Νέα

Τι επιχείρηση θα ανοίγατε αν είχατε ένα μκρό κεφάλαιο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mikros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Παιδιά όλα τα λεφτά ειναι στο τζόγο
είτε το πιστεύετε είτε όχι  η ελλαδιστα στοιχηματίσε 7ψηφιο νούμερο μέχρι τώρα στο Μουντιάλ στις 5 μεγαλύτερες σελίδες online στοιχήματος
Είμαι του χώρου (προγραμματιστής ) και ξέρω...

πρώτον 7ψήφιο νούμερο είναι αστείο ποσό, μάλλον κάποιο λάθος κάνεις

δεύτερον, ποιες εννοείς πέντε μεγαλύτερες;

 

XPEP

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
373
Κριτικές
15
Like
231
Πόντοι
5.760
Παιδιά όλα τα λεφτά ειναι στο τζόγο
είτε το πιστεύετε είτε όχι  η ελλαδιστα στοιχηματίσε 7ψηφιο νούμερο μέχρι τώρα στο Μουντιάλ στις 5 μεγαλύτερες σελίδες online στοιχήματος
Είμαι του χώρου (προγραμματιστής ) και ξέρω...
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
http://[URL unfurl="true"]www.kantina.com.gr/pics/kantina_mercedes410_3.jpg[/img[/URL]]
[/quote]

Να πας να την στήσεις απέναντι από το περίπτερο του μαλακό-Έλληνα στην Ακρόπολη και να πουλάς το νεράκι στα 2,5 ευρώ το μπουκάλι για να του την σπάσεις και να τα οικονομήσεις.
 

Συνημμένα

  • water.jpg
    water.jpg
    85 KB · Εμφανίσεις: 34

XPEP

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
373
Κριτικές
15
Like
231
Πόντοι
5.760
πρώτον 7ψήφιο νούμερο είναι αστείο ποσό, μάλλον κάποιο λάθος κάνεις

δεύτερον, ποιες εννοείς πέντε μεγαλύτερες;

Σκίουρε δεν μπορώ να πω ονόματα ....
το εφτάψηφιο ειναι <10.000.000€ Μιλάμε για την ελλαδιτσα του ΔΝΤ
Α ναι και ο ΟΠΑΠ δεν ειναι μέσα σε αυτές για ξένες μιλάμε ...,
 

Επισκέπτης
Σκίουρε δεν μπορώ να πω ονόματα ....
το εφτάψηφιο ειναι <10.000.000€ Μιλάμε για την ελλαδιτσα του ΔΝΤ
Α ναι και ο ΟΠΑΠ δεν ειναι μέσα σε αυτές για ξένες μιλάμε ...,

μαν η betfair μόνο, έκανε τζίρο μέσο όρο 20-25.000.000 σε κάθε ματσ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, άλλα τόσα στις υπόλοιπες αγορές

Σούμα βγαίνουν 2-2,5 δις

Και μου λες ότι ολόκληρη Ελλάδα έκανε μόνο 10 εκατομμύρια στα πέντε μεγαλύτερα σαιτ;

Δε νομίζω...
 

fontas.dimi

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2014
Μηνύματα
585
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
6
Να πας να την στήσεις απέναντι από το περίπτερο του μαλακό-Έλληνα στην Ακρόπολη και να πουλάς το νεράκι στα 2,5 ευρώ το μπουκάλι για να του την σπάσεις και να τα οικονομήσεις.

χαχαχαχαχα Καλή φάση θα ταν
 

Iceman_82

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.693
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Αν είχατε ή σας έδινε κάποιος χρήματα π.χ. 50000 euro - 100000 euro για να ανοιξετε μια νόμιμη επιχείρηση στην Ελλάδα η οποία θα έβγαζε τα λεφτά της σε ένα έυλογο χρονικό διάστημα, τι θα επιλέγατε να κάνετε;

"Το μικρό μπουρδέλο στο λιβάδι"
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Αυτό που έλεγα είναι αν είχα τώρα ενα ικανοποιητικό κεφάλαιο να ξεκινήσω κάτι θα ήταν σουβλατζίδικο.Δεν το χω υπόψιν τώρα βέβαια...Μυστικό ενός μικρού επιχειρηματία ώστε να πετύχει είναι να προσφέρει κάτι που ζητά ο κόσμος σε καλή τιμή και ποιότητα..Και στο σουβλάκι υπάρχει θέμα αφού εκατοντάδες σουβλατζίδικα κι όμως ελάχιστα προσφέρουν καλό φαί και έχει σιχαθεί ο κόσμος το φαί έξω με κάτι τιμές φαρμάκι..

Εγώ στο φούρνο μου τη φραντζόλα την έχω 50 λεπτά έδω και 10 χρόνια.Γιατί μέχρι το 2004 οι γονείς μου είχαν τη φραντζόλα 40 λεπτά!Το ψωμία μας πάντα από καλά αλεύρια και όχι άχυρο που χρησιμοποιούν οι άλλοι..Και μας έρχονται και με τον ηλεκτρικό να πάρουν ψωμί.Ενώ πράγματα που δεν κάνουν άλλοι φουρνοι στην Αθήνα όπως στριφτή γνήσια χωριάτικη τυρόπιτα μας έχει ξεχωρίσει..

Αν είσαι τίμιος με μυαλό και σέβεσαι τον κόσμο θα σε αγαπήσει ο κόσμος και θα πετύχεις
που ειναι ρε φιλε ο φουρνος να ερθω να παρω ψωμι και τυροπιτα, στειλε ΠΜ
 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
16
Σκίουρε δεν μπορώ να πω ονόματα ....
το εφτάψηφιο ειναι <10.000.000€ Μιλάμε για την ελλαδιτσα του ΔΝΤ
Α ναι και ο ΟΠΑΠ δεν ειναι μέσα σε αυτές για ξένες μιλάμε ...,

Προγραμματιστης μπορει να εισαι αλλα με τα οικονομικα μαλλον δε τα πας καλα 
 

eparxioti123

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2011
Μηνύματα
67
Like
0
Πόντοι
0
δεν διαβασα και τι εικοσι σελιδες δεν ξερω τι εχει ειπωθει αλλα αν ειχα  100000 θα τα εριχνα στον αγροτικο τομεα τα χωραφια εχουν ξεφτιλιστει σαν τιμες υπαρχουν νεες καλλιεργεις  θελει ψαξιμο προσοχη γιατι και εδω υπαρχουν λαμογια  μερακι και υπομονη δεν θα βγουν τα χρηματα σε ενα εξαμηνο.Η Ελλαδα εχει τρομερες δυνατοτητες στον αγροτικο τομεα τα προοιοντα της ειναι ποιοτικοτερα αλλο αν οι κυβερνησεις ειχαν μαθει τα τελευταια 30 χρονια τους αγροτες στις επιδοτησεις και στα βαμβακια
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
δεν διαβασα και τι εικοσι σελιδες δεν ξερω τι εχει ειπωθει αλλα αν ειχα  100000 θα τα εριχνα στον αγροτικο τομεα τα χωραφια εχουν ξεφτιλιστει σαν τιμες υπαρχουν νεες καλλιεργεις  θελει ψαξιμο προσοχη γιατι και εδω υπαρχουν λαμογια  μερακι και υπομονη δεν θα βγουν τα χρηματα σε ενα εξαμηνο.Η Ελλαδα εχει τρομερες δυνατοτητες στον αγροτικο τομεα τα προοιοντα της ειναι ποιοτικοτερα αλλο αν οι κυβερνησεις ειχαν μαθει τα τελευταια 30 χρονια τους αγροτες στις επιδοτησεις και στα βαμβακια

και στα καλαμποκια και ρυζια τυπε  :grin:
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
παιδια τα λεφτα ειναι στο στοιχημα ξυπνατε........!!
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
τα 100 χιλιαρικα ευκολα τα κανουμε 200 μεσα σε ενα χρονο.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Τι θα ανοιγα?? Ενα μπορντελο!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom