Νέα

Τί κολόνια φοράτε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Galb
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 735
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.360
Κριτικές
16
Like
1.459
Πόντοι
2.487
Ντιορ σαβαζ, αλλα αν θες να γαμας αβερτα πρε το αρωμα στο αστερακι
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.408
Πόντοι
3.636
Καλβιν κλε’ι’ν !!
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Το αρωμα που φοραω κ λατρευω ειναι το Narciso rodriguez for her.
 

antmon

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
Τα καλύτερα καλοκαιρινά αντρικά αρώματα...

1.Tom Ford, Neroli Portofino Eau Fraiche Body Splash

2.Davidoff Cool Water Summer Seas.

3.Burberry Brit Summer Edition For Men.

4.Lacoste Eau de Lacoste L.1212 Rouge

5.Dolce&Gabbana Light Blue Swimming in Lipari.

6.YSL L'homme Sport.

7.Calvin Klein Eternity for Men Summer.

8.Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Summer.

8.Givenchy Gentlemen Only.


+1 απο εμενα
 

kavlanter86

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2019
Μηνύματα
20
Κριτικές
1
Like
15
Πόντοι
0
Και αφού σε αυτό το φόρουμ τα λέμε όλα... Η ερώτηση είναι τι κολόνια φοράτε...

ή ποια κολόνια είναι η αγαπημένη σας τέλος πάντων...  ;) :grin: :rockon:


Ξεκινάω εμένα η αγαπημένη μου που φοράω είναι η Paco rabanne ultra violet !

abercrombie & fitch fierce
 

mikros_gamikos

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2019
Μηνύματα
28
Like
23
Πόντοι
0
Παιδιά καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω καινούρια κολόνια και ψάχνωμαι είναι η αλήθεια έχει κανείς να προτείνει τίποτα ωραίο έτσι καλοκαιρινό? Ανεξαρτήτου κόστους αρκεί να είναι ωραία

Κατά τη γνώμη μου, η καλύτερη αρρενωπή κολόνια για το καλοκαίρι ηταν (είναι?) η Bvlgari Aqva Pour Homme. Στο χαρακτήρα θα έλεγα ότι μοιάζει με την Cool Water υπό την έννοια ότι είναι φουλ αρρενωπή αλλά ταυτόχρονα αυστηρά καλοκαιρινή -πολύ σπάνιο combo, μιας και τα καλοκαιρινά αρώματα συνήθως πάνε για φρεσκάδα κ όχι για αρρενωπότητα. Κατά τ' άλλα καμία σχέση με την Cool Water, η Bvlgari πολύ ανώτερη. Παρόλα αυτά το φετινό μπουκάλι που πήρα δε μου άρεσε καθόλου.. Ίσως να φταίει ότι το πήρα από ενα κωλομάγαζο στο skroutz? Όπως και να 'χει την προτείνω με επιφύλαξη.

Αν θες αρρενωπό άρωμα για το καλοκαίρι, που δεν είναι 100% καλοκαιρινό, μια καλή επιλογή είναι η Dior Sauvage που είπαν και οι άλλοι. Μια ακόμα καλύτερη επιλογή, που μυρίζει σχεδόν το ίδιο (λεμόνι+βετιβέρ) είναι η Givenchy Pour Homme Blue Label. Παρότι βγήκε 11 χρόνια νωρίτερα και είναι φτηνότερη απ' τη Dior, λίγοι την ξερουν. Ίσως να 'χει μικρότερη διάρκεια όμως.

Αν θες φρέσκα αρώματα οι καλές επιλογές είναι αμέτρητες. Κάποια που μου αρέσουν πολυ:
Bvlgari Aqva Amara
Givenchy pour homme
Dunhill Desire Blue ή το ελληνικό Sculpture του Αποστολόπουλου (μοιάζουν μεταξύ τους)
Acqua di Gio (ή τον κλώνο των 25 ευρώ, Perry Ellis 360 Red)
 

TZOYLI

Trans
Εγγρ.
12 Ιουν 2011
Μηνύματα
6.508
Like
5.233
woodforest bank sunday hours

Neroli Portofino Cologne by Tom Ford, This citrus-dominant, masculine fragrance is the brainchild of perfumer Rodrigo Flores-Roux. Released in 2011, Neroli Portofino makes a grand and heady entrance to the senses with top notes of mandarin orange, bergamot, myrtle, lavender, lemon, bitter orange, and rosemary. Soft, floral notes of neroli, jasmine, African orange flower, and pitosporum make up the heart of the fragrance, while base notes of musk mallow, angelica, and amber bring the blend to a smooth, creamy finish.

American fashion designer and filmmaker Tom Ford launched his exclusive fragrance line in 2006. The first fragrance, Black Orchid, enjoyed immense commercial success upon initial release. Before launching his film and fashion careers, the founder was originally trained as an architect at the Parsons School of Design in New York. Today the company has over 70 fragrances in its collection, and the latest fragrance launch was in 2018. The company’s fragrances also feature collaboration with various world-renowned perfumers.
 

litafade

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2019
Μηνύματα
395
Κριτικές
8
Like
619
Πόντοι
301
Hugo Boss Selection
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.549
Πόντοι
2.356
aqua di gio αυστηρα και μονο
 

marko_kolo

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2018
Μηνύματα
569
Like
26
Πόντοι
6
0305100006.jpg
:wanker: :wanker: :wanker:
 

Vermoudiarhs20

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2019
Μηνύματα
19
Like
6
Πόντοι
0
Αυτη του Μιχαλη Ιωρδανη καλη ειναι εχω παρει αρκετα κοπλιμεντα για το αρωμα της
 

dinamitisc5

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2018
Μηνύματα
946
Κριτικές
12
Like
2.656
Πόντοι
736
Πρόσφατα μου φέρανε δώρο απο το εξωτερικό (ο γνωστός φίλος απο τα καράβια 6 μήνες στο βαπόρι) μία κολώνια εν ονόματι GIO ARMANI Acqua Di η οποία είναι η ποιό βαριά κολώνια που έχω βάλει.Βγαίνω έξω στο μπαλκόνι ρίχνω μία δύο και μπαίνω πάλι μέσα να την βάλω στην θέση της και το σπίτι αρχίζει να μυρίζει ντουμάνι απο την κολώνια. Σε αυτό το θρέντ τα μέλη, αν θέλουν να αναφέρουν τα αρώματα που ρίχνουν πρίν τα διάφορα σχέδια για την ημέρα-νύχτα. Επίσης έχω μία ποιό ελαφριά κολώνια Versace Dylan Blue. Ειδικά την Αrmani δεν την είχα για τόσο βαριά κολώνια.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.256
Κριτικές
18
Like
20.036
Πόντοι
4.546
Τα αξιότιμα μέλη μας φοράνε φυσικά αρώματα, είμεθα οικολόγοι... πουτσίλα, κωλίλα, μασχαλίλα, ποδαρίλα και απλυσιά. Η επιστήμη λέει πως έχει να κάνει με τις φερομόνες των αντίθετων φύλων.

Σοβαρά τώρα: επιφυλάσσομαι να αποκαλύψω τις κολώνιες που μου αρέσουν σε μεταγενέστερο μήνυμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom