Νέα

Τι επιχείρηση θα ανοίγατε αν είχατε ένα μκρό κεφάλαιο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mikros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
τυπε μην κόβεις τα φτερά των παιδιών άσε να ακούμε για επιχειρηματικές ιδέες με κονομα  :grin:
Τύπε που ησουν το απογευμα να με στηριξεις οταν με τραμπουκιζαν κατι μπαχαλακηδες  :(
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Πεομαλακτηριο στο Μετάξι. Θα κανουνε οι διάφοροι τη βόλτα τους, θα ανάβουνε καλά καλά και μετά θα έρχονται σε σένα να τους τον αρμέγεις για 5 ευρώ (αυτοί θα γλιτώνουν τα 5 ευρώ κι εσύ θα έχεις 5 ευρώ στο χέρι, win-win). Στην αρχή θα μπορείς να το τρέχεις και μόνος σου  ;)
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.073
Πόντοι
12.756
τυπε μην κόβεις τα φτερά των παιδιών άσε να ακούμε για επιχειρηματικές ιδέες με κονομα  :grin:

περιμενω τον πρωτο μαλακα που θα γραψει για κατι τετοιο

2--7-thumb-large.jpg


 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: 968

Muratti_ambassador

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
876
Κριτικές
9
Like
144
Πόντοι
286
περιμενω τον πρωτο μαλακα που θα γραψει για κατι τετοιο

2--7-thumb-large.jpg

Χαχχαχχχαχα μην γελασεις το ειχα σκεφτει με βαση τα foodtruck που δουλεψανε σουπερ στο παρισι και νεα υορκη.... Διαβασα νομοθεσια στην ελλαδα και πιστεψε με πιο ευκολα φτιαχνεις πυρηνικο εργοστασιο διπλα σε νηπιαγωγειο απο το να παρεις την αδεια που ηθελα βασει business plan...
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.892
Like
12.896
Πόντοι
2.606
Που ειναι ένας που ήθελε να ανοίξει μπυραρία λέτε να αυτοκτόνησε απο χρέη ;  :grin:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.073
Πόντοι
12.756
Χαχχαχχχαχα μην γελασεις το ειχα σκεφτει με βαση τα foodtruck που δουλεψανε σουπερ στο παρισι και νεα υορκη.... Διαβασα νομοθεσια στην ελλαδα και πιστεψε με πιο ευκολα φτιαχνεις πυρηνικο εργοστασιο διπλα σε νηπιαγωγειο απο το να παρεις την αδεια που ηθελα βασει business plan...

και αυτος στην φωτο τα καταφερε και προσπαθει , αμα εισαι απο Αθηνα και τον πετυχεις ρωτα τον πως τα παει..

εχει και σελιδα στο facebook.

Αμερικη τυπε ειναι αλλη φαση τα food truck.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.073
Πόντοι
12.756
Που ειναι ένας που ήθελε να ανοίξει μπυραρία λέτε να αυτοκτόνησε απο χρέη ;  :grin:

του ειχα και ετοιμο μαγαζι του μαλακα στημενο και σε καλο σημειο , που αυτος που το εχει ψαχνει σχοινί για να κρεμαστει και δεν εχει λεφτα να αγορασει
 

Muratti_ambassador

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
876
Κριτικές
9
Like
144
Πόντοι
286
και αυτος στην φωτο τα καταφερε και προσπαθει , αμα εισαι απο Αθηνα και τον πετυχεις ρωτα τον πως τα παει..

εχει και σελιδα στο facebook.

Αμερικη τυπε ειναι αλλη φαση τα food truck.

Οντως αλλα και εδω ειχε και εχει προοπτικη αλλα οχι με καμια τρελη αποδοση...

Εγω ακομα περιμενω frozen yogurt χαχαχχαχχαχχαχαχχ;χα που καποτε ολοι θελανε αλλα δεν ειχανε δει οτι ο κυκλος ζωης αυτων των μαγαζιων ητανε τρια χρονια ;)
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.073
Πόντοι
12.756
Οντως αλλα και εδω ειχε και εχει προοπτικη αλλα οχι με καμια τρελη αποδοση...

Εγω ακομα περιμενω frozen yogurt χαχαχχαχχαχχαχαχχ;χα που καποτε ολοι θελανε αλλα δεν ειχανε δει οτι ο κυκλος ζωης αυτων των μαγαζιων ητανε τρια χρονια ;)

κατα σειρα που θυμαμαι, απο το παλαιοτερο.

βιντεο κλαμπ ( τα παλια τα χρονια )
μαγαζι με ρουχα
ιντερνετ καφε
νανου ντονατς
φροζεν
Μικελ
καφε πακετο

πριν την κριση οτι ηθελε καποιος να ανοιξει ή ελεγε οτι θα ανοιξει , θα εβαζε εναν υπαλληλο και θα αραζε σπιτι αυτος να τσεπωνει το χρημα.
μετα την κριση αρχισαν να λενε οτι θα το δουλευουν οι ιδιοι, για οικονομια και επειδη οι περισσοτεροι απο αυτους που τα ελεγαν εμειναν χωρις δουλεια μιας και ηταν υπαλληλοι καπου και πηραν τ αρχιδια μου.

με λιγες λεξεις αυτη ειναι η Ελληνικη επιχειρηματικοτητα που επιθυμει να κανει ο Ελληνας τα τελευταια 20 χρονια.



 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
κατα σειρα που θυμαμαι, απο το παλαιοτερο.

βιντεο κλαμπ ( τα παλια τα χρονια )
μαγαζι με ρουχα
ιντερνετ καφε
νανου ντονατς
φροζεν
Μικελ
καφε πακετο

πριν την κριση οτι ηθελε καποιος να ανοιξει ή ελεγε οτι θα ανοιξει , θα εβαζε εναν υπαλληλο και θα αραζε σπιτι αυτος να τσεπωνει το χρημα.
μετα την κριση αρχισαν να λενε οτι θα το δουλευουν οι ιδιοι, για οικονομια και επειδη οι περισσοτεροι απο αυτους που τα ελεγαν εμειναν χωρις δουλεια μιας και ηταν υπαλληλοι καπου και πηραν τ αρχιδια μου.

με λιγες λεξεις αυτη ειναι η Ελληνικη επιχειρηματικοτητα που επιθυμει να κανει ο Ελληνας τα τελευταια 20 χρονια.
Ακριβως. Ελληνικη επιχειρηματικοτητα = παιρνω δανειο απο την τραπεζα + ανοιγω καφε + βαζω εναν υπαλληλο + καθομαι σπιτι και κονομαω.
 

Muratti_ambassador

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
876
Κριτικές
9
Like
144
Πόντοι
286
κατα σειρα που θυμαμαι, απο το παλαιοτερο.

βιντεο κλαμπ ( τα παλια τα χρονια )
μαγαζι με ρουχα
ιντερνετ καφε
νανου ντονατς
φροζεν
Μικελ
καφε πακετο

πριν την κριση οτι ηθελε καποιος να ανοιξει ή ελεγε οτι θα ανοιξει , θα εβαζε εναν υπαλληλο και θα αραζε σπιτι αυτος να τσεπωνει το χρημα.
μετα την κριση αρχισαν να λενε οτι θα το δουλευουν οι ιδιοι, για οικονομια και επειδη οι περισσοτεροι απο αυτους που τα ελεγαν εμειναν χωρις δουλεια μιας και ηταν υπαλληλοι καπου και πηραν τ αρχιδια μου.

με λιγες λεξεις αυτη ειναι η Ελληνικη επιχειρηματικοτητα που επιθυμει να κανει ο Ελληνας τα τελευταια 20 χρονια.

Ξεχασες και μαγαζι φωτοτυπικων και franchise goodys everest pizza fan etc etc.... Ολα με τρελη δημιουργια value addition... Και Αlex επισης σωστος και τελευταιο βημα πιστολιζω το δανειο και μου φταιει ο αλητης τραπεζιτης...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.073
Πόντοι
12.756
Ξεχασες και μαγαζι φωτοτυπικων και franchise goodys everest pizza fan etc etc.... Ολα με τρελη δημιουργια value addition... Και Αlex επισης σωστος και τελευταιο βημα πιστολιζω το δανειο και μου φταιει ο αλητης τραπεζιτης...

:2funny: :2funny: :2funny: σωστος

θυμαμαι παλια με τα goodys που ειχε γινει και ο πιο παταγος , που ηθελε και πολλα φραγκα για να ανοιξεις.

Σε καθε γαμω περιοχη που πηγαινες και σε χωρια και γαμω κωμοπολεις , αυτος που ειχε το franchise των goodys ηταν ενας μικρος θεος για την περιοχη.

ο Δημαρχος , ο δασκαλος , ο παππας , και ο μαλακας που εχει τα goodys της περιοχης , αυτα ηταν τα τοπικα αξιώματα
 

Muratti_ambassador

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
876
Κριτικές
9
Like
144
Πόντοι
286
:2funny: :2funny: :2funny: σωστος

θυμαμαι παλια με τα goodys που ειχε γινει και ο πιο παταγος , που ηθελε και πολλα φραγκα για να ανοιξεις.

Σε καθε γαμω περιοχη που πηγαινες και σε χωρια και γαμω κωμοπολεις , αυτος που ειχε το franchise των goodys ηταν ενας μικρος θεος για την περιοχη.

ο Δημαρχος , ο δασκαλος , ο παππας , και ο μαλακας που εχει τα goodys της περιοχης , αυτα ηταν τα τοπικα αξιώματα

:kneel: :kneel: στο χιουμορ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ξεχασες και μαγαζι φωτοτυπικων και franchise goodys everest pizza fan etc etc.... Ολα με τρελη δημιουργια value addition... Και Αlex επισης σωστος και τελευταιο βημα πιστολιζω το δανειο και μου φταιει ο αλητης τραπεζιτης...
Kαι ψηφιζω Συριζα να μου το διαγραψει χαχαχααχαχαχχαχαχχχ
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.892
Like
12.896
Πόντοι
2.606
του ειχα και ετοιμο μαγαζι του μαλακα στημενο και σε καλο σημειο , που αυτος που το εχει ψαχνει σχοινί για να κρεμαστει και δεν εχει λεφτα να αγορασει
τυπε εμενα παντως το όνειρο μου ηταν να κρεμαστω  απο το ταβάνι ενός νάνου ντονατς με ικρίωμα την άδεια προθήκη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom