Νέα

Δεν τη θέλουν οι γονείς μου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα georgius
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 590
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
:2funny: :2funny: :2funny:

μαλάκα πριν φύγω θυμάμαι απίστευτο σκηνικό..
έχει γίνει πόλεμος σπίτι.....
μου λέει δε θα πάρεις το αυτοκίνητο..
όχι θα το πάρω και θα φύγω... 3 η ώρα ξημέρωμα αυτά.....
καινούριο το τουτού....και καλά δώρο για της πανελλήνιες....
το παίρνω τελικά και το γύρισα μισό....
ααααααααααααααααχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

:2funny: :2funny:
Και ξέρω καλά τι είναι το τουτου για αυτές τις γενιές.
Πάντως πλάκα-πλάκα μαλάκα μου την έχω κάνει από το '90 (δευτεροετής) και οι σχέσεις άρχισαν ν'αποκαθίστανται το 2001 ένα μήνα πριν παντρευτώ (είχα ήδη ορθοποδήσει καλά).
Το τι πείνες είχα περάσει..........γάμησέ τα.Σκεφτόμουν να δώσω το 100άρικο να πάρω τη σάλτσα της knorr στο φακελάκι ή να φάω τα μακαρόνια σχέτα.Τα θυμάμαι και γουργουρίζει το στομάχι!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
:2funny: :2funny:
Και ξέρω καλά τι είναι το τουτου για αυτές τις γενιές.
Πάντως πλάκα-πλάκα μαλάκα μου την έχω κάνει από το '90 (δευτεροετής) και οι σχέσεις άρχισαν ν'αποκαθίστανται το 2001 ένα μήνα πριν παντρευτώ (είχα ήδη ορθοποδήσει καλά).
Το τι πείνες είχα περάσει..........γάμησέ τα.Σκεφτόμουν να δώσω το 100άρικο να πάρω τη σάλτσα της knorr στο φακελάκι ή να φάω τα μακαρόνια σχέτα.Τα θυμάμαι και γουργουρίζει το στομάχι!

η αντίστοιχή μου περίοδος με έκανε άνθρωπο αδερφέ...
πλύσιμο, σιδέρωμα, σκούπισμα, πεντάρα πεντάρα........
εάν δεν υπήρχε αυτή η κόντρα ακόμα μαλακισμένο θα ήμουνα...
και κάθε χρόνο κυκλοφοράνε και πιο πολλά από δαύτα...
σαν τα γκρέμλινς είναι.
οι μεγαλύτερςς ήττες στη ζωή μου έγιναν οι μεγαλύτερες νίκες. πρέπει να έχει βέβαια και το ψώνιο. άμα δεν το έχεις............. κάνεις αναγωγές με πόσα ευρά και πόσα στρέμματα λύνεις το πρόβλημά σου.......

πραγματικά γελάω τώρα με κάτι άφυλα τυπάκια που άμα δεν πάρουν το i-phone έχουν υπαρξιακή μελαγχολία....
αααααααααααααααχχααχχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχα
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Ρε πολυ συμφωνουμε τελευταια να ανησυχω λες? :grin:

ελεος ρε μαλακες καλα σας λεει...τι σπιτικο να κανεις με 600 ευρω? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
600 ευρω ειναι το φαγητο μου μονο τον μηνα χωρις στεγαση διασκεδαση κτλ:headbang: [size=12pt]και οι αλλες καρακαξες λενε για γαμο? [/size]:2funny: :2funny: :2funny:

Αγαπάνε πολύ, τύπε :rockon:
 

Επισκέπτης
η αντίστοιχή μου περίοδος με έκανε άνθρωπο αδερφέ...
πλύσιμο, σιδέρωμα, σκούπισμα, πεντάρα πεντάρα........
εάν δεν υπήρχε αυτή η κόντρα ακόμα μαλακισμένο θα ήμουνα...
και κάθε χρόνο κυκλοφοράνε και πιο πολλά από δαύτα...
σαν τα γκρέμλινς είναι.
οι μεγαλύτερςς ήττες στη ζωή μου έγιναν οι μεγαλύτερες νίκες. πρέπει να έχει βέβαια και το ψώνιο. άμα δεν το έχεις............. κάνεις αναγωγές με πόσα ευρά και πόσα στρέμματα λύνεις το πρόβλημά σου.......

πραγματικά γελάω τώρα με κάτι άφυλα τυπάκια που άμα δεν πάρουν το i-phone έχουν υπαρξιακή μελαγχολία....
αααααααααααααααχχααχχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχα

Κι εγώ δεν αλλάζω αυτά τα ζόρια με τίποτα.
Μπορείς να κάνεις το μαλάκα και να την περάσεις "κοτσάνι"με τα φράγκα τα έτοιμα ή να μετρήσεις τα "καρύδια" σου που λέει κι ο δικός σας ο Καρα.
Τα ευρα όμως κάποτε τελειώνουν γιατί πάντα είναι πεπερασμένος ο αριθμός τους.
Τότε είναι που χρειάζονται τα καρύδι!
Τεσπα κάποια απ'αυτά είναι καμένα από χέρι,κάποια που θα το σκεφτούν κάπως καλύτερα μπορεί και να σώσουν κάτι!
Ο καθένας με τα βιώματα,το χαρακτήρα και κυρίως τις αντοχές του στα δύσκολα..............
 

Επισκέπτης
παπαράκο όταν είπα άντε γαμήσου ζούσα με εξακόκια (200 χιλιάρια μισθός δρχ, 100 νοίκι και έξοδα σπιτιού).
Εφαγα και φέτα με ψωμάκι και έμεινα από βενζίνη ρέστος για καμμιά δεκαριά μέρες.
αλλά παρακάλι δεν έκανα να μου δώσει ένα τάληρο τότε να γεμίσω το ρεζέρβι.
Η αξιοπρέπεια και ο σεβασμός δεν αγοράζεται, επιβάλλεται. πάνε τώρα να ζητήσεις το 50άρι να πας στο μπουρδέλο να ξεχαρμανιάσεις. Η μαλακία δεν πληρώνεται αλλά έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα. Η πούτσα δεν ξεφτιλίζεται. 


ρε θειο σου λεω πιπωσε μου και σκασε.εσυ κοκορευεσαι οτι ο μπαμπας σου σε ειχε στο καλυτερο ιδιωτικο σχολειο και εισουν και φυτουκλακι ενω παραληλα γαμουσες αβερτα και μπλα μπλα. τι μας τα σπας τωρα? εγω σε βλεπω και φιλοσοφεις ενω εισα κατουρημενος στο ταληρο και λες μαλακιες χοντρες.ενα πραγμα σαν τον καραμανλη πουθ ενω ηταν σκασμενος απο τα παστιτσια της νατασας μιλαγε για σεμνοτητα και λιτοτητα

τι οικογενεια να κανει ρε μαλακα ο 600 μισθωτος?εσυ μονος σουθ εμενες και την εβγαζες με φετα και ψωμακι τοτε φαντασου να ειχες γκαστρωσει και καμια ελεινιδα. μωρε οχι τσιμπουκια θα ειχες κανει στον γερο σου...θα του χες δωσει το κωλαρακι σου για ταληρο
 

Επισκέπτης
σιγουρα του χει δωσει κωλαρακι και τωρα εχει γινει κουραδομαγκας.

δεν φτιαχνονται ετσι οι περιουσιες.

ακου ιδιωτικο σχολειο..

ελεος.. με την φιλοθεη που μας βρηκε βραδιατικα..

ρε ουστ.. :2funny: :2funny: :2funny:

τιποτα προσωπικο με περσονα αλλα ο καθε μαλακας φραγκατος που λεει οτι ο κακομοιρης των 600 ευρω κανει οικογενεια και μαλιστα ευτυχισμενη να παει να γαμηθει αφου πρωτα δωσει ολα τα υπαρχοντα του και μετα παει να γινει η παραδουλευτρα κανενος ιδιωτη μαλακα με 600 ευρω.

μονο η αδεφη μου ρε μλκα ηθελε χιλια ευρω σε ιδιαιετερα στις πανεληνιες τον μηνα και σου λεει ο αλλος να κρατησεις σπιτι με 600 ερυω η και χιλια :2funny: :2funny: :2funny:
 

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
147
Πόντοι
2.266
Καλησπέρα. Δεν ήξερα που να βάλω το θέμα και το έβαλα εδώ. Είμαι εδώ και πολύ καιρό με μια κοπέλα. Είμαι 30 και αυτή 28. Ζω σε μια επαρχιακή πόλη αλλά δεν είμαι από εδώ ενώ η κοπέλα είναι. Αποφασίσαμε να το επισημοποιήσουμε και την πήρα να γνωρίσει τους δικούς μου. Αυτή φαγώθηκε να αρραβωνιαστούμε στο καλοκαίρι, αλλα οι γονείς μου δεν μπορούσαν λόγω δουλειάς. Και αυτή τους είπε : "Δεν πειράζει, δίνουμε λόγο μεταξύ μας και μετά όποτε μπορείτε έρχεστε". Και αυτή δεν την κόβει αλλά και οι δικοί μου, όπως είναι φυσικό το πήραν στραβά. Κάποια στιγμή, η κοπέλα τους πήρε τηλέφωνο να τους ζητήσει συγνώμη και ο μπαμπάς μου της είπε τι να σε συγχωρέσω κοπέλα μου, δεν είμαι παπάς. Τον πήρε τηλέφωνο μάλιστα και στη γιορτή του να του ευχηθεί. Αυτή μας είπε, όποτε θέλουμε να πάμε για καφέ σπίτι της να γνωρίσουμε το μπαμπά της. Και οι δικοί μου δεν το δέχτηκαν αλλά είπε ο μπαμπάς μου πως αν αποφασίσουμε ημερομηνία να του πω για να έρθουν να τη ζητήσουμε επίσημα. Προχτές επισκεύτηκα τους γονείς μου και τους είπα πως θέλουμε στις γιορτές και ο μπαμπάς μου είπε αν θέλουμε να έρθουν εδώ, να την πάω εγώ πρώτα στο μπαμπά μου για βόλτα και για νέα γνωριμία από την αρχή, αλλιώς δεν έρχονται αυτοί. Αλλά η κοπέλα δε θέλει γιατί τους φοβάται. Τι να κάνω? να τη χωρίσω γι αυτό το λόγο ή να πάω να τη ζητήσω χωρίς τους γονείς μου?

αυτό είναι το πρόβλημα σου βρέ φίλε μου?τί να πώ και εγώ πού δεν ΤΟΝ θέλουν οι δικοί μου γονείς? :grin:
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
φιλε εισαι 30 χρονων  κ εχουμε 2010.Αυτα του τυπου να την ζητησεις κ μαλακιες ξεχασετα.δεν υπαρχουν αυτα.Εκτος αν στο χωριο σου ειναι τοσο πισω,.....
 

magio7375

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
121
Like
0
Πόντοι
1
παπαράκο όταν είπα άντε γαμήσου ζούσα με εξακόκια (200 χιλιάρια μισθός δρχ, 100 νοίκι και έξοδα σπιτιού).
Εφαγα και φέτα με ψωμάκι και έμεινα από βενζίνη ρέστος για καμμιά δεκαριά μέρες.
αλλά παρακάλι δεν έκανα να μου δώσει ένα τάληρο τότε να γεμίσω το ρεζέρβι.
Η αξιοπρέπεια και ο σεβασμός δεν αγοράζεται, επιβάλλεται. πάνε τώρα να ζητήσεις το 50άρι να πας στο μπουρδέλο να ξεχαρμανιάσεις. Η μαλακία δεν πληρώνεται αλλά έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα. Η πούτσα δεν ξεφτιλίζεται.   
Φίλε Persona από ότι καταλαβαίνω ηλικιακά πρέπει να είσαι κοντά στα 40 σαν και εμένα.Και διαβάζοντας το thread βλέπω ότι οι απόψεις που συγκλίνουν στο ότι τα "σημερινά" παιδιά δεν έχουν καρύδια ή αξιοπρέπεια προέρχονται από άτομα στη δική μας ηλικιακή ομάδα ή από πιτσιρικάδες που νομίζουν ότι ξέρουν αλλά δεν ξέρουν την τύφλα τους.Είμαι 37,ανύπαντρος (όχι χωρισμένος) και έχω και μία καλή οικονομική κατάσταση (αρκετά πάνω του μετρίου).Τα γράφω αυτά για να μην παρεξηγηθώ και μονίσετε ότι τα γραφόμενα μου πηγάζουν από μιζέρια ή κακία.
Εμείς,οι κοντά στα σαράντα, είχαμε τη δυνατότητα στις αρχές της δεκαετίας του 90 να κάνουμε ότι μαγκιά θέλαμε.Μπορούσαμε να παίρνουμε τα "600" που λες και να επιβιώσουμε.Δϋσκολα? ΝΑΙ.Θα συμφωνήσω μαζί σου.Ίσως και πολύ δύσκολα.Αλλά μπορούσαμε να επιβιώσουμε.Αυτή τη στιγμή με τα "600¨που λες δεν φτάνουνε όχι για να ζήσεις αλλά ούτε για να επιβιώσεις.Και αυτά τα "600" τα βρίσκεις άμα είσαι τυχερός.
Πήγαινες για καφέ τη γκόμενα τότε και πλήρωνες 400 δρχ (δηλαδή το 0,2% του μηνιαίου εισοδηματος)και σε κυριλέ μέρος κιόλας και όχι 8 ευρώ που είναι σήμερα το κόστος (δηλαδή το 1,34% του μηνιαίου εισοδηματος).Και οι γκόμενες τότε ήταν σίγουρα πολύ λιγότερο ελεινίδες από τις σημερινές.
Για να βγεις έξω το βράδυ χρειαζότανε 10.000 δρχ και ήσουνα αρχηγός(δηλαδή το 1,66% του μηνιαίου εισοδηματος).Δεν χρειάζεται να αναφέρω από ότι φαντάζομαι πόσο είναι ο κόστος σήμερα για να βγάλεις μία γκόμενα έξω.
Και θέλω να καταλήξω με το ότι δεν μπορούμε να συγκρινουμε ελαφρά την καρδία διαφορετικές εποχές.Είναι αδύνατον και άδικο.Μου θυμίζουν αυτές οι απόψεις κάτι παλιούς,παλαίμαχους ποδοσφαιριστές που τα "πάντα" στη δική τους εποχή ήταν αγνά,όμορφα και καλώς καμωμένα ενώ τώρα τα κωλόπαιδα δεν συγκρίνονται μαζι μας και τα έχουν κάνει όλα σκατά.Αν θέλει κάποιος και πρόσθετη επεξήγηση στη διάθεσή του.
Και για να μην είμαι εκτός topic : Αρχηγέ καλά κάνεις και περιμένεις να ακούσεις τη συμβουλή των δικών σου.Να ξέρεις ότι και λάθος συμβουλή να σου δώσουνε ,θα στη δώσουνε γιατί πιστευουν ότι είναι για το καλό σου.Άκουσέ τη,και αν τελικά διαφωνείς με αυτή δες αν βγαίνεις οικονομικά και προχώρα.Αν δεν βγαίνεις οικονομικά,τότε ίσως η συμβουλή που δίνουνε να είναι σωστή.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Φίλε Persona από ότι καταλαβαίνω ηλικιακά πρέπει να είσαι κοντά στα 40 σαν και εμένα.Και διαβάζοντας το thread βλέπω ότι οι απόψεις που συγκλίνουν στο ότι τα "σημερινά" παιδιά δεν έχουν καρύδια ή αξιοπρέπεια προέρχονται από άτομα στη δική μας ηλικιακή ομάδα ή από πιτσιρικάδες που νομίζουν ότι ξέρουν αλλά δεν ξέρουν την τύφλα τους.Είμαι 37,ανύπαντρος (όχι χωρισμένος) και έχω και μία καλή οικονομική κατάσταση (αρκετά πάνω του μετρίου).Τα γράφω αυτά για να μην παρεξηγηθώ και μονίσετε ότι τα γραφόμενα μου πηγάζουν από μιζέρια ή κακία.
Εμείς,οι κοντά στα σαράντα, είχαμε τη δυνατότητα στις αρχές της δεκαετίας του 90 να κάνουμε ότι μαγκιά θέλαμε.Μπορούσαμε να παίρνουμε τα "600" που λες και να επιβιώσουμε.Δϋσκολα? ΝΑΙ.Θα συμφωνήσω μαζί σου.Ίσως και πολύ δύσκολα.Αλλά μπορούσαμε να επιβιώσουμε.Αυτή τη στιγμή με τα "600¨που λες δεν φτάνουνε όχι για να ζήσεις αλλά ούτε για να επιβιώσεις.Και αυτά τα "600" τα βρίσκεις άμα είσαι τυχερός.
Πήγαινες για καφέ τη γκόμενα τότε και πλήρωνες 400 δρχ (δηλαδή το 0,2% του μηνιαίου εισοδηματος)και σε κυριλέ μέρος κιόλας και όχι 8 ευρώ που είναι σήμερα το κόστος (δηλαδή το 1,34% του μηνιαίου εισοδηματος).Και οι γκόμενες τότε ήταν σίγουρα πολύ λιγότερο ελεινίδες από τις σημερινές.
Για να βγεις έξω το βράδυ χρειαζότανε 10.000 δρχ και ήσουνα αρχηγός(δηλαδή το 1,66% του μηνιαίου εισοδηματος).Δεν χρειάζεται να αναφέρω από ότι φαντάζομαι πόσο είναι ο κόστος σήμερα για να βγάλεις μία γκόμενα έξω.
Και θέλω να καταλήξω με το ότι δεν μπορούμε να συγκρινουμε ελαφρά την καρδία διαφορετικές εποχές.Είναι αδύνατον και άδικο.Μου θυμίζουν αυτές οι απόψεις κάτι παλιούς,παλαίμαχους ποδοσφαιριστές που τα "πάντα" στη δική τους εποχή ήταν αγνά,όμορφα και καλώς καμωμένα ενώ τώρα τα κωλόπαιδα δεν συγκρίνονται μαζι μας και τα έχουν κάνει όλα σκατά.Αν θέλει κάποιος και πρόσθετη επεξήγηση στη διάθεσή του.
Και για να μην είμαι εκτός topic : Αρχηγέ καλά κάνεις και περιμένεις να ακούσεις τη συμβουλή των δικών σου.Να ξέρεις ότι και λάθος συμβουλή να σου δώσουνε ,θα στη δώσουνε γιατί πιστευουν ότι είναι για το καλό σου.Άκουσέ τη,και αν τελικά διαφωνείς με αυτή δες αν βγαίνεις οικονομικά και προχώρα.Αν δεν βγαίνεις οικονομικά,τότε ίσως η συμβουλή που δίνουνε να είναι σωστή.

συμφωνώ σε όλα.
με μια υποσημείωση.
σήμερα υπάρχει μια ψευδαίσθηση ότι ο πιτσιρικάς έχει ανάγκη πράγματα που του είναι άχρηστα....
με απλά λόγια....
δες πόσα γκάτζετς ΑΧΡΗΣΤΑ κατά βάση λανσάρονται σε πιτσιρικάδες.
σημεία των καιρών θα πεις;
ναι οκ αλλά αυτό κάπου πρέπει να σταματήσει....
μεγάλωσαμε χωρίς κινητό, χωρίς ιντερνετ, χωρίς συνδρομητική τηλεόραση, χωρίς, χωρίς.
δε νομίζω να χάσαμε και κάτι ιδιαίτερο...
Παρακολουθώ τελευταία εναν απίστευτο βομβαρδισμό άχρηστης έως ηλίθιας πληροφορίας.
Ενας στη δική μας γενιά έχει αποκτήσει το κριτήριο να κρίνει τι είναι αληθινό, τι μούφα, τι απάτη, τι προβοκάτσια κλπ.
Αλήθεια ποιές οι συνέπειες σε έναν πιτσιρίκο 16 χρόνων;
 

Επισκέπτης
Φίλε Persona από ότι καταλαβαίνω ηλικιακά πρέπει να είσαι κοντά στα 40 σαν και εμένα.Και διαβάζοντας το thread βλέπω ότι οι απόψεις που συγκλίνουν στο ότι τα "σημερινά" παιδιά δεν έχουν καρύδια ή αξιοπρέπεια προέρχονται από άτομα στη δική μας ηλικιακή ομάδα ή από πιτσιρικάδες που νομίζουν ότι ξέρουν αλλά δεν ξέρουν την τύφλα τους.Είμαι 37,ανύπαντρος (όχι χωρισμένος) και έχω και μία καλή οικονομική κατάσταση (αρκετά πάνω του μετρίου).Τα γράφω αυτά για να μην παρεξηγηθώ και μονίσετε ότι τα γραφόμενα μου πηγάζουν από μιζέρια ή κακία.
Εμείς,οι κοντά στα σαράντα, είχαμε τη δυνατότητα στις αρχές της δεκαετίας του 90 να κάνουμε ότι μαγκιά θέλαμε.Μπορούσαμε να παίρνουμε τα "600" που λες και να επιβιώσουμε.Δϋσκολα? ΝΑΙ.Θα συμφωνήσω μαζί σου.Ίσως και πολύ δύσκολα.Αλλά μπορούσαμε να επιβιώσουμε.Αυτή τη στιγμή με τα "600¨που λες δεν φτάνουνε όχι για να ζήσεις αλλά ούτε για να επιβιώσεις.Και αυτά τα "600" τα βρίσκεις άμα είσαι τυχερός.
Πήγαινες για καφέ τη γκόμενα τότε και πλήρωνες 400 δρχ (δηλαδή το 0,2% του μηνιαίου εισοδηματος)και σε κυριλέ μέρος κιόλας και όχι 8 ευρώ που είναι σήμερα το κόστος (δηλαδή το 1,34% του μηνιαίου εισοδηματος).Και οι γκόμενες τότε ήταν σίγουρα πολύ λιγότερο ελεινίδες από τις σημερινές.
Για να βγεις έξω το βράδυ χρειαζότανε 10.000 δρχ και ήσουνα αρχηγός(δηλαδή το 1,66% του μηνιαίου εισοδηματος).Δεν χρειάζεται να αναφέρω από ότι φαντάζομαι πόσο είναι ο κόστος σήμερα για να βγάλεις μία γκόμενα έξω.
Και θέλω να καταλήξω με το ότι δεν μπορούμε να συγκρινουμε ελαφρά την καρδία διαφορετικές εποχές.Είναι αδύνατον και άδικο.Μου θυμίζουν αυτές οι απόψεις κάτι παλιούς,παλαίμαχους ποδοσφαιριστές που τα "πάντα" στη δική τους εποχή ήταν αγνά,όμορφα και καλώς καμωμένα ενώ τώρα τα κωλόπαιδα δεν συγκρίνονται μαζι μας και τα έχουν κάνει όλα σκατά.Αν θέλει κάποιος και πρόσθετη επεξήγηση στη διάθεσή του.
Και για να μην είμαι εκτός topic : Αρχηγέ καλά κάνεις και περιμένεις να ακούσεις τη συμβουλή των δικών σου.Να ξέρεις ότι και λάθος συμβουλή να σου δώσουνε ,θα στη δώσουνε γιατί πιστευουν ότι είναι για το καλό σου.Άκουσέ τη,και αν τελικά διαφωνείς με αυτή δες αν βγαίνεις οικονομικά και προχώρα.Αν δεν βγαίνεις οικονομικά,τότε ίσως η συμβουλή που δίνουνε να είναι σωστή.

πεστα ρε αρχηγε με τους γαμημενους μπαρμπες που τα ειχαν ολα βολικα και ετοιμα στην εποχη τους και τωρα ξερουν να καθονται να ριχνουν μονο ευθυνες και απαξιωτικους τιτλους στη ν νεα γενια
εγω του ειπα ρε του γαμιολη να μου δωσει τη μερσεντες του που τοσο εχει καμαρωσει για αυτην σαν παγωνι και τις κωλοβιλες του και να κατσει να ζησει με 600 ευρω τωρα και με νοικι μαλιστα. οχι οικογενεια δεν κανει...τσιμπουκια θα παιρνει στον δρομο για να συθμπληρωνει για το νοικι.
 

Επισκέπτης
συμφωνώ σε όλα.
με μια υποσημείωση.
σήμερα υπάρχει μια ψευδαίσθηση ότι ο πιτσιρικάς έχει ανάγκη πράγματα που του είναι άχρηστα....
με απλά λόγια....
δες πόσα γκάτζετς ΑΧΡΗΣΤΑ κατά βάση λανσάρονται σε πιτσιρικάδες.
σημεία των καιρών θα πεις;
ναι οκ αλλά αυτό κάπου πρέπει να σταματήσει....
μεγάλωσαμε χωρίς κινητό, χωρίς ιντερνετ, χωρίς συνδρομητική τηλεόραση, χωρίς, χωρίς.
δε νομίζω να χάσαμε και κάτι ιδιαίτερο...
Παρακολουθώ τελευταία εναν απίστευτο βομβαρδισμό άχρηστης έως ηλίθιας πληροφορίας.
Ενας στη δική μας γενιά έχει αποκτήσει το κριτήριο να κρίνει τι είναι αληθινό, τι μούφα, τι απάτη, τι προβοκάτσια κλπ.
Αλήθεια ποιές οι συνέπειες σε έναν πιτσιρίκο 16 χρόνων;

κοψε ρε ηλιθιε τοτε το ιντερνετ πετα το κινιτο σου και στα σκουπιδια οπως και τις εξοδους σου στα καμπαρε :pipa2: :pipa2: :pipa2: :pipa2:
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Σε λίγο θα ακούσουμε ότι και ο ηλεκτρισμός, το τηλέφωνο, και το φαγητό είναι gadget  :2funny:  :2funny:  :2funny:
Έλεος πια με τους μαλάκες !!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom