Νέα

«Δωρεάν» vs πληρωμένος έρωτας – Μία χρηματοοικονομική προσέγγιση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 450
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Orestis_Kou

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2011
Μηνύματα
1.383
Κριτικές
85
Like
28
Πόντοι
96
Γειά σου ρε μάγκα, ο πρώτος που έπιασες και τα συμπεράσματα της μακροπρόθεσμης ανάλυσης.

Αξίζεις ένα MBA, ακόμη κι αν δεν τό έχεις.

όχι δεν το εχω, αλλα οι σπουδες μου εχουνε μια συναφεια με τα οικονομικα...

νομιζω μετα τη θητεια μου στα μπουρδελα ένα ΜΒΑ θα μου το δωσουν που θα παει... :grin:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Παπαρογενικεύσεις
Οι ανθρώπινες συμπεριφορές δεν εξηγούνται μόνο με μαθηματικά.
Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Γκάτσμπυ σόρυ φίλε αλλά άδικα κουράζεσαι.
Μην γράφεις άλλες ανάλογες παπαροαναλύσεις δημοτικού(οκ γυμνασίου για τα μαθηματικά αλλά νηπιαγωγίου για την ανθρωπογεωγραφία και την κοινωνική ψυχολογία)

Καθένας ξέρει την κάβλα και την τσέπη του καλύτερα, ασ κάνει ότι γουστάρει Η ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ.
+
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
χαχαχαχαχαχαχαχα θέλει λέει να βγάλει το καυλάκι στη ΝΤΙΣΚΟ... στη ντίσκο ρε μλκ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Γιατί τι έχει η ντίσκο? Από τα ξενέρωτα μπαρ που κάθονται όλες οι χαζογκόμενες με το ποτό στο χέρι όρθιες να κάνουν σα 15χρονα καλύτερη η ντίσκο. :grin:
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
ολα κοστιζουν κ τιποτα δεν ειναι τζαμπα σε αυτην την ζωη....
ειτε η κοπελα ειναι πουτανα (κυριολεκτικα),ειτε πουτανα (μεταφορικα),ειτε σχεση/αισθημα,ερωμενη κτλ,κτλ

με τον ενα η με τον αλλο τροπο (οπως σωστα ειπωθηκε) θα χρειαστει να πληρωσει ο παρτενερ...ειτε με χρημα,ειτε με δωρα,ειτε με συνδιασμο των δυο κτλ....

Το ζητουμενο περα απο το οικονομικο ειναι τι ψαχνει κ θελει ο καθενας σε καθε φαση της ζωης του....κ παιδια που ειναι τωρα 20 με 30 ή 30 με 35 μπορει να μην θελουν να σκεφτουν μακροπροθεσμα...πχ, ποιος θα τους ξεσκατιζει στα γεραματα η αν θα καταληξουν μονοι κ ερημοι σε ενα γηροκομειο....

 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Πολύ ενδιαφέρον το θέμα και νομίζω ότι έχω και εγώ μια άποψη, μιας και είχα και σχέσεις και πουτάνες και σχέσεις με πουτάνες...

Το τελευταίο είναι το πιο ακριβό, δε νομίζω ότι χωράει συζήτηση...  :grin:
Προσωπικά αυτό μου ήταν πάντα το πιο φτηνό.(Το σχέσεις σε " " )
 

Orestis_Kou

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2011
Μηνύματα
1.383
Κριτικές
85
Like
28
Πόντοι
96
Προσωπικά αυτό μου ήταν πάντα το πιο φτηνό.(Το σχέσεις σε " " )

πλακα κανω, τωρα εξαρτάται τι εννοεις εσυ...

αν εισαι μαγκας και ειχες σχεση με πουτανα που σε κερναγε κιολας, μαγκια σου.

και με το σχεση εννοω αν εβγαινες με καποια του χωρου, όχι αν ειχες κατι σοβαρο...

και εγω όταν λεω ότι είναι το πιο ακριβο, εννοω το να βγαζεις μια πουτανα εξω όταν αυτή σε βλεπει μονο για τα λεφτα... εχω το γνωθι σαυτον...
 

Orestis_Kou

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2011
Μηνύματα
1.383
Κριτικές
85
Like
28
Πόντοι
96
ολα κοστιζουν κ τιποτα δεν ειναι τζαμπα σε αυτην την ζωη....
ειτε η κοπελα ειναι πουτανα (κυριολεκτικα),ειτε πουτανα (μεταφορικα),ειτε σχεση/αισθημα,ερωμενη κτλ,κτλ

με τον ενα η με τον αλλο τροπο (οπως σωστα ειπωθηκε) θα χρειαστει να πληρωσει ο παρτενερ...ειτε με χρημα,ειτε με δωρα,ειτε με συνδιασμο των δυο κτλ....

Το ζητουμενο περα απο το οικονομικο ειναι τι ψαχνει κ θελει ο καθενας σε καθε φαση της ζωης του....κ παιδια που ειναι τωρα 20 με 30 ή 30 με 35 μπορει να μην θελουν να σκεφτουν μακροπροθεσμα...πχ, ποιος θα τους ξεσκατιζει στα γεραματα η αν θα καταληξουν μονοι κ ερημοι σε ενα γηροκομειο....

ναι ρε προφανως, και ειδικα στις μερες μας δεν ξερεις τι σου ξημερωνει, δεν είναι για μακροπρόθεσμες δεσμεύσεις... απλα εγω ειπα ένα παράδειγμα με τα γηρατειά, για να καταλαβει ο καθενας ότι ενδεχομένως είναι εσφαλμενη η προσεγγιση που γινεται...
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
πλακα κανω, τωρα εξαρτάται τι εννοεις εσυ...

αν εισαι μαγκας και ειχες σχεση με πουτανα που σε κερναγε κιολας, μαγκια σου.

και με το σχεση εννοω αν εβγαινες με καποια του χωρου, όχι αν ειχες κατι σοβαρο...

και εγω όταν λεω ότι είναι το πιο ακριβο, εννοω το να βγαζεις μια πουτανα εξω όταν αυτή σε βλεπει μονο για τα λεφτα... εχω το γνωθι σαυτον...
Μάγκας για σένα είναι κάποιος που βγαίνει με μια πουτάνα έξω και τον κερνάει?  :2funny:

Έχεις μια σύγχιση στο μυαλό σου μου φαίνεται!
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
ναι ρε προφανως, και ειδικα στις μερες μας δεν ξερεις τι σου ξημερωνει, δεν είναι για μακροπρόθεσμες δεσμεύσεις... απλα εγω ειπα ένα παράδειγμα με τα γηρατειά, για να καταλαβει ο καθενας ότι ενδεχομένως είναι εσφαλμενη η προσεγγιση που γινεται...
οκ μαν. :)
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
πλακα κανω, τωρα εξαρτάται τι εννοεις εσυ...

αν εισαι μαγκας και ειχες σχεση με πουτανα που σε κερναγε κιολας, μαγκια σου.

και με το σχεση εννοω αν εβγαινες με καποια του χωρου, όχι αν ειχες κατι σοβαρο...
Εγώ δεν κάνω πλάκα,είχα "σχέσεις" με παραπάνω από μία και καμία δε μου έφαγε ούτε άμεσα ούτε έμμεσα λεφτα.Δε μιλάμε να πας για μπανιο και να βάλεις βενζίνη στ αμάξι σου ή να κεράσεις δυο καφέδες,αυτό το κάνεις και μ ένα φίλο.Αλλά υπήρξε και σχέση που ήταν μόνο σεξ(ούτε έξω δεν ήθελε να βγαίνουμε)οπότε το κόστος ήταν 0.
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Αρμάντο
Δεκάδες από δω μέσα και εκατοντάδες και παραπάνω απ έξω έχουν κάνει "σχέση" με πουτάνες χωρίς να πληρώνουν μία.
Τι σου φαίνεται παράξενο.Υπάρχουν οι Ορέστηδες υπάρχουν κι οι υπόλοιποι,υπάρχουν και "νταβατζήδες".
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Αρμάντο
Δεκάδες από δω μέσα και εκατοντάδες και παραπάνω απ έξω έχουν κάνει "σχέση" με πουτάνες χωρίς να πληρώνουν μία.
Τι σου φαίνεται παράξενο.Υπάρχουν οι Ορέστηδες υπάρχουν κι οι υπόλοιποι,υπάρχουν και "νταβατζήδες".
Μα δε μου φαίνεται παράξενο.Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί πολλοί από εδώ το θεωρούν μαγκιά. :2funny:

Πως στο καλό θεωρούν μαγκιά να σε κεράσει μια γκόμενα ακόμη δεν το καταλαβαίνω. :2funny:

Τόση έλλειψη πια?  :headbang:

Από παραμύθι καλά πάει το σάιτ πάντως. :2funny:

 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Μα δε μου φαίνεται παράξενο.Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί πολλοί από εδώ το θεωρούν μαγκιά. :2funny:

Πως στο καλό θεωρούν μαγκιά να σε κεράσει μια γκόμενα ακόμη δεν το καταλαβαίνω. :2funny:

Τόση έλλειψη πια?  :headbang:

Από παραμύθι καλά πάει το σάιτ πάντως. :2funny:
Ποιος ειπε πως ειναι μαγκιά?
Απλα μπορει να συμβει,σιγα τα αίματα.
Για το παραμυθι σε τι αναφερεσαι?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom