Νέα

Ελλάδα...Αγανακτισμένοι στο Σύνταγμα... σκυτάλη από Ισπανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pet1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 20K
  • Εμφανίσεις 478K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
...οποτε λες δηλαδη

"Ας κρεμασουμε τον Λαο " ετσι;

  αντε αυτοκτονα ρε συ,εστω ενα ηλεκτροσοκ
  αντε γιατι θα ξεπερασω την προσωπικη μας φαση και τον εμφυτο σεβασμο μου προς τους μεγαλυτερους ...
 
μην ασχολείσαι...
έχει ήδη κάνει προπονηση στις πίπες στους "σταυροφόρους" πολιτισμένους ευρωπαίους.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
...οποτε λες δηλαδη

"Ας κρεμασουμε τον Λαο " ετσι;

 αντε αυτοκτονα ρε συ,εστω ενα ηλεκτροσοκ
 αντε γιατι θα ξεπερασω την προσωπικη μας φαση και τον εμφυτο σεβασμο μου προς τους μεγαλυτερους ...
 

είπα εγώ να κρεμάσουμε τον Λαό???????????? εγώ απλά επισημαίνω και τις δικές του τις ευθύνες...
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Ουτε την ψηφο του ολα αυτα τα χρονια??  :think:

 συναλλαγη σε ενα καλοστημενο παιχνιδι

 ψηφισε με γιατι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ (οποια) ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ

 καπως ετσι....
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
δε δέχομαι κανένα μάθημα απο τα αρχίδια τους Γερμανούς, τους Γάλλους και τους Εγγλέζους  ΜΕ ΤΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ που έχουν αιματοκυλήσει ολάκερους λαούς και ζουν χτίζοντας περιουσίες εκμεταλλευόμενοι το μόχθο και το αίμα αλλων λαών.
Από ποιον δέχεσαι; Από τον Κάστρο;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ο πέρσυ δεν δέχεται μαθήματα.. παραδίδει μόνο μαθήματα... τα ξέρει όλα...
ξέρω όσα χρειάζεται για να διακρίνω τις πουστιές τις λαμογιές και τα εγκλήματα άλλων που μου κουνάνε το δάχτυλο για δικά μου πταίσματα.
όπως μπορώ να διακρίνω την έπαρση των εγγλέζων στην κύπρο που θεωρούν ακόμα εξοχικό του μπαμπά έχοντας σκοτώσει/εκτελέσει/απαγχονίσει εκατοντάδες κύπριους που δεν τους έκαναν πίπες όπως εσύ αλλα θέλαν να τους διώξουν.
βεβαίως για σένα αυτοί οι κύπριοι είναπ ατριώτες και αδέρφια σου.
πουστοκιλίριτζε.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
είπα εγώ να κρεμάσουμε τον Λαό???????????? εγώ απλά επισημαίνω και τις δικές του τις ευθύνες...

Κανεις κωλοτουμπα,αμα η φαπα του αυθαιρετου συμπερασματος πεσει στον σβερκο σου ετσι;

ουτε εγω εβγαλα το συμπερασμα που εβγαλες (για παρτη μου..)

δηλαδή στην ιδανική κοινωνία που πάτε να φτιάξετε δεν έχουν θέση όσοι είναι στρατιωτικοί, αστυνομικοί, λιμενικοί και όσοι γενικά υπηρέτησαν με κάποιο τρόπο το καθεστώς ....

όμορφος κόσμος,ηθικός, αγγελικά πλασμένος ....

αντε ρε ουστ από δω φασισταριά....

...και γι'αυτο το επαιξα τρελλιτσα σε εκεινο το ποστ


 οκεικ;

 ιδιο νομισμα


 ή θα μιλαμε ή θα κλανουμε
 δεν θα σου λεω για ευθυνη του Λαου και εσυ θα μου λες για Νυρεμβεργη,γιατι μετα δεν κουβεντιαζουμε ,μαλακιζομαστε
αποφασισε
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
151
Πόντοι
2.046
 συναλλαγη σε ενα καλοστημενο παιχνιδι

 ψηφισε με γιατι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ (οποια) ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ

 καπως ετσι....

Αρα ναι εξοργισμενοι τωρα, αλλα με καποιες ευθυνες θα ελεγα!  :s&m_1:

Δυστυχως τωρα ειμαστε τοσο βαθια στην χαβουζα που οποιες αλλαγες και να γινουν, δεν θα φερουν καλυτερες μερες στον Ελληνα.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Αρα ναι εξοργισμενοι τωρα, αλλα με καποιες ευθυνες θα ελεγα!  :s&m_1:

Δυστυχως τωρα ειμαστε τοσο βαθια στην χαβουζα που οποιες αλλαγες και να γινουν, δεν θα φερουν καλυτερες μερες στον Ελληνα.

  Το λεγαμε και χθες
  αναγνωριζω ευθυνη στο πλαισιο της επιβιωσης και μονον

  για το δευτερο σκελος της διαπιστωσης σου,ας κανουμε ρισταρτ σε ολα
  ολα τα υπολοιπα ειναι "σπρωχνω την βρωμα κατω απο το χαλί"

  ολα και σε ολους ομως αγαπητε
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
H «δημοκρατία» μας περίγελως της υφηλίου

Tου Χρηστου Γιανναρα

Tριάντα τόσες μέρες άρκεσαν για να μεταμορφώσουν την ειρηνική, πατριωτική διαμαρτυρία των «αγανακτισμένων» πολιτών σε ξεφτίδια συρφετού που σεργιανούν στο Σύνταγμα από περιέργεια ή για τον χαβαλέ. Oι μικροπωλητές, ίσως πια περισσότεροι από τους διαμαρτυρόμενους, δίνουν την αίσθηση ότι η έκρηξη προσφέρθηκε ανεμπόδιστα σε εμπορική εκμετάλλεση - ακόμα και πλανόδιοι ακροβάτες, μαζί με τους σουβλατζήδες, τους κουλουρτζήδες και όσους προμήθευαν τα «υλικά» της διαμαρτυρίας (σφυρίχτρες, φακούς λέιζερ, σημαιούλες) έσπευσαν να σκυλεύσουν την «αγανάκτηση». Nτεκόρ, τα άθλια τσαντίρια όσων εκφράζανε και με επιτόπιο ύπνο την οργή τους για το «σύστημα», ώστε η πλατεία να γίνεται πιστή εικόνα γυφτοπάζαρου - γυφταριό, τσιγγαναριό.

Tις πρώτες μέρες το μέγα πλήθος ανέμιζε μόνο σημαίες ελληνικές, φερμένες από τα σπίτια, σύμβολα του πατριωτικού χαρακτήρα της εξέγερσης ενάντια στην τυραννία της κομματοκρατίας. Tις τελευταίες μέρες η πλατεία ήταν κατάφορτη από κουρελαρία, «πανώ» παντοδαπής έμπνευσης - παιδαριώδεις, το περισσότερο, κακόζηλες αναγραφές επιδείξεων «εξυπνάδας». O εκπασοκισμένος (συνειδητά ή ανεπίγνωστα) Eλλαδίτης τα ξέρει όλα, αποφαίνεται για τα πάντα, έχει «λύσεις» για κάθε πρόβλημα. Tελικά η φτωχολογιά του Kαΐρου αποδείχτηκε όχι μόνο πιο ανθεκτική, γι' αυτό και πιο τελεσφόρα, αλλά κυρίως με υπέρτερη αρχοντιά στον ξεσηκωμό της από τους επήλυδες (με συνοπτικές διαδικασίες αστούς) του αττικού λεκανοπέδιου.

Kανένα κόμμα και καμιά κοινωνική ομάδα δεν αντιστάθηκε, τριάντα χρόνια τώρα, στον «κοινωνικό μετασχηματισμό» του Aνδρέα Παπανδρέου. Kαι στη μετασχηματισμένη ελλαδική κοινωνία «όλα επιτρέπονται», όλοι είμαστε ίσοι, όλοι τα δικαιούμαστε όλα. Aπό το 1981, μέτρα της φεουδαλικής δημοκρατίας, που για πρώτη (ναι) φορά εγκαθιδρύθηκε στη χώρα, είναι οι συμπεριφορές Tσοχατζόπουλου και Πάγκαλου.
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
"O εκπασοκισμένος (συνειδητά ή ανεπίγνωστα) Eλλαδίτης τα ξέρει όλα, αποφαίνεται για τα πάντα, έχει «λύσεις» για κάθε πρόβλημα."

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αρα ναι εξοργισμενοι τωρα, αλλα με καποιες ευθυνες θα ελεγα!  :s&m_1:

Δυστυχως τωρα ειμαστε τοσο βαθια στην χαβουζα που οποιες αλλαγες και να γινουν, δεν θα φερουν καλυτερες μερες στον Ελληνα.
ναι.
αλλά δε θα μετακυλάς τις τεράστιες ευθύνες άλλων στον απλό μαλάκα.
κοινως.....
λες στον κυρ Τάκη.
κυρ Τάκη μην ανησυχείς η αστυνομία μας γαμάει κάνουμε περιπολίες και ζεις σε μια ασφαλέστατη γειτονιά.
φχαριστώ λεει ο κυρ Τάκης στον κύριο Διοικητά.
κάποια στιγμή την πέφτουν στο σπίτι, τον κλέβουν. Αρχίζει να φωνάζει να ωρύεται του ρίχνουν και μια γκλοπιά στην κεφάλα και τέζα ο κυρ Τάκης.
η γυναίκα του κυρ Τάκης η κυρία Τασία πιο ψύχραιμη παίρνει τηλ το 100. μετά απο αρκετά λεπτά και ενώ έχει κλειδώσει την πόρτα του δωματίου απαντά η άμεσος δράση.
Η κυρά Τασία λεει τα κθέκαστα και το 100 απαντά. Λυπούμεθα κυρά Τασία το περιπολικό της γειτονιάς σας είναι σε διαδήλωση κουκουλοφόρων.
ΟΙ κλέφτες σπάνε την πόρτα, κλέβουν τα χρυσαφικά, ρίχνουν κι ένα μπούτσο στην κυρά Τασία και φεύγουν κύριοι....
Μετά απο καιρό διαμονής στο νοσοκομείο ο κυρ Τάκης και η κυρά Τασία έξαλλοι πάνε στον Διοικητή του Τμήματος....

ΠΟύ είναι ρε πουστη η προστασία που μας έλεγες ότι είχαμε;

Ας πρόσεχες κυρ Τάκη. Ας έβαζες συναγερμό και να πλέρωνες την Καρακίτσος να κάνει ιδιωτικές περιπολίες.

Κατά τα λοιπά φταίει ο κυρ Τάκης που τον έκλεψαν, τον κοπάνησαν και του βίασαν τη γυναίκα.

ζώα.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom