Νέα

Εφαρμογή Temu. Αξιόπιστη ή μούφα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Cheng
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 59
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.680
Like
7.492
Πόντοι
2.306
Πνιγήκαμε στα κινέζικα. Πώς παρακάμπτουν τους δασμούς; Μήπως έχει να το κοιτάξει το θέμα καλύτερα το τελωνείο;
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.874
Πόντοι
3.846
Πνιγήκαμε στα κινέζικα. Πώς παρακάμπτουν τους δασμούς; Μήπως έχει να το κοιτάξει το θέμα καλύτερα το τελωνείο;
Τι σε νοιάζει;
Θα ανοίξεις δικό σου μαγαζί και ψάχνεσαι;

Σημασία έχει ότι το TEMU έχει χάλια προϊόντα.
Μόνο μάρκες μεκαψες. Καλύτερα Αλι που έχει και τρομερή ποικιλία για τα πάντα.
Όποιος ψωνίζει χρόνια από το ίντερνετ ξέρει τι παίζει στην αγορά.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.680
Like
7.492
Πόντοι
2.306
Σι
Τι σε νοιάζει;
Θα ανοίξεις δικό σου μαγαζί και ψάχνεσαι;

Σημασία έχει ότι το TEMU έχει χάλια προϊόντα.
Μόνο μάρκες μεκαψες. Καλύτερα Αλι που έχει και τρομερή ποικιλία για τα πάντα.
Όποιος ψωνίζει χρόνια από το ίντερνετ ξέρει τι παίζει στην αγορά.

Σίγουρα με νοιάζει.

Έρχεται μια νέα εποχή, και με ενδιαφέρει να καταγράφονται οι παράτυπα αφορολόγητες υπηρεσίες που προσφέρουν οι Κινέζοι,
 

ManuFlo

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2024
Μηνύματα
12
Like
12
Πόντοι
0
Έμπιστο είναι το temu, έχω κάνει πολλές παραγγελίες.
 

ManuFlo

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2024
Μηνύματα
12
Like
12
Πόντοι
0
Αν επιτρεπεται , σου εστειλαν αυτα που παρηγγειλες και απο ποιοτητα τι λεει?
Μου τα έστειλαν όλα, για την τιμή τους τίμια προϊόντα. Και αν υπάρχει ελατοματικό σου επιστρέφουν τα χρήματα πίσω.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.939
Κριτικές
23
Like
7.497
Πόντοι
3.346
Αν θελεις , ξεκινα με τα θετικα πρωτα. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου.
Οτι ειναι ενταξει με την πληρωμη (δεν εχουν αντικαταβολη) και την παραδοση..συνεργαζονται με την acs και τα φερνουν σπιτι.
Βεβαια κανανε απο την μερα που τα πληρωσα πανω απο δεκα μερες.
Τα προιοντα ολα ενταξει, δηλαδη αυτα που παραγγειλα και τα νουμερα οκ.

Στα αρνητικα..οτι εγραψε και ο αλλος..οτι πληρωνεις παιρνεις, πιο κινεζικα δεν γινεται..ρουχα και παπουτσια για το σπιτι και την εργασια..μεχρι εκει, ποσο θα αντεξουν θα φανει, αλλα καποιες ραφες φαινεται οτι ειναι προχειρο δουλεια.

Αν θες καλα ρουχα και παπουτσια..ποιοτικα επωνυμα και σχετικα φτηνα, μονο στο σπαρτου θα βρεις. και ειναι οκ σ ολα εχω παρει αρκετες φορες.
 

sylvester2024

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2024
Μηνύματα
27
Like
26
Πόντοι
0
Έμπιστο είναι, αλλά σίγουρα κάποια προϊόντα μπορείς να τα βρείτε και σε Ελλάδα, αν ξέρεις να ψάχνεις..με ελάχιστη διαφορά τιμής. Όλα τα δήθεν "έξυπνα gadget" θεωρώ ότι δεν δουλεύουν η δεν έχουν νόημα. Πέρα από αυτό, τώρα ανέβασαν την ελάχιστη παραγγελία νομίζω στα 20 ευρώ..και αυτό είναι πολύ περιοριστικό...
 

ant95388

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
5
Like
1
Πόντοι
0
Έμπιστο είναι, αλλά σίγουρα κάποια προϊόντα μπορείς να τα βρείτε και σε Ελλάδα, αν ξέρεις να ψάχνεις..με ελάχιστη διαφορά τιμής. Όλα τα δήθεν "έξυπνα gadget" θεωρώ ότι δεν δουλεύουν η δεν έχουν νόημα. Πέρα από αυτό, τώρα ανέβασαν την ελάχιστη παραγγελία νομίζω στα 20 ευρώ..και αυτό είναι πολύ περιοριστικό...
Αξιόπιστο είναι ,όμως τα προϊόντα που προσφέρει είναι επαλήθευση των παροιμιών:της Κυριακής χαρά κ της Δευτέρας λύπη,το φτηνό κρέας το τρων οι σκύλοι!
 

wara

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2024
Μηνύματα
5
Like
6
Πόντοι
0
Ανέβασας κι άλλο την ελάχιστη παραγγελία, παρόλα αυτα αμα δεν βιάζεσαι γλιτώνεις τα μετφορικά ανεξαρτήτου βάρους
 

Redmagic969

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2024
Μηνύματα
133
Like
196
Πόντοι
1
Εγώ προσωπικά προτιμώ το SheIn. Αρκετά καλές τιμές και σε σχέση με την τιμή η ποιότητα είναι αρκετά καλή. Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει αλλά δεν βλέπω λόγο...
 

MairoulaCrossaki

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2024
Μηνύματα
12
Like
7
Πόντοι
0
Λοιπόν θέλει μεγάλη προσοχή ο έλεγχος των διαστάσεων των αντικειμένων που παραγγέλνετε. Την πάτησα, γιατί παρήγγειλα κάτι που φαινόταν αρκετά μεγάλο και ήρθε μια μινιατούρα ελάχιστων εκατοστών!
 
OP
OP
Cheng

Cheng

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2023
Μηνύματα
953
Like
2.039
Πόντοι
446
Λοιπόν θέλει μεγάλη προσοχή ο έλεγχος των διαστάσεων των αντικειμένων που παραγγέλνετε. Την πάτησα, γιατί παρήγγειλα κάτι που φαινόταν αρκετά μεγάλο και ήρθε μια μινιατούρα ελάχιστων εκατοστών!
Πόσο μεγάλη ήταν η διαφορά?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom