραφές το σίγουρο είναι πως το συγκεκριμένο ερειπωμένο κτίριο εξάπτει την περιέργεια
 

skatharozoumhs

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2010
Μηνύματα
430
Κριτικές
5
Like
13
Πόντοι
1
:huh: :huh: :huh: :huh:το στοιχειωμενο σπιτι στη καστελα
 

Συνημμένα

  • 413726057f0bd6bc61cb1a7b99218649_XL.jpg
    413726057f0bd6bc61cb1a7b99218649_XL.jpg
    180,7 KB · Εμφανίσεις: 171

skatharozoumhs

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2010
Μηνύματα
430
Κριτικές
5
Like
13
Πόντοι
1
ΓΕΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΜΑΓΚΕΣ :huh: :huh: :huh: :huh:

* Θα σε παρακαλέσω να χρησιμοποιείς μικρούς χαρακτήρες, όπως αναγράφεται και στους κανόνες του forum
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
62
Πόντοι
166
ΓΕΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΜΑΓΚΕΣ :huh: :huh: :huh: :huh:


το κλασσικο ειναι στον εβρο κ στην κυπρο υπαρχουν σκοπιες που ειχαν κρεμαστει φανταροι παλια με τον ιμαντα του g3


k osoi kanoyn σκοπετο ακουνε ουρλιαχτα κ κατι να τους πλησιαζει σαν αερικο
 

cyclist

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2014
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ δεν πίστευα σε τέτοια, μέχρι που έμαθα από πρώτο χέρι τι θα πει τρομάρα με παραφυσικά φαινόμενα. Οδηγούσα ένα βροχερό μεσημέρι και σε ένα συγκεκριμένο σημείο διασταύρωση μου βγαίνει ένα αυτοκίνητο απότομα από την διασταύρωση ενώ είχα προτεραιότητα εγώ. Από το φρένο το αυτοκίνητο μου έκανε τετακε στο αντίθετο ρεύμα ευτυχώς δεν ερχόταν κανένας αφού βρέθηκα να κοιτάζω την άλλη κατεύθυνση, καθώς έστριψα λιγάκι το τιμόνι.

Μετά από μια ώρα επέστρεφα και περνάω από το ίδιο σημείο. Πάω να κάνω προσπέραση και τελευταία στιγμή ο μπροστινός έστριψε χωρίς φλας αριστερά (για το δρομάκι που είχε βγει ο άλλος πιο πριν), τον απέφυγα στο τσακ. Αφού κοίταζα που να ρίξω το αυτοκίνητο για μια στιγμή τα έβλεπα όλα σε slow motion. 

H φρίκη ήρθε όμως το απόγευμα που ξαναπέρασα από το σημείο. Απο μακρυα ακριβώς στο σημείο φαινόταν σαν φάρος της αστυνομίας. Ακριβώς στο σημείο που είχα πάθει τα μεσημεριανά συμβάντα, δύο αυτοκίνητα ήταν λαμαρίνες. Δύο νεκροί. Τι Final Destination εκεί ήταν ο θάνατος και περίμενε...
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.547
Like
21.935
Πόντοι
5.006
Εγώ δεν πίστευα σε τέτοια, μέχρι που έμαθα από πρώτο χέρι τι θα πει τρομάρα με παραφυσικά φαινόμενα. Οδηγούσα ένα βροχερό μεσημέρι και σε ένα συγκεκριμένο σημείο διασταύρωση μου βγαίνει ένα αυτοκίνητο απότομα από την διασταύρωση ενώ είχα προτεραιότητα εγώ. Από το φρένο το αυτοκίνητο μου έκανε τετακε στο αντίθετο ρεύμα ευτυχώς δεν ερχόταν κανένας αφού βρέθηκα να κοιτάζω την άλλη κατεύθυνση, καθώς έστριψα λιγάκι το τιμόνι.

Μετά από μια ώρα επέστρεφα και περνάω από το ίδιο σημείο. Πάω να κάνω προσπέραση και τελευταία στιγμή ο μπροστινός έστριψε χωρίς φλας αριστερά (για το δρομάκι που είχε βγει ο άλλος πιο πριν), τον απέφυγα στο τσακ. Αφού κοίταζα που να ρίξω το αυτοκίνητο για μια στιγμή τα έβλεπα όλα σε slow motion. 

H φρίκη ήρθε όμως το απόγευμα που ξαναπέρασα από το σημείο. Απο μακρυα ακριβώς στο σημείο φαινόταν σαν φάρος της αστυνομίας. Ακριβώς στο σημείο που είχα πάθει τα μεσημεριανά συμβάντα, δύο αυτοκίνητα ήταν λαμαρίνες. Δύο νεκροί. Τι Final Destination εκεί ήταν ο θάνατος και περίμενε...
τυπε δεν ξερω αν το καταλαβες, αλλα μολις περιέγραψες μια τυπικη ελληνικη διασταυρωση....δεν υπαρχει τιποτα το μεταφυσικο... :grin:
 

giorgossschania

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2011
Μηνύματα
174
Κριτικές
1
Like
144
Πόντοι
1
Παιδια εμενα οταν ξεψυχησε ο παππους μου στο νοσοκομειο, εσπασε στο σπιτι του το τζαμι απο ενα μεγαλο καδρο που ειχαν στο σαλονι.
Εν τω μεταξυ αν ζουσε θα με εβαζε να του διαβαζω κριτικες κοριτσιων απο το μπου και να του δειχνω φωτο. Μεγας μπουρδελιαρης και μυστης...
 

Blackdove

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.920
Κριτικές
3
Like
49
Πόντοι
16
Παιδια εμενα οταν ξεψυχησε ο παππους μου στο νοσοκομειο, εσπασε στο σπιτι του το τζαμι απο ενα μεγαλο καδρο που ειχαν στο σαλονι.
Εν τω μεταξυ αν ζουσε θα με εβαζε να του διαβαζω κριτικες κοριτσιων απο το μπου και να του δειχνω φωτο. Μεγας μπουρδελιαρης και μυστης...


Φίλε στις περισότερες περιπτώσεις συμβαίνει αυτό όταν κάποιος ξεψυχάει!έχω ακούσει πολλά τέτοια!!
 

giorgossschania

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2011
Μηνύματα
174
Κριτικές
1
Like
144
Πόντοι
1
Φίλε στις περισότερες περιπτώσεις συμβαίνει αυτό όταν κάποιος ξεψυχάει!έχω ακούσει πολλά τέτοια!!

Για πες... εγω δεν εχω αλλη εμπειρια περα απο αυτη του παππου μου...
 

Blackdove

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.920
Κριτικές
3
Like
49
Πόντοι
16
Θα παραθέσω και τη δικιά μου εμπειρία!Χειμώνας του 2010,λίγες μέρες πριν τη παραμονή Χριστουγέννων και είμασταν σε κατάσταση πανικού στο σπίτι,ετοιμασίες φασαρία και τα παιδιά να ΄παιζουν !!εγώ ανέβηκα στο πάνω μέρος του σπιτιού να ηρεμήσω <μεζονέτα το σπίτι>,όταν σε κάποια φάση άκουσα απέξω στο μπαλκόνι σαν φτερουγίσματα ,λέω μπαα η φαντασία μου θα ήταν,αυτό όμως συνεχίστηκε για κάμποση ώρα ώσπου νευρίασα και άνοιξα τη κουρτίνα!!!αυτό που αντίκρυσα <όχι δεν ηταν η πεθερά μου ουτε κανένα πόκεμον> ήταν ανατρυχιαστικό και απόκοσμο,ένα πλάσμα γραπομένο στα κάγκελα και με το που άνοιξα τη κουρτίνα αστραπιαια πήδηξε προς τα πάνω!κατέβηκα τα σκαλιά κίτρινος από τη τρομάρα μου και διηγήθηκα την ιστορία στη γυναίκα μου.Την επόμενη φέραμε ιερέα στο σπίτι!όπου μας είπε ότι ισως ήταν κάποιο δαιμόνιο από τότε δεν έχω δει κάτι ανάλογο!
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
62
Πόντοι
166
Θα παραθέσω και τη δικιά μου εμπειρία!Χειμώνας του 2010,λίγες μέρες πριν τη παραμονή Χριστουγέννων και είμασταν σε κατάσταση πανικού στο σπίτι,ετοιμασίες φασαρία και τα παιδιά να ΄παιζουν !!εγώ ανέβηκα στο πάνω μέρος του σπιτιού να ηρεμήσω <μεζονέτα το σπίτι>,όταν σε κάποια φάση άκουσα απέξω στο μπαλκόνι σαν φτερουγίσματα ,λέω μπαα η φαντασία μου θα ήταν,αυτό όμως συνεχίστηκε για κάμποση ώρα ώσπου νευρίασα και άνοιξα τη κουρτίνα!!!αυτό που αντίκρυσα <όχι δεν ηταν η πεθερά μου ουτε κανένα πόκεμον> ήταν ανατρυχιαστικό και απόκοσμο,ένα πλάσμα γραπομένο στα κάγκελα και με το που άνοιξα τη κουρτίνα αστραπιαια πήδηξε προς τα πάνω!κατέβηκα τα σκαλιά κίτρινος από τη τρομάρα μου και διηγήθηκα την ιστορία στη γυναίκα μου.Την επόμενη φέραμε ιερέα στο σπίτι!όπου μας είπε ότι ισως ήταν κάποιο δαιμόνιο από τότε δεν έχω δει κάτι ανάλογο!


o alβανος απο διπλα ηταν κ σας εκανε φερμα
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
χτες είδα στο σινεμά το νέο ghostbusters αν τη βρήσκεται με φαντάσματα και παραφυσικά δείτε τη νέα ταινία τα σπάει
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
λιγο καιρο μετα η μια φιλη μου μπηκε για αποτοξινωση γτ ηταν ηδη πρεζονι...η αλλη ηταν αγαθιαρα ουτως η αλλως απο τη φυση της...σιγουρα της δωσανε καννα μπαφο η κανενα ardan που ηταν τοτε κ στη μοδα κι ηρθε κι απογινε.....

Πως και δεν γιναν πουτανες αυτες;
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.547
Like
21.935
Πόντοι
5.006
Θα παραθέσω και τη δικιά μου εμπειρία!Χειμώνας του 2010,λίγες μέρες πριν τη παραμονή Χριστουγέννων και είμασταν σε κατάσταση πανικού στο σπίτι,ετοιμασίες φασαρία και τα παιδιά να ΄παιζουν !!εγώ ανέβηκα στο πάνω μέρος του σπιτιού να ηρεμήσω <μεζονέτα το σπίτι>,όταν σε κάποια φάση άκουσα απέξω στο μπαλκόνι σαν φτερουγίσματα ,λέω μπαα η φαντασία μου θα ήταν,αυτό όμως συνεχίστηκε για κάμποση ώρα ώσπου νευρίασα και άνοιξα τη κουρτίνα!!!αυτό που αντίκρυσα <όχι δεν ηταν η πεθερά μου ουτε κανένα πόκεμον> ήταν ανατρυχιαστικό και απόκοσμο,ένα πλάσμα γραπομένο στα κάγκελα και με το που άνοιξα τη κουρτίνα αστραπιαια πήδηξε προς τα πάνω!κατέβηκα τα σκαλιά κίτρινος από τη τρομάρα μου και διηγήθηκα την ιστορία στη γυναίκα μου.Την επόμενη φέραμε ιερέα στο σπίτι!όπου μας είπε ότι ισως ήταν κάποιο δαιμόνιο από τότε δεν έχω δει κάτι ανάλογο!
:wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker:
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.969
Κριτικές
1
Like
2.677
Πόντοι
606
Θα παραθέσω και τη δικιά μου εμπειρία!Χειμώνας του 2010,λίγες μέρες πριν τη παραμονή Χριστουγέννων και είμασταν σε κατάσταση πανικού στο σπίτι,ετοιμασίες φασαρία και τα παιδιά να ΄παιζουν !!εγώ ανέβηκα στο πάνω μέρος του σπιτιού να ηρεμήσω <μεζονέτα το σπίτι>,όταν σε κάποια φάση άκουσα απέξω στο μπαλκόνι σαν φτερουγίσματα ,λέω μπαα η φαντασία μου θα ήταν,αυτό όμως συνεχίστηκε για κάμποση ώρα ώσπου νευρίασα και άνοιξα τη κουρτίνα!!!αυτό που αντίκρυσα <όχι δεν ηταν η πεθερά μου ουτε κανένα πόκεμον> ήταν ανατρυχιαστικό και απόκοσμο,ένα πλάσμα γραπομένο στα κάγκελα και με το που άνοιξα τη κουρτίνα αστραπιαια πήδηξε προς τα πάνω!κατέβηκα τα σκαλιά κίτρινος από τη τρομάρα μου και διηγήθηκα την ιστορία στη γυναίκα μου.Την επόμενη φέραμε ιερέα στο σπίτι!όπου μας είπε ότι ισως ήταν κάποιο δαιμόνιο από τότε δεν έχω δει κάτι ανάλογο!
ξεροχυσα κ εγω :cum:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom