Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 442K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
650
Κριτικές
26
Like
1.837
Πόντοι
1.196
Εντάξει αυτά δεν προκειται να τα έκανα οπότε καλως το έσβησα εδώ και τρεις μήνες και δεν το άνοιξα ξανά.

Στη κουβέντα είμαι καλός θεωρώ. Στα υπόλοιπα τυπου να φτιάξω προφιλ καλό και να παραστησω τον μουρατο είμαι αδιάφορος απλά. Για κείμενο είχα βάλει ότι θέλω να παω για μπιλιάρδο με κάποια χαχα.

Δεν είμαι για τέτοια τυπε. Εκεί μέσα μπαίνουν τυποι που μια ζωή ήταν χαμαιλέοντες. Εγώ θα γίνω τώρα ;

Και καλυτερα γιατί θα έβρισκε μια παρομοιου στυλ που δεν θα μου ταίριαζε.

Εγώ περιμενα κάποια όπως εγώ που μπήκε απλά αν κάτσει να γνωρίσει κάποιον και να σβήσει μετά και το προφιλ. Αυτές εκεί μέσα ειναι μικρόβιο να ψάχνονται συνεχώς με σένα θα βγει θα παει στη τουαλέτα κ θα κοιτάζει τα match.

Άστο καλυτερα όχι που λέει και η φίλη μας η @Καλύτερα_οχι χαχαχα

Δεν είμαι εγώ για τέτοια.
Τα apps είναι designed κυρίως για casual sex, αν ο στόχος σου είναι η σοβαρή σχέση καλύτερα μην ασχολείσαι.
 

Poseidon7

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Φεβ 2020
Μηνύματα
185
Κριτικές
28
Like
1.521
Πόντοι
2.411
Διαβάζω εδώ τα σχόλια που μέσες άκρες λένε ότι ο λόγος που δεν έχουμε επιτυχία στο Τιντερ είναι ότι δεν είμαστε μοντέλα και χαμογελάω. Αγόρασα συνδρομή plus στο Τιντερ για ένα μήνα επειδή τη βρήκα σε προσφορά και το έβαλα σε διάφορες ευρωπαϊκές πρωτεύουσες να κάνει αυτόματα μαζικά swipes με autoclicker. Ένα μόνο θα πω. Βαρέθηκα να κάνω matches και πολλές μου στέλνανε και μονές τους. Αθήνα το ίδιο διάστημα με το ζόρι 1-2 matches με γυναίκες και 5-6 με πουστρακια. Μάλιστα τα προφίλ εδώ εξαντλούνται πολύ γρήγορα, κι αυτό σε μια πόλη 5 εκατομμυρίων. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι εγώ είμαι το πρόβλημα, αλλά τελικά κατάλαβα για πολλοστή φορά ότι το μέρος του κόσμου που δυστυχώς έτυχε να ζω είναι σε ένα ακόμα πράγμα πολύ πίσω...
Την χρησιμοποιώ την εφαρμογή το τελευταίο 3μηνο και είναι όπως περιγράφεις. 1-2 likes από μπάζα και 5-6 από πουστράκια. Πιστεύεις αξίζει το plus η το gold?
 

crame21

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2024
Μηνύματα
9
Like
10
Πόντοι
0
Εάν είσαι ωραίος. Γαμας αρκετά. Εάν είσαι στο 95 % δεν γαμας. Πι γυναίκες εκεί μέσα θέλουν μοντέλα σαν άντρες. Τις φαντασιώσεις τους.
 

Funky_A

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2007
Μηνύματα
58
Like
62
Πόντοι
0
Ας παραθέσω κι εγώ τις προσωπικές μου εμπείριες από Tinder.
Μάλλον πιο πολύ να επιβεβαιώσω πράγματα που έχουν γραφτεί από άλλους.
Το Tinder στο εξωτερικό δεν έχει καμία σχέση με το Tinder στην Ελλάδα.
Στο εξωτερικό γνωρίζουν πάρα πολύ καλά τι είναι το Tinder. Μία εφαρμογή για hook-up ξεκάθαρα.
Για την ιστορία το μεγάλο του break το Tinder το έκανα το 2012 στους Ολυμπιακούς του Λονδίνου, όχι μόνο μέσα στην πόλη, αλλά και στο Ολυμπιακό Χωριό μεταξύ των αθλητών. Υπάρχουν πολλά άρθρα σχετικά στο ιντερνετ.
Στην Ελλάδα ειλικρινά δεν έχω καταλάβει τι νομίζουν πως είναι αυτή η εφαρμογή. Προφανώς και λίγο από όλα αυτά που έχουν ήδη αναφερθεί. Λίγο νομίζουν ότι θα βρουν το πρίγκηπα, λίγο για followers, λίγο για χορηγούς, λίγο για το σωματαρά που θα τους κάνει μούσκεμα μόνο με το ματσάρισμα. Πάντως σίγουρα όχι για αυτό που πραγματικά είναι το tinder.
2 πραγματάκια σχετικά με τον αλγόριθμο. Ο αλγόριθμος παίζει σημαντικό ρόλο στην πόλη ή χώρα που έιναι η έδρα σου. Που έχεις δηλώσει ότι μένεις. Που η αφαρμογή αταλαβαίνει ότι βρίσκεσαι τον περισσότερο χρόνο.
Όταν πας εξωτερικό, η εφαρμογή καταλαβαίνει ότι είσαι νέος στην περιοχή και βγαίνεις αρκετά ψηλά στα αποτελέσματα.
Επιβεβαιώνω λοιπόν το τρικ ως προς τον αλγόριθμο που έχει ήδη αναφερθει για όσους βέβαια έχουν πληρώσει συνδρομή και για όσους επιθυμούν να ανέβουν στα αποτελέσματ εδώ στην Ελλάδα. Χρήση της λειτουργίας διαβατηρίου, επιλογή ξένης πόλης (προτιμότερο Αφρική και κυρίως πόλη Νιγηρίας). Εύκολα 15-20 ματσαρίσματα και αμέσως μετά επαναφέρετε τη ρύθμιση στυην τοποθεσία σας. Προσοχή μη διαγράψετε αμέσως τα ματσαρίσματα. Κρατήστε τα για ένα διάστημα.
Ολοκληρώνοντας (γιατί κουράστηκα) το Tinder το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους ταξιδεύουν στο εξωτερικό. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση, μίνιμουμ να μην πιάσεις τουλάχιστον κουβέντα με μερικές.
Φιλικά tips εξωτερικού....όταν επισκέπτεστε μία πόλη (Ρώμη, Λονδίνο, Παρίσι, Βερολίνο κλπ) πάντα να γραφετε στην περιγραφή σας πως είστε μίνιμουμ μία εβδομάδα εκεί για business and pleasure (ακόμα κι αν πάτε για 1-2 ημέρες).
Εάν πάτε σε φανερά τουριστικό θέρετρο (παραθαλάσσια πόλη, νησί κλπ) αφαιρέστε το business γιατί δεν πείθει. Το pleasure αρκεί.
ΚΟΙΝΩΣ....TINDER ΜΟΝΟ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ.
Αυτά τα ολίγα!!!
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.693
Κριτικές
11
Like
12.548
Πόντοι
5.060
Την χρησιμοποιώ την εφαρμογή το τελευταίο 3μηνο και είναι όπως περιγράφεις. 1-2 likes από μπάζα και 5-6 από πουστράκια. Πιστεύεις αξίζει το plus η το gold?
Αθήνα δεν αξίζει με τίποτα. Έπαιζα εξωτερικό, απλά για να μην πάει τελείως χαμένη η συνδρομή.
 

Poseidon7

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Φεβ 2020
Μηνύματα
185
Κριτικές
28
Like
1.521
Πόντοι
2.411
αγορασα εχθές βράδυ το gold. Έχω αλλάξει 4-5 τοποθεσίες. Σε όλες έχω καμία 10αρια like από γυναίκες. Στις περισσότερες έχω και συνομιλίες μαζί τους. Μάντεψε σε ποια πόλη δεν μου έχουν κάνει ούτε λαικ.
 
  • Λύπη
Αντιδράσεις: vril

xamenos xamenos

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2024
Μηνύματα
234
Like
500
Πόντοι
21
Αθήνα δεν αξίζει με τίποτα. Έπαιζα εξωτερικό, απλά για να μην πάει τελείως χαμένη η συνδρομή.
Κυκλοφορούν κάτι τύπισσες που γουστάρουν να τις υποτάσσεις με κάθε τρόπο. Έχω χώσει πολλά πράγματα μέσα τους, έχουν πιει αρκετά λίτρα κάτουρο και σπέρμα και γενικά έχω δει πως η γλώσσα τους μπορεί να χωθεί εξαιρετικά βαθιά σε έναν αντρικό κώλο. Προσωπικά λατρεύω αυτές που δεν τους φαίνεται και λένε εγώ δεν είμαι εύκολη. Στο 80% των περιπτώσεων τον έχουν καρφώσει μόνες στο λαρύγγι στο πρώτο 3ωρο και μετά σε κυνηγούν για σχέση. Καλές περιπτώσεις είναι οι παντρεμένες και οι κρυφοσοβαρές που είναι στελέχη εταιρειών.
 

crame21

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2024
Μηνύματα
9
Like
10
Πόντοι
0
Κυκλοφορούν κάτι τύπισσες που γουστάρουν να τις υποτάσσεις με κάθε τρόπο. Έχω χώσει πολλά πράγματα μέσα τους, έχουν πιει αρκετά λίτρα κάτουρο και σπέρμα και γενικά έχω δει πως η γλώσσα τους μπορεί να χωθεί εξαιρετικά βαθιά σε έναν αντρικό κώλο. Προσωπικά λατρεύω αυτές που δεν τους φαίνεται και λένε εγώ δεν είμαι εύκολη. Στο 80% των περιπτώσεων τον έχουν καρφώσει μόνες στο λαρύγγι στο πρώτο 3ωρο και μετά σε κυνηγούν για σχέση. Καλές περιπτώσεις είναι οι παντρεμένες και οι κρυφοσοβαρές που είναι στελέχη εταιρειών.
Εκτός εάν τύψεις σε άγαμη το πλάσμα με ψυχολογικά εκεί μέσα
 

Kamigawa

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2023
Μηνύματα
134
Like
745
Πόντοι
81
Κυκλοφορούν κάτι τύπισσες που γουστάρουν να τις υποτάσσεις με κάθε τρόπο. Έχω χώσει πολλά πράγματα μέσα τους, έχουν πιει αρκετά λίτρα κάτουρο και σπέρμα και γενικά έχω δει πως η γλώσσα τους μπορεί να χωθεί εξαιρετικά βαθιά σε έναν αντρικό κώλο. Προσωπικά λατρεύω αυτές που δεν τους φαίνεται και λένε εγώ δεν είμαι εύκολη. Στο 80% των περιπτώσεων τον έχουν καρφώσει μόνες στο λαρύγγι στο πρώτο 3ωρο και μετά σε κυνηγούν για σχέση. Καλές περιπτώσεις είναι οι παντρεμένες και οι κρυφοσοβαρές που είναι στελέχη εταιρειών.

LLLL923.jpg
 

vag69

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2017
Μηνύματα
55
Like
247
Πόντοι
20
Κυκλοφορούν κάτι τύπισσες που γουστάρουν να τις υποτάσσεις με κάθε τρόπο. Έχω χώσει πολλά πράγματα μέσα τους, έχουν πιει αρκετά λίτρα κάτουρο και σπέρμα και γενικά έχω δει πως η γλώσσα τους μπορεί να χωθεί εξαιρετικά βαθιά σε έναν αντρικό κώλο. Προσωπικά λατρεύω αυτές που δεν τους φαίνεται και λένε εγώ δεν είμαι εύκολη. Στο 80% των περιπτώσεων τον έχουν καρφώσει μόνες στο λαρύγγι στο πρώτο 3ωρο και μετά σε κυνηγούν για σχέση. Καλές περιπτώσεις είναι οι παντρεμένες και οι κρυφοσοβαρές που είναι στελέχη εταιρειών.
τι μαλακιες λες ρε αρρωστο ταγαρι?
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
622
Like
2.231
Πόντοι
446
Τύπε και εγω έχω σχετικά καλό σώμα γυμνάζομαι πολλά χρόνια αλλα να βάζω φωτο χωρις μπλουζες το θεωρω γελοιότητες.

Οτι φαινεται φάινεται με τη μπλούζα. Καλα οσο για να πουλάς λεφτά και φούμαρα αυτο ειναι και το χειρότερο μου.

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ : Δεν θα εκανα με αυτες εκει μέσα ουτε για εναν καφέ στο καφενείο καλα εκανα και το έκλεισα. Μαλακισμενα ειναι όπως ειπα. Προτιμω να ειμαι μάχιμος Πορνορεπόρτερ.

Επειδή και εγώ ασχολούμαι πολλά χρόνια με γυμναστήριο, εννοείται πως τέτοια πράγματα τα φλεξάρουμε.
Μιλάμε για Tinder, δηλαδή τελείως επιφάνεια.
Απλά δεν τα φλεξάρουμε φόρα παρτίδα και εννοείται δεν φλεξάρουμε πράγματα που δεν μπορούμε να τα υποστηρίξουμε.
Είχα π.χ.μία φωτογραφία με σώμα, αλλά δεν πόζαρα απευθείας στο φακό.
Υποτίθεται ότι το επίκεντρο και το νόημα της φωτογραφίας ήταν άλλο, αλλά το μήνυμα που ήθελα να περάσω ήταν φλεξάρισμα.
Και ύψος φλεξάρουμε άμα έχουμε και γενικά ξηγιόμαστε φωτογραφική τρομοκρατία και επίθεση με ότι δυνατό έχουμε.
 

PenetratorXXX

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2023
Μηνύματα
67
Like
325
Πόντοι
20
Κυκλοφορούν κάτι τύπισσες που γουστάρουν να τις υποτάσσεις με κάθε τρόπο. Έχω χώσει πολλά πράγματα μέσα τους, έχουν πιει αρκετά λίτρα κάτουρο και σπέρμα και γενικά έχω δει πως η γλώσσα τους μπορεί να χωθεί εξαιρετικά βαθιά σε έναν αντρικό κώλο. Προσωπικά λατρεύω αυτές που δεν τους φαίνεται και λένε εγώ δεν είμαι εύκολη. Στο 80% των περιπτώσεων τον έχουν καρφώσει μόνες στο λαρύγγι στο πρώτο 3ωρο και μετά σε κυνηγούν για σχέση. Καλές περιπτώσεις είναι οι παντρεμένες και οι κρυφοσοβαρές που είναι στελέχη εταιρειών.
Και μετά ξύπνησες ρε αρρωστάκι
 

MagicMike

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
37
Like
54
Πόντοι
0
Μάγκες ενα σάιτ εν ονόματι Etaires το γνωρίζετε; Είναι έγκυρο;
 

xamenos xamenos

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2024
Μηνύματα
234
Like
500
Πόντοι
21
τι μαλακιες λες ρε αρρωστο ταγαρι?
Κοίτα στο Tinder το 5% γαμάμε. Το άλλο 95% απλά σκέφτονται γιατί δεν ματσάρουν. Η απάντηση είναι απλή άσχημοι, αποτυχημένοι, φτωχοί και χαζοί όπως εσύ και ο άλλος με τα παραμύθια. Τις γκόμενες που βλέπετε και περιμένετε να σας δεχτούν τις έχουμε περάσει από τσεκ απ αμυγδαλών για την πλάκα. Τράβα τώρα δούλεψε να πληρώσεις κάνα φόρο μπαχαλάκια γιατί έρχεται Σεπτέμβρης και θα ζητάς πάλι δανεικά για να πας Μεταξουργείο.
 

xamenos xamenos

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2024
Μηνύματα
234
Like
500
Πόντοι
21
Και μετά ξύπνησες ρε αρρωστάκι
Μάντεψε γιατί οι γκόμενες κερατώνουν κάτι ξενέρωτους σαν εσένα και γυρίζουν πίσω χυμένες και κατουρημένες για να ρίξουν χ στον γκόμενο / άντρα τους. Γίνε cuckold να ξέρεις τι γίνεται τουλάχιστον.
 

PenetratorXXX

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2023
Μηνύματα
67
Like
325
Πόντοι
20
Μάντεψε γιατί οι γκόμενες κερατώνουν κάτι ξενέρωτους σαν εσένα και γυρίζουν πίσω χυμένες και κατουρημένες για να ρίξουν χ στον γκόμενο / άντρα τους. Γίνε cuckold να ξέρεις τι γίνεται τουλάχιστον.
Δεν είμαι ξενέρωτος απλώς δεν είμαι άρρωστος
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.103
Κριτικές
5
Like
12.420
Πόντοι
3.786
Βοηθαει αρκετα
δοκιμαστε επισης και badoo, zoosk, bumble και okcupid για περισσοτερα αποτελεσματα
Bumble και OKCupid έχουν λίγες χρήστες.Από OKCupid έχω κάνει κάποια ραντεβού κατά καιρούς.Στο Badoo έχει κυρίως Barbie και χαζογκόμενες.Στο Zoosk υπάρχουν αρκετές χρήστες;Πριν από 20 χρόνια ήταν δημοφιλές επειδή ήταν το πρώτο,κυρίως πριν γίνει συνδρομητικό
 

Giankos2525

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2024
Μηνύματα
37
Like
25
Πόντοι
0
Διάβασα μερικά σχόλια και έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις.
1. Η εφαρμογή είναι μια χαρά αν ξέρεις να την χειριστείς, ήμουν χρήστης από το 2012 έως το 2019. Σε αυτό το διάστημα με νορμάλ χρήση έκανα χάρη της εφαρμογής σεξ με 12 κοπέλες και βγήκα για ποτό ή καφέ με πάρα πολλές (αριθμό δεν μπορώ να πω με ασφάλεια).
2. Πολλοί γκρινιάζετε ότι είναι μπαζα κλπ, χωρίς βέβαια να λέτε και εσείς πως είστε. Όταν έχετε κριτήρια για τις γυναίκες εσείς ως προς την εμφάνιση, μαντεψτε... έχουν και οι γυναίκες κριτήρια. Προφανώς αν κάνατε swipe right σε μοντέλα της Victoria Secret και εσείς είστε σαν τον Κατμαν μην περιμένετε να κάνετε και match, αν δεν το καταλαβαίνετε δεν θα σταυρωσετε γκόμενα ούτε στην έξω ζωή.
3. Επίσης έχει να κάνει και το πώς διαμορφώνεις το προφίλ σου, οι γυναίκες ελκύονται από το χιούμορ, τις έξυπνες εκφράσεις, την πρωτοτυπία πέρα από την εμφάνιση. Δηλαδή αν έχεις ένα προφίλ άδειο με απλά 2-3 φωτογραφίες, ακόμα και αν είσαι στα γούστα τους, ακόμα και ματς να κάνουν θα δυσκολευτουν να στείλουν γιατί θα έχουν να κάνουν με έναν άνθρωπο κενό που δείχνει ότι δεν έχει δείξει καν το απαραίτητο ενδιαφέρον να φτιάξει έστω την εικόνα του.
4. Ακόμα και να κάνετε match σημασία έχει και το πώς προσεγγίζετε. Αν είστε σε φάση να στέλνετε "Τι λέει;" "Γεια σου κούκλα", ή άλλες κλισέ ατάκες μην περιμένετε απάντηση αλλά ακόμα και αν λάβετε θα είστε στα μάτια τους πιο βαρετοί και από τον θάνατο. Οπότε την μεγαλύτερη σημασία έχει να το έχετε με το μπλα μπλα.
5. Κάθε γυναίκα στο tinder έχει και τον δικό της σκοπό. Άλλες θέλουν μια ξεπετα, άλλες απλά να δουν τι παίζει, άλλες θέλουν μόνο επιβεβαίωση, άλλες σχέση και άλλες μπορεί και απλά ένα υποτυπώδες interaction. Όπως ακριβώς και εκεί έξω. Αν ψάχνεις άλλα πράγματα θα φανεί στην πορεία. Επίσης οι γυναίκες στο tinder συμπεριφέρονται όπως ακριβώς και οι γυναίκες εκεί έξω, δεν σημαίνει ότι θα κάνουν blind date για να κάνουν σεξ και μόνο (μπορεί να υπάρχουν και κάποιες, αλλά αυτό είναι σαν στατιστικό όπως ακριβώς συμβαίνει και στην πραγματική ζωή, μικρό).
6. Όπως είπα στην αρχή πέρασα καλά με την εφαρμογή, είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας. Τελικά κατέληξα να κάνω σχέση μέσω αυτής της εφαρμογής το 2019 μέχρι και σήμερα και είμαι καλά, ένα βήμα πριν τον γάμο. Και δεν προμήνυε τίποτα αυτή την εξέλιξη ούτε από την πλευρά μου, ούτε από την δική της. Απλως η εφαρμογή με βοήθησε να γνωρίσω ένα άτομο που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα γνώριζα ποτέ.

Ελπίζω να σας βοήθησα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom