Νέα

Τι έπαθε το site;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dzf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 413K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Εαν θελεις την γνωμη μου κατσε ενα 6μηνο και φυγε γεναρη

κατσε να διαβασεις οσο δυσκολο και εαν ειναι να φτασεις σ ενα επιπεδο να μπορεις να ζητας πραγματα

μπορω να σε βοηθησω με πληροφοριες, sites ή να σου στειλω φωτοτυπιες σημειωσεις απο μαθηματα που εχω κανει
Παιζουν και δωρεαν κρατικα ταχυρυθμα μαθηματα γλωσσας εκει,το καλο ειναι οτι στην αρχη θα συναναστρεφομαι με Ελληνες και Ολλανδους με τους οποιους θα μενω και δεν θα ειναι τοσο δυσκολη η προσαρμογη.Το κακο ειναι οτι δεν σε παιρνουν πουθενα χωρις να ξερεις τη γλωσσα και οτι παρολο που το Βερολινο δεν ειναι τοσο Γερμανια οσο οι αλλες πολεις λιγοι ντοπιοι ξερουν Αγγλικα.
 

Επισκέπτης
Xωρίς καλή γνώση της γλώσσας δύσκολα τα πράγματα χάρε.
Πολυ δυσκολα,αλλα και εδω να κατσω ρε Διομιδη τι θα κανω?
Το εκλεισα το μαγαζι αρχες Ιουνιου και απο τοτε κανω διακοπες,απο Σεπτεμβρη κατι πρεπει να σκεφτω.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.365
Like
34
Πόντοι
166
Παιζουν και δωρεαν κρατικα ταχυρυθμα μαθηματα γλωσσας εκει,το καλο ειναι οτι στην αρχη θα συναναστρεφομαι με Ελληνες και Ολλανδους με τους οποιους θα μενω και δεν θα ειναι τοσο δυσκολη η προσαρμογη.Το κακο ειναι οτι δεν σε παιρνουν πουθενα χωρις να ξερεις τη γλωσσα και οτι παρολο που το Βερολινο δεν ειναι τοσο Γερμανια οσο οι αλλες πολεις λιγοι ντοπιοι ξερουν Αγγλικα.

παιζουν ναι

στο site που σ εστειλα αναφερει πως μπορεις να ενταχθεις..

αν και θα σε κατατοπισουν οι δικοι σου

εντουτοις, στην θεση σου θα εμενα 2 μηνες παραπανω εδω και θα την μαθαινα μονος..οσο μπορουσα

εγω ανεβαινω ξενος μεταξυ ξενων
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.974
Like
30.411
Πόντοι
5.006
Πολυ δυσκολα,αλλα και εδω να κατσω ρε Διομιδη τι θα κανω?
Το εκλεισα το μαγαζι αρχες Ιουνιου και απο τοτε κανω διακοπες,απο Σεπτεμβρη κατι πρεπει να σκεφτω.
Λυπάμαι.
Κουράγιο και υπομονή.
Θα έρθει ο μάγος του Οζ με το μαγικό του ραβδάκι θα ακουμπήσει την οικονομία και ..... εγένετο ανάπτυξη.
Παπάρια μάντολες.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.365
Like
34
Πόντοι
166
αναπτυξη;;;;;

με 9% υφεση μετα το καλοκαιρι που να το πας;;;

πλεον η κατασταση μοιαζει με boeing που εχει stallarei και προσπαθει ο πιλοτος να το ισιωσει

εδω ψαχνουν να βρουν 11 δις τα σιχαματα μεχρι 25 ιουλιου..παλι συνταξιουχοι και ιδιωτικος τομεας θα την πληρωσει

 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.680
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
παιζουν ναι

στο site που σ εστειλα αναφερει πως μπορεις να ενταχθεις..

αν και θα σε κατατοπισουν οι δικοι σου

εντουτοις, στην θεση σου θα εμενα 2 μηνες παραπανω εδω και θα την μαθαινα μονος..οσο μπορουσα

εγω ανεβαινω ξενος μεταξυ ξενων

Θα έχεις και την κοπέλα σου μαζί κ θα τα καταφέρετε. :cheesy:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.680
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166

Εσύ παιδί μου δεν έχεις πει ότι όπου πας θα έρθει κι αυτή κοντά;

Έντιτ: Αααα για το αν θα τα καταφέρετε πρέπει να λες. Ε τι θέλαις να σου πω μωρέ;; Όταν κάνεις κάτι τέτοιο οφείλεις να είσαι αισιόδοξος. Κι εγώ σε μπουστάρω λίγο!
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.365
Like
34
Πόντοι
166
Εσύ παιδί μου δεν έχεις πει ότι όπου πας θα έρθει κι αυτή κοντά;

Έντιτ: Αααα για το αν θα τα καταφέρετε πρέπει να λες. Ε τι θέλαις να σου πω μωρέ;; Όταν κάνεις κάτι τέτοιο οφείλεις να είσαι αισιόδοξος. Κι εγώ σε μπουστάρω λίγο!

οχι..απλα σε τσεκαριζα απο που το ξεραις
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.446
Like
3
Πόντοι
66
?..... για αυτό προσπαθούσα να <μπώ > είχα μια αγωνία με την< βέλβω -βαλβίδα - καποια μερα μπορεί να δροσιστώ > :zfuck: :rolleyes: και ήταν αδύνατο ! :s&m_2:


Και εγώ ήλπιζα να την κάνω για Ολλανδία τωρα ,αλλά παίδες το βλέπω δύσκολο, και εκεί δουλειές λιγοστές σύν η δυσκολία της γλώσσας ,πρέπει να δώσεις εξετάσεις για να μπορείς να δουλέψεις . είναι προϋπόθεση !  Ειλικρινά δεν ξέρω τί να κάνω ! ....και τα σχολειά αρχίζουν νωρίς στην ολλανδία για τα παιδιά .
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.365
Like
34
Πόντοι
166
Ολλανδια και μ αγγλικα μπορεις να βρεις κατι

καλο site με πληροφοριες σχετικα μ εργασια εκει ειναι το www.mofeu.eu]www.mofeu.eu[/url]
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.680
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Και εγώ ήλπιζα να την κάνω για Ολλανδία τωρα ,αλλά παίδες το βλέπω δύσκολο, και εκεί δουλειές λιγοστές σύν η δυσκολία της γλώσσας ,πρέπει να δώσεις εξετάσεις για να μπορείς να δουλέψεις . είναι προϋπόθεση !  Ειλικρινά δεν ξέρω τί να κάνω ! ....και τα σχολειά αρχίζουν νωρίς στην ολλανδία για τα παιδιά .

Aλήθεια? Δλδ με κανά ielts στ'αγγλικά, δε γίνεται τίποτα?
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.446
Like
3
Πόντοι
66

kakasximos30

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2012
Μηνύματα
238
Like
2
Πόντοι
1
Aλήθεια? Δλδ με κανά ielts στ'αγγλικά, δε γίνεται τίποτα?
Velvy,αν είσαι γυναίκα φυσικά,μια ερώτηση να σου κανω αν θες.Αφου σε μπουρδέλα δεν πας,σε μπουρδελα υποθετω δεν εργαζεσαι,γιατι μπαινεις στο bourdela?Απο απορια ρωταω,δε στη λεω.Ειναι σα να μπαινω εγω σε φορουμ με καλλυντικα!
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
Velvy,αν είσαι γυναίκα φυσικά,μια ερώτηση να σου κανω αν θες.Αφου σε μπουρδέλα δεν πας,σε μπουρδελα υποθετω δεν εργαζεσαι,γιατι μπαινεις στο bourdela?Απο απορια ρωταω,δε στη λεω.Ειναι σα να μπαινω εγω σε φορουμ με καλλυντικα!


καλη ερωτηση
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.446
Like
3
Πόντοι
66
Velvy,αν είσαι γυναίκα φυσικά,μια ερώτηση να σου κανω αν θες.Αφου σε μπουρδέλα δεν πας,σε μπουρδελα υποθετω δεν εργαζεσαι,γιατι μπαινεις στο bourdela?Απο απορια ρωταω,δε στη λεω.Ειναι σα να μπαινω εγω σε φορουμ με καλλυντικα!

  τώρα ... πιστεύεις ότι η απάντηση μπορεί να σε καλύψει ?  :rolleyes: θα είναι κάτι σαν χρισμός  :rockon: ;) :2funny:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom