Νέα

Αυτό που θέλουν οι γυναίκες...(τι στο δαίμονα είναι;)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα silver_bullet
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 154
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Πάντως το καλό στρώσιμο 2 πράγματα χρειάζεται:
1.Φτύσιμο
2.Πούτσοοοοοο!
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Εντυπωσιακό! ."...να ρίχνει και καμιά σφαλιάρα πού και πού..." και έλεγα ότι αυτά είναι γραφικότητες των αντρών!

Μάλλον για αυτό δεν έχω σουξέ. Γιατί δεν είμαι ΤΟΣΟ σχιζοφρενής. Την μία ώρα μες στην γλύκα και την άλλη ντούγκλα μουστάκι και κατωχέριασμα... Ε πρέπει να είσαι τρελός bit για bit!

Και άκουγα κάτι μισότρελες ..."καλό παιδί μωρέ, αλλά όλο αγάπες και ευγένειες... τον παράτησα...εγώ τον άντρα τον θέλω να μου ρίχνει και καμιά φάπα που και που..." Το μυαλό μου δεν μπορούσε ποτέ να επεξεργαστεί τέτοια παράνοια και βραχυκύκλωνε.
Με τέτοιες δηλώσεις και νοοτροπίες, πως ο "εχθρός" να μην σας απαξιώνει? Πως να μην σας βλέπει σαν κρέατα? Πως να σας σεβαστεί?
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
ποιος ειπε καλε να ριχνει κ σφαλιαρα που κ που?
παλι μπερδεμενα τα εγραψα? :huh:

συνεχιζω εδω τη συζητηση με την Bite (που ειπε οτι μια γυναικα δεν τη νοιαζει μονο ποσο φαινεται αλλα και ποσο ειναι) οτι το χειροτερο πραγμα ειναι να αναλωνεσαι τι θελει μια γκομενα (απο σενα απο αλλα και τη ζωη γενικα).

στο παναρχαιο ερωτημα

"δηλαση αραγε αυτη τι θελει να την πηδηξω ή φιλικα το κανει" και γενικα σε οποιαδηποτε αλλη απορια (θελει σχεση, θελει ξεπετα, θελει τον κολλητο μου κλπ κλπ)

Η απαντηση σου πια ειναι αυτη που φαινεται πιο κατω

Χουφτωστην Χουφτωστην

δε διαφωνω... κ ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι σας νοιαζει να εξηγησετε την φιλοσοφια κ τα μυαλα των γυναικων...
απλα να ειστε ο εαυτος σας... αυτο ολες το θελουν
απο κει κ περα αν της αρεσετε μια χαρα
αν οχι εχει κ αλλου πορτοκαλιες
δεν νομιζω οτι πρεπει κανεις να παρουσιαζεται ως κατι αλλο απ αυτο που ειναι μονο κ μονο για να αρεσει σε καποια/καποιον...

παντως αυτες οι αποριες... ταλανιζουν κ τις γυναικες χαχαχαχα
λιγο ειλικρινεις να ημασταν ολοι... κ δεν θα ειχαμε τετοια προβληματα :P
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
  Τεσπα φταιμε και μεις γιατι θελουμε να οπηδηξουμε αλλ ακι με λίγο ιντριγκα

  Για αυτο και αντιι να παμε στο studio με 50? να πηδηξουμε σιγουρα παμε στα μασαζ με 60? + 20? και "να γνωριστουμε καλύτερα και απο την επομενη φορα" ισως να μας τον παιξουνε και φευγουμε πανετυτυχεις.

ΥΓ αν αληθευε το "να ειναι εμφανισιμος με χιουμορ" τα μισα μπουρδελα θα ειχαν φαληρησει και δεν θα ερχονταν οι cg να ζητανε 150-300-500? με 100? θα πήδαγες μοντέλο (ανερχομενο)
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
...να είσαι ο εαυτός σου  :2funny:  :2funny:  :2funny:

η πιο μαλακία πρόταση της ελληνικής γλώσσας,
που μερικοί την κάνουν σλόγκαν,
γιατί δεν ξέρουν ή δεν έχουν τι άλλο να πουν...

 

blindz

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Απρ 2006
Μηνύματα
545
Κριτικές
22
Like
40
Πόντοι
6.765
ποιος ειπε καλε να ριχνει κ σφαλιαρα που κ που?
παλι μπερδεμενα τα εγραψα? :huh:

δε διαφωνω... κ ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι σας νοιαζει να εξηγησετε την φιλοσοφια κ τα μυαλα των γυναικων...
απλα να ειστε ο εαυτος σας... αυτο ολες το θελουν
απο κει κ περα αν της αρεσετε μια χαρα
αν οχι εχει κ αλλου πορτοκαλιες
δεν νομιζω οτι πρεπει κανεις να παρουσιαζεται ως κατι αλλο απ αυτο που ειναι μονο κ μονο για να αρεσει σε καποια/καποιον...

παντως αυτες οι αποριες... ταλανιζουν κ τις γυναικες χαχαχαχα
λιγο ειλικρινεις να ημασταν ολοι... κ δεν θα ειχαμε τετοια προβληματα :P

Ολα αυτα απλα τα περιγραφεις αλλα ολες οι σχεσεις ξεκινανε επειδη αρεσει ο αλλος εξωτερικα και συνεχιζονται επειδη αρεσει και εσωτερικα.Μετα ομως στο 90% των περιπτωσεων αρχιζει η γυναικα τα δεν μου αρεσει αυτο που κανεις δεν μου αρεσει εκει που παμε πρεπει να αλλαξεις αυτο εκεινο το αλλο κτλ.Σαν συμπερασμα καταληγει οτι δεν τις αρεσουν παρα πολλα πανω σε αυτον τον ανθρωπο αλλα συνεχιζει μεχρι να τα καταφερει να τον αλλαξει.Γιατι δεν παει σε αλλες πορτοκαλιες και συνεχιζει ακαθικτα μεχρι τελους?
Θυμαμαι στον πρωτο μου ερωτα (18 ετων και ακομα ψαχνομουν)που μετα απο καποιες καταστασεις μου ειχε πει γιατι δεν μου εδωσες μια σφαλιαρα(και το εννουσε ημουνα τερας υπομονης λογω καψουρας).Μετα απο κανα χρονο περιπου ξαναεγιναν τα ιδια και λιγο χειροτερα και τοτε πηρα το θαρος και εριξα ενα απαλο χαστουκι(η μοναδικη φορα που το εχω κανει)μονο και μονο για να καταλαβει.Η συνεχεια ηταν τραγικη εως κωμικη.Παραδεχτηκε οτι ειχε κανει λαθος χωρις να ζητησει συγνωμη αλλα ζητουσε τα ρεστα επειδη σηκωσα χερι(επαναλαμβανω απαλο ηταν σε καμια περιπτωση δεν θα εκμεταλευομουν την δυναμη του αντρα απεναντι σε γυναικα)και οταν της υπενθυμησα το οτι η ιδια μου την ειχε πει που δεν το ειχα κανει παλιοτερα πηρα σαν απαντηση <<Και πιστευεις οσα σου λενε>>
Βγαλε ακρη.Ο χωρισμος ηρθε μετα απο 10 μερες.
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
καλα τοτε εσυ Gushallo να υποκρινεσαι :P
υποτιθεται οτι θελετε να εξηγησετε πως σκεφτονται οι γυναικες
κ οταν σας λεμε πως σκεφτομαστε... γελατε κ δεν πιστευετε
ε αποφασιστε κ σεις τι θελετε :P :P :P

τι να πω... εγω πχ δεν αναλυω ποτε τοσο πολυ τις καταστασεις.. αν ο αλλος θελει να ναι μαζι μου θα ειναι γι αυτο που ειμαι οχι γι αυτο που θα θελε να ειμαι... ουτε πιεση ασκω για ν αλλαξει εκεινος ουτε τπτ... αλλιως γιατι να ημουν μαζι του...
αν ολες οι αλλες γυναικες ειναι πια τοσο διαφορετικες να παω να κοιταχτω χαχαχα
 

blindz

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Απρ 2006
Μηνύματα
545
Κριτικές
22
Like
40
Πόντοι
6.765
τι να πω... εγω πχ δεν αναλυω ποτε τοσο πολυ τις καταστασεις.. αν ο αλλος θελει να ναι μαζι μου θα ειναι γι αυτο που ειμαι οχι γι αυτο που θα θελε να ειμαι... ουτε πιεση ασκω για ν αλλαξει εκεινος ουτε τπτ... αλλιως γιατι να ημουν μαζι του...
αν ολες οι αλλες γυναικες ειναι πια τοσο διαφορετικες να παω να κοιταχτω χαχαχα

Αν οντως εισαι αυτο που λες τοτε να εισαι σιγουρη οτι αποτελεις την εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα.
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
δεν ειναι παντα καλο... ακου με που σου λεω χαχαχα
αλλα δεν μπορω κ να τ αλλαξω.. για μενα απ τη στιγμη που καποιος θα κανει κατι επειδη το ζητησα κ οχι επειδη το θελει τοτε παυει να εχει αξια αυτο που εκανε... κακο ειναι κ αυτο :2funny: τον αφηνεις να κανει οτι γουσταρει στη τελικη... κ να ειναι οπως γουσταρει κ αμα σ αρεσει
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
ποιος ειπε καλε να ριχνει κ σφαλιαρα που κ που?
παλι μπερδεμενα τα εγραψα? :huh:

δε διαφωνω... κ ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι σας νοιαζει να εξηγησετε την φιλοσοφια κ τα μυαλα των γυναικων...
απλα να ειστε ο εαυτος σας... αυτο ολες το θελουν
απο κει κ περα αν της αρεσετε μια χαρα
αν οχι εχει κ αλλου πορτοκαλιες
δεν νομιζω οτι πρεπει κανεις να παρουσιαζεται ως κατι αλλο απ αυτο που ειναι μονο κ μονο για να αρεσει σε καποια/καποιον...

παντως αυτες οι αποριες... ταλανιζουν κ τις γυναικες χαχαχαχα
λιγο ειλικρινεις να ημασταν ολοι... κ δεν θα ειχαμε τετοια προβληματα :P

Ε? Να είμαι ο εαυτός μου? Dough!!!
Μα στο προηγούμενο ποστ σου, γράφεις ότι δεν μπορείς να είναι ο άλλος γλυκός όλη την ώρα και κάτι τέτοια ή κάνω λάθος?
Και αν ο εαυτός ΤΟΥ είναι να είναι γλύκας? Ζονκ, ζονκ, ζονκ...
Τι λες ρε Bite??? Υποθέτω ότι έχεις καψουρευτεί(ο άνθρωπος πίσω από το νικ). Αν ναι, έμεινες η ίδια? Ο εαυτός σου(όποιος και να 'ναι αυτός)? Γενική είναι η ερώτηση βέβαια προς όλους. Εδώ χάνουμε την μπάλα, σου λέει ο άλλος "ερωτευμένος είναι, φαίνεται..." ποιος μένει ακέραιος? Αν αγαπάς κάποιον σε σημείο εμμονής, transformer γίνεσαι. Έχεις νεύρα? Τα καταπιέζεις ώστε να μην τον/την συγχύσεις... Είσαι μουτζούφλης, κάνεις τον χαρούμενο, για να μην σε πάρει πρέφα και στενοχωρηθεί κ.ο.κ. Μια ζωή υποδυόμαστε κάτι άλλο από αυτό που είμαστε σε συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Ακόμα και όταν σε ρωτάει "Καλά όλα?" απαντάμε "Μια χαρά" και είναι ψέμμα.



...να είσαι ο εαυτός σου  :2funny:  :2funny:  :2funny:

η πιο μαλακία πρόταση της ελληνικής γλώσσας,
που μερικοί την κάνουν σλόγκαν,
γιατί δεν ξέρουν ή δεν έχουν τι άλλο να πουν...

Τα 'πες όλα! Μάλλον μία από τις πιο μπανάλ εκφράσεις της νεοελληνικής ιστορίας.
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
βρε κοπελιά, εννοείται ότι ειμαστε ο εαυτός μας...

εννοείται γενικώς...όχι μόνο για την περίπτωση που συζητάμε,
και είναι μια φράση που έχει καταντήσει αηδία κατα τη γνώμη μου.
Ρωτούν κάποιον, πώς πέτυχες τόσσα πολλά στη ζωή?
αααα τπτ σπουδαίο, αρκεί να σαι ο εαυτός σου, σου λέει...
 

blindz

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Απρ 2006
Μηνύματα
545
Κριτικές
22
Like
40
Πόντοι
6.765
δεν ειναι παντα καλο... ακου με που σου λεω χαχαχα
αλλα δεν μπορω κ να τ αλλαξω.. για μενα απ τη στιγμη που καποιος θα κανει κατι επειδη το ζητησα κ οχι επειδη το θελει τοτε παυει να εχει αξια αυτο που εκανε... κακο ειναι κ αυτο :2funny:
Και αυτο που λες απολυτο ειναι.
Δηλαδη αν καποιος δεν γουσταρει να κανει κατι και του το ζητησεις και το κανει θα το κανει επειδη σε γουσταρει-αγαπαει κτλ.Μηπως τοτε εχει μεγαλυτερη αξια?
Βεβαια καλο ειναι να μην δοκιμαζονται οι αντοχες του αλλου?
Αλλα αυτο ειναι μεγαλη συζητηση και εχει πολλες παραμετρους.
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
τζεπετο γι αυτο το λογο ζηταω ελαχιστα πραγματα
δε ξερω πως αλλιως να το πω... πχ αν θελει να παει με αλλη γυναικα λεμε τωρα... κ το συζητησουμε κ κανουμε σκηνες κλπ κλπ κ τελικα δεν παει... ε και? αλλαξε κατι? ηθελε να παει ομως
το ιδιο κ αν ηθελε να χωρισουμε.. θα επεμενα να μεινει μαζι μου ενω θελει να φυγει?
ποτε των ποτων...
δεν θεωρω οτι ειναι ιδιοκτησια μου ο αλλος για να τον αναγκασω να κανει τπτ απολυτως

Ε? Να είμαι ο εαυτός μου? Dough!!!
Μα στο προηγούμενο ποστ σου, γράφεις ότι δεν μπορείς να είναι ο άλλος γλυκός όλη την ώρα και κάτι τέτοια ή κάνω λάθος?
Και αν ο εαυτός ΤΟΥ είναι να είναι γλύκας? Ζονκ, ζονκ, ζονκ...
Τι λες ρε Bite??? Υποθέτω ότι έχεις καψουρευτεί(ο άνθρωπος πίσω από το νικ). Αν ναι, έμεινες η ίδια? Ο εαυτός σου(όποιος και να 'ναι αυτός)? Γενική είναι η ερώτηση βέβαια προς όλους. Εδώ χάνουμε την μπάλα, σου λέει ο άλλος "ερωτευμένος είναι, φαίνεται..." ποιος μένει ακέραιος? Αν αγαπάς κάποιον σε σημείο εμμονής, transformer γίνεσαι. Έχεις νεύρα? Τα καταπιέζεις ώστε να μην τον/την συγχύσεις... Είσαι μουτζούφλης, κάνεις τον χαρούμενο, για να μην σε πάρει πρέφα και στενοχωρηθεί κ.ο.κ. Μια ζωή υποδυόμαστε κάτι άλλο από αυτό που είμαστε σε συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Ακόμα και όταν σε ρωτάει "Καλά όλα?" απαντάμε "Μια χαρά" και είναι ψέμμα.

ρε συ.. απλα απαντησα στο ποστ που διερωτουνταν γιατι δεν μας αρεσουν ουτε οι καλοι ουτε οι αγριοι ουτε τπτ
ηταν μια γενικη τοποθετηση χαχαχα

κατα τ αλλα κ εκτος απ αυτο... αν ο αλλος ειναι αγριος κ μενα δεν μ αρεσει θα τον στειλω απο κει που ηρθε κ θα βρει μια αλλη να της αρεσει αλλιως θα τον αλλαξει
δεν μ ενδιαφερει αυτο... αυτο που λεω ειναι οτι εγω δεν σκοπευω ν αλλαζω κανενα αν ειναι θα μ αρεσει οπως ειναι αλλως δεν θα μ αρεσει ποτε... οπως κ εγω περιμενω να μην προσπαθει ουτε να με αναλυσει ουτε να με αλλαξει αν του αρεσω κ θελει να ειναι μαζι μου...
κ στη τελικη για μενα μετραει να μην υποκρινεται ο αλλος κ να ειναι ο εαυτος του... για μενα κ για πολλες γυναικες που ξερω
τωρα αμα εσεις ξερετε αλλιως τις γυναικες.. οκ πασο!

προσωπικα δεν εχω υποκριθει ποτε οντας ερωτευμενη... τι να κανουμε
ετσι ειμαι.. αν ειμαι χαλια θα το δειξω αν ειμαι καλα παλι θα το δειξω... προφανως ειμαι παραξενη παρα πολυ αμα το να υποκρινεσαι κατι αλλο για ν αρεσεις ειναι το φυσιολογικο...
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
^Πάσο, αλλά δεν σε πιστεύω.

Δεν υποκρίνεσαι για να αρέσεις. Αυτό είναι πολύ απλό και ανέντιμο. Σε μια σχέση μέσα όμως, αλλάζεις και αν θες υποκρίνεσαι ορισμένες φορές. Αυτό λέω. Και δεν είναι φυσιολογικό. Παιχνίδι του μυαλού είναι.

 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
οκ μη με πιστευεις
δεν με απασχολει κιολας
δεν βλεπω να τα φτιαχνουμε ποτε για να με απασχολησει χαχαχα
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Ενα απ αυτα που θελουν οι γυναικες ειναι να ασχολουνται μαζι τους και οτι ωρα θελουν να βρισκουν παρεα...Κι απ οτι βλεπετε το καταφερνουν μια χαρα!!!
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
αυτο ειναι αληθεια χαχαχα
αλλα... στη περιπτωση αυτη *στο τοπικ δλδ* δεν στεκει αυτο που λες :P
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Στεκει και παρα στεκει παντου αλλα δεν θα κανω το λαθος να πεσω στην παγιδα ;)
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
οκεικ... ειπαμε μυαλα δεν εχω διαθεση ν αλλαζω :P
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
  εγω ομολογω οτι επεσα σαν χανος μεσα στην παγιδα. σε αλλο thread εγραφα δαγκωσα το μήλο  και αρχισα να γραφω εδω. μου θυμιζει καποτε που ειδα ενα φιλο απο το σχολειο του λέω τον ταδε τον βλεπεις οχι τον αλλον οχι του λεω τι εγνε τσακωθηκατε?

Κοιτα να δεις ειμασταν 5-6 μπακουροι παρεα λεμε δεν παει το μπακουριλικι να βαλουμε καμια γκομενα στην παρεα. Βαλμε 2 φιλες στο τελος πηδαγανε 2 φιλοι την ιδια και τσακωθηκαμε ολοι μεταξυ μας
Του λεω εγω το ζητημα ειναι ειναι να βαλεις γκομενες στη παρεα αλλα να μην την πηδας

Και πολύ σωστα μου Απαντησε
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΠΗΔΑΣ ΤΙ ΤΙΣ ΘΕΣ ΤΙΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom