Νέα

Τι επιχείρηση θα ανοίγατε αν είχατε ένα μκρό κεφάλαιο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mikros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Παντως εγω οταν με το καλο επιστρεψω θα κανω ενα μεζεδοπωλειο ουζερι σε καποια παραλια της Αχαιας. Να ειμαι και σχετικα κοντα στο χωριο μου. Το καλοκαιρι θα βγαινει το μεροκαματο. Το χειμωνα θα ασχολουμε λιγο με τα αγροτικα και τα βραδια θα το δουλευω σαν μπαρακι. Χαλαρη μουσικη, καθαρα ποτα και λιγα μεζεδακια. Θα αμολυσω και 4 - 5 Βουλγαρες μεσα να μου μαζευουν πελατεια.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Στην Ελλάδα είσαι. (το είσαι είναι σχήμα λόγου καθότι δεν είσαι στην Ελλάδα εσύ)

εδώ που είμαι οποιαδήποτε άδεια για κατάστημα τέτοιας μορφής (μπαρ, εστιατόριο, καφέ κλπ) ακόμη και επέκταση της αδείας (πχ επέκταση ωραρίου λειτουργίας) απαιτεί άδεια από τον δήμο η οποία δίνεται μόνον αν υπάρχει σύμφωνη γνώμη των περιοίκων... βγαίνει ανακοίνωση (τοιχοκολλημένη) και κάθε κάτοικος έχει την δυνατότητα να εκφράσει αιτιολογημένη αντίρρηση μέσα σε τρείς βδομάδες από την ανακοίνωση...

προσοχή ... αιτιολογημένη και ενυπόγραφη...
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
δυο φιλοι το κλεισαν προσφατα,ενας ν σμυρνη στην αιγαιου κι ενας καπου αμπελοκηπους  :helpplea: κι ηταν χρονια στο κουρμπετι
Πρεπει να ηταν λιγο κουμαρτζιδες για αυτο  :grin: Εγω οσους προποτζιδες ξερω και δεν παιζουν βγαζουν πολλα λεφτα,ειδικα με το κινο και τα ξυστα!  ;) στοιχημα οχι τοσο γιατι οι ποιο πολυ παιζουν εξω.
 

NICK TRIVE

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Μαρ 2014
Μηνύματα
35.478
Κριτικές
53
Like
9.295
Πόντοι
25.786
και τα προπο μόλις ανοίξει τα δικά του με τα φρουτάκια ο άλλος, θα κλέισουν τα περισσότερα
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.901
Like
12.927
Πόντοι
2.606
Παντως εγω οταν με το καλο επιστρεψω θα κανω ενα μεζαδοπωλειο ουζερι σε καποια παραλια της Αχαιας. Να ειμαι και σχετικα κοντα στο χωριο μου. Το καλοκαιρι θα βγαινει το μεροκαματο. Το χειμωνα θα ασχολουμε λιγο με τα αγροτικα και τα βραδια θα το δουλευω σαν μπαρακι. Χαλαρη μουσικη, καθαρα ποτα και λιγα μεζεδακια. Θα αμολυσω και 4 - 5 Βουλγαρες μεσα να μου μαζευουν πελατεια.
θα ξεκινας το πρωι να σερβιρεις καφε του ερωτιαρη το μεσημερι στη νταλα πορτοκαλαδα μικροβιοουρηθροκαθαρτικη  και το βραδυ τσιπουρο του παρανομου εξτραδακια με μεζε μπαφο  :2funny:
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Μια φτηνη λυση για εδω ειναι..να πουλας κουλουρια στο δρομο,το εκανε προσφατα μια γνωστη και δεν πεφτει κατω απο 100-150 ευρω την μερα.Παει πιανει ενα πολυσυχναστο δρομο το πρωι και δινει αβερτα κουλουρακια  :grin:
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
7
Πόντοι
16
Πρεπει να ηταν λιγο κουμαρτζιδες για αυτο  :grin: Εγω οσους προποτζιδες ξερω και δεν παιζουν βγαζουν πολλα λεφτα,ειδικα με το κινο και τα ξυστα!  ;) στοιχημα οχι τοσο γιατι οι ποιο πολυ παιζουν εξω.
ο σμυρνη οχι 100% ο αλλος ισως στο τελος ναπαιζε
μου ειπε απλα δεν παιζανε παρα ελαχιστοι τον τελευταιο χρονο κ τοκλεισε
δεν μπορεσε να το πουλησει τοχε 12 χρονια κ επρπε 15 νομιζω για να μπορει
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.901
Like
12.927
Πόντοι
2.606
Μια φτηνη λυση για εδω ειναι..να πουλας κουλουρια στο δρομο,το εκανε προσφατα μια γνωστη και δεν πεφτει κατω απο 100-150 ευρω την μερα.Παει πιανει ενα πουλυχναστο δρομο το πρωι και δινει αβερτα κουλουρακια  :grin:
τυπε λες ψεμματα αν εδινε κουλουρι θα βγαζε 100-150 την ωρα οχι την ημερα  :grin:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
2
Like
5.728
Πόντοι
2.356
Μια φτηνη λυση για εδω ειναι..να πουλας κουλουρια στο δρομο,το εκανε προσφατα μια γνωστη και δεν πεφτει κατω απο 100-150 ευρω την μερα.Παει πιανει ενα πουλυχναστο δρομο το πρωι και δινει αβερτα κουλουρακια  :grin:

Περίπου 10,000 ευρώ το πρόστιμο αν δεν έχεις άδεια. Τώρα για να βγάλεις άδεια για κουλουρτζής νομίζω είναι πιο δύσκολο από το να εκλεγείς βουλευτής...
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Αλλη μια φτηνη λυση για επαρχια και χωρια ομως,ειναι να πουλας ψαρια με το αυτοκινητο...το εκανε ενας γνωστο και βγαζει με λιγα ψαρια (γαυρο,σαρδελα, και αντε ποιο ακριβα μονο με παραγγελια)δυο-τρια κατοσταρικα την μερα. ;) κεφαλαιο, να εβαλε το πολυ δεκα χιλιαρικα για το αμαξι (μεταχειρισμενο)
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
2
Like
5.728
Πόντοι
2.356
Αλλη μια φτηνη λυση για επαρχια και χωρια ομως,ειναι να πουλας ψαρια με το αυτοκινητο...το εκανε ενας γνωστο και βγαζει με λιγα ψαρια (γαυρο,σαρδελα, και αντε ποιο ακριβα μονο με παραγγελια)δυο-τρια κατοσταρικα την μερα. ;) κεφαλαιο, να εβαλε το πολυ δεκα χιλιαρικα για το αμαξι (μεταχειρισμενο)

Ναι, φυσικά είναι μια λύση. Μέχρι να βρεθεί κανένας που πληρώνει φόρους και έχει μαγαζί ψαράδικο και να σε καρφώσει. Καλή λύση αν ξέρεις μηχανισμούς και τους ελέγχεις*. Αλλιώς παίζεις το κεφάλι σου.

*ελέγχεις τη συμπεριφορά τους.
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
7
Πόντοι
16
Αλλη μια φτηνη λυση για επαρχια και χωρια ομως,ειναι να πουλας ψαρια με το αυτοκινητο...το εκανε ενας γνωστο και βγαζει με λιγα ψαρια (γαυρο,σαρδελα, και αντε ποιο ακριβα μονο με παραγγελια)δυο-τρια κατοσταρικα την μερα. ;) κεφαλαιο, να εβαλε το πολυ δεκα χιλιαρικα για το αμαξι (μεταχειρισμενο)
το καναν καποιοι σε ορεινα χωρια στην αρκαδια κι εβγαζαν καλα λεφτα
αλλα νομιζω τελευταια εχει πεσει κι αυτο λογω ανεχειας...παλι σε ελλαδα πουλανε ,λεφτα γιοκ γενικως μονο για το λιντλ περισευουν... :helpplea:
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Περίπου 10,000 ευρώ το πρόστιμο αν δεν έχεις άδεια. Τώρα για να βγάλεις άδεια για κουλουρτζής νομίζω είναι πιο δύσκολο από το να εκλεγείς βουλευτής...
Δεν ξερω αν εχει αδεια, αλλα λογικα εβγαλε γιατι στα μερη που συχναζει (εκει που αρχιζει ο πεζοδρομος)το δημαρχιο ειναι διπλα.  :grin:
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.901
Like
12.927
Πόντοι
2.606
Αλλη μια φτηνη λυση για επαρχια και χωρια ομως,ειναι να πουλας ψαρια με το αυτοκινητο...το εκανε ενας γνωστο και βγαζει με λιγα ψαρια (γαυρο,σαρδελα, και αντε ποιο ακριβα μονο με παραγγελια)δυο-τρια κατοσταρικα την μερα. ;) κεφαλαιο, να εβαλε το πολυ δεκα χιλιαρικα για το αμαξι (μεταχειρισμενο)
τυπε το παραμυθι πιανει αμα λες οτι εισαι κι ο ψαρας? γιατι εγω μενω τζουμερκα  :grin:
 

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.780
Like
137
Πόντοι
16
Εδώ που μένω εγώ έχουν ανοίξει κανα 2 μαγαζάκια που πουλάνε ζωοτροφές και μπορώ να πω ότι πάνε αρκετά καλά.
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
7
Πόντοι
16
Εδώ που μένω εγώ έχουν ανοίξει κανα 2 μαγαζάκια που πουλάνε ζωοτροφές και μπορώ να πω ότι πάνε αρκετά καλά.
δεν πληρωνονται μετρητοις αυτα....οπως κ τα σνα,,δινεις κ περιμενεις.... :helpplea:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom