Νέα

Δεν την κέρασα. Είμαι εγώ λάθος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Alexis_cool
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 365
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
768
Like
1.132
Πόντοι
206
Δεν κάνω άλλο πλάκα.
Εσύ έπαθες σαν εμένα.
Μου λέει η γυναίκα μου:
Θα πλύνεις τα πιάτα, θα καθαρίσεις το σπίτι θα ποτίσεις τα λουλούδια θα πλύνεις τα αυτοκίνητα και θα μπεις μέσα από την πίσω πόρτα μη λερωσεις μετά.

Πλένω τα πιάτα καθαρίζω το σπίτι ποτίζω τα λουλούδια πλένω τα αυτοκίνητα αλλά μπαίνω από την μπροστινή πόρτα οχι θα κάνω ότι μου λέει....
Γύφτο
Μετά τις δουλειές
Να πας να κοιμηθείς σε ξενοδοχείο.

Που πιάνεις χώρο και στο κρεββάτι ..
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Κατινιστικες συμπεριφορες
Τι μου πε, τι μου κανε, εκανε την κινηση, δεν την εκανε
Αν γουσταρεις να κερνας κερνας
Αν δε γουσταρεις δεν κερνας
Απλα τα πραγματα
Σιγα μη την περασω την γκομενα και τεστ συμπεριφορας για να δω αν θα την κερασω
Τιμωρε Ήξεις, αφήξεις ου εν πολέμω θνήξεις.
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
682
Like
1.540
Πόντοι
206
αν πας για σχεση πληρωνεις . για σκέτο πηδημα δεν βρίσκω το λόγο. αλλα για καφέ εγω προσωπικά οπως και νάταν για 7 -10 ευρω θα τα πλήρωνα.ετσι για το γαμώτο.
 

serlon

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2015
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
105
Πόντοι
0
Εμείς στο χωριό μου έχουμε μάθει να πληρώνουμε σε ραντεβού. Ακόμα και αν δεν ενδιαφέρεσαι. Και προφανώς δεν τίθεται θέμα να κάνει κίνηση η γυναίκα να πληρώσει. Άντρες είμαστε.... Εκτός από τα αρχίδια πρέπει να έχουμε κ αλλά πράγματα άποψη μου πάντα, χωρίς παρεξήγηση.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
Μετά μην αναρωτιέστε γιατί κάποιοι εδώ μέσα δεν σταυρωνετε γκόμενα.
Έναν καφέ ρε;;;; Καλά να έχεις φτάσει 50 χρόνων και να σκέφτεσαι αν θα πληρώσεις Έναν καφέ; Συμφωνώ με τους συναγωνιστές ότι εξόδους κλπες μαλακίες είναι όλα δικά μας. Αν η γκόμενα είναι τσιγκουνα και αρχιδω θα σουταριστει έτσι και αλλιώς και θα την πονέσει περισσότερο.
 

Beast of Burden

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2015
Μηνύματα
107
Κριτικές
26
Like
874
Πόντοι
311
Αν θέλετε να μιλήσουμε λίγο σοβαρά, στον τομέα των σχέσεων και του σεξ ζούμε σε μια κοινωνία εντελώς γυναικοκρατική. Όπου το σεξ ακόμα κι αν είναι συναινετικό δεν λογίζεται σαν οικειοθελής πράξη που την θέλουν εξίσου και οι δυο αλλά σαν ένα προνόμιο που παραχωρεί η γυναίκα στον εκάστοτε παρτενέρ της
Και αυτή η αντίληψη είναι βαθιά ριζωμένη και στους άντρες (εξ ου και η έκφραση μου έκατσε) και για αυτό το λόγο νιώθουμε την ανάγκη να κάνουμε πράγματα όπως το να επιβαρυνόμαστε τα έξοδα, για να κερδίσουμε και ακολούθως να κρατήσουμε μια γυναίκα. Πολύ λίγες είναι αυτές που ξεφεύγουν από αυτό το στερεότυπο
 

Beast of Burden

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2015
Μηνύματα
107
Κριτικές
26
Like
874
Πόντοι
311
Με αλλα λόγια αν είσαι γυναίκα και δη έστω λίγο εμφανίσιμη είναι σαν να παίζεις PlayStation και να βάζεις το game στο εύκολο. Έτσι παίζεται το παιχνίδι μάγκες είτε μας αρέσει είτε όχι
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.152
Κριτικές
26
Like
11.069
Πόντοι
4.746
Όχι φίλε, εγώ έχω το μαγαζί που σε κερασε.
Ναι μωρέ έχεις την επιχείρηση στην Συγγρού ξέχασα εκεί βγάζει ο κωλος σου ευρωπουλα.Δυσκολη η δουλειά του τραβελιου καταλαβαίνω.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
Ναι μωρέ έχεις την επιχείρηση στην Συγγρού ξέχασα βγάζει εκεί ο κωλος σου ευρωπουλα.Δυσκολη η δουλειά του τραβελιου καταλαβαίνω.
Α δλδ εσύ πας και σε κερνάμε τα τραβελια στη Συγγρού?
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.152
Κριτικές
26
Like
11.069
Πόντοι
4.746
Τελευταία τροποποίηση:

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
768
Like
1.132
Πόντοι
206
Αν θέλετε να μιλήσουμε λίγο σοβαρά, στον τομέα των σχέσεων και του σεξ ζούμε σε μια κοινωνία εντελώς γυναικοκρατική. Όπου το σεξ ακόμα κι αν είναι συναινετικό δεν λογίζεται σαν οικειοθελής πράξη που την θέλουν εξίσου και οι δυο αλλά σαν ένα προνόμιο που παραχωρεί η γυναίκα στον εκάστοτε παρτενέρ της
Και αυτή η αντίληψη είναι βαθιά ριζωμένη και στους άντρες (εξ ου και η έκφραση μου έκατσε) και για αυτό το λόγο νιώθουμε την ανάγκη να κάνουμε πράγματα όπως το να επιβαρυνόμαστε τα έξοδα, για να κερδίσουμε και ακολούθως να κρατήσουμε μια γυναίκα. Πολύ λίγες είναι αυτές που ξεφεύγουν από αυτό το στερεότυπο
Mαζί σου θα τα πάρεις ?
Τα λεφτά είναι για να ξοδεύονται και όχι για μασούρια.

Αμα από μικρός
Εχεις
Είσαι όμορφος και όχι σταβοχυμένος
Οι γκόμενες σε βλέπουν σαν κελεπούρι.

Ωραίες οι γκόμενες
Και στατιστικά κάποια θα σου μείνει

Μετά αν δεν είσαι μαλάκας
Στήν πέφτουν οι παντρεμένες

Νot bad, η ζωή μπορεί να είναι ωραία.
Διασκέδασέ την ..
Και μην είσαι κλάψας

ΥΓ
Περπατάς ?
ή πας με μπαστούνι ?

ΥΓ2
Με χιούμορ και ομιλία βγάζεις τις καλύτερες γκόμενες.
Γιατί είναι λίγο χαζές.
Αλλο είδος

ΥΓ3
Παλιό τραγούδι που με σημάδεψε
Αν δεν μπορείς να είσαι με αυτήν που αγαπάς, αγάπησε αυτήν που είσαι μαζί .. (1970)
Stephen Stills
 
Τελευταία τροποποίηση:

serlon

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2015
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
105
Πόντοι
0
Αν θέλετε να μιλήσουμε λίγο σοβαρά, στον τομέα των σχέσεων και του σεξ ζούμε σε μια κοινωνία εντελώς γυναικοκρατική. Όπου το σεξ ακόμα κι αν είναι συναινετικό δεν λογίζεται σαν οικειοθελής πράξη που την θέλουν εξίσου και οι δυο αλλά σαν ένα προνόμιο που παραχωρεί η γυναίκα στον εκάστοτε παρτενέρ της
Και αυτή η αντίληψη είναι βαθιά ριζωμένη και στους άντρες (εξ ου και η έκφραση μου έκατσε) και για αυτό το λόγο νιώθουμε την ανάγκη να κάνουμε πράγματα όπως το να επιβαρυνόμαστε τα έξοδα, για να κερδίσουμε και ακολούθως να κρατήσουμε μια γυναίκα. Πολύ λίγες είναι αυτές που ξεφεύγουν από αυτό το στερεότυπο
Σωστή και αυτή η άποψη αλλά δεν είναι απόλυτη. Όπως είπα από πανω, υπάρχουν κ αλλά πράγματα που πρέπει να έχει ένας άντρας εκτός από το μυαλό του στο μουνι. Ευγένεια τρόπους. Μπορεί ο σκοπός να είναι το μουνί αλλά το να κεράσεις ένα καφέ παει στους τρόπους... Και ας μην θέλεις να γαμήσεις.
 

dimigoall

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.918
Κριτικές
60
Like
24.234
Πόντοι
20.486
Δεν κάνω άλλο πλάκα.
Εσύ έπαθες σαν εμένα.
Μου λέει η γυναίκα μου:
Θα πλύνεις τα πιάτα, θα καθαρίσεις το σπίτι θα ποτίσεις τα λουλούδια θα πλύνεις τα αυτοκίνητα και θα μπεις μέσα από την πίσω πόρτα μη λερωσεις μετά.

Πλένω τα πιάτα καθαρίζω το σπίτι ποτίζω τα λουλούδια πλένω τα αυτοκίνητα αλλά μπαίνω από την μπροστινή πόρτα οχι θα κάνω ότι μου λέει....
Τύπε , μήπως όταν σε διέταξε ότι μετά θα μπείς από την πίσω πόρτα , άφησε υπονοούμενα ότι θέλει να της σκίσεις τη κωλοτρυπίδα ? :think:
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
50αρα κυρια, αποψε πρωτο ραντεβου για καφε. ολα καλα , μπλα μπλα μπλα, κλπ.
παμε να πληρωσουμε και δεν κανει κινηση να βγαλει λεφτα. εστω την κινηση ρε φιλεναδα! λιγο αξιοπρεπεια! ξερω να φανω Κυριος. ε, λεω απο μεσα μου κι εγω, θα σε φτιαξω μωρη! (που δεν ειμαι τετοιο στυλ αντρα). δινω τα δικα μου και λεω στο γκαρσονι, τα υπολοιπα τα δινει η κυρια. ντραπηκε μαλλον και πληρωσε. φταιω εγω τωρα? μου εστειλε μετα μηνυμα με υποννοουμενα.
Το ότι δεν έκανε κίνηση δε σημαίνει απολύτως τίποτα
Κερνας στο πρώτο ραντεβού δεν έγινε κάτι.
Σκοπός να της δείξεις ότι δεν είσαι τσιγκούνης,τα μετράνε αυτά οι γκόμενες.
Σημασια δεν έχει να βρεις τέλειο χαρακτήρα για σύντροφο αλλά να μπεις στο βρακί της.
Άλλωστε για καφέ μιλάμε δεν έγινε και κάτι αν κερναγες παρά την απρόθυμη διάθεση της κυρίας.
Κάποιες θα δείξουν προθυμία θα κάνουν κίνηση και αυτο τις τιμά.
Αλλά εσένα στ αρχιδια σου όπως και να έχει.
Απλά απέφευγε να πας για φαγητό με μια που δε γαμας και που ακόμη παίζεται αν θα γαμήσεις.
Συνήθως στο προτείνουν εκείνες για να μετρήσουν την άνεση σου ως πορτοφόλι.
Δεν είναι κακό να σε βλέπει μια γυναίκα σαν πορτοφόλι ειδικά αν κι εσύ τη βλέπεις ως μουνί.
Αυτο βέβαια δεν αφορά το συγκεκριμένο παράδειγμα.
Άποψη μου έπρεπε να κεράσεις και με χαρά χωρίς κανένα προβληματισμό.
Προσωπικά κερνάω όχι μόνο το ραντεβού μου αλλά αφήνω και τιπ στη γκαρσονα.
Δεν είμαι πλούσιος αλλά στ αρχιδια μου.
Έτσι χτίζω μια εικόνα που πιο εύκολα μπορώ να γαμησω στη συνέχεια.
Εννοείται δε δίνω δεκάρα για το φιλότιμο της γκόμενας.
Κάποιες πάντως που δεν έκαναν κίνηση να πληρώσουν με εξέπληξαν μετά με τη γενναιοδωρία τους σε άλλα πράγματα αν με καταλαβαίνεις
Καλή Κυριακή σε όλους!
 

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
768
Like
1.132
Πόντοι
206
Σωστή και αυτή η άποψη αλλά δεν είναι απόλυτη. Όπως είπα από πανω, υπάρχουν κ αλλά πράγματα που πρέπει να έχει ένας άντρας εκτός από το μυαλό του στο μουνι. Ευγένεια τρόπους. Μπορεί ο σκοπός να είναι το μουνί αλλά το να κεράσεις ένα καφέ παει στους τρόπους... Και ας μην θέλεις να γαμήσεις.
Aμα μου σπάσει τ'αρχίδια
Θα φάει τον καφέ στην μούρη

Και θα κεράσω
Με ευχαρίστηση ..
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.253
Κριτικές
62
Like
44.895
Πόντοι
9.297
σιγα ρε μην χρειαζομαι και μαθημα για αυτο... θυμησου οτι ειμαι μεγαλυτερος σου :hi:
Δεκτόν.
Όμως αν δεν έκανες θέμα τότε ,τώρα θα ήσουν από πάνω ενώ εξαρτάται πλέον από αυτήν ...είναι σαν να έφαγες κίτρινη κάρτα στο δεκάλεπτο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το ότι δεν έκανε κίνηση δε σημαίνει απολύτως τίποτα
Κερνας στο πρώτο ραντεβού δεν έγινε κάτι.
Σκοπός να της δείξεις ότι δεν είσαι τσιγκούνης,τα μετράνε αυτά οι γκόμενες.
Σημασια δεν έχει να βρεις τέλειο χαρακτήρα για σύντροφο αλλά να μπεις στο βρακί της.
Άλλωστε για καφέ μιλάμε δεν έγινε και κάτι αν κερναγες παρά την απρόθυμη διάθεση της κυρίας.
Κάποιες θα δείξουν προθυμία θα κάνουν κίνηση και αυτο τις τιμά.
Αλλά εσένα στ αρχιδια σου όπως και να έχει.
Απλά απέφευγε να πας για φαγητό με μια που δε γαμας και που ακόμη παίζεται αν θα γαμήσεις.
Συνήθως στο προτείνουν εκείνες για να μετρήσουν την άνεση σου ως πορτοφόλι.
Δεν είναι κακό να σε βλέπει μια γυναίκα σαν πορτοφόλι ειδικά αν κι εσύ τη βλέπεις ως μουνί.
Αυτο βέβαια δεν αφορά το συγκεκριμένο παράδειγμα.
Άποψη μου έπρεπε να κεράσεις και με χαρά χωρίς κανένα προβληματισμό.
Προσωπικά κερνάω όχι μόνο το ραντεβού μου αλλά αφήνω και τιπ στη γκαρσονα.
Δεν είμαι πλούσιος αλλά στ αρχιδια μου.
Έτσι χτίζω μια εικόνα που πιο εύκολα μπορώ να γαμησω στη συνέχεια.
Εννοείται δε δίνω δεκάρα για το φιλότιμο της γκόμενας.
Κάποιες πάντως που δεν έκαναν κίνηση να πληρώσουν με εξέπληξαν μετά με τη γενναιοδωρία τους σε άλλα πράγματα αν με καταλαβαίνεις
Καλή Κυριακή σε όλους!
Σωστός...περιμένεις να πληρωθείς ΜΕΤΑ!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.253
Κριτικές
62
Like
44.895
Πόντοι
9.297
Mαζί σου θα τα πάρεις ?
Τα λεφτά είναι για να ξοδεύονται και όχι για μασούρια.

Αμα από μικρός
Εχεις
Είσαι όμορφος και όχι σταβοχυμένος
Οι γκόμενες σε βλέπουν σαν κελεπούρι.

Ωραίες οι γκόμενες
Και στατιστικά κάποια θα σου μείνει

Μετά αν δεν είσαι μαλάκας
Στήν πέφτουν οι παντρεμένες

Νot bad, η ζωή μπορεί να είναι ωραία.
Διασκέδασέ την ..
Και μην είσαι κλάψας

ΥΓ
Περπατάς ?
ή πας με μπαστούνι ?

ΥΓ2
Με χιούμορ και ομιλία βγάζεις τις καλύτερες γκόμενες.
Γιατί είναι λίγο χαζές.
Αλλο είδος

ΥΓ3
Παλιό τραγούδι που με σημάδεψε
Αν δεν μπορείς να είσαι με αυτήν που αγαπάς, αγάπησε αυτήν που είσαι μαζί .. (1970)
Stephen Stills
Αυτό με τις παντρεμένες μπορεί να ισχύει σε μεγάλες κοινωνίες ..μην περιμένεις τέτοια σε κωμοπόλεις και σε πόλεις πενταψηφιο πληθυσμό ( γιατί λειτουργούν ακριβώς σαν χωριά)ιδίως αν είσαι μοναχικός εργαζόμενος εκεί .Αυτά είναι για όσους δεν έφυγαν ποτέ από ένα μέρος και έχουν κάνει έναν κύκλο με συγγενείς κτλ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom