Νέα

Το "Όχι" των Ελλήνων που άλλαξε την ιστορία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα petroskonstantinou17
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 616
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Τον παππού σου όμως, που αγωνίστηκε εναντίον των γερμανών κατακτητών, τον "άδειασες" κανονικά και με το νόμο.
Δηλαδή, χωρίς να σου ζητήσει κανείς δήλωση μετανοίας, την έκανες απο μόνος σου.
Σε συγχαίρω για τη συνείδησή σου.

Δεν αναφέρθηκα στη δράση του κατά των γερμανών αλλά στην ένταξή του σε συγκεκριμενο κόμμα και ό,τι έκανε στα πλαίσια της συμμετοχής του εκεί.
Δεν απολογήθηκα για κανέναν, απλά είπα ότι ΕΓΩ  δεν είμαι περήφανος.
Απλό είναι.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
σώπα μωρέ, γνωστά αυτά και χιλιοειπωμένα...
η αριστερή ιδεολογία/φρασεολογία/προπαγάνδα έχει φτάσει στο σημείο να υποδαυλίζει ανοιχτά και ξεκάθαρα τους νόμους του κράτους και να ερμηνεύει κατά βούλησιν το "παράνομο" μια πράξης...

(πάντως το γκομενάκι που λογομαχούσε με τον Άδωνη, πολύ φίνο...  :P )

Έχουμε όνομα για το γκομενάκι και πού κατεβαίνει υποψήφια;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Δεν αναφέρθηκα στη δράση του κατά των γερμανών αλλά στην ένταξή του σε συγκεκριμενο κόμμα και ό,τι έκανε στα πλαίσια της συμμετοχής του εκεί.
Δεν απολογήθηκα για κανέναν, απλά είπα ότι ΕΓΩ  δεν είμαι περήφανος.
Απλό είναι.

Όντως απλό.
Και ταυτοχρόνως σιχαμένο.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
ακομα για το οχι του 40 συζητατε;οχι στην μερκελ ποιος εχει τα αρχιδια να πει σημερα;
οχι στο ΔΝΤ;οχι στα ψευτοδανεια τους; :birdman: :birdman: :birdman:
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Έχουμε όνομα για το γκομενάκι και πού κατεβαίνει υποψήφια;

ειναι δημοσιογραφος στην ΕΡΤ...ΑΛΛΑ αντι να ρωταει σαν δημοσιογραφος...κανει προπαγανδα οπως τοσοι και τοσοι αριστεροι δημοσιογραφοι στην ερτ
 

Επισκέπτης
ειδες που του εβαλα το λινκ με το αρθρο της ΦΩΤΕΙΝΗΣ ΤΟΜΑΗΣ ΠΩς  λουφαξε? Κανει οτι δηθεν αγνοει τον¨"ακραιο"!!...ΟΣΟΣΟ, κατι ηξεραν οι παπουδες μας και λεγανε τΙς ορολογιΕς "ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ".....ΚΑΙ "ΣΥΜΜΟΡΙΤΕΣ"
αγαπητέ κύριε Πέτρο,
μην προσπαθείτε να με εντάξετε στην κομματική σας γραμμή! οι δικές μου σκέψεις περιγράφονται σε αυτό το άρθρο που έβαλα χθές και απο οσο φαίνεται,κανείς δε μπήκε στονκόπο να διαβάσει πέραν του κυρίου farkeli...

Η συμμορία ΠΙΣΩ από τον Παπανδρέου


Υ.Γ. δεν ειμαι εγω ο συγγραφεας του αρθρου, μη γινει παρεξηγισις
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
ειναι δημοσιογραφος στην ΕΡΤ...ΑΛΛΑ αντι να ρωταει σαν δημοσιογραφος...κανει προπαγανδα οπως τοσοι και τοσοι αριστεροι δημοσιογραφοι στην ερτ
τους οποιους προσελαβε η νουδουλα.... :birdman:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Όντως απλό.
Και ταυτοχρόνως σιχαμένο.

Σιχαμένο γιατί;
Που δεν είμαι υπερήφανος για κάτι που έκανε κάποιος πρόγονός μου;
Εδώ εσύ νιώθεις τύψεις που γεννήθηκες έλληνας, δεν θα νιώθω εγώ που είχα παππού κομμουνιστή;

ειναι δημοσιογραφος στην ΕΡΤ...ΑΛΛΑ αντι να ρωταει σαν δημοσιογραφος...κανει προπαγανδα οπως τοσοι και τοσοι αριστεροι δημοσιογραφοι στην ερτ

Σόρυ αλλά είναι σίγουρο;
Αυτή είναι δημοσιογράφος;
Και μάλιστα σε κρατικό κανάλι;
Σε αυτοδιαχειριζόμενο στέκι να πήγαινε ο άδωνης, λιγότερο μεροληπτικά θα του φέρονταν!
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Και πάλι λέγω.

ΑΥΤΟΣ υποστηρίζει ότι εσείς πιστεύετε ότι δεν υπάρχουν ελληνόφωνοι - ελληνικής καταγωγής στις προαναφερθείσες περιοχές.

ΕΓΩ πιστεύω ότι ΔΕΝ είναι έτσι βάσει όσων πρόλαβα να δω. Δεν ξέρω τι πιστεύετε στην πραγματικότητα αλλά μόνο από αυτά που βλέπω εδώ μέσα.

Και επειδή θεωρώ αν μή τι άλλο ΛΟΓΙΚΟΥΣ ανθρώπους το voltaire45 και εσένα ΕΞ ΌΣΩΝ ΈΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΔΩ, δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε ο voltaire45 να αρνηθεί κάτι τέτοιο. Ούτε κι εσύ πιστεύω ότι θα μπορούσες να αρνηθείς κάτι τέτοιο ΕΞ ΌΣΩΝ ΈΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΔΩ καθώς κοινή πορεία στο site έχουμε λίγες μέρες ενώ με τον άλλον πάνω από χρόνο.

Όσο για το "αδελφωμένοι είμαστε" που λες, εννοώ να μην ασχολούμαστε με αυταπόδεικτα πράγματα όπως η ύπαρξη των ανθρώπων περί αυτών. Ας ασχοληθούμε με άλλα που επιδέχονται αμφισβητήσεων και όχι με αυτά.

Μνημόνιο, ΓΑΠ, πολιτικές, ανταλλαγή απόψεων για ιστορικά θέματα. Κάθε άποψη δεκτή.

Το γνωστό dεξιό DNA και πάλι.
"Εξ όσων πρόλαβα να δω" δεν το είπατε ακριβώς έτσι, και παπαριές καμαρωτές.
Και απο κάτω έρχονται και οι νουθεσίες, παιδιά μην τσακώνεστε, όλοι αδέρφια είμαστε και τα λοιπά.
Ρε, ποιον νομίζετε οτι κοροϊδεύετε μ' αυτά τα αδερφίστικα;
Βγες σαν άντρας να πεις αυτό που πραγματικά κατάλαβες.
Αλλά που....

Αμφισβητείς τον ανδρισμό μου; Ή έτσι μου φάνηκε;
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
κάτι δεν πάει καλά με σένα φίλε, αυτό είναι το μόνο σίγουρο  :idiot:

(αλήθεια, είναι αρκετοί εδώ μέσα που την έχουν ψωνίσει πολύ άσχημα αν και δεν καταλαβαίνουν ότι μια τέτοια "αναγνώριση", όπως τα άτομα αυτά εσφαλμένα την εννοούν, όχι μόνον δεν σημαίνει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ, παρά τους οδηγεί σε ψευδαισθήσεις ότι κατέχουν κάποια ξεχωριστή θέση ή/και αξίωμα (πού?στον ιστότοπο ενός διαδικτυακού σάιτ?ρε είστε με τα καλά σας???)

συνέλθετε.-
Με τίποτα!!!
Από δω μέσα θα αλλάξουν τον κόσμο οι πάπιες!!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
τους οποιους προσελαβε η νουδουλα.... :birdman:

Συμφωνω, gl!!!!

Κοσνικ, δες και αυτο


Βίντεο απο την πορεία και τις απεργίες του ΠΑΜΕ.Βλέπουμε ξεκάθαρα τους Ελληνες απεργούς του ΠΑΜΕ να αγωνίζονται για τα δικαιώματά τους..Μπράβο σύντροφοι...

:2funny:
 

Επισκέπτης
Σόρυ αλλά είναι σίγουρο;
Αυτή είναι δημοσιογράφος;
Και μάλιστα σε κρατικό κανάλι;
Σε αυτοδιαχειριζόμενο στέκι να πήγαινε ο άδωνης, λιγότερο μεροληπτικά θα του φέρονταν!

μα τι λέτε? αυτοι οι αδέκαστοι άνθρωποι οι δημοσιογράφοι κάνουν τέτοια πράγματα? δε σας πιστεύω!

να αλλο ένα παράδειγμα αληθινά λαμπρης δημοσιογραφίας:

(για να μην παρεξηγηθώ παλι, δεν κάνω λόγο για τον καλεσμένο, αλλά για τον τρόπο που οι "δημοσιογράφοι" προβοκάρουν τον ίδιο τους τον καλεσμένο!)



 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Σιχαμένο γιατί;
Που δεν είμαι υπερήφανος για κάτι που έκανε κάποιος πρόγονός μου;
Εδώ εσύ νιώθεις τύψεις που γεννήθηκες έλληνας, δεν θα νιώθω εγώ που είχα παππού κομμουνιστή;

Είπαμε, η "ελαστική" συνείδηση του δεξιού.
Πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις.....
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
Αμφισβητείς τον ανδρισμό μου; Ή έτσι μου φάνηκε;
μην αγχωνεσαι φιλε....ο αντρισμος σου ειναι δεδομενος ....εγω να φανταστεις καθε μερα στο κουτι με τα πμ μου εχω δυο τρεις καινουριες αντρικες κατακτησεις απο το σαιτ....ουδεν κακον αμιγες καλου.... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

πληθυναν οι γκει..... :2funny: :2funny: :2funny:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.571
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
αλητες ρουφιανοι αμερικανοι......[move]δημοσιογραφοι[/move]
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
αγαπητέ κύριε Πέτρο,
μην προσπαθείτε να με εντάξετε στην κομματική σας γραμμή! οι δικές μου σκέψεις περιγράφονται σε αυτό το άρθρο που έβαλα χθές και απο οσο φαίνεται,κανείς δε μπήκε στονκόπο να διαβάσει πέραν του κυρίου farkeli...

Η συμμορία ΠΙΣΩ από τον Παπανδρέου


Υ.Γ. δεν ειμαι εγω ο συγγραφεας του αρθρου, μη γινει παρεξηγισις

Δηλαδη δεν συμφωνεις με το Τακη Λαζαριδη και το ΛΕΩΝΙΔΑ ΚΥΡΚΟ που παραδεχονται "Ευτυχως που χασαμε, Συντροφοι"?


 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Σιχαμένο γιατί;
Που δεν είμαι υπερήφανος για κάτι που έκανε κάποιος πρόγονός μου;
Εδώ εσύ νιώθεις τύψεις που γεννήθηκες έλληνας, δεν θα νιώθω εγώ που είχα παππού κομμουνιστή;

Σόρυ αλλά είναι σίγουρο;
Αυτή είναι δημοσιογράφος;
Και μάλιστα σε κρατικό κανάλι;
Σε αυτοδιαχειριζόμενο στέκι να πήγαινε ο άδωνης, λιγότερο μεροληπτικά θα του φέρονταν!

Μαλλον στρ8, πρεπει να φευγεις πρωι πρωι για εργασια και δεν την εχεις "πετυχει"...καλη δημοσιογραφο που "γραφει" στη οθονη αλλα φεθρικη
 

Επισκέπτης
Δηλαδη δεν συμφωνεις με το Τακη Λαζαριδη και το ΛΕΩΝΙΔΑ ΚΥΡΚΟ που παραδεχονται "Ευτυχως που χασαμε, Συντροφοι"


Δε συμφωνώ ούτε με τον κ.Κύρκο, αλλα ούτε με τον κύριο κωλοτούμπα, καιροσκόπο Καρατζαφέρη αγαπητέ!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom