Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 451K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Maniacforcer10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
557
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
486
Εντάξει. Από την όποια εμπειρία στον χώρο -όχι του τιντερ- αλλά του αγοραίου έχουμε αντιμετωπίσει κλεφτρόνια κοκούδες (και αρκετές) και σχεδόν όλες με ψυχολογικά. Οπότε ναι. Το θέμα είναι να πάρεις αυτό που θες και να την κάνεις.
Άλλη φάση ο αγοραίος έρωτας
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.704
Κριτικές
11
Like
12.573
Πόντοι
5.060
Επειδή στην Αθήνα, δεν είδα καμία ανταπόκριση αυτή τη βδομάδα και παραξενεύτηκα, το έψαξα λίγο ακόμα και διάβασα τα εξής: όσο περνάνε οι μέρες από την πληρωμή που έκανες, το tinder σε θάβει σιγά σιγά. Αν δεν αγοράζεις super likes, boost, δεν ανανεώνεις τη συνδρομή, αρχίζει να μη σε προβάλει τόσο η εφαρμογή. Επίσης, παλιότερα είχα διαβάσει ότι ο αλγόριθμος του έχει να κάνει και με την αναλογία likes που κάνεις και παίρνεις, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει τελικά. Εγώ χθες μπορεί να έκανα 300 likes και να πήρα 1, αν ισχύει αυτό, θα με θάβει σιγά σιγά και άλλο.
Καλά, μόνο Αθήνα συμβαίνουν αυτά. Σε πόλεις του εξωτερικού με passport mode εγώ συνέχισα να έχω matches για εβδομάδες χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.909
Κριτικές
3
Like
1.591
Πόντοι
216
Α καλά ισχύει ότι σε οποιαδήποτε βέβαια πλατφόρμα και να απευθυνθείς θα είναι περισσότεροι οι άνδρες. Δυσανάλογα περισσότεροι. Εδώ υπάρχουν και κάποιοι που περιμένουν να βρουν γκόμενα και στο μπου. Είχα πάθει πλάκα όταν νόμιζα ότι είχα πολλές με περίπου 30 ματς και 10 ανοιχτές συνομιλίες. Φίλη μου με τιντερ μου έδειξε τι έπαιζε στο προφίλ της.
1. Με το που έκανε σουαηπ ραητ γινόταν και ματς κατευθείαν.
2. Είχε τουλάχιστον 50 αναπάντητες συνομιλίες (και μιλαμε τώρα για γκόμενα που δεν είναι ούτε μπάζο αλλα ούτε και καμια μουναρα, μια απλή συνηθισμένη, που στον δρόμο μπορεί να σου φαινόταν και αδιάφορη) και όταν την ρώτησα γιατί δεν απαντάει έστω ευγενικά ότι δεν μπορεί να απαντήσει και να μην κάνει ghosting, μου απάντησε ότι δεν προλαβαίνει, αν είναι να μιλήσει με έστω 2-3 ταυτόχρονα δεν βγαίνει σίγουρα ο χρόνος, εκτός και αν έχεις όλη την ημέρα ελεύθερη.
3. Και σε πολλές περιπτώσεις έβλεπα το εξής. Ενώ απαντούσε ότι η στιγμή δεν ήταν η κατάλληλη και να τα πούνε κάποια άλλη ώρα, δεν υπήρχε περίπτωση ο τύπος να μην επιμείνει.

Δεν λέω απαραίτητα ότι είναι θέμα συμπεριφορικό των ανδρών. Απλως σχολιάζω το γεγονός ότι είναι δυσανάλογα πολλά τα ανδρικα προφίλ, αν βάλεις μάλιστα και τα τόσα fake γυναικεία με χρήστες κάποιους gay ή και προφίλ από βίζιτες που είναι απλά για πρόμο. Θέλει τύχη, υπομονή και εφευρετικότητα.
Έτσι είναι ακριβώς!

Αυτή η ιστορία τροφοδοτεί στο φουλ τα κόμπλεξ της κάθε μέτριας, εις βάρος των ανόητων που οι ΙΔΙΟΙ βάζουν τον εαυτό τους στη λίστα αναμονής των 50+ των οποίων τα προφίλ πιθανότατα δεν θα προλάβει να δει ΠΟΤΕ η άλλη καν. Γιατί απλά δεν προλαβαίνει!
Το αποτέλεσμα?
Η άλλη νιώθει θεά, παίρνει την επιβεβαίωση της εθελοτυφώντας για τη δυαναλογία προσοχής που λαμβάνει στον έξω κόσμο, βολεύεται με το αφήγημα που της παρέχει αυτή η κατάσταση.
Και ο άλλος, δε πα να λιώνει στα γυμναστήρια, να επενδύει τα πάντα στον εαυτό του, να ειναι ωραίος με καλές φωτό κ μλκς, νιώθει άπόρριψη΄΄νομίζοντας πως δεν ψήνεται καν η άλλη, ενώ παραμένει απλά ένας ακόμη αναλώσιμος αριθμός στη λίστα της.

Κι εγώ έχω δει τίντερ φίλης μου που δε βλέπεται, και δε πίστευα στα μάτια μου! Μιλάμε για δίμετρους ομορφάνδρες να την παρακαλάνε! Κι έξω δεν της την έπεσε ποτέ κανείς!

Δε φταίνε οι γυναίκες γι αυτό, κι εμείς στη θέση τους έτσι θα ήμασταν και χειρότεροι, παιδιά!
Απλά το πρόβλημα είναι ότι τους καίει τον εγκέφαλο αυτό, καθώς η υπέρμετρη ζήτηση τις αποσπά απτο να γνωρίσουν ουσιαστικά οποιονδήποτε άνδρα εκ βάθους.
Έτσι καταλήγουν κι οι άνδρες κακομοίρηδες κι αυτές τελειωμένες. Χάνουν και οι δύο μέσα απ αυτή την ιστορία.

ΜΟΝΟ όσο/εςι το χρησιμοποιούν για τον πρωταρχικό σκοπό μπορούν να βγαίνουν κερδισμένοι/ες: για αρπαχτές!
 

Poli_Asxetos

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2024
Μηνύματα
238
Like
337
Πόντοι
21
Άλλη φάση ο αγοραίος έρωτας
Τα άτομα τα οποία έχεις να χειριστείς είναι τα ίδια. Αν η άλλη έχει ψυχολογικά είτε από το τιντερ την πετύχεις είτε από το seeking απλά παίρνεις μέτρα ασφαλείας
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.039
Κριτικές
9
Like
12.978
Πόντοι
3.836
Έτσι είναι ακριβώς!

Αυτή η ιστορία τροφοδοτεί στο φουλ τα κόμπλεξ της κάθε μέτριας, εις βάρος των ανόητων που οι ΙΔΙΟΙ βάζουν τον εαυτό τους στη λίστα αναμονής των 50+ των οποίων τα προφίλ πιθανότατα δεν θα προλάβει να δει ΠΟΤΕ η άλλη καν. Γιατί απλά δεν προλαβαίνει!
Το αποτέλεσμα?
Η άλλη νιώθει θεά, παίρνει την επιβεβαίωση της εθελοτυφώντας για τη δυαναλογία προσοχής που λαμβάνει στον έξω κόσμο, βολεύεται με το αφήγημα που της παρέχει αυτή η κατάσταση.
Και ο άλλος, δε πα να λιώνει στα γυμναστήρια, να επενδύει τα πάντα στον εαυτό του, να ειναι ωραίος με καλές φωτό κ μλκς, νιώθει άπόρριψη΄΄νομίζοντας πως δεν ψήνεται καν η άλλη, ενώ παραμένει απλά ένας ακόμη αναλώσιμος αριθμός στη λίστα της.

Κι εγώ έχω δει τίντερ φίλης μου που δε βλέπεται, και δε πίστευα στα μάτια μου! Μιλάμε για δίμετρους ομορφάνδρες να την παρακαλάνε! Κι έξω δεν της την έπεσε ποτέ κανείς!

Δε φταίνε οι γυναίκες γι αυτό, κι εμείς στη θέση τους έτσι θα ήμασταν και χειρότεροι, παιδιά!
Απλά το πρόβλημα είναι ότι τους καίει τον εγκέφαλο αυτό, καθώς η υπέρμετρη ζήτηση τις αποσπά απτο να γνωρίσουν ουσιαστικά οποιονδήποτε άνδρα εκ βάθους.
Έτσι καταλήγουν κι οι άνδρες κακομοίρηδες κι αυτές τελειωμένες. Χάνουν και οι δύο μέσα απ αυτή την ιστορία.

ΜΟΝΟ όσο/εςι το χρησιμοποιούν για τον πρωταρχικό σκοπό μπορούν να βγαίνουν κερδισμένοι/ες: για αρπαχτές!
Για αυτό και η εφαρμογή προσκελκύει μπάζα ,που και 100 matches τη μέρα να μην έχουν υπολογίζουν ότι θα έχουν καμιά δεκαριά.
Αυτό βέβαια που δεν καταλαβαίνουν οι περισσότερες είναι ότι οι άντρες ψάχνουν να γαμήσουν, ενώ εκείνες ονειρεύονται στεφάνι.
 

Mandragora

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
275
Like
398
Πόντοι
21
Για αυτό και η εφαρμογή προσκελκύει μπάζα ,που και 100 matches τη μέρα να μην έχουν υπολογίζουν ότι θα έχουν καμιά δεκαριά.
Αυτό βέβαια που δεν καταλαβαίνουν οι περισσότερες είναι ότι οι άντρες ψάχνουν να γαμήσουν, ενώ εκείνες ονειρεύονται στεφάνι.
:priest:
 

Maniacforcer10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
557
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
486
Τα άτομα τα οποία έχεις να χειριστείς είναι τα ίδια. Αν η άλλη έχει ψυχολογικά είτε από το τιντερ την πετύχεις είτε από το seeking απλά παίρνεις μέτρα ασφαλείας
Ναι πρέπει να έχεις εφεδρικό ζουρλομανδύα :2funny:
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.200
Like
3.433
Πόντοι
456
Το τίντερ είναι μια επώδυνη διαδικασία και για άντρες και για γυναίκες. Για τους άντρες επειδή καταλαβαίνουν πως οι καλές είναι πιασμένες και οι ελεύθερες είναι όντως χεσμένες ενώ για τις γυναίκες επειδή κάποια στιγμή καταλαβαίνουν πως η μπογιά τους δεν περνάει και δεν μπορούν πλέον να έχουν τον άντρα που θέλουν. Βέβαια κάποιες έχουν εθιστεί και προτιμούν να ζουν σε ένα ροζ συννεφάκι χάρη στους νέους χρήστες. Όλο και κάποιος θα την πατήσει.

Το άγιο δισκοπότηρο των γυναικών είναι οι ελεύθερες και σχετικά εμφανίσιμες 25 με 35 οι οποίες όλες έχουν από ένα κάρο ενδιαφερόμενους άντρες 18 έως 50 να επιλέξουν. Αν δεν έχουν είτε κάτι κάνουν λάθος ή δεν βλέπονται ή είναι για δέσιμο. Εμείς οι άντρες έχουμε αυτογνωσία. Πχ το μειονέκτημα της ηλικίας το καλύπτεις με μια καλή δουλειά ή προσέχεις τον εαυτό σου λίγο παραπάνω. Αν είσαι 40, άνεργος και μένεις με τους γονείς δεν θα την πέσεις πχ σε κανένα 20χρονο, θα γελάνε και τα τσιμέντα. Αν είσαι χοντρός κοιτάς να είσαι ευχάριστος τύπος και να μετράς και πάει λέγοντας.

Οι γυναίκες δεν το έχουν αυτό και ζηλεύουν. Ζηλεύουν τις όμορφες, τις νέες, τις φίλες τους που έχουν οικογένεια και παιδιά και όσες έχουν κοινωνική ζωή και απαιτούν την ίδια αντιμετώπιση χωρίς να μπορούν να προσφέρουν κάτι. Βγάζουν κακία. Για παράδειγμα μία μέτρια εμφανισιακά γυναίκα ή καμιά 40αρα αντί να κοιτάξει να είναι ένα ευχάριστο άτομο με κατανόηση έχει τουπέ μις κόσμος.
Αυτές ακριβώς είναι που χρησιμοποιούν το τιντερ και ότι άλλη εφαρμογή υπάρχει.
Έχω βγει πάρα πολλά ραντεβού από το τιντερ αλλά πάντα όταν έβλεπα την άλλη από κοντά ήταν ανώμαλη προσγείωση. Σκέφτεσαι πως προσπάθησες αρκετά να την πείσεις να βγείτε, εκτίθεσαι δημόσια σε μια εφαρμογή, βλέπεις άλλες κοπέλες γύρω σου, σκέφτεσαι διάφορες πρώην σου και βλέπεις απέναντι σου μια κοπέλα που σε κάνει να ντρέπεσαι που είσαι μαζί της. Όχι μόνο λόγω εμφάνισης αλλά και συμπεριφοράς. Όλες οι τιντερογκόμενες ακόμα και οι μέτριες με μόνο διαδικτυακούς φίλους έχουν τουπέ και στυλ αν δεν προσπαθήσεις αρκετά θα βρω άλλον.
Πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένος ή χωρίς αυτοεκτίμηση για να ανεχτείς τέτοιο τουπέ από μια μέτρια γκόμενα.
Αυτή είναι και η μεγαλύτερη μαλακία, δηλαδή ξοδεύεις κόπο χρόνο και χρήμα, προσπαθείς αρκετά και στο τέλος αυτή που βλέπεις όχι μόνο δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες που είχες αλλά σου έρχεται και με υφάκι χωρίς να έχει να προσφέρει κάτι.

Σε κάποια φάση στις αρχές την πάτησα σαν μαλάκας και βγήκα με μια γκόμενα από τίντερ που προέκυψε φάλαινα. Η φάλαινα λοιπόν μετά από δυο μέρες μου έστειλε μήνυμα πως δεν υπάρχει χημεία μεταξύ μας και να ψάξω να βρω άλλη. Δηλαδή στο μυαλό της είχε την εντύπωση πως έπαθα κοκομπλόκο όχι επειδή ήταν θεόχοντρη αλλά επειδή δεν υπήρχε χημεία.
Όλοι οι άντρες που μπαίνουν και ψάχνονται καλλιεργούν ψευδαισθήσεις σε μπάζα και ανισόρροπες.
Είχα γνωρίσει και κοπέλες εμφανίσιμες αλλά στην πορεία διαπίστωσα πως είχαν κάποιες βίδες πολύ χαλαρές. Ειδικά μία έρχονταν σπίτι μου μεσάνυχτα να δει τι κάνω. Τρόμαξα.

Είναι και κάτι άλλες που γράφουν αν είσαι έτσι και αλλιώς και αλλιώτικα μην τολμήσεις να μου στείλεις και τέτοια. Θράσος. Είχα πετύχει προφίλ όρκας που έλεγε δεν βγαίνω πρώτο ραντεβού για καφέ αλλά μόνο δείπνο και μιας 50αρας που έψαχνε άντρα το πολύ 40 χωρίς υποχρεώσεις.
Έλεος δηλαδή ποιοι πάνε και ασχολούνται με κάτι τέτοιες;

Το έκλεισα και ησύχασα. Ίσως να υπάρχουν και αξιόλογες ή τίποτα ξένες χωρίς τα κόμπλεξ των ελληνίδων, αλλά πραγματικά πρέπει να ξοδέψεις πολύ χρόνο και ο ελεύθερος χρόνος είνια πολυτέλεια που οι πιο πολλές τιντερογκόμενες δεν αξίζουν.
 

vag69

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2017
Μηνύματα
58
Like
249
Πόντοι
20
εχω 5 χρυσα μου αρεσει , να φανταστω ολα ειναι ψευτικα προφιλ για να με αναγκασουνε να πληρωσω για να τα δω και καλα?
 

Morty love Jessica

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Σεπ 2020
Μηνύματα
144
Κριτικές
26
Like
1.156
Πόντοι
1.011
Έτσι είναι ακριβώς!

Αυτή η ιστορία τροφοδοτεί στο φουλ τα κόμπλεξ της κάθε μέτριας, εις βάρος των ανόητων που οι ΙΔΙΟΙ βάζουν τον εαυτό τους στη λίστα αναμονής των 50+ των οποίων τα προφίλ πιθανότατα δεν θα προλάβει να δει ΠΟΤΕ η άλλη καν. Γιατί απλά δεν προλαβαίνει!
Το αποτέλεσμα?
Η άλλη νιώθει θεά, παίρνει την επιβεβαίωση της εθελοτυφώντας για τη δυαναλογία προσοχής που λαμβάνει στον έξω κόσμο, βολεύεται με το αφήγημα που της παρέχει αυτή η κατάσταση.
Και ο άλλος, δε πα να λιώνει στα γυμναστήρια, να επενδύει τα πάντα στον εαυτό του, να ειναι ωραίος με καλές φωτό κ μλκς, νιώθει άπόρριψη΄΄νομίζοντας πως δεν ψήνεται καν η άλλη, ενώ παραμένει απλά ένας ακόμη αναλώσιμος αριθμός στη λίστα της.

Κι εγώ έχω δει τίντερ φίλης μου που δε βλέπεται, και δε πίστευα στα μάτια μου! Μιλάμε για δίμετρους ομορφάνδρες να την παρακαλάνε! Κι έξω δεν της την έπεσε ποτέ κανείς!

Δε φταίνε οι γυναίκες γι αυτό, κι εμείς στη θέση τους έτσι θα ήμασταν και χειρότεροι, παιδιά!
Απλά το πρόβλημα είναι ότι τους καίει τον εγκέφαλο αυτό, καθώς η υπέρμετρη ζήτηση τις αποσπά απτο να γνωρίσουν ουσιαστικά οποιονδήποτε άνδρα εκ βάθους.
Έτσι καταλήγουν κι οι άνδρες κακομοίρηδες κι αυτές τελειωμένες. Χάνουν και οι δύο μέσα απ αυτή την ιστορία.

ΜΟΝΟ όσο/εςι το χρησιμοποιούν για τον πρωταρχικό σκοπό μπορούν να βγαίνουν κερδισμένοι/ες: για αρπαχτές!
Εγώ ξέρω να λέω ότι όλη η κοινωνία (στα πάντα όμως) είναι υπέρ των γυναικών! Έτσι ανεβαίνουν αυτες σε αυτοπεποίθηση σε βαθμό χείριστο θα έλεγα και όλο αυτό το έχουμε προκαλέσει έμεις!! Να σου ενας αγαπουλης ένα μουνοδουλος ένα αφεντικό που θέλει μόνο γυναίκες να εργάζονται στην επιχείρηση του με σκοπό να τισ σπρώχνει σε καμία γωνία !
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.781
Πόντοι
3.656
Το τίντερ είναι μια επώδυνη διαδικασία και για άντρες και για γυναίκες. Για τους άντρες επειδή καταλαβαίνουν πως οι καλές είναι πιασμένες και οι ελεύθερες είναι όντως χεσμένες ενώ για τις γυναίκες επειδή κάποια στιγμή καταλαβαίνουν πως η μπογιά τους δεν περνάει και δεν μπορούν πλέον να έχουν τον άντρα που θέλουν. Βέβαια κάποιες έχουν εθιστεί και προτιμούν να ζουν σε ένα ροζ συννεφάκι χάρη στους νέους χρήστες. Όλο και κάποιος θα την πατήσει.

Το άγιο δισκοπότηρο των γυναικών είναι οι ελεύθερες και σχετικά εμφανίσιμες 25 με 35 οι οποίες όλες έχουν από ένα κάρο ενδιαφερόμενους άντρες 18 έως 50 να επιλέξουν. Αν δεν έχουν είτε κάτι κάνουν λάθος ή δεν βλέπονται ή είναι για δέσιμο. Εμείς οι άντρες έχουμε αυτογνωσία. Πχ το μειονέκτημα της ηλικίας το καλύπτεις με μια καλή δουλειά ή προσέχεις τον εαυτό σου λίγο παραπάνω. Αν είσαι 40, άνεργος και μένεις με τους γονείς δεν θα την πέσεις πχ σε κανένα 20χρονο, θα γελάνε και τα τσιμέντα. Αν είσαι χοντρός κοιτάς να είσαι ευχάριστος τύπος και να μετράς και πάει λέγοντας.

Οι γυναίκες δεν το έχουν αυτό και ζηλεύουν. Ζηλεύουν τις όμορφες, τις νέες, τις φίλες τους που έχουν οικογένεια και παιδιά και όσες έχουν κοινωνική ζωή και απαιτούν την ίδια αντιμετώπιση χωρίς να μπορούν να προσφέρουν κάτι. Βγάζουν κακία. Για παράδειγμα μία μέτρια εμφανισιακά γυναίκα ή καμιά 40αρα αντί να κοιτάξει να είναι ένα ευχάριστο άτομο με κατανόηση έχει τουπέ μις κόσμος.
Αυτές ακριβώς είναι που χρησιμοποιούν το τιντερ και ότι άλλη εφαρμογή υπάρχει.
Έχω βγει πάρα πολλά ραντεβού από το τιντερ αλλά πάντα όταν έβλεπα την άλλη από κοντά ήταν ανώμαλη προσγείωση. Σκέφτεσαι πως προσπάθησες αρκετά να την πείσεις να βγείτε, εκτίθεσαι δημόσια σε μια εφαρμογή, βλέπεις άλλες κοπέλες γύρω σου, σκέφτεσαι διάφορες πρώην σου και βλέπεις απέναντι σου μια κοπέλα που σε κάνει να ντρέπεσαι που είσαι μαζί της. Όχι μόνο λόγω εμφάνισης αλλά και συμπεριφοράς. Όλες οι τιντερογκόμενες ακόμα και οι μέτριες με μόνο διαδικτυακούς φίλους έχουν τουπέ και στυλ αν δεν προσπαθήσεις αρκετά θα βρω άλλον.
Πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένος ή χωρίς αυτοεκτίμηση για να ανεχτείς τέτοιο τουπέ από μια μέτρια γκόμενα.
Αυτή είναι και η μεγαλύτερη μαλακία, δηλαδή ξοδεύεις κόπο χρόνο και χρήμα, προσπαθείς αρκετά και στο τέλος αυτή που βλέπεις όχι μόνο δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες που είχες αλλά σου έρχεται και με υφάκι χωρίς να έχει να προσφέρει κάτι.

Σε κάποια φάση στις αρχές την πάτησα σαν μαλάκας και βγήκα με μια γκόμενα από τίντερ που προέκυψε φάλαινα. Η φάλαινα λοιπόν μετά από δυο μέρες μου έστειλε μήνυμα πως δεν υπάρχει χημεία μεταξύ μας και να ψάξω να βρω άλλη. Δηλαδή στο μυαλό της είχε την εντύπωση πως έπαθα κοκομπλόκο όχι επειδή ήταν θεόχοντρη αλλά επειδή δεν υπήρχε χημεία.
Όλοι οι άντρες που μπαίνουν και ψάχνονται καλλιεργούν ψευδαισθήσεις σε μπάζα και ανισόρροπες.
Είχα γνωρίσει και κοπέλες εμφανίσιμες αλλά στην πορεία διαπίστωσα πως είχαν κάποιες βίδες πολύ χαλαρές. Ειδικά μία έρχονταν σπίτι μου μεσάνυχτα να δει τι κάνω. Τρόμαξα.

Είναι και κάτι άλλες που γράφουν αν είσαι έτσι και αλλιώς και αλλιώτικα μην τολμήσεις να μου στείλεις και τέτοια. Θράσος. Είχα πετύχει προφίλ όρκας που έλεγε δεν βγαίνω πρώτο ραντεβού για καφέ αλλά μόνο δείπνο και μιας 50αρας που έψαχνε άντρα το πολύ 40 χωρίς υποχρεώσεις.
Έλεος δηλαδή ποιοι πάνε και ασχολούνται με κάτι τέτοιες;

Το έκλεισα και ησύχασα. Ίσως να υπάρχουν και αξιόλογες ή τίποτα ξένες χωρίς τα κόμπλεξ των ελληνίδων, αλλά πραγματικά πρέπει να ξοδέψεις πολύ χρόνο και ο ελεύθερος χρόνος είνια πολυτέλεια που οι πιο πολλές τιντερογκόμενες δεν αξίζουν.

Για τους άντρες που δεν έχουν επιλογές στην καθημερινότητα τους,και με δεδομένο ότι πολύ δύσκολα θα γίνει κάτι με άγνωστη,καταλήγει μονόδρομος το ψάξιμο στα σοσιαλ και τα dating apps.Σου λέει,κάνω ένα τιντερ,ένα fb,ένα ινστα...με βάρκα την ελπίδα.Ότι μου κάτσει εκεί.

Το κακο είναι ότι στην απελπισία τους να βγουν με καμία,δεν έχουν απαιτήσεις,και θα βγουν μάλλον με οποιαδήποτε δεχτεί να βγει μαζί τους.

Για τις γυναίκες,έχουμε πει ότι ακομα και τα πιο μπάζα έχουν επιλογές στην καθημερινοτητα τους οπότε δεν χρειάζονται τα σοσιαλ.
 

mito

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
44
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
0
Διαβαζω τοσα πολλα "θέλω.. Θέλω" που με πιανει απελπισία με τις δικες μας τις ντοπιες.
Εκανα για πλάκα passport mode σε εξωτερικο και ειχα αμεσα matches. Εδω...ακόμα περιμενω.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.909
Κριτικές
3
Like
1.591
Πόντοι
216
τα
Το τίντερ είναι μια επώδυνη διαδικασία και για άντρες και για γυναίκες. Για τους άντρες επειδή καταλαβαίνουν πως οι καλές είναι πιασμένες και οι ελεύθερες είναι όντως χεσμένες ενώ για τις γυναίκες επειδή κάποια στιγμή καταλαβαίνουν πως η μπογιά τους δεν περνάει και δεν μπορούν πλέον να έχουν τον άντρα που θέλουν. Βέβαια κάποιες έχουν εθιστεί και προτιμούν να ζουν σε ένα ροζ συννεφάκι χάρη στους νέους χρήστες. Όλο και κάποιος θα την πατήσει.

Το άγιο δισκοπότηρο των γυναικών είναι οι ελεύθερες και σχετικά εμφανίσιμες 25 με 35 οι οποίες όλες έχουν από ένα κάρο ενδιαφερόμενους άντρες 18 έως 50 να επιλέξουν. Αν δεν έχουν είτε κάτι κάνουν λάθος ή δεν βλέπονται ή είναι για δέσιμο. Εμείς οι άντρες έχουμε αυτογνωσία. Πχ το μειονέκτημα της ηλικίας το καλύπτεις με μια καλή δουλειά ή προσέχεις τον εαυτό σου λίγο παραπάνω. Αν είσαι 40, άνεργος και μένεις με τους γονείς δεν θα την πέσεις πχ σε κανένα 20χρονο, θα γελάνε και τα τσιμέντα. Αν είσαι χοντρός κοιτάς να είσαι ευχάριστος τύπος και να μετράς και πάει λέγοντας.

Οι γυναίκες δεν το έχουν αυτό και ζηλεύουν. Ζηλεύουν τις όμορφες, τις νέες, τις φίλες τους που έχουν οικογένεια και παιδιά και όσες έχουν κοινωνική ζωή και απαιτούν την ίδια αντιμετώπιση χωρίς να μπορούν να προσφέρουν κάτι. Βγάζουν κακία. Για παράδειγμα μία μέτρια εμφανισιακά γυναίκα ή καμιά 40αρα αντί να κοιτάξει να είναι ένα ευχάριστο άτομο με κατανόηση έχει τουπέ μις κόσμος.
Αυτές ακριβώς είναι που χρησιμοποιούν το τιντερ και ότι άλλη εφαρμογή υπάρχει.
Έχω βγει πάρα πολλά ραντεβού από το τιντερ αλλά πάντα όταν έβλεπα την άλλη από κοντά ήταν ανώμαλη προσγείωση. Σκέφτεσαι πως προσπάθησες αρκετά να την πείσεις να βγείτε, εκτίθεσαι δημόσια σε μια εφαρμογή, βλέπεις άλλες κοπέλες γύρω σου, σκέφτεσαι διάφορες πρώην σου και βλέπεις απέναντι σου μια κοπέλα που σε κάνει να ντρέπεσαι που είσαι μαζί της. Όχι μόνο λόγω εμφάνισης αλλά και συμπεριφοράς. Όλες οι τιντερογκόμενες ακόμα και οι μέτριες με μόνο διαδικτυακούς φίλους έχουν τουπέ και στυλ αν δεν προσπαθήσεις αρκετά θα βρω άλλον.
Πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένος ή χωρίς αυτοεκτίμηση για να ανεχτείς τέτοιο τουπέ από μια μέτρια γκόμενα.
Αυτή είναι και η μεγαλύτερη μαλακία, δηλαδή ξοδεύεις κόπο χρόνο και χρήμα, προσπαθείς αρκετά και στο τέλος αυτή που βλέπεις όχι μόνο δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες που είχες αλλά σου έρχεται και με υφάκι χωρίς να έχει να προσφέρει κάτι.

Σε κάποια φάση στις αρχές την πάτησα σαν μαλάκας και βγήκα με μια γκόμενα από τίντερ που προέκυψε φάλαινα. Η φάλαινα λοιπόν μετά από δυο μέρες μου έστειλε μήνυμα πως δεν υπάρχει χημεία μεταξύ μας και να ψάξω να βρω άλλη. Δηλαδή στο μυαλό της είχε την εντύπωση πως έπαθα κοκομπλόκο όχι επειδή ήταν θεόχοντρη αλλά επειδή δεν υπήρχε χημεία.
Όλοι οι άντρες που μπαίνουν και ψάχνονται καλλιεργούν ψευδαισθήσεις σε μπάζα και ανισόρροπες.
Είχα γνωρίσει και κοπέλες εμφανίσιμες αλλά στην πορεία διαπίστωσα πως είχαν κάποιες βίδες πολύ χαλαρές. Ειδικά μία έρχονταν σπίτι μου μεσάνυχτα να δει τι κάνω. Τρόμαξα.

Είναι και κάτι άλλες που γράφουν αν είσαι έτσι και αλλιώς και αλλιώτικα μην τολμήσεις να μου στείλεις και τέτοια. Θράσος. Είχα πετύχει προφίλ όρκας που έλεγε δεν βγαίνω πρώτο ραντεβού για καφέ αλλά μόνο δείπνο και μιας 50αρας που έψαχνε άντρα το πολύ 40 χωρίς υποχρεώσεις.
Έλεος δηλαδή ποιοι πάνε και ασχολούνται με κάτι τέτοιες;

Το έκλεισα και ησύχασα. Ίσως να υπάρχουν και αξιόλογες ή τίποτα ξένες χωρίς τα κόμπλεξ των ελληνίδων, αλλά πραγματικά πρέπει να ξοδέψεις πολύ χρόνο και ο ελεύθερος χρόνος είνια πολυτέλεια που οι πιο πολλές τιντερογκόμενες δεν αξίζουν.
τα πες όλα!
 

Porn Gangster

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
13.718
Κριτικές
136
Like
20.897
Πόντοι
20.786
To tinder ειναι η Μεκκα των ελεινιδων

η μαστιγα των αιωνων ειναι οι ελεινιδες

και εσεις πάτε και μπαινετε εκει μέσα να βγάλετε τι :2funny::headbang::2funny:
 

Maniacforcer10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
557
Κριτικές
3
Like
1.613
Πόντοι
486
Διαβαζω τοσα πολλα "θέλω.. Θέλω" που με πιανει απελπισία με τις δικες μας τις ντοπιες.
Εκανα για πλάκα passport mode σε εξωτερικο και ειχα αμεσα matches. Εδω...ακόμα περιμενω.
Είναι τίποτα της προκοπής ή τίποτα τελειωμένα πραζακια?
 

Porn Gangster

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
13.718
Κριτικές
136
Like
20.897
Πόντοι
20.786
Διαβαζω τοσα πολλα "θέλω.. Θέλω" που με πιανει απελπισία με τις δικες μας τις ντοπιες.
Εκανα για πλάκα passport mode σε εξωτερικο και ειχα αμεσα matches. Εδω...ακόμα περιμενω.

Εντάξει τα είπαμε αυτά τύπε... δεν εχει νόημα να λέμε συνέχεια τα χάλια μας.

Άστες χωρίς πουτσο μπας και βάλουν μυαλό. Αφηστε τες τις ντόπιες.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.927
Κριτικές
5
Like
7.996
Πόντοι
2.306
Για τους άντρες που δεν έχουν επιλογές στην καθημερινότητα τους,και με δεδομένο ότι πολύ δύσκολα θα γίνει κάτι με άγνωστη,καταλήγει μονόδρομος το ψάξιμο στα σοσιαλ και τα dating apps.Σου λέει,κάνω ένα τιντερ,ένα fb,ένα ινστα...με βάρκα την ελπίδα.Ότι μου κάτσει εκεί.

Το κακο είναι ότι στην απελπισία τους να βγουν με καμία,δεν έχουν απαιτήσεις,και θα βγουν μάλλον με οποιαδήποτε δεχτεί να βγει μαζί τους.

Για τις γυναίκες,έχουμε πει ότι ακομα και τα πιο μπάζα έχουν επιλογές στην καθημερινοτητα τους οπότε δεν χρειάζονται τα σοσιαλ.
Τα χρειάζονται.
Για ακόμα περισσότερες επιλογές.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.927
Κριτικές
5
Like
7.996
Πόντοι
2.306
To tinder ειναι η Μεκκα των ελεινιδων

η μαστιγα των αιωνων ειναι οι ελεινιδες

και εσεις πάτε και μπαινετε εκει μέσα να βγάλετε τι :2funny::headbang::2funny:
Τα μάτια μας.
Αν και μπορούμε άνετα να τα βγάλουμε διαβάζοντας αυτά που γράφεις.
 

Porn Gangster

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
13.718
Κριτικές
136
Like
20.897
Πόντοι
20.786
Τα μάτια μας.
Αν και μπορούμε άνετα να τα βγάλουμε διαβάζοντας αυτά που γράφεις.

Ποιοί ρε τύπε ; αφου όλοι παράπονα κάνουν για τις ελεηνιδες του Τίντερ.

Λές να εισαι εσυ ο σοφός που έχει ξεπιαστεί να γαμάει ; πές μας το τροπο τοτε και άσε τις ειρωνίες.

Όλοι εδω μέσα λένε αυτα που εγραψα και εγώ...
 

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.587
Κριτικές
19
Like
13.767
Πόντοι
3.246
...............................................................................................................................................................................
Κι εγώ ο ίδιος έχω δει αρκετά (stalking, μια μου άφηνε επιστολές συνεχώς παντού με κίνδυνο εκτεθώ, παρενοχλήσεις και ψυχική βία κλπ.), αλλά τις προάλλες μου λεγε ένας πιτσιρικάς απάτη που του παιξε μια πιτσιρίκα πως ταχα γκαστρώθηκε κι του ζήτησε βοήθεια οικονομική για έκτρωση. Του στειλε εκεί φωτό ένα υπερηχογράφημα και την βρήκαμε στο γκουγκλ. Της είπε ότι θα πάει στο εκβιαστών αν τον ξαναενοχλήσει και εξαφανίστηκε.
Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ να παίρνετε τις προφυλάξεις σας, γιατί τα ΣΜΝ πάνε σύννεφο!
Καλό βόλι
Τύπε, κι εμένα μου το είπε μία αυτό. Μόνο που ξέχασε ότι έφαγε κρεμπιέ στον ΚΩΛΟ! :rockon::2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom