Νέα

Το "Όχι" των Ελλήνων που άλλαξε την ιστορία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα petroskonstantinou17
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 616
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Οκ λοιπόν.
Αρχίσαμε τις πουστίτσες (και το εννοώ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΓΡΑΦΩ).
Φάε στη μάπα όλα τα φασισταριά -που ονειρεύονται Μεταξάδες, Πλεύρηδες και Παττακούς- κολακεύουν το εγώ σου, με μένα όμως δεν θα ξαναέχεις κουβέντες κατόπιν τούτου.
Έχει δίκιο ο υπερποντικός τελικά.
Το DNA tου δεξιού δεν αλλάζει.
Είναι το DNA του θυρωρού που ρουφιάνευε την πολυκατοικία.
Ρώτα τον παππού σου για περισσότερες λεπτομέρειες, και κρίμα που του βγήκες ελαττωματικός.

Υστερική αντίδραση σε μια απλή υπενθύμιση του ιντερνετικού παρελθόντος σου...
Σε ένα φόρουμ τρώω στη μάπα τους πάντες, από φασισταριά έως κονσερβοκουτάδες και από απολογητές της 7ετίας έως αποφοίτους μαρξιστικών κατηχητικών...
Το πρόβλημα ξεκινά όταν τύποι σαν εσένα πιστεύουν ότι είναι καλύτεροι από φασισταριά, τίτλο που απονέμουν γενναιόδωρα και αφειδώς και μάλιστα χρησιμοποιούν ως απόδειξη τον... υπερποντικό!
Όσο για τον παππού μου, μην ανησυχείς, δεν ήμου ποτέ περήφανος για ό,τι έκανε αν και υπεύθυνο δεν θεωρώ τον ίδιο αλλά τα καθίκια που έπιαναν απλούς χωρικούς, τους μιλούσαν για ισότητα και αξιοπρέπεια και πριν  το καταλάβουν, πολεμούσαν πλάι- πλάι με τον παππού του γκρουέφσκι στο γράμμο...
Ο παππούς μου όμως ήταν αγράμματος...
Εσύ τί δικαιολογία έχεις;
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.892
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Φάε στη μάπα όλα τα φασισταριά -που ονειρεύονται Μεταξάδες, Πλεύρηδες και Παττακούς- κολακεύουν το εγώ σου, με μένα όμως δεν θα ξαναέχεις κουβέντες κατόπιν τούτου.
Έχει δίκιο ο υπερποντικός τελικά.
Το DNA tου δεξιού δεν αλλάζει.
Είναι το DNA του θυρωρού που ρουφιάνευε την πολυκατοικία.
Ρώτα τον παππού σου για περισσότερες λεπτομέρειες, και κρίμα που του βγήκες ελαττωματικός.
πικρα,δυστυχια,απωθημενα,κομπλεξ,αορατοι εχθροι..
καποιο απο τα παραπανω,ή ακομα και ολα σε συνδιασμο οδηγησαν στο παραληρημα που μολις διαβασατε!!!
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Εάν εννοείς ότι ισχυρίζεται πως εσείς οι δύο είστε της άποψης ότι δεν υπάρχουν ελληνόφωνοι - ελληνικής καταγωγής (μην πω κι εθνικής συνειδήσεως) Ιταλοί πολίτες τότε όχι, δεν νομίζω ότι αυτό προκύπτει από κάποιο ποστ σας ΕΞ ΌΣΩΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΩ.

Κι εσείς πιστεύετε ότι οι άνθρωποι αυτοί υπάρχουν. Δεν θα μπορούσε να γίνει κι αλλιώς άλλωστε. Ίσως να πρόκειται για παρεξήγηση. Μην παλεύουμε για τα αυτονόητα ρε παιδιά.

μας το εχω πει ηδη...ο φεθρυς ειναι ψυχοπαθης...παει να μας πεισει οτι δεν ισχυουν τα αυτονοητα....οτι δηλαδη δεν υπαρχουν ελληνες+ελληνοφωνοι σε κατω ιταλια..
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.260
Like
20
Πόντοι
366
Οκ λοιπόν.
Αρχίσαμε τις πουστίτσες (και το εννοώ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΓΡΑΦΩ).
Φάε στη μάπα όλα τα φασισταριά -που ονειρεύονται Μεταξάδες, Πλεύρηδες και Παττακούς- κολακεύουν το εγώ σου, με μένα όμως δεν θα ξαναέχεις κουβέντες κατόπιν τούτου.
Έχει δίκιο ο υπερποντικός τελικά.
Το DNA tου δεξιού δεν αλλάζει.
Είναι το DNA του θυρωρού που ρουφιάνευε την πολυκατοικία.
Ρώτα τον παππού σου για περισσότερες λεπτομέρειες, και κρίμα που του βγήκες ελαττωματικός.

κάτι δεν πάει καλά με σένα φίλε, αυτό είναι το μόνο σίγουρο  :idiot:

(αλήθεια, είναι αρκετοί εδώ μέσα που την έχουν ψωνίσει πολύ άσχημα αν και δεν καταλαβαίνουν ότι μια τέτοια "αναγνώριση", όπως τα άτομα αυτά εσφαλμένα την εννοούν, όχι μόνον δεν σημαίνει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ, παρά τους οδηγεί σε ψευδαισθήσεις ότι κατέχουν κάποια ξεχωριστή θέση ή/και αξίωμα (πού?στον ιστότοπο ενός διαδικτυακού σάιτ?ρε είστε με τα καλά σας???)

συνέλθετε.-
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
κάτι δεν πάει καλά με σένα φίλε, αυτό είναι το μόνο σίγουρο  :idiot:

(αλήθεια, είναι αρκετοί εδώ μέσα που την έχουν ψωνίσει πολύ άσχημα αν και δεν καταλαβαίνουν ότι μια τέτοια "αναγνώριση", όπως τα άτομα αυτά εσφαλμένα την εννοούν, όχι μόνον δεν σημαίνει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ, παρά τους οδηγεί σε ψευδαισθήσεις ότι κατέχουν κάποια ξεχωριστή θέση ή/και αξίωμα (πού?στον ιστότοπο ενός διαδικτυακού σάιτ?ρε είστε με τα καλά σας???)

συνέλθετε.-


δες αυτο κοσνικ, για να δεις το επιπεδο των φεθρικων
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Εάν εννοείς ότι ισχυρίζεται πως εσείς οι δύο είστε της άποψης ότι δεν υπάρχουν ελληνόφωνοι - ελληνικής καταγωγής (μην πω κι εθνικής συνειδήσεως) Ιταλοί πολίτες τότε όχι, δεν νομίζω ότι αυτό προκύπτει από κάποιο ποστ σας ΕΞ ΌΣΩΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΩ.

Κι εσείς πιστεύετε ότι οι άνθρωποι αυτοί υπάρχουν. Δεν θα μπορούσε να γίνει κι αλλιώς άλλωστε. Ίσως να πρόκειται για παρεξήγηση. Μην παλεύουμε για τα αυτονόητα ρε παιδιά.

Το γνωστό dεξιό DNA και πάλι.
"Εξ όσων πρόλαβα να δω" δεν το είπατε ακριβώς έτσι, και παπαριές καμαρωτές.
Και απο κάτω έρχονται και οι νουθεσίες, παιδιά μην τσακώνεστε, όλοι αδέρφια είμαστε και τα λοιπά.
Ρε, ποιον νομίζετε οτι κοροϊδεύετε μ' αυτά τα αδερφίστικα;
Βγες σαν άντρας να πεις αυτό που πραγματικά κατάλαβες.
Αλλά που....
 

Επισκέπτης
Ρε, ποιον νομίζετε οτι κοροϊδεύετε μ' αυτά τα αδερφίστικα;
Βγες σαν άντρας να πεις αυτό που πραγματικά κατάλαβες.
Αλλά που....

Τῶρα γίνεσθε ὁμοφοβικὸς καὶ μεθ' οὕ πολὺ οἱ κρατοῦντες θὰ σᾶς ἀποστείλουν εἰς τὰ Τάρταρα τοῦ πολιτικοῦ περιθωρίου...
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Το γνωστό dεξιό DNA και πάλι.
"Εξ όσων πρόλαβα να δω" δεν το είπατε ακριβώς έτσι, και παπαριές καμαρωτές.
Και απο κάτω έρχονται και οι νουθεσίες, παιδιά μην τσακώνεστε, όλοι αδέρφια είμαστε και τα λοιπά.
Ρε, ποιον νομίζετε οτι κοροϊδεύετε μ' αυτά τα αδερφίστικα;
Βγες σαν άντρας να πεις αυτό που πραγματικά κατάλαβες.
Αλλά που....

ΕΦΟΣΟΝ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ ΤΟΜΑΗ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΛΛΑΔΑ (" Πώς οι απόγονοι των μεγάλων ελληνικών αποικισμών κατάφεραν να επιβιώσουν στις απρόσιτες περιοχές της Απουλίας και της Καλαβρίας"), ΕΓΩ δεν λεω παπαριες καμαρωτες...λεω καμμια ειρηνη με εθνοπροδοτες και με φεθρικους ψυχοπαθεις

 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Τῶρα γίνεσθε ὁμοφοβικὸς καὶ μεθ' οὕ πολὺ οἱ κρατοῦντες θὰ σᾶς ἀποστείλουν εἰς τὰ Τἀρταρα τοῦ πολιτικοῦ περιθωρίου...

γιατι δεν τον στελνεις στο τρελαδικο? διοτι το πολιτικο περιθωριο εκαψε την Αθηνα τ0 2008...μην την ξανακαψει και στο μελλον....
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Και πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις....

Άντε λοιπόν, αποκήρυξε και άλλους τώρα που γυρίζει!

Ανέφερα τα πολιτικά πιστεύω του παππού μου ως απόδειξη ότι η δικιά μου πολιτική τοποθέτηση δεν επηρρεάστηκε από οικογενειακούς παράγοντες όπως ουκ ολίγων ελλήνων...
Και πραγματικά σπάω πλάκα με δήθεν νεωτεριστές, αντιπαραδοσιακούς ρηξικέλευθους προοδευτικάριους που πιστεύουν εν έτει 2010 ό,τι και ο παππούς τους το 1949...
Υποτίθεται ότι τα φασιστοεθνίκια τηρούν παραδόσεις...
 

Επισκέπτης
Αγαπητέ, μην πετάγεσαι.
Να χαρείς ότι αγαπάς.
"ρε ποιον νομίζετε οτι κοροϊδευετε με αυτα τα αδερφίστικα"?
"βγες σαν άντρας να δηλώσεις ότι δε κατάλαβες τίποτα" (απο αυτά που έγραψε ο κυριος μπακάλης...)

η αντιγραφή/επικόλληση ορισμένες φορές ταιριάζει γάντι!
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.260
Like
20
Πόντοι
366

δες αυτο κοσνικ, για να δεις το επιπεδο των φεθρικων

σώπα μωρέ, γνωστά αυτά και χιλιοειπωμένα...
η αριστερή ιδεολογία/φρασεολογία/προπαγάνδα έχει φτάσει στο σημείο να υποδαυλίζει ανοιχτά και ξεκάθαρα τους νόμους του κράτους και να ερμηνεύει κατά βούλησιν το "παράνομο" μια πράξης...

(πάντως το γκομενάκι που λογομαχούσε με τον Άδωνη, πολύ φίνο...  :P )
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ανέφερα τα πολιτικά πιστεύω του παππού μου ως απόδειξη ότι η δικιά μου πολιτική τοποθέτηση δεν επηρρεάστηκε από οικογενειακούς παράγοντες όπως ουκ ολίγων ελλήνων...
Και πραγματικά σπάω πλάκα με δήθεν νεωτεριστές, αντιπαραδοσιακούς ρηξικέλευθους προοδευτικάριους που πιστεύουν εν έτει 2010 ό,τι και ο παππούς τους το 1949...
Υποτίθεται ότι τα φασιστοεθνίκια τηρούν παραδόσεις...

Τον παππού σου όμως, που αγωνίστηκε εναντίον των γερμανών κατακτητών, τον "άδειασες" κανονικά και με το νόμο.
Δηλαδή, χωρίς να σου ζητήσει κανείς δήλωση μετανοίας, την έκανες απο μόνος σου.
Σε συγχαίρω για τη συνείδησή σου.
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
"ρε ποιον νομίζετε οτι κοροϊδευετε με αυτα τα αδερφίστικα"?
"βγες σαν άντρας να δηλώσεις ότι δε κατάλαβες τίποτα" (απο αυτά που έγραψε ο κυριος μπακάλης...)

η αντιγραφή/επικόλληση ορισμένες φορές ταιριάζει γάντι!

ειδες που του εβαλα το λινκ με το αρθρο της ΦΩΤΕΙΝΗΣ ΤΟΜΑΗΣ ΠΩς  λουφαξε? Κανει οτι δηθεν αγνοει τον¨"ακραιο"!!...ΟΣΟΣΟ, κατι ηξεραν οι παπουδες μας και λεγανε τΙς ορολογιΕς "ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ".....ΚΑΙ "ΣΥΜΜΟΡΙΤΕΣ"
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.260
Like
20
Πόντοι
366
"ρε ποιον νομίζετε οτι κοροϊδευετε με αυτα τα αδερφίστικα"?
"βγες σαν άντρας να δηλώσεις ότι δε κατάλαβες τίποτα" (απο αυτά που έγραψε ο κυριος μπακάλης...)

η αντιγραφή/επικόλληση ορισμένες φορές ταιριάζει γάντι!

+1000

στάνταρ δεν το' πιασε...
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
σώπα μωρέ, γνωστά αυτά και χιλιοειπωμένα...
η αριστερή ιδεολογία/φρασεολογία/προπαγάνδα έχει φτάσει στο σημείο να υποδαυλίζει ανοιχτά και ξεκάθαρα τους νόμους του κράτους και να ερμηνεύει κατά βούλησιν το "παράνομο" μια πράξης...

(πάντως το γκομενάκι που λογομαχούσε με τον Άδωνη, πολύ φίνο...  :P )

ΚΑΛΟ ειναι! και μενα μου αρεσει...ελπιζω οταν ερθουμε στην εξουσια να της ριξει κανενα πουτσο ο Αδωνις..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom