Νέα

Το BBC «κράζει» την Ελλάδα για την πτώση του Πικάσο – «Τον πέταξαν στο πάτωμα…»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 191
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kallitexnis777

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2021
Μηνύματα
246
Κριτικές
5
Like
371
Πόντοι
21
Αχάριστοι που είστε μερικοί. Έβαλε το θεμέλιο λίθο της τουριστικής ανάπτυξης , αρχής γενομένης από την Μακρόνησο
Κάτι τύποι με το δικό σου σκεπτικό δεν νομίζω να πάνε και τόσο μπροστά απλα να το ξέρεις
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
437
Κριτικές
2
Like
770
Πόντοι
81
Κάτι τύποι με το δικό σου σκεπτικό δεν νομίζω να πάνε και τόσο μπροστά απλα να το ξέρεις
Τώρα αν από αυτό που έγραψα έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι οπαδός του Παπαδόπουλου τι να πω .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.274
Κριτικές
62
Like
44.907
Πόντοι
9.297
Ήταν κ ζωγράφος ο Παπαδόπουλος;; :think:
Ο Παπαδοπουλος οχι ομως ο Χιτλερ ηταν υποψηφιος για την Σχολη Καλων Τεχνων.
Το σχεδιο του πασιγνωστου σκαραβαιου ειχε κατι δικο του μεσα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ερμιταζ,
Πολυ θελω να παω.
Τύπε να πας αλλά με μεγαλη προσοχη.
Στο Ερμιταζ ενας πορτοφολας αρπαξε με μαγικες κινησεις μεσα απο τσαντακι το πορτοφολι του πατερα μου πριν καποια χρονια, και μεσα σε 20 λεπτα ειχε χρεωσει τις πιστωτικες καρτες με χιλιαδες ευρω, πριν προλαβω να τις ακυρωσω μετα απο πανικοβλητο τηλεφωνημα του πατερα μου
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Τύπε να πας αλλά με μεγαλη προσοχη.
Στο Ερμιταζ ενας πορτοφολας αρπαξε με μαγικες κινησεις μεσα απο τσαντακι το πορτοφολι του πατερα μου πριν καποια χρονια, και μεσα σε 20 λεπτα ειχε χρεωσει τις πιστωτικες καρτες με χιλιαδες ευρω, πριν προλαβω να τις ακυρωσω μετα απο πανικοβλητο τηλεφωνημα του πατερα μου
Με τις πιστωτικές πιστώνεις λεφτά. Τα πήρε πίσω εν τέλει από την τράπεζα;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Oι Εγγλεζοι κραζουν επειδη επεσε ο Πικασο.
Τι λετε ρε, σοβαρα?
Σιγα την Μονα Λιζα.
Για τον κωλο-λόρδο σας τον Ελγιν, που ξηλωνε την Ακροπολη με γερανους και εσπαγε τα μισα μαρμαρα, εχετε να μας πειτε κατι?
Ουστ πουσταραδες
και καποιος αλλος τσιμεντωσε τον ιερο βραχο :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Με τις πιστωτικές πιστώνεις λεφτά. Τα πήρε πίσω εν τέλει από την τράπεζα;
Οχι γαμω το σπιτι τους.
Ούτε η Εθνικη ούτε η Eurobank.
Kαναμε αμφισβητηση αλλά παπάρια.
Ακομη τα ξεπληρωνει.
Κυριως αγορασαν κοσμηματα οι αλητες.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Οχι γαμω το σπιτι τους.
Ούτε η Εθνικη ούτε η Eurobank.
Kαναμε αμφισβητηση αλλά παπάρια.
Ακομη τα ξεπληρωνει.
Κυριως αγορασαν κοσμηματα οι αλητες.
Μαλακία.
Μεγάλη προσοχή και με τις διαδικτυακές απάτες που έχουν αυξηθεί τώρα λόγω διάδοσης του e banking, μη δίνετε κωδικούς σε άκυρα emails, σελίδες που μοιάζουν με το ebanking της τράπεζας σας και σε τηλέφωνα από αγνώστους.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Οχι γαμω το σπιτι τους.
Ούτε η Εθνικη ούτε η Eurobank.
Kαναμε αμφισβητηση αλλά παπάρια.
Ακομη τα ξεπληρωνει.
Κυριως αγορασαν κοσμηματα οι αλητες.
Χιλιαδες ευρω σε μια ημερα, μαλλον δεν ειχε βαλει στη καρτα ημερησιο οριο αγορων-αναληψεων. Εγω εχω βαλει 800 ευρω. Κι αυτο υψηλο ειναι, ισως πρεπει να το μειωσω. Αλλα γιατι οι τραπεζες δε διερευνησαν το θεμα. Αλητες.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.296
Πόντοι
10.336
το ολο θεμα μου θυμισε αυτη την εικονα
satirika-skitsa-apo-gallo-bansky-tha-sas-valoun-se-skepseis-05.jpg


ασχετο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Μαλακία.
Μεγάλη προσοχή και με τις διαδικτυακές απάτες που έχουν αυξηθεί τώρα λόγω διάδοσης του e banking, μη δίνετε κωδικούς σε άκυρα emails, σελίδες που μοιάζουν με το ebanking της τράπεζας σας και σε τηλέφωνα από αγνώστους.
Eννοειται.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.679
Κριτικές
183
Like
43.758
Πόντοι
21.896
Τύπε να πας αλλά με μεγαλη προσοχη.
Στο Ερμιταζ ενας πορτοφολας αρπαξε με μαγικες κινησεις μεσα απο τσαντακι το πορτοφολι του πατερα μου πριν καποια χρονια, και μεσα σε 20 λεπτα ειχε χρεωσει τις πιστωτικες καρτες με χιλιαδες ευρω, πριν προλαβω να τις ακυρωσω μετα απο πανικοβλητο τηλεφωνημα του πατερα μου
Kομμουνιστες!!! Τι περιμένεις;;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.679
Κριτικές
183
Like
43.758
Πόντοι
21.896
Θα σε πουν λαικιστη, στην κυβερνηση κουλη δεν κανουν λαθη
Ρε πουστη μου έχω δει όλα τα μνημεία του κόσμου πέτρα Μάτσου Πίτσου ιγκουασου καταρρακτες Ταζ Μαχάλ πυραμίδες σινικό τοίχος κλπ ποτέ μα ποτέ δεν είδα τσιμέντο
Θες για του ανάπηρους;;; Ωραία βάλε ξύλινη εξέδρα
Τσιμέντο ποτέ μα ποτε
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Ρε πουστη μου έχω δει όλα τα μνημεία του κόσμου πέτρα Μάτσου Πίτσου ιγκουασου καταρρακτες Ταζ Μαχάλ πυραμίδες σινικό τοίχος κλπ ποτέ μα ποτέ δεν είδα τσιμέντο
Θες για του ανάπηρους;;; Ωραία βάλε ξύλινη εξέδρα
Τσιμέντο ποτέ μα ποτε
Δεν έχεις δει τίποτα αφού είσαι άσχετος. Για τα τσιμέντα που λες είναι εκεί από το 1970. Η Ακρόπολη είναι ένα εργοτάξιο. Τα έργα δεν έχουν ολοκληρωθεί. Στις διαδρομές αυτές περνάνε βαρέα οχήματα που μεταφέρουν υλικά για την αναστήλωση κτλ. Άλλοι είπαν για ξύλινα πατώματα αλλά αν πιάσει μια βροχή εκεί πάνω θα φουσκώσουν και θα διαλυθούν. Οι πλάκες δεν αντέχουν την καταπόνηση, για αυτούς που λένε για τον Πικιώνη,. Άλλοι έλεγαν για γυαλί που με την ζέστη και το χιόνι δεν παίζει. Θα γλιστρήσεις και θα βρεθείς στο Μοναστηράκι. θα μπορούσε ίσως να γίνει κάτι καλύτερο αλλά οι διαμαρτυρίες είναι πολιτικά παιχνίδια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.679
Κριτικές
183
Like
43.758
Πόντοι
21.896
Δεν έχεις δει τίποτα αφού είσαι άσχετος. Για τα τσιμέντα που λες είναι εκεί από το 1970. Η Ακρόπολη είναι ένα εργοτάξιο. Τα έργα δεν έχουν ολοκληρωθεί. Στις διαδρομές αυτές περνάνε βαρέα οχήματα που μεταφέρουν υλικά για την αναστήλωση κτλ. Άλλοι είπαν για ξύλινα πατώματα αλλά αν πιάσει μια βροχή εκεί πάνω θα φουσκώσουν και θα διαλυθούν. Οι πλάκες δεν αντέχουν την καταπόνηση, για αυτούς που λένε για τον Πικιώνη,. Άλλοι έλεγαν για γυαλί που με την ζέστη και το χιόνι δεν παίζει. Θα γλιστρήσεις και θα βρεθείς στο Μοναστηράκι. θα μπορούσε ίσως να γίνει κάτι καλύτερο αλλά οι διαμαρτυρίες είναι πολιτικά παιχνίδια.
Κ στα άλλα μνημεία για έχουν ξύλινους βατηρες;;;; Κ στην πέτρα έχει ζέστη κ στο Ταζ Μαχάλ ενώ στο Μάτσου Πίτσου έχει από +35 έως -15
Μάλλον είναι ηλίθιοι κ δεν Έχουν ανακαλύψει το τσιμεντο
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Δεν καταλαβαίνεις ότι από τις ίδιες διαδρομές μεταφέρονται υλικά τόνων πχ κίονες ολόκληροι πάνω σε γερανούς και τράκτορες. Το έργο της αναστήλωσης έχει πολύ δρόμο ακόμα.
Υπάρχει μια διαμάχη μεταξύ μεταξύ δυο ομάδων οι μεν της αριστεράς Τανούλας και της δεξιάς Κορρές. Ανάλογα πολιτικής τοποθέτησης λένε και τα δικά τους ενώ θα έπρεπε να ταυτίζονται οι απόψεις. Και δεν είναι μόνο τα ΑμεΑ είναι και όλοι οι υπόλοιποι χιλιάδες επισκέπτες που ανεβοκατεβαίνουν. Ξέρεις πόσα έχουν μείνει παράλυτοι από τις πτώσεις; Για εκείνες τις κεραυνοβολημένες εργαζόμενες κανείς δεν έχει να πει κάτι που είχαν ασυντήρητα τα αλεξικέραυνα. Αν θες να έχεις τον χώρο επισκέψιμο δεν γίνεται αλλιώς. Αν θες όμως να μην υπάρχει φθορά γιατί ακόμα και τα χιλιάδες βήματα δημιουργούν φθορά το μνημείο το κλείνεις. Επισκέψεις μόνο με το ελικόπτερο για τους φραγκάτους.
Όπως σε ένα μουσείο δεν μπορείς να απλώνεις τα ξερά σου σε οποιοδήποτε πίνακα ή έκθεμα έτσι και στην Ακρόπολη δεν πρέπει ούτε και να πατάς.
Δεν γίνεται να τα έχουμε όλα.
Χαίρομαι πάντως που έστω και σε αυτό το site υπάρχουν άτομα που προβληματίζονται αν και εδώ είμαστε off topic
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.287
Κριτικές
1
Like
35.310
Πόντοι
6.256
Τύπε να πας αλλά με μεγαλη προσοχη.
Στο Ερμιταζ ενας πορτοφολας αρπαξε με μαγικες κινησεις μεσα απο τσαντακι το πορτοφολι του πατερα μου πριν καποια χρονια, και μεσα σε 20 λεπτα ειχε χρεωσει τις πιστωτικες καρτες με χιλιαδες ευρω, πριν προλαβω να τις ακυρωσω μετα απο πανικοβλητο τηλεφωνημα του πατερα μου
Να παραιτηθει ο χρυσοχοιδης
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.439
Κριτικές
14
Like
4.464
Πόντοι
746
Πάντως κανείς δεν παρατήρησε ότι ο Picasso ζωγραφησε την γυναίκα διπρόσωπη.

Αυτά ειναι για μπουρδελιαρηδες με καλλιτεχνική φλέβα ... ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom