Νέα

Ελκύουν τα λεφτά τις γυναίκες; Ή όχι; Τί ακριβώς ψάχνουν οι γυναίκες τελικά;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jim85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 270
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.028
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Προσωπικη εμπειρια. Πρεπει να ειμαστε ανεξαρτητοι παιδια.

Για να ελκονται.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.662
Κριτικές
42
Like
28.888
Πόντοι
28.246
Είστε σοβαροί όλοι σας? Πάτε καλά? Μια ζωή, να αναρωτιόμαστε και να σκεφτόμαστε τι θέλουν οι γυναίκες και τι αρέσει στις γυναίκες.  Είδατε ποτέ τις γυναίκες να αναρωτώνται, τι θέλουν και τι αρέσει στους άντρες? ΟΧΙ. Πόσο πάτο να πιάσει το αντρικό φύλο ακόμα? Που μόνο αντρικό δεν είναι πλέον. Αντί να κάνουμε τις γυναίκες να παρακαλάνε για πούτσο και για προσοχή, το κάνουν οι γυναίκες στους άντρες και τις παρακαλάν αυτοί. Κάθονται όλοι και προσπαθούν να αναπτύξουν ειδικές τεχνικές και κωδικούς πρόσβασης ώστε να αποκρυπτογραφήσουν τις σύνθετες γυναίκες. (Εδώ γελάμε).  

Το είπα και σε άλλο ποστ μου εδώ μέσα, θα το πω και σε αυτό μπας και ξυπνήσετε.
Σε μια γυναικοκεντρική κοινωνία, που θέλει να μιλάμε και να συμπεριφερόμαστε όπως γουστάρουν οι γυναίκες, θα τείνω το μεσαίο μου δάχτυλο. Να πάει στα τσακίδια μια τέτοια κοινωνία. Δεν την θέλω. Αρκετά. Φτάνει πια.

Πότε θα καταλάβετε όλοι σας ότι το μ...ί ΔΕΝ σέρνει καράβι, αλλά το πουλί μας είναι αυτό που κάνει τις γυναίκες να υποτάσσονται στα δικά μας θέλω? Όταν το καταλάβουν αυτό, όλα τα εκατομμύρια εκεί έξω υποτακτικοί του αιδοίου, τότε υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να προχωρήσει ο ντουνιάς έστω και ένα βήμα μπροστά. Αν και με όλους αυτούς τους υπηρέτες των γυναικών και όλα αυτά τα φεμινοπουστάκια που υπερασπίζονται τις δήθεν, ντεμέκ και καλά αδικημένες γυναίκες, δεν βλέπω να υπάρχει σωτηρία.
Για το αν αναρωτιούνται οι γυναίκες σε σχέση με εμάς, τι θέλουμε εμεις.
Ξέρεις πόσα χρόνια χρειάζεται για να μάθει ο οποιοσδήποτε άντρας τις γυναίκες; Μια ολόκληρη ζωή και πάλι δεν τις ξέρει. Για το ποσο χρόνο χρειάζεται η οποιαδήποτε γυναίκα να μάθει τους άντρες χρειάζονται μόλις δέκα λεπτά της ώρας. Τόσα πολλά ζητάμε...

Δεν είναι λιγα τα παραδείγματα επίσης, που πολλές γυναίκες παρακάλεσαν με τον οποιονδήποτε τρόπο για πουτσα και προσοχη και θα υπάρξουν κι άλλες που θα έρθουν σε αυτό το σημείο. Ακόμα και οι ίδιες που το έκαναν πολλές φορές, πάλι θα προσκυνήσουν σε κάποιον άντρα. Όμως, όταν έχουν ήδη πετυχει τον σκοπό τους και εχουν κερδίσει το προσωπικό τους στοίχημα, έχουν ικανοποιήσει τον εγωισμό τους, δηλαδή να μας ριξουν, μας γράφουν στη μουναρα τους. Αντίθετα, εμείς συνεχίζουμε το προσκύνημα!

Στην δεύτερη παράγραφο συμφωνούμε 100%.

Ανέκαθεν, καλώς η κακώς, το μουνι έσερνε και θα συνεχίσει να σέρνει καράβι. Υπάρχουν όμως και κάποια πράγματα από την μεριά του άντρα που σέρνουν το μουνι... Έχουν ειπωθεί όλα πιο πριν σε αυτό το νήμα, μην τα ξανά λέμε...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Οταν υπαρχει το γαμω instagram και το facebook και εχει ολα τα λιγουρια να ποσταρουν στις γκομενες για το ποσο μουναρες ειναι και παιρνουν τα μυαλα τους αερα. Απο εκει δημιουργηθηκαν τα προβληματα.

Ποσο αερα μπορει να παρουν τα μυαλα σου μεσα απο μια πλαστη εικονα που προμοταρεις? Οταν η ομορφια σου βασιζεται σε ενα κιλο makeup, ειδικες ποζες στη καμερα οπου εχεις πεταξει 15 φωτογραφιες για να κρατησεις τη 1 και αυτη φιλτραρισμενη, ειναι δυνατον σε καθε κοπλιμεντο να μην εχει στο πισω μερος του μυαλου της "οκ, αλλα δε με εχει δει γυμνη και αβαφη" ή "οκ αλλα δεν εχει δει την ταδε ατελεια που εχω"?

Εδω βλεπεις μουναρες που πανε και πεθαινουν (κυριολεκτικα) της πεινας με νευρικες ανορεξιες κτλ. Παιζει πολυ κομπλεξ με τη γυναικεια εμφανιση γενικοτερα. Το βλεπουμε και με τις σεξεργατριες που ενω ειναι πανω απ'το μεσο ορο εχουν και αυτες πολλα κομπλεξ με την εμφανιση τους. Βεβαια αυτες εχουν και πολυ υψηλοτερο επιπεδο ανταγωνισμου.
 

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.826
Κριτικές
10
Like
467
Πόντοι
3.245
Είστε σοβαροί όλοι σας? Πάτε καλά? Μια ζωή, να αναρωτιόμαστε και να σκεφτόμαστε τι θέλουν οι γυναίκες και τι αρέσει στις γυναίκες.  Είδατε ποτέ τις γυναίκες να αναρωτώνται, τι θέλουν και τι αρέσει στους άντρες? ΟΧΙ. Πόσο πάτο να πιάσει το αντρικό φύλο ακόμα? Που μόνο αντρικό δεν είναι πλέον. Αντί να κάνουμε τις γυναίκες να παρακαλάνε για πούτσο και για προσοχή, το κάνουν οι γυναίκες στους άντρες και τις παρακαλάν αυτοί. Κάθονται όλοι και προσπαθούν να αναπτύξουν ειδικές τεχνικές και κωδικούς πρόσβασης ώστε να αποκρυπτογραφήσουν τις σύνθετες γυναίκες. (Εδώ γελάμε).  

Το είπα και σε άλλο ποστ μου εδώ μέσα, θα το πω και σε αυτό μπας και ξυπνήσετε.
Σε μια γυναικοκεντρική κοινωνία, που θέλει να μιλάμε και να συμπεριφερόμαστε όπως γουστάρουν οι γυναίκες, θα τείνω το μεσαίο μου δάχτυλο. Να πάει στα τσακίδια μια τέτοια κοινωνία. Δεν την θέλω. Αρκετά. Φτάνει πια.

Πότε θα καταλάβετε όλοι σας ότι το μ...ί ΔΕΝ σέρνει καράβι, αλλά το πουλί μας είναι αυτό που κάνει τις γυναίκες να υποτάσσονται στα δικά μας θέλω? Όταν το καταλάβουν αυτό, όλα τα εκατομμύρια εκεί έξω υποτακτικοί του αιδοίου, τότε υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να προχωρήσει ο ντουνιάς έστω και ένα βήμα μπροστά. Αν και με όλους αυτούς τους υπηρέτες των γυναικών και όλα αυτά τα φεμινοπουστάκια που υπερασπίζονται τις δήθεν, ντεμέκ και καλά αδικημένες γυναίκες, δεν βλέπω να υπάρχει σωτηρία.


That's the spirit  :thumbsup:
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2018
Μηνύματα
289
Κριτικές
21
Like
1.730
Πόντοι
1.011
Αν μιλάμε για νορμάλ σχέση και όχι απλώς για πήδο, τότε μια γυναίκα πρέπει να θαυμάζει τον άντρα που είναι δίπλα της, ανεξαρτήτως λόγου (λεφτά, status, επιτυχία κτλ.). Επίσης να μπορεί να την κάνει να γελάει και να νιώθει σημαντική. Αν αυτά συντρέχουν, είναι όλη δικιά σου και θα σου τα δώσει όλα και λίγο παραπάνω. Για πήδο, ξεπέτες και τα ρέστα αλλάζει το πράγμα και περιπλέκεται...
Στην τελική είναι σαν εμάς, υπάρχουν οι σωστές και ωραίες στις εξηγήσεις τους και οι καριόλες, όπως για εμάς οι μαλάκες. Όμως μην παραβλέπουμε ότι ως πιο ευάλωτες εκ φύσεως αλλά και λόγω μητρότητας, φροντίζουν ακόμη και ασυνείδητα να διασφαλίσουν τα συμφέροντα τους. Όπως έγραψε και ο Καζαντζάκης στην Ασκητική :

"Ο άντρας πλανταμένος φωνάζει: “Είμαι η σαγίτα που θέλει να σκίσει το στημόνι, να τιναχτεί όξω από τον αργαλειό της ανάγκης.

“Να ξεπεράσω το νόμο, να συντρίψω τα κορμιά, να νικήσω το θάνατο. Είμαι ο Σπόρος!

Κι η άλλη βαθιά μαυλιστική φωνή, η γυναικίσια, αποκρίνεται γαληνεμένη και σίγουρη: “Κάθουμαι διπλοπόδι απάνω στο χώμα, αμολώ τις ρίζες μου βαθιά στα μνήματα· δέχουμαι το σπόρο ακίνητη και τον θρέφω. Είμαι όλη γάλα κι ανάγκη."

Έμείς ζητάμε τον ουρανό, αυτές τη Γη...την αρχίζουν και την τελειώνουν. Μην απορείτε λοιπόν που στο τέλος, πάντα κερδίζουν...
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Εύκολη απάντηση δεν υπάρχει, όποιος ψάχνει κάτι τέτοιο πλανάται οικτρά.

Από την φυσική ακόμη ξέρουμε ότι τα ετερονυμα σωματίδια έλκονται και τα ομονυμα απωθούνται.Το ίδιο συμβαίνει και στους ανθρώπους, ή τους χαρακτήρες/θέλω αυτών.

Οι ανάγκες ενός ανθρώπου ποικίλουν ανά την ηλικία, είτε μιλάμε για άνδρα είτε για γυναίκες.

Άλλα πράγματα ζητά ο άνθρωπος στα είκοσι, άλλα στα τριάντα, άλλα στα σαράντα και ούτω καθεξής.

Η γυναίκα είναι πιο πολύπλοκο ον απ'τον άντρα και έχει να κάνει με την ίδια την φύση της, δεν είναι κάτι που το επιλέγει η ίδια να έχει περίοδο πχ.Δεν επιλέγει να κυοφορεί στην κοιλιά της για εννέα μήνες, δεν μπορεί να γνωρίζει πότε θα της έρθει η περίοδος (στις περιπτώσεις που δεν έχει σταθερή μια), όλα αυτά την κάνουν να φροντίζει ώστε να εξασφαλιστεί,εν μέρει.

Ο άντρας απ'την άλλη, μέχρι προσφάτως,πριν καμμιά πενηνταρια χρόνια εννοώ, ουδέποτε ασχολήθηκε για το τι θέλει η γυναίκα, γιατί δεν την έβλεπε καν.Ολα αυτά στις Δυτικές κοινωνίες γιατί προς Ανατολή μεριά ισχύει ακόμη αυτό, πράγμα που εμείς οι ίδιοι κατακρίνουμε στις συμπεριφορές των Πακιστανών, Σύριων, Ιρακινών.

Και ερωτω! Αναρωτηθηκατε ποτέ ότι αυτός που δεν ξέρει τι θέλει είναι ο άντρας και όχι η γυναίκα;Αναρωτηθηκατε ότι στην Ελλάδα του 2020 ο άνδρας ψάχνει να βρει την ταυτότητα που πήρε απ'τον πατέρα του,τον άνδρα του 1950!

Η γυναίκα απλά εξέλιξε τα θέλω της,ο άνδρας όμως έχασε την θέση που του είπαν ότι έχει,μέσα στην οικογένεια και απέναντι στην γυναίκα,την τελευταία δεκαετία και μέσα στον εργασιακό κύκλο.

Τροφή για σκέψη...
 

TERMINATOR_1983

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2010
Μηνύματα
1.373
Like
152
Πόντοι
16
Όλοι λέτε τι θέλει η γυναίκα τι θελετε εσείς δεν λέτε. Οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν. Ο εαυτός να είστε και σε όποια αρέσει.
 

thefemalecoach89

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2019
Μηνύματα
239
Like
320
Πόντοι
21
Πολλές γυναίκες την σήμερον ημέρα βγάζουμε περισσότερα από τους άνδρες όποτε δεν ισχύει σε τόσο βαθμό όσο 15-20 χρόνια πριν (πλην κάποιων πανχαζων και ανάξιων γυναικών με IQ πατάτας αλλά πονηριά αλεπούς που θέλουν έξτρα χορηγίες γιατί απλά δεν μπορούν να τα βγάλουν πέρα μόνες τους).

Οι περισσότερες γυναίκες δεν έλκoνται από το χρήμα αυτό καθ΄αυτό αλλά με ότι συνεπάγεται με αυτό:
-επιτυχία
-αναγνώριση
-status
-καλή φήμη

Αν παραμένεις αυτό που λέμε "τίμιο λαικό παιδί" των 700 ευρώ για χρόνια, το θέμα δεν είναι ότι δεν βγάζεις αρκετά λεφτά, το θέμα είναι ότι υποσυνείδητα η γκόμενα θα σκεφτεί ότι:

-είσαι κατώτερης κοινωνικής μόρφωσης
-δεν κόβει το μυαλό σου ή έχεις το προβληματάκι σου
-είσαι τεμπελούκος
-έχει απλά βολευτεί
-δεν έχεις φιλοδοξίες και στόχους
-παίρνεις δανεικά από γονείς ή φίλους (ότι πιο ξενέρωτο)

και αυτές είναι οι υποσυνείδητες σκέψεις που θα την κάνουν να σου βάλει Χ (και σιγά μην τις λένε, δεν τις παραδέχονται) εκτός και αν είναι κατωτερής κοινωνικής και οικονομικής κλάσης από εσένα, οπότε στα μάτια της θα φαίνεσαι καλύτερος.

Δυστυχώς επικρατεί η άποψη ότι εμείς οι γυναίκες θέλουμε άνδρες χορηγούς αλλά τα τελευταία χρόνια ισχύει και το αντίθετο--προσωπικά κιόλας με έχουν εκμεταλλευτεί 2 φορές για χρήμα και για σεξ και εγώ η ηλίθια ενώ το πήρα χαμπάρι από την αρχή συνέχιζα τα νταραβέρια μαζί τους.

Ενδεικτικό βίντεο γυναικών που την έχουν πατήσει κιόλας με τέτοιους τύπους:



Η προσωπική μου πρόβλεψη σαν γυναίκα είναι ότι οι γυναίκες θα φτάσουν όντως σε σημείο να είναι σε καλύτερη οικονομική κατάσταση από τον μέσο άνδρα οπότε μάλλον θα ισχύει το αντίθετο από το "οι γυναίκες ψάχνουν απλά χορηγούς" σε λίγο καιρό. Μακάρι να διαψευστώ γιατί σαν άτομο πιστεύω στην ισότητα και στην μη εκμετάλλευση ανεξαρτήτως φύλου...

 

Mikahak

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2019
Μηνύματα
7
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
0
η πρωιν γυναικα μου με χωρισε επειδη δεν κανω διασημο επαγκελμα. εβγαζα κ βγαζω αρκετα αλλα ηθελε να εχω φημη. ηταν κ ειναι  βλεπετε διασημη δικηγορος. γιατροι κ δικοιγοροι σε γυναικες δεν ταιριαζουν με πολλα επαγκελματα. δεν τους νοιαζουν τα λεφτα, λεφτα εχουν του σκασμου, κ απο αγαπη αλλο τπτ. αλλα θελουν να εχεις κυρος. οι υπολοιπες που δεν εχουν κυρος κ χονδτρα  λεφτα δεν τους νοιαζεις τι κανεις απο δουλεια αρκει να εχεις λεφτα. δηλαδη ψαχνουν χορηγο
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Εύκολη απάντηση δεν υπάρχει, όποιος ψάχνει κάτι τέτοιο πλανάται οικτρά.

Από την φυσική ακόμη ξέρουμε ότι τα ετερονυμα σωματίδια έλκονται και τα ομονυμα απωθούνται.Το ίδιο συμβαίνει και στους ανθρώπους, ή τους χαρακτήρες/θέλω αυτών.

Οι ανάγκες ενός ανθρώπου ποικίλουν ανά την ηλικία, είτε μιλάμε για άνδρα είτε για γυναίκες.

Άλλα πράγματα ζητά ο άνθρωπος στα είκοσι, άλλα στα τριάντα, άλλα στα σαράντα και ούτω καθεξής.

Η γυναίκα είναι πιο πολύπλοκο ον απ'τον άντρα και έχει να κάνει με την ίδια την φύση της, δεν είναι κάτι που το επιλέγει η ίδια να έχει περίοδο πχ.Δεν επιλέγει να κυοφορεί στην κοιλιά της για εννέα μήνες, δεν μπορεί να γνωρίζει πότε θα της έρθει η περίοδος (στις περιπτώσεις που δεν έχει σταθερή μια), όλα αυτά την κάνουν να φροντίζει ώστε να εξασφαλιστεί,εν μέρει.

Ο άντρας απ'την άλλη, μέχρι προσφάτως,πριν καμμιά πενηνταρια χρόνια εννοώ, ουδέποτε ασχολήθηκε για το τι θέλει η γυναίκα, γιατί δεν την έβλεπε καν.Ολα αυτά στις Δυτικές κοινωνίες γιατί προς Ανατολή μεριά ισχύει ακόμη αυτό, πράγμα που εμείς οι ίδιοι κατακρίνουμε στις συμπεριφορές των Πακιστανών, Σύριων, Ιρακινών.

Και ερωτω! Αναρωτηθηκατε ποτέ ότι αυτός που δεν ξέρει τι θέλει είναι ο άντρας και όχι η γυναίκα;Αναρωτηθηκατε ότι στην Ελλάδα του 2020 ο άνδρας ψάχνει να βρει την ταυτότητα που πήρε απ'τον πατέρα του,τον άνδρα του 1950!

Η γυναίκα απλά εξέλιξε τα θέλω της,ο άνδρας όμως έχασε την θέση που του είπαν ότι έχει,μέσα στην οικογένεια και απέναντι στην γυναίκα,την τελευταία δεκαετία και μέσα στον εργασιακό κύκλο.

[size=16pt]Τροφή για σκέψη...[/size]

Φιλαράκι, σωστά τα λες αλλά το τελευταίο με χάλασε.

Η τροφή σου είναι πολύ περίπλοκη για τα μοσχάρια εδώ μέσα, μιλάμε κάποιοι είναι τελείως καθυστερημένοι.

Ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Οι περισσότερες γυναίκες δεν έλκoνται από το χρήμα αυτό καθ΄αυτό αλλά με ότι συνεπάγεται με αυτό:
-επιτυχία
-αναγνώριση
-status
-καλή φήμη

Ακριβώς έτσι ειναι. Απλά οι άνδρες επειδη μάς ελκύουν τα βυζιά και το μουνί (ως ηλίθια μοσχάρια που είμαστε) ψάχνουμε να βρούμε και στην γυναίκα κάποιο αντίστοιχο μοναδικό σημείο αναφοράς στο τι ψάχνει εκείνη.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Μερικοί άνδρες μέχρι να βρουν τι θέλουν οι γυναίκες,καλό θα ήταν να τα βρουν με τον εαυτό τους(κάτι που σημαίνει και αυτοβελτίωση) αλλά και να μην κατηγορούν για όλα τις γυναίκες.Όπως βλέπω συχνά στο νήμα των Ελληνίδων.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Απλά οι γκόμενες λένε δε μας ενδιαφέρουν τα λεφτά αλλά το lifestyle που αγοράζουν τα λεφτά.
Δηλαδή τα γκαφρά δε με απασχολούν είμαι υπεράνω αλλά γουστάρω διακοπές Σαντορίνη σε πεντάστερα,τσάντες Chanel,Louis Vouitton κτλ,όχι καυθεαυτά τα λεφτά,δεν είμαι καμιά πουτάνα ή gold digger αλλά θέλω το lifestyle που είναι αντάξιό μου.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
το ερωτημα τελικα είναι παρομοιο θα ελεγα με το " ελκυουν τα βυζια τους αντρες τελικα?"
φυσικα και υπαρχει ελξη, αλλα υπαρχουν και ωραιες γκομενες χωρις βυζια, 0, πλακα,

ετσι και οι γυναικες ελκυονται από τα λεφτα οποτε ΣΥΝΗΘΩΣ οι λεφτάδες δεν ξεμενουν, μπορει βεβαια και καποιος απένταρος , ανεργος κλπ να βρισκει ωραιες γκομενες επειδή εχει αλλους λογους, εξωτερικη ομορφια, χιουμορ, να τις γαμαει το μυαλο με ατακες που δεν περιμεναν.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Καλο θα ειναι οι τυποι που χρησιμοποιουν απελπισμενες γυναικες για αναρμοστες και αηδιαστικες πραξεις, να μη μας πουλανε δασκαλικια, ποσο μαλλον οταν δεν εχουν ιδεα απο γυναικες και βλεπουν μουνι μονο μεσα απο τσοντες.
 

flying foxes

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2019
Μηνύματα
273
Like
61
Πόντοι
1
To να ρωταμε μια γυναίκα εαν την ελκύει το χρήμα είναι σα να ρωταμε ένα ανδρα εαν τον ελκύει το μουνι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom