Νέα

Τί κολόνια φοράτε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Galb
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 735
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.225
Κριτικές
1
Like
3.394
Πόντοι
456
τα μελη του μπου δεν κανουν περιτα εξοδα σε αρωματα, τα λεφτα αυτα πανε στα κοριτσια, 3 ευρω το πολυ κινεζικη κολωνια

επισης οταν εχουν καυλες δεν χανουν χρονο για μπανιο αλλα τρεχουν αμεσως να ανακουφιστουν ευωδιαζοντας με τον ιδρωτα τους, η' βλεπε παραπανω μα'ι'μου κολωνια

:shower:
 

theots81

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2015
Μηνύματα
491
Κριτικές
1
Like
888
Πόντοι
81
Baccarat rouge 540. Πικραμύγδαλο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.986
Πόντοι
9.297
Κυρίως Pino Sylvestre.
Πάντως δεν μένω μόνο σε αυτό....νομίζω ότι το να παραγγέλνεις τον ίδιο καφέ η ποτό η να χρησιμοποιείς το ίδιο άρωμα συνέχεια, δείχνει άτομο με κολλήματα και μπόλικη ψυχοπαθολογία .
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.348
Κριτικές
10
Like
1.765
Πόντοι
5.975
Πρόσφατα μου φέρανε δώρο απο το εξωτερικό (ο γνωστός φίλος απο τα καράβια 6 μήνες στο βαπόρι) μία κολώνια εν ονόματι GIO ARMANI Acqua Di η οποία είναι η ποιό βαριά κολώνια που έχω βάλει.Βγαίνω έξω στο μπαλκόνι ρίχνω μία δύο και μπαίνω πάλι μέσα να την βάλω στην θέση της και το σπίτι αρχίζει να μυρίζει ντουμάνι απο την κολώνια. Σε αυτό το θρέντ τα μέλη, αν θέλουν να αναφέρουν τα αρώματα που ρίχνουν πρίν τα διάφορα σχέδια για την ημέρα-νύχτα. Επίσης έχω μία ποιό ελαφριά κολώνια Versace Dylan Blue. Ειδικά την Αrmani δεν την είχα για τόσο βαριά κολώνια.
Είναι ένα από τα αρώματα που σκέφτομαι να δοκιμάσω στο προσεχές μέλλον (Aqua di Gio) καθώς επίσης και το Light Blue by Dlce & Gabbana...
Πιστεύω ωστόσο ότι κάθε άρωμα είναι και κατάλληλο για συγκεκριμένες επόχες, π.χ. Joop το κλασικό είναι για Φθινόπωρο / Χειμώνα, το Dvidoff Cool Water για Άνοιξη / Καλοκαίρι...
Μην ξεχνάμε και το γεγονός ότι αλλιώς "κάθεται" ένα άρωμα στον ένα και διαφορετικά σε άλλο άτομο...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.986
Πόντοι
9.297
Είναι ένα από τα αρώματα που σκέφτομαι να δοκιμάσω στο προσεχές μέλλον (Aqua di Gio) καθώς επίσης και το Light Blue by Dlce & Gabbana...
Πιστεύω ωστόσο ότι κάθε άρωμα είναι και κατάλληλο για συγκεκριμένες επόχες, π.χ. Joop το κλασικό είναι για Φθινόπωρο / Χειμώνα, το Dvidoff Cool Water για Άνοιξη / Καλοκαίρι...
Μην ξεχνάμε και το γεγονός ότι αλλιώς "κάθεται" ένα άρωμα στον ένα και διαφορετικά σε άλλο άτομο...
Ισχύει..το κάθε δέρμα αναδεικνυει διαφορετικά το κάθε άρωμα ,είναι σαν δακτυλικό αποτύπωμα ,είναι απολύτως ξεχωριστό.
 

professor x

Ανώτατος
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.582
Κριτικές
40
Like
25.008
Πόντοι
11.096
Είναι ένα από τα αρώματα που σκέφτομαι να δοκιμάσω στο προσεχές μέλλον (Aqua di Gio) καθώς επίσης και το Light Blue by Dlce & Gabbana...
Πιστεύω ωστόσο ότι κάθε άρωμα είναι και κατάλληλο για συγκεκριμένες επόχες, π.χ. Joop το κλασικό είναι για Φθινόπωρο / Χειμώνα, το Dvidoff Cool Water για Άνοιξη / Καλοκαίρι...
Μην ξεχνάμε και το γεγονός ότι αλλιώς "κάθεται" ένα άρωμα στον ένα και διαφορετικά σε άλλο άτομο...
Έχω δοκιμάσει και τά δύο πρώτα που αναφέρεις, το πρώτο βρομαγε σαν αυγό, τό δεύτερο dolce Gabbana απλά είναι υπέροχο για πρωί και βράδυ και πάντα για άνοιξη καλοκαίρι.
Μία καλή επιλογή είναι και η Paco rabanne.
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.348
Κριτικές
10
Like
1.765
Πόντοι
5.975
Έχω δοκιμάσει και τά δύο πρώτα που αναφέρεις, το πρώτο βρομαγε σαν αυγό, τό δεύτερο dolce Gabbana απλά είναι υπέροχο για πρωί και βράδυ και πάντα για άνοιξη καλοκαίρι.
Μία καλή επιλογή είναι και η Paco rabanne.
Μου είχαν κάνει δώρο πριν 20+ χρόνια την κλασική Dolce Gabbana και ακόμα θυμάμαι πόσο καλο άρωμα ήταν... ελπίζω να είναι ακόμα στην ίδια ποιότητα
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.143
Like
4.676
Πόντοι
1.756
Μια φορα ο πατερας μου ειχε παει εξωτερικο μαζι με το αφεντικο του....Απο το αεροδρομιο το αφεντικο του,ειχε αγορασει ενα αρωμα ονοματι Newark το οποιο δεν του αρεσε και μου το εδωσε....
Ρε τυποι...τετοιο αρωμα δεν υπηρχε...περπατουσα στο δρομο και με ρωτουσαν ολοι τι αρωμα φοραω...
Για τα μουνακια δεν λεω.... τρελα!!! το μυριζαν κ εχυναν....
Δεν μπορεσα να το ξαναβρω...ουτε στο ιντερνετ,ουτε πουθενα...λες κ εξαφανιστηκε....κριμα γαμωτη!!!
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.068
Κριτικές
123
Like
50.905
Πόντοι
27.261
για χειμώνα λεβάντα
1713022448898.png

και για καλοκαίρι σιτρονελα
1713022510346.png
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Τα μέλη του bou μοσχοβολάνε χωρίς να χρειάζονται αρώματα.

Πέρα από την πλάκα, όπως γράφτηκε όντως η Paco Rabanne έχει καταπληκτικά αρώματα, όπως το Black XS και το Invictus. To Black XS αποσύρθηκε πια.
Πήρα το CD Sauvage, που διαφημίζεται. Αρκετά καλό , αν και δεν πολυτρελάθηκα.
Το Dolce Gabanna light blue δεν το έχω πάρει, αλλά ακούω από πολλούς τα καλύτερα
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.259
Κριτικές
18
Like
20.049
Πόντοι
4.546
Αυτό τον καιρό, Dior Sauvage + Dolce & Gabbana K.
Περιμένουν να πάρουν σειρά: Terre D'Hermes, Fahrenheit parfum, Bvlgari Aqva, Aqua Di Gio profumo, Dior Intense.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.158
Κριτικές
14
Like
4.397
Πόντοι
3.715
για έναν πολύ περίεργο λόγο, απερίγραπτο, τις καλύτερες γκόμενες τις έχω γαμήσει άπλητος και βρωμιάρης. Κι αυτό από καθαρή σύμπτωση-συγκηρία και μόνο.
Είναι ανώμαλες οι γκόμενες, τελείως.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.462
Κριτικές
1
Like
7.458
Πόντοι
2.306
Ασχετως του τι θα φορεσεις ειναι σημαντικο να προετοιμαζεις και το αρωμα του χωρου με ενα δυνατο, βροντερο, αρωματικο κλανιδι…
Εκει οι γκομενες παραληρουν απο ευχαριστηση.
α! διαφορετικο αρωμα χειμωνα καλοκαιρι, αναλογα με τα εποχικα λαχανικα.:confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom