Νέα

Τι επιχείρηση θα ανοίγατε αν είχατε ένα μκρό κεφάλαιο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mikros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
αστους να πανε 3-4 φορε κουβα και μετα θα παρακαλανε να τους ριξεις κανα κοκκαλακι τυπε ;)
URL]] ;D
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
αρκει να μην πεσεις στο δευτερο κουρεμα τυπε μου και μετα πηγαινεις μαζι με τους αλλους και στηνεις καρτερι στον βενιζελο και φωναζεις  :grin:

αυτος που την επεσε στο Βενιζελο ηταν συνταξιουχος 47αρης  :2funny:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Internet cafe, σαν παλιός gamer Που ξέρω τα κόλπα, ξέρω πολύ καλά ότι δεν υπάρχει ίντερνετ καφέ αξιοπρεπές στην Ελλάδα για ένα gamer, ο μέσος gamer προτιμάει να παίξει από το σπίτι του στο οποίο έχει καλύτερο set up (pc) πέντες φορές απ'ότι σε ένα νετ στο οποίο στην καλύτερη περίπτωση δίπλα του θα κάθεται ένας πακιστανός που θα μιλάει με την γκόμενα του skype τρώγοντας πατατάκια και λαδώνοντας με αυτόν τον τρόπο mouse και keyboard τα οποία στην καλύτερη περίπτωση είναι του 10ευρου. Αν είχα λοιπόν αυτά τα λεφτά θα άνοιγα ένα νετ καθαρά για gamers και οι πιθανότητες να πεφτα έξω είναι μηδενικές. Πάρε όλα τα ελληνικά gaming forums γράψε αν υπήρχε ένα νετ με 60 pc τα οποία θα ήταν καθαρά για gaming σκοπούς, στην τσίτα με mechanical keyboards και mouse razer ή Logitech καθαρά για gaming θα πηγαίνατε; Να δεις τι θα σου γράψουν. Δεν υπάρχει gamer στην Ελλάδα που να μπορεί να ευχαριστηθεί ένα lanάκι παρέα με φίλους στο αγαπημένο του game χωρίς να καρκινιάσει, λόγω pc της πούτσας, ακουστικά ότι να'ναι, mouse που κολλάει πάνω στο γραφείο και keyboard που τα μισά κουμπιά δεν πατιούνται. Οπότε ναι άνετα θα έριχνα εκεί λεφτά.

Επίσης μην ξεχνάμε ότι θα είχα πελατεία gamers οι οποίοι είναι καθημερινοί πελάτες και οι οποίοι συνήθως αφήνουν σε αναψυκτικά + τις ώρες γύρω στο 15αρι ευρώ την μέρα. Αν σκεφτείς ότι τα περισσότερα ιντερνετ καφε με 10 φορές χειρότερες υπηρεσίες από αυτές που θα προσέφερα εγώ δεν αδειάζουν ποτέ καταλαβαίνεις....

ελιωνες στη ντοτα τυπε? :grin: :grin:
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
αρκει να μην πεσεις στο δευτερο κουρεμα τυπε μου και μετα πηγαινεις μαζι με τους αλλους και στηνεις καρτερι στον βενιζελο και φωναζεις  :grin:

Δεν ειναι αναγκη να αγορασει Ελληνικα ομολογα (τα οποια ειναι και ψηλα αυτη την εποχη)

Μπορει να αγορασει κατι αλλο, λογω της κρισης παιζουν πολλες ευκαιριες.


ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (προς το παρον)

Πεταμενα λεφτα στον κουβα, στην καλυτερη τα κερδη στα παιρνει η εφορια, στην χειροτερη μενεις στον ασο και χρωστας κιολας
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Δεν ειναι αναγκη να αγορασει Ελληνικα ομολογα (τα οποια ειναι και ψηλα αυτη την εποχη)

Μπορει να αγορασει κατι αλλο, λογω της κρισης παιζουν πολλες ευκαιριες.


ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (προς το παρον)

Πεταμενα λεφτα στον κουβα, στην καλυτερη τα κερδη στα παιρνει η εφορια, στην χειροτερη μενεις στον ασο και χρωστας κιολας


ενταξει ρε μαγκες σιγα το δραμα εσεις λετε για καινουργιες επιχειρησεις αν ανοιξετε δν βγαζετε λεφτα κ παιρνει η εφορια 40%.ελα ομως π στην ελλαδα οι περισοτερες επιχειρησεις ειναι παλιες εχουν φπα 23% κ στα νησια 13% οποτε βγαζουν λιγοτερα αλλα βγαινουν ακομη  :grin:
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
ενταξει ρε μαγκες σιγα το δραμα εσεις λετε για καινουργιες επιχειρησεις αν ανοιξετε δν βγαζετε λεφτα κ παιρνει η εφορια 40%.ελα ομως π στην ελλαδα οι περισοτερες επιχειρησεις ειναι παλιες εχουν φπα 23% κ στα νησια 13% οποτε βγαζουν λιγοτερα αλλα βγαινουν ακομη  :grin:

Ναι ρε τυπε μου βγαινουν τσουκου τσουκου. Ομως αυτες οι επιχειρησεις επειδη ειναι παλιες εχουν κανει αποσβεση της αρχικης επενδυσης. Εσυ που θα βαλεις 50 η 100χιλ τωρα, δεν θα κανεις αποσβεση ποτε. Θα ειναι σαν να πετας τα λεφτα σε μια δινη και να τα βλεπεις σιγα σιγα να τα καταπινει η θαλασσα.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Ναι ρε τυπε μου βγαινουν τσουκου τσουκου. Ομως αυτες οι επιχειρησεις επειδη ειναι παλιες εχουν κανει αποσβεση της αρχικης επενδυσης. Εσυ που θα βαλεις 50 η 100χιλ τωρα, δεν θα κανεις αποσβεση ποτε. Θα ειναι σαν να πετας τα λεφτα σε μια δινη και να τα βλεπεις σιγα σιγα να τα καταπινει η θαλασσα.

ε οχι και τσουκου τσουκου  :grin: δηλαδη πλουσιοι δν υπαρχουν στην ελλαδα πλεον?δν μιλαω για εφοπλιστες κ τετοιους αλλα ατομα π βγαζουν 15-20χιλιαδες το μηνα  :grin: :grin:
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
ε οχι και τσουκου τσουκου  :grin: δηλαδη πλουσιοι δν υπαρχουν στην ελλαδα πλεον?δν μιλαω για εφοπλιστες κ τετοιους αλλα ατομα π βγαζουν 15-20χιλιαδες το μηνα  :grin: :grin:

Ναι υπαρχουν, αλλα δεν ψαχνουν στο μπουρδελα.κομ για επενδυτικες προτασεις :grin:


 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Ναι υπαρχουν, αλλα δεν ψαχνουν στο μπουρδελα.κομ για επενδυτικες προτασεις :grin:

άνοιγμα αξιοπρεπούς μπουρδέλου/στούντιο στην γκατζολία σε κάποιο χωριό με στρατόπεδο μέσα και κοντινά στρατόπεδα στην περιοχή ;)
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Να σου πω και κατι αλλο ομως φιλαρακι. Με 100χιλ να βγαζεις 15-20χιλ τον μηνα, ειναι μια αποδοση ανω του 150% ετησιως. Ε, αυτο δεν γινεται :sunglasses:

Με 100 σημερα, στην καλυτερη να πιασεις 2000 μηνιαιως. Και αυτα αφου περασεις τα πανδεινα με εφορια και βερεσεδια απο πελατες.
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
άνοιγμα αξιοπρεπούς μπουρδέλου/στούντιο στην γκατζολία σε κάποιο χωριό με στρατόπεδο μέσα και κοντινά στρατόπεδα στην περιοχή ;)
Εγω εχω σκεφτει ενα μπουρδελο στα προτυπα της αγριας δυσης :sunglasses: Με πιανιστα και μιλφες να χορευουνε καν καν με τις ζαρτιερες.  :rockon:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.888
Κριτικές
16
Like
14.709
Πόντοι
6.515
..στην Ελλαδα οι συνταξιουχοι κλεινονται στο σπιτι και τσονταρουν ολη τη συνταξη σε παιδια κ εγγονια που ειτε παιρνουν λιγα ειτε ειναι ανεργοι...αν δεν υπηρχαν οι συνταξεις θα εβλεπες πραγματικη φτωχεια...αυτη ειναι η αληθεια κ ελαχιστοι την λενε...

:rockon:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Να σου πω και κατι αλλο ομως φιλαρακι. Με 100χιλ να βγαζεις 15-20χιλ τον μηνα, ειναι μια αποδοση ανω του 150% ετησιως. Ε, αυτο δεν γινεται :sunglasses:

Με 100 σημερα, στην καλυτερη να πιασεις 2000 μηνιαιως. Και αυτα αφου περασεις τα πανδεινα με εφορια και βερεσεδια απο πελατες.

σωστα ρε μαν αλλα ολες οι επιχειρησεις ειναι παλιες  στην ελλαδα οποτε εχουν μαζεψει χρημα  ;) ;)
 

up-load-boy

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2009
Μηνύματα
284
Like
0
Πόντοι
1
άνοιγμα αξιοπρεπούς μπουρδέλου/στούντιο στην γκατζολία σε κάποιο χωριό με στρατόπεδο μέσα και κοντινά στρατόπεδα στην περιοχή ;)

Απο τα κέρδη τα μισά πρέπει να δίνεις νταβατζιλίκι στο Δημαχρο και στον παπά του χωργιου αλλιώς ξεχνατο.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Απο τα κέρδη τα μισά πρέπει να δίνεις νταβατζιλίκι στο Δημαχρο και στον παπά του χωργιου αλλιώς ξεχνατο.

ενας τυπας απο διπλανο χωριο ανοιξε ενα καφε-σαν κωλομπαρο εφερε 2 ρουμανες κ 2 βουλγαρες μεσα και καθε βραδυ ολο το χωριο εκει μαζευεται
:2funny: :2funny: :2funny:
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Εγώ θα επενδούσα σε κάτι τέτοιο να μην είναι και μέσα στο τρίγωνο. Με μια αναικαίνηση θα ήταν ότι έπρεπε. Μια όαση στο κέντρο της Αθήνας.

2vx2hjd.jpg


:zombie:



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom