Νέα

Δεν τη θέλουν οι γονείς μου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα georgius
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 590
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
άμα σε ενδιαφέρουν αυτά τι γνώμη θες απ'τους δικούς σου ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε???

μην την παντρευτείς και τέλος, έλεος πια 30χρονών γάιδαρος  :headbang:
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Αυτά Πουτανγαμών πρέπει να τα σκεφτεί μόνος του.


Αλλά αντί να τα σκεφτεί, προτιμά να ρωτήσει τη μαμά και τον μπαμπά.
ΜΑΜΑΚΙΑΣ είναι.

λυσσαξες αγαπητη μου.

εισαι καμμενη απο Μαμακια προφανως.

τι εγινε ,δεν σε παντρευτηκε και απο τοτε εγινες η γνωστη σε ολους μας boomb? ;)
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Άκου ρε μάγκα , δεν ήθελα να το πω γιατί ενδέχεται να διαβάζει κάνας γνωστός, αλλά αφου το πας έτσι θα το πω στο περίπου...
Ένας πολύ γνωστός μου (συγγενής )ήταν ο ορισμός του άντρα - μάγκα. Από πείσμα ότι δεν έχει ανάγκη κανέναν, τους γονείς του δεν τους άκουγε... Έρχεται η ώρα της παντρειάς . Να μην τα πολυλογώ τους το έφερε ορθά κοφτά . "Αυτήν θα πάρω και αν σας αρέσει..."
Οι γονείς του , είπαν μόνο μια φράση...
"Κάνε ό,τι καταλαβαίνεις γιε μου. Ένα θα σου πω ... Έλεγξες το κληρονομικό της ?"
"Τί άλλο θα ακούσω ρε μάνα... ", ήταν η απάντηση του μάγκα
Σταματάω εδώ...νομίζω τη συνέχεια μπορείτε να την εξάγετε
Απλά θα σου πω φίλε Έκτορ ότι ούτε οι φίλοι του γνωστού μου του είχαν επισημάνει αυτό το πράγμα... Μόνο οι γονείς.
Τώρα τον κλαίνε οι ρεγγες...
Απλά ένα παράδειγμα.

Αυτό που λες είναι πολύ διαφορετικό από το να σκέφτεται να μην παντρευτεί ΜΕ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ το ότι δεν του δίνουν την ευχή οι γονείς του.

Τόσο παράξενο είναι πια? Άλλο το να έχεις πάρει την απόφασή σου και να ακούς ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ την γνώμη κάποιου άλλου και άλλο να παίρνεις αποφάσεις με βάση τη γνώμη του άλλου.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
λυσσαξες αγαπητη μου.

εισαι καμμενη απο Μαμακια προφανως.

τι εγινε ,δεν σε παντρευτηκε και απο τοτε εγινες η γνωστη σε ολους μας boomb? ;)

ναι αυτό ήταν το όνειρό μου και μου το χάλασε η μαμά.

Κι εσένα σου έθιξα τη μανούλα?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Έλεγξες το κληρονομικό της ?"
"Τί άλλο θα ακούσω ρε μάνα... ", ήταν η απάντηση του μάγκα
Σταματάω εδώ...νομίζω τη συνέχεια μπορείτε να την εξάγετε
Απλά θα σου πω φίλε Έκτορ ότι ούτε οι φίλοι του γνωστού μου του είχαν επισημάνει αυτό το πράγμα... Μόνο οι γονείς.
Τώρα τον κλαίνε οι ρεγγες...
Απλά ένα παράδειγμα.

τι σημαίνει το κληρονομικο της ;
είχε καμμιά κληρονομική ασθένεια;
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
τι σημαίνει το κληρονομικο της ;
είχε καμμιά κληρονομική ασθένεια;
Αυτό εννοούσε ο γονιός...Αν είχε κάποια κληρονομική ασθένεια...
Ε, δεν θέλω να πω περισσότερα... Νομίζω μαντεύετε τη συνέχεια
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αυτό εννοούσε ο γονιός...Αν είχε κάποια κληρονομική ασθένεια...
Ε, δεν θέλω να πω περισσότερα... Νομίζω μαντεύετε τη συνέχεια

για να μάθετε μαλάκες να μην τις ρίχνετε στον Καιάδα όπως έκαναν οι Σπαρτιάτες.  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Άκου ρε μάγκα , δεν ήθελα να το πω γιατί ενδέχεται να διαβάζει κάνας γνωστός, αλλά αφου το πας έτσι θα το πω στο περίπου...
Ένας πολύ γνωστός μου (συγγενής )ήταν ο ορισμός του άντρα - μάγκα. Από πείσμα ότι δεν έχει ανάγκη κανέναν, τους γονείς του δεν τους άκουγε... Έρχεται η ώρα της παντρειάς . Να μην τα πολυλογώ τους το έφερε ορθά κοφτά . "Αυτήν θα πάρω και αν σας αρέσει..."
Οι γονείς του , είπαν μόνο μια φράση...
"Κάνε ό,τι καταλαβαίνεις γιε μου. Ένα θα σου πω ... Έλεγξες το κληρονομικό της ?"
"Τί άλλο θα ακούσω ρε μάνα... ", ήταν η απάντηση του μάγκα
Σταματάω εδώ...νομίζω τη συνέχεια μπορείτε να την εξάγετε
Απλά θα σου πω φίλε Έκτορ ότι ούτε οι φίλοι του γνωστού μου του είχαν επισημάνει αυτό το πράγμα... Μόνο οι γονείς.
Τώρα τον κλαίνε οι ρεγγες...
Απλά ένα παράδειγμα.

αυτο ρε μεγάλε τι σχέση έχει με αυτό που συζητάμε εμείς? οι γονείς δεν τοποθετήθηκαν στο αν η κοπελα ειναι καλη ή κακη, σε κατι ουδέτερο τοποθετήθηκαν. Άσε που από ότι καταλαβαίνω ο συγγενής σου πρέπει να είναι από την ανάποδη πλευρά μαλάκας, από αυτούς που επιλέγει το αντίθετο απο αυτο που του λενε μονο και μονο από αντίδραση. Ούτε αυτό είναι δική του επιλογή όμως στην ουσία.
 
OP
OP
G

georgius

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2007
Μηνύματα
105
Κριτικές
10
Like
12
Πόντοι
11
Α και μην ξεχάσω. Ελλεϊνίδα είναι. Αλλά Φέρνει λίγο σε Ολλανδέζα και γι αυτό και έφαγα κόλλημα. Το μόνο της μειονέκτημα είναι πως ακούει Χατζηγιάννη, Χολίδη και την αδερφή της η οποία την κάνει ότι θέλει. Κατά τα άλλα δεν είχα κάνένα πρόβλημα. Αλλα αν γίνει κάτι και μετά η δουλειά στραβώσει δε θα αντέχω τους δικούς μου να μου το χτυπάνε μια ζωή "Εμείς στα παμε αλλα εσύ πουυυυυυυ"
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
ε, μην την παντρευτείς.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Καλησπέρα. Δεν ήξερα που να βάλω το θέμα και το έβαλα εδώ. Είμαι εδώ και πολύ καιρό με μια κοπέλα. Είμαι 30 και αυτή 28. Ζω σε μια επαρχιακή πόλη αλλά δεν είμαι από εδώ ενώ η κοπέλα είναι. Αποφασίσαμε να το επισημοποιήσουμε και την πήρα να γνωρίσει τους δικούς μου. Αυτή φαγώθηκε να αρραβωνιαστούμε στο καλοκαίρι, αλλα οι γονείς μου δεν μπορούσαν λόγω δουλειάς. Και αυτή τους είπε : "Δεν πειράζει, δίνουμε λόγο μεταξύ μας και μετά όποτε μπορείτε έρχεστε". Και αυτή δεν την κόβει αλλά και οι δικοί μου, όπως είναι φυσικό το πήραν στραβά. Κάποια στιγμή, η κοπέλα τους πήρε τηλέφωνο να τους ζητήσει συγνώμη και ο μπαμπάς μου της είπε τι να σε συγχωρέσω κοπέλα μου, δεν είμαι παπάς. Τον πήρε τηλέφωνο μάλιστα και στη γιορτή του να του ευχηθεί. Αυτή μας είπε, όποτε θέλουμε να πάμε για καφέ σπίτι της να γνωρίσουμε το μπαμπά της. Και οι δικοί μου δεν το δέχτηκαν αλλά είπε ο μπαμπάς μου πως αν αποφασίσουμε ημερομηνία να του πω για να έρθουν να τη ζητήσουμε επίσημα. Προχτές επισκεύτηκα τους γονείς μου και τους είπα πως θέλουμε στις γιορτές και ο μπαμπάς μου είπε αν θέλουμε να έρθουν εδώ, να την πάω εγώ πρώτα στο μπαμπά μου για βόλτα και για νέα γνωριμία από την αρχή, αλλιώς δεν έρχονται αυτοί. Αλλά η κοπέλα δε θέλει γιατί τους φοβάται. Τι να κάνω? να τη χωρίσω γι αυτό το λόγο ή να πάω να τη ζητήσω χωρίς τους γονείς μου?
μαγκα απο τη τριτη γραμμη μεχρι το <<προχτες επισκευτηκα>> του ποσταρισματος,αναθεμα και αν βγαζω ακρη... :huh:
28 χρονων λακαμας να ρωτας τη μανα σου ειναι καπως περιεργο....Προφανως με τα θαρρετα που εσυ τους εχεις δωσει σου κανουν το νταβα...
Αν η κοπελα ειναι οκ,προχωρα....
Υ.Γ.Εκτος αν ο πατερας σου ειναι ο λατσης... :grin: :grin: :grin:
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
ναι, 30 χρονών και υπολογίζει τη γνώμη της μανούλας και του μπαμπάκα για το αν πρέπει να την παντρευτεί.

I rest my case  :sunglasses:

και καλα κανει.

οι γκομενες ψαχνουν για κοροιδα να τις υπηρετουν μια ζωη.  ;)

και χρησιμοποιουν το μουνι τους ,(γιατι μυαλο δεν εχουν για επιχειρησεις και δουλειες)

ως το υπερτατο οπλο για να κανουν οτι θελουν ενα απειρο ,και ανασφαλες αρσενικο. (πολλα στις μερες μας)

επομενως η μανα του που δεν εχει ουτε τις καβλες του, και σημαντικοτερο επειδη ξερει πως σκεφτεται

μια γυναικα και αν ειναι ικανη να κρατησει σπιτι, μπορει να του πει την γνωμη της

για την γυναικα που προκειται να αρραβωνιαστει.

και η γνωμη της μητερας και του πατερα θα ειναι η μονη που πρεπει να παρει σοβαρα,

γιατι οι φιλοι του στα αρχιδια τους ,και ασχετοι ειναι οι ιδιοι,αλλα και ουτε θα καιγονται τοσο πολυ

για το αν εχει κανει τη σωστη επιλογη.ολο γενικοτητες, και ευγενικες μαλακιες θα του λενε. ;)

οι γυναικες παντα τρεμουν τις πεθερες τους και εχουν τρομερη νευρικοτητα γιατι ξερουν οτι

ειναι ¨"γυμνες¨" μπροστα τους.

 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Α και μην ξεχάσω. Ελλεϊνίδα είναι. Αλλά Φέρνει λίγο σε Ολλανδέζα και γι αυτό και έφαγα κόλλημα. Το μόνο της μειονέκτημα είναι πως ακούει Χατζηγιάννη, Χολίδη και την αδερφή της η οποία την κάνει ότι θέλει. Κατά τα άλλα δεν είχα κάνένα πρόβλημα. Αλλα αν γίνει κάτι και μετά η δουλειά στραβώσει δε θα αντέχω τους δικούς μου να μου το χτυπάνε μια ζωή "Εμείς στα παμε αλλα εσύ πουυυυυυυ"
Η αδερφή της,λέει???? ;) ;) ;) ;) ;)
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Επίσης , δεν καταλαβαίνω γιατί στο θέμα "γάμος" ο γονιός δεν πρέπει να έχει λόγο. Είναι ένα θέμα το οποίο τον αφορά άμεσα. Εκτός και αν το ζευγάρι αποφασίσει να μην τρέχει κάθε τρεις και λίγο στους γονείς για να κρατήσουν τα μωρά. Ούτε επειδή δεν βγαίνουν τα οικονομικά, να πληρώνει ο γονιός το φροντιστήριο του μικρού Διονυσάκη από τη σύνταξή του... Ή χωρίζουμε τα τσανάκια μας , ή θα έχει και ο γονιός λόγο (δεν λέω καταστάσεις σαν του Ρετιρέ)...
Νομίζω είναι δίκαιο αυτό.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Α και μην ξεχάσω. Ελλεϊνίδα είναι. Αλλά Φέρνει λίγο σε Ολλανδέζα και γι αυτό και έφαγα κόλλημα. Το μόνο της μειονέκτημα είναι πως ακούει Χατζηγιάννη, Χολίδη και την αδερφή της η οποία την κάνει ότι θέλει. Κατά τα άλλα δεν είχα κάνένα πρόβλημα. Αλλα αν γίνει κάτι και μετά η δουλειά στραβώσει δε θα αντέχω τους δικούς μου να μου το χτυπάνε μια ζωή "Εμείς στα παμε αλλα εσύ πουυυυυυυ"
αν η κοπελα ειναι αυτοσηντηρουμενη,δεν ειναι πουτανακι και φερνει σε ολλανδεζα,προχωρα...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Επίσης , δεν καταλαβαίνω γιατί στο θέμα "γάμος" ο γονιός δεν πρέπει να έχει λόγο. Είναι ένα θέμα το οποίο τον αφορά άμεσα. Εκτός και αν το ζευγάρι αποφασίσει να μην τρέχει κάθε τρεις και λίγο στους γονείς για να κρατήσουν τα μωρά. Ούτε επειδή δεν βγαίνουν τα οικονομικά, να πληρώνει ο γονιός το φροντιστήριο του μικρού Διονυσάκη από τη σύνταξή του... Ή χωρίζουμε τα τσανάκια μας , ή θα έχει και ο γονιός λόγο (δεν λέω καταστάσεις σαν του Ρετιρέ)...
Νομίζω είναι δίκαιο αυτό.

ή που έχεις παιδί της παντρειάς, ή που έχεις κουδουνίσει λίγο εσύ...
 

plumer

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2005
Μηνύματα
42
Like
0
Πόντοι
0
Και αυτή τους είπε : "Δεν πειράζει, δίνουμε λόγο μεταξύ μας και μετά όποτε μπορείτε έρχεστε". Και αυτή δεν την κόβει αλλά και οι δικοί μου, όπως είναι φυσικό το πήραν στραβά.

Ενω εσύ το βλέπεις για ίσιο αυτο... :think:
Πες μου πως σου έχει πει, πως θα είναι και μια απο τις σημαντικότερες στιγμές της ζωής της...  :2funny:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Μάνα είναι μόνο μία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom