Νέα

«Δωρεάν» vs πληρωμένος έρωτας – Μία χρηματοοικονομική προσέγγιση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 450
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
ναι. όπως ειπε και ο άλλος ο φιλος, ειμαστε απλα διαφορετικοι ανθρωποι. και εγω κατανοω πως το αντιλαμβάνεσαι εσυ και με την ψυχρη λογικη εσυ εισαι ο σωστος στην αντιμετωπιση σου πανω στο θεμα.
ο Σεβαλιέ έχει δίκιο,καλύτερα να το αποφεύγει κανείς όχι πως μπορείς να το τηρήσεις πάντα.
 

Orestis_Kou

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2011
Μηνύματα
1.383
Κριτικές
85
Like
28
Πόντοι
96
ο Σεβαλιέ έχει δίκιο,καλύτερα να το αποφεύγει κανείς όχι πως μπορείς να το τηρήσεις πάντα.

εξαρτάται τι ανθρωπος εισαι. πιστευω ότι ο σεβαλιε δεν το εχει αναγκη κατι τετοιο και λογικα το εχει τηρησει παντα... τουλάχιστον στην ηλικια που είναι τωρα και με τα μυαλα που κουβαλάει τωρα, εμενα μου δειχνει ότι δε θα εκανε ποτε κατι τετοιο.

εσυ παλι, όπως και εγω, από διαφορετικες σκοπιες βεβαια, ειμαστε ικανοι να δουμε το κατι παραπανω στην επαφη μας με καποια κοπελα, σε οποιονδηποτε χωρο.

εκει πιστευω είναι και η διαφορα αυτων που γουσταρουν το σεξ πασης φυσεως, ψυχρα και κυνικα, κι αυτων που δηλωνουν αυτό που λεγανε παλια "λατρεις του ωραιου φυλου".
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Αρμάντο
Δεκάδες από δω μέσα και εκατοντάδες και παραπάνω απ έξω έχουν κάνει "σχέση" με πουτάνες χωρίς να πληρώνουν μία.
Τι σου φαίνεται παράξενο.Υπάρχουν οι Ορέστηδες υπάρχουν κι οι υπόλοιποι,υπάρχουν και "νταβατζήδες".
δεν το πιστευουν μεγαλε.εχω και εγω εμπειρια.ουτε λεφτα μου εφαγε ουτε τιποτα.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
νομίζω από κάτι τέτοιες λεπτομέρειες αποκαλύπτονται και οι ηλικίες κάποιων...  :sunglasses:
Σε αρκετες χωρες του κοσμου ετσι αποκαλουν τα γνωστα σε εμας club. Διοτι club εκει σημαινει σωματειο ποδοσφαιρικης ομαδας.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
για ποιο λογο; γιατι καποιες είναι πολύ ομορφες γυναικες που δε θα μπορουσες να τις γαμησεις αλλιως στη ζωη σου και δε σου αρκει μονο 10 λεπτα σεξ, θελεις να ζησεις και λιγο παραπανω παραμυθακι, δε σου αρκει σαν λογος;

αν απευθυνεσαι σε μενα προσωπικα και δεν είναι γενικο το ερωτημα, μου αρεσουν οι ωραιες γυναικες, και προσεξε τι σου λεω, όχι το σεξ, η παρεα των ομορφων γυναικων και δεν μπορω ποτε να τις δω σαν σκευος ηδονης και μονο, είμαι επιρρεπης στο να νιώσω κατι παραπανω με μια ομορφη γυναικα που εργαζεται σε μπουρδελο.

απλα μετα το παθημα που μου εγινε μαθημα
στο κεφαλι σου φυσαει 12 μποφορ..απο τη μια λες θελω παρεα,οχι σεξ κ απο την αλλη θες να ναι μουναρα η παρεουλα.
αυτο που ζητας επι της ουσιας ειναι συντροφικοτητα-σχεση οπως θες πες το με μια ομορφη γυναικα.

για χ,ψ λογους εχεις αποτυχει να το πετυχεις,και βρισκεις καταφυγιο στις πουτανες
που πληρωνονται για να μη σε απορριψουν (εξ αρχης)..

βεβαια η αναγκη θωλωνει την κριση σου και αδιαφορεις για το σκαρι της γυναικας που ειναι πουτανα επαγγελματιας.
ετσι ζεις σε εναν κοσμο αρνησης,που τροφοδοτειται διαρκως απο την αναγκη σου κ ψιγματα "ευτυχιας",μεχρι να καταρευσει οριστικα κ αυτος..μεχρι να αρχισεις να ζηλευεις,να εισπρατεις ψεμα-αδιαφορια και να βρεθεις διαλυμενος στο πατωμα.

επιτρεψε μου παντως να αμφιβαλλω σοβαρα για την τελευταια σου προταση..
οι ανθρωποι που μαθαινουν απο τα λαθη τους ειναι ελαχιστοι.
 

Orestis_Kou

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2011
Μηνύματα
1.383
Κριτικές
85
Like
28
Πόντοι
96
στο κεφαλι σου φυσαει 12 μποφορ..απο τη μια λες θελω παρεα,οχι σεξ κ απο την αλλη θες να ναι μουναρα η παρεουλα.
αυτο που ζητας επι της ουσιας ειναι συντροφικοτητα-σχεση οπως θες πες το με μια ομορφη γυναικα.

για χ,ψ λογους εχεις αποτυχει να το πετυχεις,και βρισκεις καταφυγιο στις πουτανες
που πληρωνονται για να μη σε απορριψουν (εξ αρχης)..

βεβαια η αναγκη θωλωνει την κριση σου και αδιαφορεις για το σκαρι της γυναικας που ειναι πουτανα επαγγελματιας.
ετσι ζεις σε εναν κοσμο αρνησης,που τροφοδοτειται διαρκως απο την αναγκη σου κ ψιγματα "ευτυχιας",μεχρι να καταρευσει οριστικα κ αυτος..μεχρι να αρχισεις να ζηλευεις,να εισπρατεις ψεμα-αδιαφορια και να βρεθεις διαλυμενος στο πατωμα.

επιτρεψε μου παντως να αμφιβαλλω σοβαρα για την τελευταια σου προταση..
οι ανθρωποι που μαθαινουν απο τα λαθη τους ειναι ελαχιστοι.

ψυχίατρος ειστε κυριε; :think:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Σε αρκετες χωρες του κοσμου ετσι αποκαλουν τα γνωστα σε εμας club. Διοτι club εκει σημαινει σωματειο ποδοσφαιρικης ομαδας.

η λεξη disco ισως ειναι πιο σωστη κατα κυριολεξια σημαινει "δισκοθήκη" .Ενω η λέξη κλαμπ προερχεται απο το λατινικο clubus που με τη σειρα του απο το ελληνικο " κλωβός" δηλαδή κλουβί και αναφέρεται σε κάτι κλειστο. Εν γένη σημαίνει λέσχη, σωματείο κλειστό, όπου δε γίνεται να εισέλθει κάποιος ελεύθερα , χρειάζονται προυποθέσεις.
 

Επισκέπτης
Αν απο την αλλη θες αγαπες, ερωτες και καυλαντες, sms, τηλεφωνα, σαλια, μαρμελαδες κλπ τοτε βρισκεις γκομενα.
Αν γυρνας στις πουτανες και ψαχνεις ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ τετοια πραγματα, κατι δεν παει καλα  :idiot: και ο ψυχιατρος ειναι η μονη λυση
Αν βεβαια προκυψει κατι στην πορεια με μια πουτανα ειναι αλλο θεμα..
Ενω κατι παει καλα, αν γυρνα συνεχεια στις πουτανες  :2funny:
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Το σωστό είναι προπληρωμένος,όχι πληρωμένος έρωτας. :grin:
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Η "αναλυση" σου ειναι ατοπη απο τον τιτλο και μονο.
Λες Δωρεαν vs Πληρωμενος ΕΡΩΤΑΣ το οποιο ειναι λαθος γιατι οι οικοι ανοχης πουλανε ΣΕΞ και οχι Ερωτα
Οποιος γυρναει στα μπουρδελα και αναζητει Ερωτες και τετοια ειναι στην καλυτερη ψυχικα διαταραγμενος εως εγκεφαλικα νεκρος και ναυαγιο της ζωης.

Σωστή παρατήρηση. Για σεξ μιλάω και γω.

Χρησιμοποίησα την φράση δωρεάν vs πληρωμένος έρωτας διότι

πρώτον, την είδα σε άλλο θρεντ που παίζει δίπλα για κάποιον που έφτιαχνε εύκολο γαμήσι, από την εκεί συζήτηση εμπνεύστηκα και το θρεντ

και

δεύτερον, ενίοτε δημοσιογραφικά χρησιμοποιείται η έννοια αγοραίος έρωτας και λογικό γιατί και στα μπουρδέλα αυτό που προσφέρεται είναι ένα υποκατάσταστο ενός ευρύτερου έρωτα που συναντάται αλλιώς στην ζωή.

Κατά τα άλλα δεν λες κάτι που αναιρεί την ανάλυση μου στο μεσοπρόθεσμο. Για το βραχυπρόθεσμο είπαμε, τα μπουρδέλα μας παίρνουν και τα σώβρακα.
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
Εγω σε γενικες γραμμες γαμαω ανα 2-3 μερες.
Αν ειχα περισσοτερα λεφτα θα πηγαινα σχεδον καθε μερα.
Εσυ κατσε παιξε το πουλακι σου τωρα  :cum:
χθες μιλαγα με ενα φιλαρακι κ μου ειπε οτι εχει 1 χρονο κ κατι να γαμησει... :S :S
κοιταει να βγαλει γαμησι απο παραδοσιακο πεσιμο/φλερτ κτλ κ μονο...του λεω :ρε συ τραβα σε ενα μπουρδελο τουλαχιστον να φυγουν τα χοντρα για να ξελαμπικαρεις κ συνεχισε μετα να ψαχνεις αυτο που θες να ψαχνεις...οχι,μου λεει...μαλακια να πας να πηδας για 10 ή 15 λεπτα.... :rolleyes:
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
χθες μιλαγα με ενα φιλαρακι κ μου ειπε οτι εχει 1 χρονο κ κατι να γαμησει... :S :S
κοιταει να βγαλει γαμησι απο παραδοσιακο πεσιμο/φλερτ κτλ κ μονο...του λεω :ρε συ τραβα σε ενα μπουρδελο τουλαχιστον να φυγουν τα χοντρα για να ξελαμπικαρεις κ συνεχισε μετα να ψαχνεις αυτο που θες να ψαχνεις...οχι,μου λεει...μαλακια να πας να πηδας για 10 ή 15 λεπτα.... :rolleyes:
το σπερμα ανεβηκε στον εγκεφαλο και του εκαψε τα παντα
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
γαμας σε πουτανες! που δεν θα ελεγαν οχι σε εναν βρωμιαρη,καμπουρη,ασχημο αντρα.  :2funny:
και φυσικα γαμας πουτανες, γιατι μονο εκει μπορεις  :2funny: :2funny:

όχι προσωπικές προσβολές στο θρεντ μου παρακαλώ.

σεβόμαστε την επιλογή του καθενός.

προσπαθούμε να βρούμε την αλήθεια, όχι να την βγούμε στον συνάνθρωπο μας.

"Δεν θέλω ου"
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
χθες μιλαγα με ενα φιλαρακι κ μου ειπε οτι εχει 1 χρονο κ κατι να γαμησει... :S :S
κοιταει να βγαλει γαμησι απο παραδοσιακο πεσιμο/φλερτ κτλ κ μονο...του λεω :ρε συ τραβα σε ενα μπουρδελο τουλαχιστον να φυγουν τα χοντρα για να ξελαμπικαρεις κ συνεχισε μετα να ψαχνεις αυτο που θες να ψαχνεις...οχι,μου λεει...μαλακια να πας να πηδας για 10 ή 15 λεπτα.... :rolleyes:
Την ίδια μαλακία μου έχουν πει δύο γνωστοί μου.Αμφότεροι αγάμητοι (ο ένας πάνω από χρόνο) αλλά δε πάνε σε πουτάνες γιατί δε πληρώνουν αυτοί... :jerking:

Ρε έχουν φλωρέψει οι άντρες πια.Ευτυχώς μείναμε λίγοι ακόμη. :rockon:
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
Την ίδια μαλακία μου έχουν πει δύο γνωστοί μου.Αμφότεροι αγάμητοι (ο ένας πάνω από χρόνο) αλλά δε πάνε σε πουτάνες γιατί δε πληρώνουν αυτοί... :jerking:

Ρε έχουν φλωρέψει οι άντρες πια.Ευτυχώς μείναμε λίγοι ακόμη. :rockon:
:thumbsup: :cool2:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom