Νέα

Τι έπαθε το site;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dzf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 413K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

john_fystikis

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2013
Μηνύματα
7.498
Κριτικές
9
Like
140
Πόντοι
66
και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα μέχρι εχθές λόγο της underground εμφάνισης που χρησιμοποιούσα και μόλις τη γύρισα στην hi-class όλα κομπλέ
δυστυχώς με την underground είχα βολευτεί και συνηθίσει ενώ με αυτήν την hi-class μου έχουν βγει τα μάτια...
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.645
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.075
Πόντοι
17.085
Δοκιμάστε τώρα στην underground.
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
Συνεχιζει το σιτε να κανει τα δικα του , οταν πας απο την πανω μπαρα στο φορουμ και μετα κλικαρεις στα νεα μηνυματα καποιες φορες σου βγαζει ολα τα νεα και καποιες φορες μονο 5 θεματα.

Παραδειγμα , ειχα νεα μηνυματα 3 σελιδες , διαβαζω ενα θεμα απο την 2 σελιδα και μετα οταν ξαναπατησα τα νεα μηνυματα μου εβγαλε 4 θεματα , στο καπακι ξαναπατησα και μου εβγαλε παλι 3 σελιδες ...ενω δεν εχω πατησει να κανει τα θεματα ολα αναγνωσμενα ...

Aκριβώς το ίδιο κάνει και σε μένα.
 

Επισκέπτης
Παρολο που αποσυνδεομαι η 'λυχνια' κατω απο το avatar συνεχιζει να ειναι πρασινη και μετα απο ωρες!
Δηλαδη με δειχνει online!
Tο περιεργο ειναι οτι μπορω να ποσταρω στο forum αλλα οχι να διαβασω (ελεγξω) τα pm....
Επισης σημερα μετα απο καιρο ανοιξα ενα θεμα μεσημεριατικα. Ολα καλα υπαρχει και εφτασε τις 5 σελιδες. Περι οπης θεμα του χαβαλε...
Ομως πριν μιαμιση ωρα ανοιγω ενα αλλο θεμα στην κατηγορια της Γενικης συζητησης με αντικειμενο τις πρωτες μου εντυπωσεις απο την Κυπρο. Μετα απο μιση ωρα το θεμα εξαφανιστηκε μυστηριωδως....
Κι ερωτω μηπως ειναι forum bug ειτε να εγινε καποιο αλλο λαθος.
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.791
Like
6
Πόντοι
16
Αυτό με την αποσύνδεση,που αναφέρει ο Ntountaras, το έχω πάθει πολλές φορές......είχα κάνει απενεργοποίηση πριν αρκετές ώρες και τώρα ποστάρω χωρίς να έχω συνδεθεί...... :think:
Επίσης,αυτό που αναφέρει για τα μηνύματα,γίνεται και σ' εμένα.....
 

Επισκέπτης
Φιλε το να με δειχνει online συνεχεια σκασιλα μου μεγαλη με το κινητο σερφαρω απο το WiFi του γειτονα δεν προκειται να μου χακαρουν τιποτα και να δουν που χαζολογαω...
Οσο για τη δευτερη παρατηρηση τι εννοεις??
Ανοιξες καποιο thread κι εξαφανιστηκε?
Το να ειναι εκτος κανονων παει στο καλο πεφτει τσεκουρι, αλλιως τι να υποθεσω^^
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.791
Like
6
Πόντοι
16
Όχι........sorry δεν το διευκρίνισα....Οπως έγραψα πιο πάνω και αναφέρεις και εσύ,μπορώ να ποστάρω στο forum αλλά όχι να διαβάσω τα pm.....
Αυτό για το thread που λες,δεν μου έχει τύχει......μήπως όμως έγινε συγχώνευση σε αντίστοιχο thread?

Ναι και εμένα για το online δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.....
 

Επισκέπτης
Οχι γιατι κλικαρα στο προφιλ μου και δεν υπηρχε πουθενα (ουτε στα τελευταια θεματα, ουτε στα μηνυματα).
Παντως με το θεμα της συνδεσης - αποσυνδεσης θαρρω οτι το καθαρισμα των cookies ισως βοηθαει ειδικα αν μπαινεις με κινητο (οπως εγω). Σημερα με εδειχνε κανονικα εκτος συνδεσης και δε μπορουσα να ποσταρω.
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.181
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Συνεχιζει το σιτε να κανει τα δικα του , οταν πας απο την πανω μπαρα στο φορουμ και μετα κλικαρεις στα νεα μηνυματα καποιες φορες σου βγαζει ολα τα νεα και καποιες φορες μονο 5 θεματα.

Παραδειγμα , ειχα νεα μηνυματα 3 σελιδες , διαβαζω ενα θεμα απο την 2 σελιδα και μετα οταν ξαναπατησα τα νεα μηνυματα μου εβγαλε 4 θεματα , στο καπακι ξαναπατησα και μου εβγαλε παλι 3 σελιδες ...ενω δεν εχω πατησει να κανει τα θεματα ολα αναγνωσμενα ...
Το ίδιο περίπου μου κάνει κ εμένα...

μίλησα με τον Αντισθένη κ μου πρότεινε κάποιες λύσεις οι οποίες δεν άλλαξαν την κατάσταση...

Κρίμας...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
71.036
Like
74.384
Πόντοι
12.756
Το ίδιο περίπου μου κάνει κ εμένα...

μίλησα με τον Αντισθένη κ μου πρότεινε κάποιες λύσεις οι οποίες δεν άλλαξαν την κατάσταση...

Κρίμας...

Μας εχει τρελανει αυτη η μαλακια , κανεις ανανεωση και εχει 3 θεματα , ξανακανεις και σου βγαζει 3 σελιδες ... οτι θελει δειχνει
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.106
Like
28
Πόντοι
166
εγώ έχω παρατηρήσει το εξής,
στην ελλάδα σέρνεται γενικώς το σάιτ, δηλαδή να φορτώσει.
στην ιταλία που ήμουνα μια βδομάδα όλα μια χαρά, όπως και στη δουλειά(ελβετία).
όταν είμαι στο σπίτι(γαλλία) πάλι σέρνεται, με άγγλο πάροχο βέβαια.
δεν μπορώ να καταλάβω τι διάολο φταίει, εικάζω ότι φταίει η τοποθεσία του σέρβερ(σλοβενία)
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.896
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
εγώ έχω παρατηρήσει το εξής,
στην ελλάδα....
στην ιταλία...
στη δουλειά(ελβετία)...
όταν είμαι στο σπίτι(γαλλία)...
η τοποθεσία του σέρβερ(σλοβενία)...

παγκοσμιοποίηση.

σε κόβω δουλεύεις Γενεύη και ζεις στην πολύ κοντινή και φτηνότερη Γαλλία.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.106
Like
28
Πόντοι
166
παγκοσμιοποίηση.

σε κόβω δουλεύεις Γενεύη και ζεις στην πολύ κοντινή και φτηνότερη Γαλλία.
δουλεύω στο Cern και μένω στο St. Genis που είναι πιο κοντά στη δουλειά από το να έμενα στη γενεύη.
στην γενεύη το πρόβλημα δεν είναι μόνο το ενοίκιο, το οποίο εξισώνεται τα τελευταία χρόνια στις γύρω περιοχές, ελβετίας και γαλλίας, αλλά το πρόβλημα της γενεύης είναι ότι δεν βρίσκεις εύκολα σπίτι και έχεις και μεγάλο πρόβλημα με το πάρκινγκ, γιατί κάθε μέρα πρέπει να σηκωθείς στις 8, δουλέψεις δε δουλέψεις, να πάρεις το τουτού σου ή να πετάξεις λεφτά στο παρκόμετρο.(εκτός του ότι είναι χάος να οδηγήσεις στη γενεύη, με χειρότερους οδηγούς ακόμα και από το ηράκλειο)
στα χωριά στη μεριά της γαλλίας έχεις περισσότερες επιλογές και καλύτερα σπίτια, σε αυτό που θέλω εγώ βέβαια με μεγάλη αυλή/κήπο, μέσα στη φύση.
 
Εγγρ.
3 Οκτ 2013
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Έχω προσέξει, ότι όταν είμαι Off Line, και επισκέπτομαι ως επισκέπτης απλά το φόρουμ, με δείχνει On Line.
Κάνω είσοδο κανονικά με το όνομα και το πάσγουωρθ, και μετά αφού βγω, και επισκεφτώ το φόρουμ ως επισκέπτης, με δείχνει ακόμα On Line. Ενώ έχω κάνει έξοδο από το φόρουμ.

Γιατί συμβαίνει αυτό ;
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
Το "πάσγουωρθ"...πρέπει να φταίει τύπε........ :dancing:
 
Εγγρ.
3 Οκτ 2013
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Σε τι φταίει το πάσγουωρθ ;
Μάλλον πλάκα κάνεις.

Εκανα έξοδο, αλλά τώρα που τσέκαρα να δω αν είμαι ακόμα On Line ενώ έχω κάνει αποσύνδεση, με δείχνει ακόμα μέσα.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.991
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Σε τι φταίει το πάσγουωρθ ;
Μάλλον πλάκα κάνεις.

Εκανα έξοδο, αλλά τώρα που τσέκαρα να δω αν είμαι ακόμα On Line ενώ έχω κάνει αποσύνδεση, με δείχνει ακόμα μέσα.
και τι εγινε ρε τυπε; λες να σε χακαρε κανεις;
 

Επισκέπτης
Εχω παρατηρησει κατι...
To site βασιζεται στην πλατφορμα joomla (το πορταλ με τις κριτικες κτλ) και το forum ειναι το ετοιματζιδικο Simple Machine forums.
Λοιπον η μαλακια με το bridge (το component-προγραμματακι ας πουμε που ενωνει joomla και SMF) γαμιεται ΠΑΤΟΚΟΡΦΑ!Γιατι μπορει εσυ να κανεις αποσυνδεση πανω ψηλα απο το Joomla αλλα στο φορουμ παραμενεις συνδεμενος αφου δεν ειναι καλα συνγχρονισμενο joomla και smf forum στους χρηστες. Εχουμε να κανουμε ουσιαστικα με 2 διαφορετικες πλατφορμες με αποτυχη συνχρονισμο τους οσον αφορα τους χρηστες.
Οποτε δεν ειναι θεμα οτι στο χακαρανε η κατι άλλο.
Και δια του λογου το αληθες κανε το εξης...οπως φαινεσαι αποσυνδεμενος πηγαινε πατα click σε καποιο username και δες οτι μπορεις να του στειλς και προσωπικο μηνυμα και να δεις και τα πμ σου απο την καρτελα εισερχομενα μηνυματα που θα σου παρουσιαστει οταν πας να γραψεις μηνυμα.

 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom