Νέα

Δεν τη θέλουν οι γονείς μου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα georgius
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 590
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

georgius

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2007
Μηνύματα
105
Κριτικές
10
Like
12
Πόντοι
11
Καλησπέρα. Δεν ήξερα που να βάλω το θέμα και το έβαλα εδώ. Είμαι εδώ και πολύ καιρό με μια κοπέλα. Είμαι 30 και αυτή 28. Ζω σε μια επαρχιακή πόλη αλλά δεν είμαι από εδώ ενώ η κοπέλα είναι. Αποφασίσαμε να το επισημοποιήσουμε και την πήρα να γνωρίσει τους δικούς μου. Αυτή φαγώθηκε να αρραβωνιαστούμε στο καλοκαίρι, αλλα οι γονείς μου δεν μπορούσαν λόγω δουλειάς. Και αυτή τους είπε : "Δεν πειράζει, δίνουμε λόγο μεταξύ μας και μετά όποτε μπορείτε έρχεστε". Και αυτή δεν την κόβει αλλά και οι δικοί μου, όπως είναι φυσικό το πήραν στραβά. Κάποια στιγμή, η κοπέλα τους πήρε τηλέφωνο να τους ζητήσει συγνώμη και ο μπαμπάς μου της είπε τι να σε συγχωρέσω κοπέλα μου, δεν είμαι παπάς. Τον πήρε τηλέφωνο μάλιστα και στη γιορτή του να του ευχηθεί. Αυτή μας είπε, όποτε θέλουμε να πάμε για καφέ σπίτι της να γνωρίσουμε το μπαμπά της. Και οι δικοί μου δεν το δέχτηκαν αλλά είπε ο μπαμπάς μου πως αν αποφασίσουμε ημερομηνία να του πω για να έρθουν να τη ζητήσουμε επίσημα. Προχτές επισκεύτηκα τους γονείς μου και τους είπα πως θέλουμε στις γιορτές και ο μπαμπάς μου είπε αν θέλουμε να έρθουν εδώ, να την πάω εγώ πρώτα στο μπαμπά μου για βόλτα και για νέα γνωριμία από την αρχή, αλλιώς δεν έρχονται αυτοί. Αλλά η κοπέλα δε θέλει γιατί τους φοβάται. Τι να κάνω? να τη χωρίσω γι αυτό το λόγο ή να πάω να τη ζητήσω χωρίς τους γονείς μου?
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
να τη χωρίσεις, μόνο η μαμά και ο μπαμπάς σου θα σε αγαπήσουν στη ζωή σου, καμία ψώλα δε θα σε πάρει απ'αυτούς  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
Καλησπέρα. Δεν ήξερα που να βάλω το θέμα και το έβαλα εδώ. Είμαι εδώ και πολύ καιρό με μια κοπέλα. Είμαι 30 και αυτή 28. Ζω σε μια επαρχιακή πόλη αλλά δεν είμαι από εδώ ενώ η κοπέλα είναι. Αποφασίσαμε να το επισημοποιήσουμε και την πήρα να γνωρίσει τους δικούς μου. Αυτή φαγώθηκε να αρραβωνιαστούμε στο καλοκαίρι, αλλα οι γονείς μου δεν μπορούσαν λόγω δουλειάς. Και αυτή τους είπε : "Δεν πειράζει, δίνουμε λόγο μεταξύ μας και μετά όποτε μπορείτε έρχεστε". Και αυτή δεν την κόβει αλλά και οι δικοί μου, όπως είναι φυσικό το πήραν στραβά. Κάποια στιγμή, η κοπέλα τους πήρε τηλέφωνο να τους ζητήσει συγνώμη και ο μπαμπάς μου της είπε τι να σε συγχωρέσω κοπέλα μου, δεν είμαι παπάς. Τον πήρε τηλέφωνο μάλιστα και στη γιορτή του να του ευχηθεί. Αυτή μας είπε, όποτε θέλουμε να πάμε για καφέ σπίτι της να γνωρίσουμε το μπαμπά της. Και οι δικοί μου δεν το δέχτηκαν αλλά είπε ο μπαμπάς μου πως αν αποφασίσουμε ημερομηνία να του πω για να έρθουν να τη ζητήσουμε επίσημα. Προχτές επισκεύτηκα τους γονείς μου και τους είπα πως θέλουμε στις γιορτές και ο μπαμπάς μου είπε αν θέλουμε να έρθουν εδώ, να την πάω εγώ πρώτα στο μπαμπά μου για βόλτα και για νέα γνωριμία από την αρχή, αλλιώς δεν έρχονται αυτοί. Αλλά η κοπέλα δε θέλει γιατί τους φοβάται. Τι να κάνω? να τη χωρίσω γι αυτό το λόγο ή να πάω να τη ζητήσω χωρίς τους γονείς μου?

Ολλανδέζα είναι?
 

Επισκέπτης
Η βασική ερώτηση είναι:
Από λεφτά πως είσαι;
Τα βγάζεις πέρα μόνος σου ή έχεις ανάγκη γονείς-πεθερικά;

Αν είσαι αυτόνομος τους γράφεις όλους στα @@ σου και κάνεις ό,τι γουστάρεις.
Αν έχεις ανάγκη , κάνεις το μαλάκα και δεν χαλάς καμία ... καρδιά.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
τι αυτόνομος, και λεφτά να βγάζει ακόμα δεν έχει βγει απ'την κιλότα της μανούλας ρεεε

χώρισέ τηνα ρεεεεεεεεεεε μείνε με τη μανούλα σου που σε αγαπάει πιο πολύ από κάθε άλλη γυναίκα και με τον μπαμπάκα σου που μόνο αυτός ξέρει το καλό σου ρεεε  :rockon: :rockon:
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
ναι, 30 χρονών και υπολογίζει τη γνώμη της μανούλας και του μπαμπάκα για το αν πρέπει να την παντρευτεί.

I rest my case  :sunglasses:
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Είναι λίγο ύποπτη η βιασύνη της για δέσμευση. Δεν θέλει και πολύ μυαλό για να το καταλάβει κανείς αυτό..Γι'αυτό και οι γονείς εξέφρασαν την αντίρρηση και όχι για να μην σε πάρει καμία , όπως ειρωνεύτηκε η μπουμπ. Δεν είναι συμπεριφορά μιας γυναίκας που ξέρει να στέκεται σαν σύζυγος και σαν νύφη. Εγώ μόνο θα σου πω ότι οι γυναίκες ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΟΡΟΪΔΟ ΝΑ ΤΟΥ ΦΟΡΤΩΘΟΥΝ. Και οι γονείς το ξέρουν αυτό . Και επειδή σε πονάνε το λένε.
Από εκεί και πέρα, κάνε ό,τι καταλάβεις. ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ μην έχεις στο μυαλό σου την παπαριά που θα σου σερβίρουν πολλοί (κυρίως οι "φίλοι") ότι είσαι..."μαμάκιας". Μην ξεχνάς ότι ΑΝ συμβεί κάτι οι γονείς θα είναι δίπλα σου , τη στιγμή που οι γυναίκες θα την κάνουν με ελαφρά...  :)

 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Αυτά Πουτανγαμών πρέπει να τα σκεφτεί μόνος του.


Αλλά αντί να τα σκεφτεί, προτιμά να ρωτήσει τη μαμά και τον μπαμπά.
ΜΑΜΑΚΙΑΣ είναι.
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Είναι λίγο ύποπτη η βιασύνη της για δέσμευση. Δεν θέλει και πολύ μυαλό για να το καταλάβει κανείς αυτό..Γι'αυτό και οι γονείς εξέφρασαν την αντίρρηση και όχι για να μην σε πάρει καμία , όπως ειρωνεύτηκε η μπουμπ. Δεν είναι συμπεριφορά μιας γυναίκας που ξέρει να στέκεται σαν σύζυγος και σαν νύφη. Εγώ μόνο θα σου πω ότι οι γυναίκες ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΟΡΟΪΔΟ ΝΑ ΤΟΥ ΦΟΡΤΩΘΟΥΝ. Και οι γονείς το ξέρουν αυτό . Και επειδή σε πονάνε το λένε.
Από εκεί και πέρα, κάνε ό,τι καταλάβεις. ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ μην έχεις στο μυαλό σου την παπαριά που θα σου σερβίρουν πολλοί (κυρίως οι "φίλοι") ότι είσαι..."μαμάκιας". Μην ξεχνάς ότι ΑΝ συμβεί κάτι οι γονείς θα είναι δίπλα σου , τη στιγμή που οι γυναίκες θα την κάνουν με ελαφρά...  :)
δε θα διαφωνισω αλλα δες οτι εειναι κ γελοια η τελευταια του προταση:να χωρισω η οχι?εμεις κ οι γονεις του θα του πουμε?
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Χώρισε την, δε μ' αρέσει η φάτσα της
 

nikolakis72

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.583
Like
0
Πόντοι
16
να τη χωρίσεις, μόνο η μαμά και ο μπαμπάς σου θα σε αγαπήσουν στη ζωή σου, καμία ψώλα δε θα σε πάρει απ'αυτούς  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
αν και το ειπε ειρωνικα ειναι μεγαλη αληθεια
καμια καριολα πανω απο τους δικους σου
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
Όζον έχει;
Από ασβέστη πώς πάει;

Καλησπέρα. Δεν ήξερα που να βάλω το θέμα και το έβαλα εδώ. Είμαι εδώ και πολύ καιρό με μια κοπέλα. Είμαι 30 και αυτή 28. Ζω σε μια επαρχιακή πόλη αλλά δεν είμαι από εδώ ενώ η κοπέλα είναι. Αποφασίσαμε να το επισημοποιήσουμε και την πήρα να γνωρίσει τους δικούς μου. Αυτή φαγώθηκε να αρραβωνιαστούμε στο καλοκαίρι, αλλα οι γονείς μου δεν μπορούσαν λόγω δουλειάς(δηλαδή λόγω θερινής παραγωγής όζοντος Ο3). Και αυτή τους είπε : "Δεν πειράζει, δίνουμε λόγο μεταξύ μας και μετά όποτε μπορείτε έρχεστε". Και αυτή δεν την κόβει αλλά και οι δικοί μου, όπως είναι φυσικό το πήραν στραβά. Κάποια στιγμή, η κοπέλα τους πήρε τηλέφωνο να τους ζητήσει συγνώμη και ο μπαμπάς μου της είπε τι να σε συγχωρέσω κοπέλα μου, δεν είμαι παπάς(κλασική περίπτωση έλλειψης ασβέστη). Τον πήρε τηλέφωνο μάλιστα και στη γιορτή του να του ευχηθεί. Αυτή μας είπε, όποτε θέλουμε να πάμε για καφέ σπίτι της να γνωρίσουμε το μπαμπά της. Και οι δικοί μου δεν το δέχτηκαν αλλά είπε ο μπαμπάς μου πως αν αποφασίσουμε ημερομηνία να του πω για να έρθουν να τη ζητήσουμε επίσημα. Προχτές επισκεύτηκα τους γονείς μου και τους είπα πως θέλουμε στις γιορτές και ο μπαμπάς μου είπε αν θέλουμε να έρθουν εδώ, να την πάω εγώ πρώτα στο μπαμπά μου για βόλτα και για νέα γνωριμία από την αρχή, αλλιώς δεν έρχονται αυτοί. Αλλά η κοπέλα δε θέλει γιατί τους φοβάται. Τι να κάνω? να τη χωρίσω γι αυτό το λόγο ή να πάω να τη ζητήσω χωρίς τους γονείς μου?
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Αυτά Πουτανγαμών πρέπει να τα σκεφτεί μόνος του.


Αλλά αντί να τα σκεφτεί, προτιμά να ρωτήσει τη μαμά και τον μπαμπά.
ΜΑΜΑΚΙΑΣ είναι.
Καλά τους γονείς του θα ρωτήσει ,όχι τον σχιζοφρενή δολοφόνο με το πριόνι. Είπαμε να μην είμαστε μαμάκηδες , αλλά αυτό είναι το άλλο άκρο.
Εν πάσει περιπτώση επειδή οι γυναίκες θέλουν τρελά φράγκα, αν νιώθεις ότι μπορείς να ανταπεξέλθεις μόνος σου τότε καν'το.Αλλά θα είσαι υπεύθνος των πράξεών σου .
Υ.Γ. Ερώτηση ...γιατί οι γυναίκες θέλουν σαν τρελές να ξεκόψουν τον άντρα από το σπίτι του.... ?
Ύποπτο αυτό... δεν νομίζω το να ζητάς τη συμβουλή των γονιών σου για διάφορα θέματα ότι είναι δείγμα "μαμάκια" ...
Ή μήπως φοβάστε ότι θα ξυπνήσουν τον μαλάκα γαμπρό και σας χαλάσουν τα σχέδια?
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Προχτές επισκεύτηκα τους γονείς μου και τους είπα πως θέλουμε στις γιορτές και ο μπαμπάς μου είπε αν θέλουμε να έρθουν εδώ, να την πάω εγώ πρώτα στο μπαμπά μου για βόλτα και για νέα γνωριμία από την αρχή, αλλιώς δεν έρχονται αυτοί.

Μήπως έχεις μπερδέψει τις αντωνυμίες, μου, σου, του, ξου, μανταλάκια.

Διότι αυτή η πρόταση για να βγάζει νόημα θα έπρεπε να είναι:
Προχτές επισκεύτηκα τους γονείς της και τους είπα πως θέλουμε στις γιορτές και ο μπαμπάς της είπε αν θέλουμε να έρθουν εδώ, να την πάω εγώ πρώτα στο μπαμπά μου για βόλτα και για νέα γνωριμία από την αρχή, αλλιώς δεν έρχονται αυτοί.
 

nikolakis72

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.583
Like
0
Πόντοι
16
Καλά τους γονείς του θα ρωτήσει ,όχι τον σχιζοφρενή δολοφόνο με το πριόνι. Είπαμε να μην είμαστε μαμάκηδες , αλλά αυτό είναι το άλλο άκρο.
Εν πάσει περιπτώση επειδή οι γυναίκες θέλουν τρελά φράγκα, αν νιώθεις ότι μπορείς να ανταπεξέλθεις μόνος σου τότε καν'το.Αλλά θα είσαι υπεύθνος των πράξεών σου .
Υ.Γ. Ερώτηση ...γιατί οι γυναίκες θέλουν σαν τρελές να ξεκόψουν τον άντρα από το σπίτι του.... ?
Ύποπτο αυτό... δεν νομίζω το να ζητάς τη συμβουλή των γονιών σου για διάφορα θέματα ότι είναι δείγμα "μαμάκια" ...
Ή μήπως φοβάστε ότι θα ξυπνήσουν τον μαλάκα γαμπρό και σας χαλάσουν τα σχέδια?
τι λε ρε φιλε
μητερα γαμπρου = η κακια μαγισα που θελει το κακο ολων
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Καλά τους γονείς του θα ρωτήσει ,όχι τον σχιζοφρενή δολοφόνο με το πριόνι. Είπαμε να μην είμαστε μαμάκηδες , αλλά αυτό είναι το άλλο άκρο.
Εν πάσει περιπτώση επειδή οι γυναίκες θέλουν τρελά φράγκα, αν νιώθεις ότι μπορείς να ανταπεξέλθεις μόνος σου τότε καν'το.Αλλά θα είσαι υπεύθνος των πράξεών σου .
Υ.Γ. Ερώτηση ...γιατί οι γυναίκες θέλουν σαν τρελές να ξεκόψουν τον άντρα από το σπίτι του.... ?
Ύποπτο αυτό... δεν νομίζω το να ζητάς τη συμβουλή των γονιών σου για διάφορα θέματα ότι είναι δείγμα "μαμάκια" ...
Ή μήπως φοβάστε ότι θα ξυπνήσουν τον μαλάκα γαμπρό και σας χαλάσουν τα σχέδια?

Δεν είπα να την παντρευτεί.

Είπα ότι τις αποφάσεις για το ποια θα πάρει, πότε θα την πάρει και αν θα την πάρει πρέπει να τις πάρει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ. Οι γονείς μια χαρά είναι αλλά πάντα νομίζουν ότι ξέρουν το καλύτερο για μας, δηλαδή αυτό που θέλουν ΑΥΤΟΙ, ό,τι κι αν είναι αυτό.

Και σιγά, θέλουμε να σας πάρουμε από τη μαμάκα σας  :2funny: :2funny: :2funny:
εννοείται πως το ίδιο ακριβώς λέω για τις γυναίκες.
Στα 30 υποτίθεται (ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ λέω) ότι έχεις κάποια ωριμότητα. Αν είναι να πάρεις μια απόφαση που είναι σημαντική για τη ζωή σου, για να τα καταφέρεις μόνος σου πρέπει να την πάρεις υπεύθυνα και συνειδητοποιημένα. Άρα ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

Αν είναι δυνατόν, να ζητάμε την έγκριση οποιουδήποτε, ακόμα και των γονιών μας, για το τι θα κάνουμε στη ζωή μας, άντρες-γυναίκες.
Ας μάθουμε πρώτα πώς να ξεκολλάμε απ'τα βρακιά τους και μετά να θέλουμε να παίρνουμε αποφάσεις.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
διώχτη γρήγορα είναι πουτάνα. Έχει μείνει έγκυος από γκόμενο και βιάζεται να σταυρωθείς για να στο φορτώσει με πάσα νομιμότητα. Και μετά τραγούδα  :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom