Νέα

Πέθανε ο εφοπλιστής Ιάκωβος Τσούνης - Είχε δωρίσει την περιουσία του στις Ένοπλες Δυνάμεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Τσάρκας4
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 124
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
καταρχην να πω καλα εκανε και εδωσε τα φραγκα του εκει που ηθελε γουστο του και καπελο του δικα του ειναι, αλλα για εμενα ειναι σαν να τα πεταξε.
για να εκανε τοση μεγαλη περιουσια σημαινει οτι και εξυπνος ανθρωπος ητανε και ηξερε τι παιζετε σε αυτο το γαμηδι κρατος. και μονο που ακουγε τι γινετε με μιζες τσοχατζοπουλων παπαντωνιου και αλλων κοπροσκυλων θα επρεπε να αποφυγει να κανει τετοια δωρεα.
αφου ητανε πατριωτης και ελληνας το καλυτερο που θα μπορουσε να κανει θα ητανε να βαλει 2-3 δικηγορους και να ψαξουν να βρουν φτωχες ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ οικογενειες που εχουν πραγματικο προβλημα και να τους ξεχρεωσει καποιο στεγαστικο δανειο που θα ειχαν για να μην βρεθουν στο δρομο ή ακομα και να αγορασει καποιο σπιτι σε πολυτεκνες ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ οικογενειες που ειναι στο ενοικιο. Επισης θα μπορουσε να σπουδασει παιδια ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ οικογενειων που δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα. Επισης θα μπορουσε να βοηθησει ατεκνα ζευγαρια ΕΛΛΗΝΩΝ που δεν εχουν οικονομικη δυνατοτα για εξωσοματικες και αλλες ιατρικες αναγκες. Δηλαδη με 23 μυρια θα μπορουσε να χτυπησει τα προβληματα που αντιμετωπιζει μια ελληνικη οικογενεια στη ριζα τους και οχι να πεταει τα λεφτα του σε προπελες και σφαιρες για εναν πολεμο που δεν προκειτε να γινει ποτε. Τα σιδερα σε 20-30 χρονια θα εχουν σκουριάσει, με το να βοηθουσε ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ οικογενειες θα βοηθουσε στην υπογεννητικοτα και θα αφηνε ΕΛΛΗΝΕΣ πισω του και οχι σκουριασμενα σιδερα και μιζες σε σαπιοκοιλαραδες καραβαναδες.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
νέαρχε καλά τα λες αλλά μην ασχολείσαι άλλο...
μπήκε στο νήμα ο ζανούλης κι ο γατούλης. γαμήθηκαν τα πάντα δλδ.
μην προσπαθείς να κάνεις συζήτηση για πατρίδα και ΕΔ με αριστερούς προδότες μπαχαλάκηδες.
με ανθρώπους που χωρίς αιδώ περηφανεύονται ότι δεν πιάνουν όπλο για την πατρίδα.
σε άλλους καιρούς το κουφάρι τους θα στόλιζε κάποιο δρόμο.
σήμερα η κοινωνία δέχεται και ανέχεται τα πάντα. και καλό και κακό, δεν το κρίνω.
για να μην σου πω ότι είμαι υπέρ κιόλας, έτσι πρέπει...
απλά μην τους μιλάς γιατί καλή η πλάκα μαζί τους σε άλλα θέματα, αλλά η πατρίδα κι η σημαία δεν παίρνουν χαβαλέ και δεν είναι άξιοι για κάτι περισσότερο...
Σπυ ειπα και παλι δεν υπαρχει λογος να γινει πολεμος σημερα με την τουρκια αλλα και με καμια χωρα οσο και πολεμοχαρης θες να εισαι.
Δεν συμφερει κανεναν.
Οι τουρκοι χαζουλη ναι μεν αγοραζουν και αυτοι πι μαλακες οπλα για να φοβιζουν τους γειτονες και να λενε ειναι υπερδυναμη στην περιοχη αλλα για να ξερεις κανουν το εξης,παιρνουν μισθοφορους ισλαμιστες ανεργους ιρακινους συριους τηνησιους λιβυους και τους κανουν στρατιώτες τους αρματωνουν και τους σκορπανε σε χώρες ισλαμικες για να δημιουργουν ενταση.
Κοιτα στη συρια,μισθοφοροι μαχητες ηταν απο την τουρκια και πολεμουσαν τον ασαντ καππακι μετα τους πηρε και τους πηγε στη λιβυη και εκει βρηκαν αντισταση και γενικα τους μετακινει εδω και εκει.
Θα μου πεις κανουν ζημια ναι κανουν μιας και ειναι 15 η 20χιλιαδες απο δ αυτους αλλα αυτα ειναι παιχνιδια της τουρκιας.
Θα μου πεις φοβασε μην ερθουν στην ελλαδα δεν τους παιρνει εδω γιατι αυτοι μαζευουν ντοπιους μιας και εχουν κοινη θρησκεία και τους πετανε ενα ξερομεροκαματο και ακολουθουν.
 

Ntarntalover

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
158
Κριτικές
7
Like
283
Πόντοι
21
Eθνομηδενισμος-Ακραιος φιλελευθερισμος...οι δυο πλευρες του ιδιου σιχαμενου νομισματος κομμενου σε καποια σκοτεινη Στοα...
Οι εθνοφαντασιώσεις δεν είναι το ίδιο;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.987
Κριτικές
63
Like
45.915
Πόντοι
9.297
Αν ειχαμε καθεστως τυπου Β.Κορεας θα σας ειχαν εκτελεσει οι ιδιοι οι συντροφοι σας γιατι δεν θα ειχατε διαθεση να υπερασπιστειτε τιποτα.Αχρηστοι και βαρος σε καθε χωρα.
Ενω τωρα , σε περιπτωση πολεμου και αρνησης στρατευσης, το πολυ να την γλυτωσετε με μπουζου και αγγαρειες γιατι η δημοκρατια ειναι εδω και αναγνωριζονται καποια δικαιωματα ακομα και σε βαριεστημενους απατριδες σαν και εσας...
 

Ntarntalover

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
158
Κριτικές
7
Like
283
Πόντοι
21
Τελοσπαντων , παμε παρακατω.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Αφήνω αυτό εδώ:

Screenshot_20210412-224307~2.png
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.453
Like
1.451
Πόντοι
216
τυπε ολα αυτα τα δοκιμασαν τα κουμουναρια στον μισο πλανητη σοβιετικη ενωση κινα κτλ κτλ πλουσιοι δεν υπηρχαν εκτος οι του κομματος και ολοι οι αλλοι μοιραζονταν ακομα και τις γυναικες τους εκτος απο λεκανες του καμπινε στα κοινοβια σπιτια τους.
αποτελεσμα; πεινουσαν ολοι τους.
τι σε κανει να πιστευεις οτι εαν αυτη την στιγμη οι πλουσιοι δωσουν ακομα και με το ζορι ολα τα λεφτα τους θα αλλαξει κατι στον κοσμο;
 

Dirty_Frank

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
937
Like
1.315
Πόντοι
206
τυπε ολα αυτα τα δοκιμασαν τα κουμουναρια στον μισο πλανητη σοβιετικη ενωση κινα κτλ κτλ πλουσιοι δεν υπηρχαν εκτος οι του κομματος και ολοι οι αλλοι μοιραζονταν ακομα και τις γυναικες τους εκτος απο λεκανες του καμπινε στα κοινοβια σπιτια τους.
αποτελεσμα; πεινουσαν ολοι τους.
τι σε κανει να πιστευεις οτι εαν αυτη την στιγμη οι πλουσιοι δωσουν ακομα και με το ζορι ολα τα λεφτα τους θα αλλαξει κατι στον κοσμο;
καλά ας τα δώσουν μία και βλέπουμε
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ρε προμοτορα μας βγηκες πολεμοχαρης?
Τι θα κάνεις ρε προμοτορα για πες μας θα πας και θα σκοτωσεις τουρκους?
Περιμενω απαντηση.
Το ξερεις οτι ο πολεμος δεν ειναι σαν το πλειστεισον που παιζεις τρωγοντας και πινωντας.
Θα φας βρωμα μπαρουτι αυπνια πεινα τραυματισμο και στη καλυτερη να σε πιασουν αιχμαλωτο,εκει να δεις ποσα φιδια πιανει ο σακος.
Τελος παντων ευτυχως πολεμος δεν γινεται γιατι δεν συμφερει κανενα.
Απλα καλο ειναι να υπαρχουν εντασεις για τις βιομηχανιες οπλων να πουλανε οπλα και να κερδιζουν.
Αν ο κουλης δεν αγοραζε τα ραφαλ νομιζεις η γαλλια θα μας στηριζε?
Ναι όπως μας στήριζε 30 χρόνια τώρα που δεν αγοράζαμε ούτε ραφαλ ούτε μιραζ, κι όπως μας στήριζε όταν πολεμούσαν Φράγκοι ιππότες δίπλα στον Αλέξιο Κομνηνό για να ελευθερώσουν την Νίκαια από τους μουσουλμάνος Τούρκους τότε που δεν υπήρχαν βιομηχανίες όπλων και κάναμε ΜΗΔΈΝ εισαγωγές από Γαλλία.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
καλά ας τα δώσουν μία και βλέπουμε
Στη Ρωσία που τα πήραν οι μπολσεβικοι από τους πλούσιους αντί να ζουν καλύτερα έγιναν ακόμη πιο φτωχοί. 7εκατομυρια νεκροί από λάθος διαχείριση των κομμουνιστών μόνο στην Ουκρανία.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Αν ειχαμε καθεστως τυπου Β.Κορεας θα σας ειχαν εκτελεσει οι ιδιοι οι συντροφοι σας γιατι δεν θα ειχατε διαθεση να υπερασπιστειτε τιποτα.Αχρηστοι και βαρος σε καθε χωρα.
Ενω τωρα , σε περιπτωση πολεμου και αρνησης στρατευσης, το πολυ να την γλυτωσετε με μπουζου και αγγαρειες γιατι η δημοκρατια ειναι εδω και αναγνωριζονται καποια δικαιωματα ακομα και σε βαριεστημενους απατριδες σαν και εσας...
Ππυ θα μας εβρισκαν αν τη βγαζαμε στο βουνα ανταρτες?η θα φευγαμε απο τη χωρα μεσω αλβανιας.
Δεν είμαστε ολοι υποχρεωμενοι να πολεμησουμε για χαρη τπυ κουλη,τι μας φταίει το καθε τουρκουπουλο να το πυροβολουμε παιδι μιας οικογενειας ειναι.
Τι φταιει ο τζον αν τον πιασπυν αιχμάλωτο και τον κανουν χανουμακι πι τουρκοι στρατιωτικοί .
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Κεφτε με πόδια άκου εδώ...
Καταρχάς έχω αρχιδια και δουλεύω, δεν περιμένω επίδομα από κανέναν ζω με τις δικές μου πλάτες, με κανενός τα επιδόματα και στα αρχιδια μου τα γράφω κιόλας...και να τα αξίζω τα χαρίζω...
Πάει αυτό..
Εσυ κάτσε ύψωσε το εθνικό σου φρόνημα στo bou κακομοίρη..
Έξω όμως βγες και φοβισμένος μη σου ορμησει κάνας "επενδυτής" και σε φάει τόσο τερατόσωμος που είσαι..
Το οτι είσαι ο κλασσικός κακομοίρης νεοέλληνας που νομίζει ότι ζούμε στο 1821 ακόμα εποχή με πολέμους σε κατατάσσει φαντασιόπληκτο, αλλά το να θες να το περάσεις ως φυσιολογικό αυτό σε βγάζει και ονειροπόλο.
Το οτι δεν υπάρχει περίπτωση πολέμου από όλες τις πλευρές το ξέρεις πολύ καλά, όσο και να κοπανιεσαι αυτό δεν αλλάζει.
Ζήσε το παραμυθάκι σου λοιπόν το "πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα 'ναι" και το "θα ανάψουμε κεριά στην Αγιά Σοφιά "
..προς το παρόν άναψε κάνα κεράκι ίσα με το μπόι σου μπας και ξυπνήσεις ποτέ.
Κομαντο σκληροτράχηλο εσύ με μια σφαίρα θα γυρίσεις από κει που ήρθες.
Άμα δουλεύεις τότε γιατί είσαι αριστερός και βάζεις αβαταρ τον Τσε Γκεβάρα;;;;

Ξες κάποια πράγματα δεν κολλάνε μεταξύ τους απλά.

Ο φτωχός αριστερός ζει από επιδόματα. Ο πλούσιος αριστερός με την μερσεντες ή την BMW είναι είτε εργολάβος του δημοσίου είτε συνδικαλιστής, πάντως σε καμμια περίπτωση δεν δουλευει.

Οπότε άσε τις ιστορίες για αγρίους, άκου αριστερός και μάλιστα με σήμα τον Τσε και να δουλεύει.
Χαχαχα τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα και δεν είναι πρωταπριλιά.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
Άμα δουλεύεις τότε γιατί είσαι αριστερός και βάζεις αβαταρ τον Τσε Γκεβάρα;;;;

Ξες κάποια πράγματα δεν κολλάνε μεταξύ τους απλά.

Ο φτωχός αριστερός ζει από επιδόματα. Ο πλούσιος αριστερός με την μερσεντες ή την BMW είναι είτε εργολάβος του δημοσίου είτε συνδικαλιστής, πάντως σε καμμια περίπτωση δεν δουλευει.

Οπότε άσε τις ιστορίες για αγρίους, άκου αριστερός και μάλιστα με σήμα τον Τσε και να δουλεύει.
Χαχαχα τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα και δεν είναι πρωταπριλιά.
Αυτά τα αριστερός τσε Γκεβάρα τύπε μου δεν τα χαμπαριαζα ποτέ , τώρα εσύ ήθελες από κάπου να πιαστείς για να μου την πεις, καλή η προσπάθειά σου, όποιος είναι αριστερός δηλαδή, γουστάρει την ζωή τις ιδέες του τσε Γκεβάρα είναι άνεργος που ζει με επιδόματα....
Τι διαβάζουμε εδώ μέσα...
Άλλαξε πλεύση, ή βρες κάποιον άλλο να του τα πεις αυτά
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Αυτά τα αριστερός τσε Γκεβάρα τύπε μου δεν τα χαμπαριαζα ποτέ , τώρα εσύ ήθελες από κάπου να πιαστείς για να μου την πεις, καλή η προσπάθειά σου, όποιος είναι αριστερός δηλαδή, γουστάρει την ζωή τις ιδέες του τσε Γκεβάρα είναι άνεργος που ζει με επιδόματα....
Τι διαβάζουμε εδώ μέσα...
Άλλαξε πλεύση, ή βρες κάποιον άλλο να του τα πεις αυτά
Δηλαδή εσύ ξες και δεξιούς που ζουν από επιδόματα;;;;
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
Δηλαδή εσύ ξες και δεξιούς που ζουν από επιδόματα;;;;
Φίλε δεν με απασχολεί καν με τι ζουν
Θες την αλήθεια;
Γνωρίζω αμφότερους αριστερούς &δεξιούς Που ζουν με επιδόματα...
Ξεκολλάτε σε κάποια πράγματα, δεν υπάρχει το δεξιός =πλούσιος
Αριστερός =φτωχός
Αυτές τις μαλακιες τις πιστεύουν κάτι καμμένοι, μην γίνεσαι καμμένος λοιπόν, φαίνεσαι ψαγμένο άτομο, άλλο που -επιτηδευμένα- πεταξες μπαρούφα τώρα .
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Εγώ δεν γνώρισα μέχρι τα 40 μου δεξιό να ζει με επιδόματα.

Επίσης όσους επαγγελματίες αριστερούς γνώρισα έτσι βιοποριζονται είτε επιδόματα, είτε εργολάβοι δημοσίου, είτε συνδικαλιστές.

Αν εσύ δεν είσαι επαγγελματίας αλλά κορόιδο τότε αυτό δεν σε τιμά.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.082
Πόντοι
3.556
Εγώ δεν γνώρισα μέχρι τα 40 μου δεξιό να ζει με επιδόματα.

Επίσης όσους επαγγελματίες αριστερούς γνώρισα έτσι βιοποριζονται είτε επιδόματα, είτε εργολάβοι δημοσίου, είτε συνδικαλιστές.

Αν εσύ δεν είσαι επαγγελματίας αλλά κορόιδο τότε αυτό δεν σε τιμά.
Άσε με να είμαι κορόιδο εγώ, σημασία έχει που είσαι τσακαλος εσύ και έμαθες στα 40 σου πως κυλάει το πράγμα...
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Δηλαδή εσύ ξες και δεξιούς που ζουν από επιδόματα;;;;
Οι δεξιοί όλοι είναι στο δημόσιο, ξύνουν την ψωλαρα τους και οι ακροδεξιοί στο στρατό και στα σώματα ασφαλείας όπου ξέρουν πως 1+1 κάνει 11 περιμένοντας τον πόλεμο να κατασφαξουν τους Τούρκους, ένα παιχνίδι για το PS12 .Η αχρηστία σ όλο της το μεγαλείο
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Άμα δουλεύεις τότε γιατί είσαι αριστερός και βάζεις αβαταρ τον Τσε Γκεβάρα;;;;

Ξες κάποια πράγματα δεν κολλάνε μεταξύ τους απλά.

Ο φτωχός αριστερός ζει από επιδόματα. Ο πλούσιος αριστερός με την μερσεντες ή την BMW είναι είτε εργολάβος του δημοσίου είτε συνδικαλιστής, πάντως σε καμμια περίπτωση δεν δουλευει.

Οπότε άσε τις ιστορίες για αγρίους, άκου αριστερός και μάλιστα με σήμα τον Τσε και να δουλεύει.
Χαχαχα τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα και δεν είναι πρωταπριλιά.
Δεν υπαρχει αυτό που λες.
Φτωχος αριστερος και πλουσιος δεξιος η δεξιος που δουλευει και αριστερός που καθεται.
Η οικονομικη κατασταση του καθενα καθοριζεται απο αλλες καταστασεις και οχι αν ειναι αριστερος η δεξιος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom