Νέα

Δεν τη θέλουν οι γονείς μου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα georgius
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 590
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
whitey μάθε καταρχάς να μιλάς.
κατά δύο έχεις ιδιαίτερη έφεση στους χαρακτηρισμούς.
Στα πι εμ όμως είσαι όλο μέλι και αγάπες.....
για τα άλλα ας μην τα πούμε φόρα παρτίδα. Δεν είναι αντρικό. Οπότε φέρσου σαν άντρας όπως σου φέρομαι, μεγάλωσε και βάλε μυαλό. Από κάποια στιγμή και εντεύθεν δε θα σου καταλογίζουν το νεανικό της ηλικίας σου και θα βρεθείς προ εκπλήξεων.
Και σταμάτα να γράφεις ανακρίβειες.
φιλικά.
 

Επισκέπτης
Σε λίγο θα ακούσουμε ότι και ο ηλεκτρισμός, το τηλέφωνο, και το φαγητό είναι gadget  :2funny:  :2funny:  :2funny:
Έλεος πια με τους μαλάκες !!!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
απληστε ανοητε
ο πεσονας διαβαζε με κερι οταν ηταν μικρος.
και επισης ειχε στησει δικο του δικτυο ενεργειας αυτονομο για να παιζει playstation οταν ειχε μαλωσει με τον μπαμπα του επειδη αφηνε ανοικτες τις λαμπες του σπιτιου
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Σε λίγο θα ακούσουμε ότι και ο ηλεκτρισμός, το τηλέφωνο, και το φαγητό είναι gadget  :2funny:  :2funny:  :2funny:
Έλεος πια με τους μαλάκες !!!!!

μαύρε μαλάκα το iphone είναι ηλεκτρισμός;
το ιντερνετ είναι φαγητό;

μην αρχίσουμε τα μπινελίκια δε θα περάσεις όμορφα .....
 

Ntaria

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.213
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Καλησπέρα. Δεν ήξερα που να βάλω το θέμα και το έβαλα εδώ. Είμαι εδώ και πολύ καιρό με μια κοπέλα. Είμαι 30 και αυτή 28. Ζω σε μια επαρχιακή πόλη αλλά δεν είμαι από εδώ ενώ η κοπέλα είναι. Αποφασίσαμε να το επισημοποιήσουμε και την πήρα να γνωρίσει τους δικούς μου. Αυτή φαγώθηκε να αρραβωνιαστούμε στο καλοκαίρι, αλλα οι γονείς μου δεν μπορούσαν λόγω δουλειάς. Και αυτή τους είπε : "Δεν πειράζει, δίνουμε λόγο μεταξύ μας και μετά όποτε μπορείτε έρχεστε". Και αυτή δεν την κόβει αλλά και οι δικοί μου, όπως είναι φυσικό το πήραν στραβά. Κάποια στιγμή, η κοπέλα τους πήρε τηλέφωνο να τους ζητήσει συγνώμη και ο μπαμπάς μου της είπε τι να σε συγχωρέσω κοπέλα μου, δεν είμαι παπάς. Τον πήρε τηλέφωνο μάλιστα και στη γιορτή του να του ευχηθεί. Αυτή μας είπε, όποτε θέλουμε να πάμε για καφέ σπίτι της να γνωρίσουμε το μπαμπά της. Και οι δικοί μου δεν το δέχτηκαν αλλά είπε ο μπαμπάς μου πως αν αποφασίσουμε ημερομηνία να του πω για να έρθουν να τη ζητήσουμε επίσημα. Προχτές επισκεύτηκα τους γονείς μου και τους είπα πως θέλουμε στις γιορτές και ο μπαμπάς μου είπε αν θέλουμε να έρθουν εδώ, να την πάω εγώ πρώτα στο μπαμπά μου για βόλτα και για νέα γνωριμία από την αρχή, αλλιώς δεν έρχονται αυτοί. Αλλά η κοπέλα δε θέλει γιατί τους φοβάται. Τι να κάνω? να τη χωρίσω γι αυτό το λόγο ή να πάω να τη ζητήσω χωρίς τους γονείς μου?
προβλιματα που εχει ο κοσμος :headbang: :headbang: :headbang: αμα την αγαπας πραγματικα απλα παντρεψε την και μην ακους κανεναν
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
απληστε ανοητε
ο πεσονας διαβαζε με κερι οταν ηταν μικρος.
και επισης ειχε στησει δικο του δικτυο ενεργειας αυτονομο για να παιζει playstation οταν ειχε μαλωσει με τον μπαμπα του επειδη αφηνε ανοικτες τις λαμπες του σπιτιου

κάπως έτσι.
και ξαναλέω...
μην παίζεις με την τύχη σου.
 

Επισκέπτης
whitey μάθε καταρχάς να μιλάς.
κατά δύο έχεις ιδιαίτερη έφεση στους χαρακτηρισμούς.
Στα πι εμ όμως είσαι όλο μέλι και αγάπες.....
για τα άλλα ας μην τα πούμε φόρα παρτίδα. Δεν είναι αντρικό. Οπότε φέρσου σαν άντρας όπως σου φέρομαι, μεγάλωσε και βάλε μυαλό. Από κάποια στιγμή και εντεύθεν δε θα σου καταλογίζουν το νεανικό της ηλικίας σου και θα βρεθείς προ εκπλήξεων.
Και σταμάτα να γράφεις ανακρίβειες.
φιλικά.

ξερεις οτι γουσταρω να στα χωνω και εσυ τσιμπας. γιατι τοσο νευρο στα αληθεια :grin:
και οσο για χαρρακτηρισμους κτλ εσυ τους αρχισες πρωτος νομιζω.
τι ανακριβεια μου ξεφυγε/?
:s&m_3:
 

magio7375

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
121
Like
0
Πόντοι
1
συμφωνώ σε όλα.
με μια υποσημείωση.
σήμερα υπάρχει μια ψευδαίσθηση ότι ο πιτσιρικάς έχει ανάγκη πράγματα που του είναι άχρηστα....
με απλά λόγια....
δες πόσα γκάτζετς ΑΧΡΗΣΤΑ κατά βάση λανσάρονται σε πιτσιρικάδες.
σημεία των καιρών θα πεις;
ναι οκ αλλά αυτό κάπου πρέπει να σταματήσει....
μεγάλωσαμε χωρίς κινητό, χωρίς ιντερνετ, χωρίς συνδρομητική τηλεόραση, χωρίς, χωρίς.
δε νομίζω να χάσαμε και κάτι ιδιαίτερο...
Παρακολουθώ τελευταία εναν απίστευτο βομβαρδισμό άχρηστης έως ηλίθιας πληροφορίας.
Ενας στη δική μας γενιά έχει αποκτήσει το κριτήριο να κρίνει τι είναι αληθινό, τι μούφα, τι απάτη, τι προβοκάτσια κλπ.
Αλήθεια ποιές οι συνέπειες σε έναν πιτσιρίκο 16 χρόνων;
Φίλε persona συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Εμείς που μεγαλώσαμε χωρίς αυτά τα gadgets όχι μόνο δε χάσαμε αλλά κερδίσαμε πάρα πολλά.Αλλά για το γεγονός ότι ο υπερκαταναλωτισμός υπάρχει σήμερα στη ζωή μας πιστεύω ότι οι μοναδικοί που δεν φταίνε είναι οι δεκαεξάρηδες,αλλά το καταραμένο το marketing που προσπαθεί να χτυπήσει ακριβώς στις ομάδες που δεν έχουν την κριτική ικανότητα να πουν "ΟΧΙ".
 

Επισκέπτης
κάπως έτσι.
και ξαναλέω...
μην παίζεις με την τύχη σου.

αυτο δεν το επιασα καλα
να μην απειλεις απο την στιγμη που πρωτος αρχιζεις αναιτια προσωπικη επιθεση.και προσβολες του στυλ αντε να γαμησεις σε κανα στουντιακι η παρε μια πιπα στον μπαμπα σου
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ξερεις οτι γουσταρω να στα χωνω και εσυ τσιμπας. γιατι τοσο νευρο στα αληθεια :grin:
και οσο για χαρρακτηρισμους κτλ εσυ τους αρχισες πρωτος νομιζω.
τι ανακριβεια μου ξεφυγε/?
:s&m_3:
βλέπεις πουθενά να τσιμπάω;
αλλά είναι πολύ δύσκολο να είσαι από θέση ισχύος και να μη χρησιμοποιείς τη δύναμη που έχεις.

δε χτυπάς κάτω από τη ζώνη όπως κάποια σκατόψυχα αρχίδια οπότε όλα καλά.
για αυτά υπάρχει ο νόμος του λιμανιού. ξέρεις εσύ.
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
μαύρε μαλάκα το iphone είναι ηλεκτρισμός;
το ιντερνετ είναι φαγητό;

μην αρχίσουμε τα μπινελίκια δε θα περάσεις όμορφα .....

Ίσα μωρή κοπριά που θα μας απειλήσεις κιόλας.
Τράβα κάνε τίποτα χρήσιμο στη ζωή σου, που μας έχεις φλομώσει στα ψέματα...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αυτο δεν το επιασα καλα
να μην απειλεις απο την στιγμη που πρωτος αρχιζεις αναιτια προσωπικη επιθεση.και προσβολες του στυλ αντε να γαμησεις σε κανα στουντιακι η παρε μια πιπα στον μπαμπα σου

εάν θες να διαβάζεις αυτά που θες είναι δικό σου θέμα μικρέ.....
και σου έχω ξαναπεί...
εάν σε κάποιες γενικές θέσεις βλέπεις τη φωτογραφία σου δεν πάει να πει ότι όλος ο κόσμος σε έχει κάνει μοντέλο για την ψηφιακή του. δεν είσαι τόσο ξεχωριστός όσο νομίζεις.
όσο μεγαλώνεις αυτό θα το καταλαβαίνεις περισσότερο.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ίσα μωρή κοπριά που θα μας απειλήσεις κιόλας.
Τράβα κάνε τίποτα χρήσιμο στη ζωή σου, που μας έχεις φλομώσει στα ψέματα...

άμα έτσι σε βολεύει μια χαρά μαυροπουστράκι.
να μη σου χαλάσουμε και σένα το κομπλεξικό σου παραμύθι.
 

Επισκέπτης
βλέπεις πουθενά να τσιμπάω;
αλλά είναι πολύ δύσκολο να είσαι από θέση ισχύος και να μη χρησιμοποιείς τη δύναμη που έχεις.

δε χτυπάς κάτω από τη ζώνη όπως κάποια σκατόψυχα αρχίδια οπότε όλα καλά.
για αυτά υπάρχει ο νόμος του λιμανιού. ξέρεις εσύ.

ανελυσε μου το λιγο
 

Επισκέπτης
εάν θες να διαβάζεις αυτά που θες είναι δικό σου θέμα μικρέ.....
και σου έχω ξαναπεί...
εάν σε κάποιες γενικές θέσεις βλέπεις τη φωτογραφία σου δεν πάει να πει ότι όλος ο κόσμος σε έχει κάνει μοντέλο για την ψηφιακή του. δεν είσαι τόσο ξεχωριστός όσο νομίζεις.
όσο μεγαλώνεις αυτό θα το καταλαβαίνεις περισσότερο.

εκανες παραθεση ποστς μου και απευθυνοσουν σε εμενα νομιζω...δεν με ενοχλει καθολου το μπινελικι ισα ισα με φτιαχνει αλλα μεχιρ καποια ορια.
δεν εισαι χαζος ξερεις σε ποια υπονοουθμενα εκανα νυξη
 

magio7375

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
121
Like
0
Πόντοι
1
πεστα ρε αρχηγε με τους γαμημενους μπαρμπες που τα ειχαν ολα βολικα και ετοιμα στην εποχη τους και τωρα ξερουν να καθονται να ριχνουν μονο ευθυνες και απαξιωτικους τιτλους στη ν νεα γενια
εγω του ειπα ρε του γαμιολη να μου δωσει τη μερσεντες του που τοσο εχει καμαρωσει για αυτην σαν παγωνι και τις κωλοβιλες του και να κατσει να ζησει με 600 ευρω τωρα και με νοικι μαλιστα. οχι οικογενεια δεν κανει...τσιμπουκια θα παιρνει στον δρομο για να συθμπληρωνει για το νοικι.
Whitey φίλε μου ηλικιακά και εγω ανήκω στους μπαρμπάδες που λες,και οικονομικά επίσης στη κατηγορία που αναφέρεις.Το γεγονός ότι κάποιος ήταν είτε ικανός,είτε τυχερός στη ζωή του και έχει κάποια άνεση δεν τον κάνει ούτε μίασμα,ούτε παράδειγμα προς αποφυγή.Το αντίθετο θα έλεγα μάλιστα.Η διαφωνία μου με τον persona ήταν στο πόσο ρεαλιστική είναι η θεώρηση των πραγμάτων όταν είσαι αποστασιοποιημένος από αυτά.
Κατά τα υπόλοιπα σχετικά με gadgets κτλ θα πρέπει να ενημερώσω τους κάτω των 25 ετών ότι μπορούσαμε και επιβιώναμε,επικοινωνούσαμε,βρισκομασταν με φίλους και γκόμενες χωρίς κινητά,sms,και τα υπόλοιπα κολοκύθια που κυκλοφορούν σήμερα στην αγορά.
Πάντα φιλικά.
 

plumer

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2005
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
μεγάλωσαμε χωρίς κινητό, χωρίς ιντερνετ, χωρίς συνδρομητική τηλεόραση, χωρίς, χωρίς.
δε νομίζω να χάσαμε και κάτι ιδιαίτερο...
Δεν έχασες γιατί και συ τότε έκανες τα ίδια πράγματα, χρησημοποιώντας αντίστοιχα, το σταθερό, τις εφημερίδες και το "διαβασέ με", και τα video club...
Το μέσο απλά έχει αλλάξει. :sunglasses:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
εκανες παραθεση ποστς μου και απευθυνοσουν σε εμενα νομιζω...δεν με ενοχλει καθολου το μπινελικι ισα ισα με φτιαχνει αλλα μεχιρ καποια ορια.
δεν εισαι χαζος ξερεις σε ποια υπονοουθμενα εκανα νυξη

εσύ είσαι χαζός που στη διαδικασία ενός διαλόγου γεκινής τοποθέτησης βλέπεις διαρκως τα σημεία που σε πληγώνουν.
γάματο. θα το ξεπεράσεις μόνος σου και αυτό.
και σου έχω πει 1 μύριο φορές όταν επιτίθεμαι προσωπικά το κάνω νέτα και ντουγρού.. όχι γύρω γύρω όλοι....
το ξέρεις άλλωστε πότε στην πέφτω στο δόξα πατρί...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν έχασες γιατί και συ τότε έκανες τα ίδια πράγματα, χρησημοποιώντας αντίστοιχα, το σταθερό, τις εφημερίδες και το "διαβασέ με", και τα video club...
Το μέσο απλά έχει αλλάξει. :sunglasses:
ναι με πολύ περισσότερη σαββούρα. διαφωνείς;
 

Επισκέπτης
Whitey φίλε μου ηλικιακά και εγω ανήκω στους μπαρμπάδες που λες,και οικονομικά επίσης στη κατηγορία που αναφέρεις.Το γεγονός ότι κάποιος ήταν είτε ικανός,είτε τυχερός στη ζωή του και έχει κάποια άνεση δεν τον κάνει ούτε μίασμα,ούτε παράδειγμα προς αποφυγή.Το αντίθετο θα έλεγα μάλιστα.Η διαφωνία μου με τον persona ήταν στο πόσο ρεαλιστική είναι η θεώρηση των πραγμάτων όταν είσαι αποστασιοποιημένος από αυτά.
Κατά τα υπόλοιπα σχετικά με gadgets κτλ θα πρέπει να ενημερώσω τους κάτω των 25 ετών ότι μπορούσαμε και επιβιώναμε,επικοινωνούσαμε,βρισκομασταν με φίλους και γκόμενες χωρίς κινητά,sms,και τα υπόλοιπα κολοκύθια που κυκλοφορούν σήμερα στην αγορά.
Πάντα φιλικά.

τι σχεση εχουν τα iphones με την γαμημενη μαλακια οτι με 600 ευρω σαν μισθωτος κανεις οικογενεια.
μονο εγω θελω ενα χιλιαρρικο για τις αναγκες μου και δεν ειναι ουτε iphone ουτε ιντερνετ.
την εβδομαδα θελω κανα 100σταρη στο φαγητο μου.
μπορει λοιπον ενας μισθωτος εξακοσιων να ανοιξει σπιτικο? οχι μην τελαθουμε. εκτος αν θελει το παιδι του να ειναι γεματο στερησεις και στην κακομοιρια μεσα
καλη η οικογενεια αλλα να εχεις και τα μεσα για να την κανεις.
no offense.
 

Επισκέπτης
εσύ είσαι χαζός που στη διαδικασία ενός διαλόγου γεκινής τοποθέτησης βλέπεις διαρκως τα σημεία που σε πληγώνουν.
γάματο. θα το ξεπεράσεις μόνος σου και αυτό.
και σου έχω πει 1 μύριο φορές όταν επιτίθεμαι προσωπικά το κάνω νέτα και ντουγρού.. όχι γύρω γύρω όλοι....
το ξέρεις άλλωστε πότε στην πέφτω στο δόξα πατρί...

πληγωνομαι που μετα απο τοσο καιρο δεν το εχω συνηθισει αυτο.] :P
τεσπα ola ok...keep bineliking... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom