Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
28.062
Κριτικές
42
Like
29.515
Πόντοι
28.246
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.612
Κριτικές
31
Like
13.188
Πόντοι
5.097
πρεπει οι αλλοθρησκοι να πληρωσουν,εχουμε σαρωσει μεταγραφικα στν ερασιτεχνη. :coffee:
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
28.062
Κριτικές
42
Like
29.515
Πόντοι
28.246
πρεπει οι αλλοθρησκοι να πληρωσουν,εχουμε σαρωσει μεταγραφικα στν ερασιτεχνη. :coffee:
Οποιος θελει να βοηθησει την Εθνικη ομαδα, βρισκει τροπους να βοηθησει, λεω εγω...
 

damiano17

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.349
Κριτικές
9
Like
8.635
Πόντοι
2.280
μακισικ 700 χιλιαρικα και υπαρχει σοβαρο ενδιαφερον απο μονακο.
πιτερς νομιζω 1,5 και σιγουρα θα υπαρξει ενδιαφερον εφοσον και αν.
σιγουρα ο πιο δυσαρεστημενος απο την μεταγραφη σασα ειναι ο πιτερς οποτε τι κανει νιαου νιαου.



ο σασα στο 3?και το βασικο σου 4αρι να ειναι ο πιτερς?και γιατι να αποχωρησει ο ραιτ με το σκεπτικο οτι θα καλυψει ο πετρουσεφ?περυσι ειδες τι παθαμε με τους ψηλους και βλεπεις ο φαλ βγαζει τραυματισμους δεν νομιζω να διωξει τον ραιτ και μαλιστα με ενα συμβολαιο που εχει τς πλακας.
Με αυτη την λογικη ο παιχτης σκορερ και για τα δυσκολα το ξεχναμε?
Πίτερς 2,5 για 2 χρόνια. Μακίσικ κάπου μεταξύ 600-700

Το Πίτερς ή Σασα στο 3,4 είναι λίγο ανούσια συζήτηση . Αν παίζουν ταυτόχρονα κατά τη διάρκεια του αγώνα, αυτό θα αλλάζει διαρκώς. Δηλαδή αν παίζεις με ΠΑΟ και είναι ο Γκριγκόνις πάνω στον Πίτερς και ο Μήτογλου στον Βεζένκοφ, δεν θα πάει ο Πίτερς στο ποστ και ο Σάσα έξω επειδή είναι ο Πίτερς το θεωρητικό 3?
Στην επίθεση ο διαχωρισμός δεν έχει κανένα νόημα. Λέω Σάσα 3 γιατί έχει πιο καλά πλάγια βήματα, άρα είναι πιο λογικό να μαρκάρει το αντίπαλο 3αρι στην άμυνα.

Αν γίνει αυτό και δεν έρθει άλλος παίκτης, δε νομίζω ότι φεύγει κανείς απ'τους ψηλούς. Αν έρθει 3αρι, τότε εκ των πραγμάτων κάποιος πρέπει να φύγει. Εγώ λέω Ράιτ γιατί:
1) To συμβόλαιο του λήγει του χρόνου έτσι και αλλιώς και λογικά θα φύγει.
2) Έχει προτεραιότητα την επιστροφή στο ΝΒΑ και δεν μπορείς να υπολογίζεις μακροχρόνια πάνω του.
3) Βασικότερο. Είναι στυλ παίχτη που βρίσκεις στην αγορά, αν χρειαστεί. Αν πχ βγάλει τραυματισμό ο Σάσα (είχε 2 πέρυσι ), άντε βρες Πίτερς στα μέσα της χρονιάς να τον καλύψεις.

Βασικά η ανθεκτικότητα του Πίτερς δεν πρέπει να αγνοείται. Σε μια ομάδα νοσοκομείο, έχασε ένα ματσ γιατί γεννούσε η γυναίκα του. Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει βγάλει τραυματισμό στα 2 χρόνια. Σε μια ομάδα γεμάτη ευπαθείς παίκτες (Γκος, Βιλντόζα, Μιλουτίνοφ, Φαλ, Παπανικολάου, Έβανς) το να έχεις κάποιον να μπορείς να βασιστείς ότι θα είναι σταθερά εκεί δεν είναι αμελητέο.

Για το γιατί δεν αφήνεις Πετρούσεφ να φύγει νομίζω δε χρειάζεται ανάλυση. Αν δε ξαναβρίσκεις εύκολα "Πίτερς" στην αγορά, Πετρούσεφ δεν έχει ούτε για δείγμα
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.612
Κριτικές
31
Like
13.188
Πόντοι
5.097
Πίτερς 2,5 για 2 χρόνια. Μακίσικ κάπου μεταξύ 600-700

Το Πίτερς ή Σασα στο 3,4 είναι λίγο ανούσια συζήτηση . Αν παίζουν ταυτόχρονα κατά τη διάρκεια του αγώνα, αυτό θα αλλάζει διαρκώς. Δηλαδή αν παίζεις με ΠΑΟ και είναι ο Γκριγκόνις πάνω στον Πίτερς και ο Μήτογλου στον Βεζένκοφ, δεν θα πάει ο Πίτερς στο ποστ και ο Σάσα έξω επειδή είναι ο Πίτερς το θεωρητικό 3?
Στην επίθεση ο διαχωρισμός δεν έχει κανένα νόημα. Λέω Σάσα 3 γιατί έχει πιο καλά πλάγια βήματα, άρα είναι πιο λογικό να μαρκάρει το αντίπαλο 3αρι στην άμυνα.

Αν γίνει αυτό και δεν έρθει άλλος παίκτης, δε νομίζω ότι φεύγει κανείς απ'τους ψηλούς. Αν έρθει 3αρι, τότε εκ των πραγμάτων κάποιος πρέπει να φύγει. Εγώ λέω Ράιτ γιατί:
1) To συμβόλαιο του λήγει του χρόνου έτσι και αλλιώς και λογικά θα φύγει.
2) Έχει προτεραιότητα την επιστροφή στο ΝΒΑ και δεν μπορείς να υπολογίζεις μακροχρόνια πάνω του.
3) Βασικότερο. Είναι στυλ παίχτη που βρίσκεις στην αγορά, αν χρειαστεί. Αν πχ βγάλει τραυματισμό ο Σάσα (είχε 2 πέρυσι ), άντε βρες Πίτερς στα μέσα της χρονιάς να τον καλύψεις.

Βασικά η ανθεκτικότητα του Πίτερς δεν πρέπει να αγνοείται. Σε μια ομάδα νοσοκομείο, έχασε ένα ματσ γιατί γεννούσε η γυναίκα του. Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει βγάλει τραυματισμό στα 2 χρόνια. Σε μια ομάδα γεμάτη ευπαθείς παίκτες (Γκος, Βιλντόζα, Μιλουτίνοφ, Φαλ, Παπανικολάου, Έβανς) το να έχεις κάποιον να μπορείς να βασιστείς ότι θα είναι σταθερά εκεί δεν είναι αμελητέο.

Για το γιατί δεν αφήνεις Πετρούσεφ να φύγει νομίζω δε χρειάζεται ανάλυση. Αν δε ξαναβρίσκεις εύκολα "Πίτερς" στην αγορά, Πετρούσεφ δεν έχει ούτε για δείγμα
εδω εχεις μερικες απαντησεις.
 

damiano17

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.349
Κριτικές
9
Like
8.635
Πόντοι
2.280
εδω εχεις μερικες απαντησεις.

Δε λέει κάτι διαφορετικό από εμένα. Απλώς εγώ γράφω τι θα ήταν το ιδανικό για τον Ολυμπιακό.

Προφανώς και ο Μακίσικ ίσως να προτιμάει να πάρει τα λεφτά της Μονακό. Αλλά για τον ρόλο που τον θέλει ο Ολυμπιακός δεν υπάρχει περίπτωση να βρει κανέναν καλύτερο. Γιατί όποιος και να έρθει με τόσο περιορισμένο χρόνο δεν θα δέσει ποτέ. Ο Μακίσικ είναι 5 χρόνια στην ομάδα και για αυτό μπορεί να αποδίδει καλά ακόμα και σε 5λεπτα κάθε 2 ματσ. Όποιος και αν έρθει για το ρόλο του θα καταλήξει περίπτωση Μπραζντέικις.

Για το 3 ας κάνουμε υπομονή, γιατί είναι σε εντελώς θεωρητικό επίπεδο. Εδώ καλά καλά του Βεζένκοφ δεν έχει ξεκαθαρίσει. Αν είναι να έρθει παίκτης επιπέδου Φουρνιέ, ας φύγει ο οποιοσδήποτε. Αλλά επειδή τέτοιο όνομα από ΝΒΑ δύσκολα θα ξεκαθαρίσει άμεσα (θυμηθείτε πότε ήρθε ο Ναν πέρυσι) θεωρώ βλακεία να φύγει ο οποιοσδήποτε μέχρι τότε. Αλλά τότε θα έχουν κλείσει τα ρόστερ, άρα....

Επίσης θεωρώ βλακεία να διώξεις Πίτερς ή Πετρούσεφ για να φέρεις ένα τριάρι επιπέδου Γουέμπ ή Γκιετράιτις επειδή θα έχεις πιο "ισορροπημένο" ρόστερ. Χίλιες φορές με τους παίκτες που είναι δοκιμασμένοι στο "σύστημα" και τον οργανισμό και αποδίδουν και ας κάνεις εσωτερικές μετακινήσεις. Και πέρυσι το πιο 3αρι ήταν ο Μπραζντέικις. Και;

Για να μην μακρηγορώ, αυτό που λέω είναι το αυτονόητο. Ότι στο συμφέρον της ομάδας είναι να κρατήσει τους καλύτερούς της παίκτες. Οπότε αν πρέπει να διώξει έναν απ'την εξάδα των ψηλών, τη μικρότερη αξία την έχει ο Ράιτ. Και από τη στιγμή που μπορεί να παίξει και ο Πετρούσεφ στο 5 , είναι περιττός. Το επιχείρημα τι θα γίνει αν χτυπήσουν πάλι Μιλού και Φαλ ταυτόχρονα δεν λέει κάτι. Και τι θα γίνει αν χτυπήσουν Σάσα και Πετρούσεφ ή Παπανικολάου και "Φουρνιέ" ? Αν έχεις τη γκαντεμιά να χάσεις τους 2 βασικούς σου παίκτες σε οποιαδήποτε θέση, αναγκαστικά ψάχνεις για παίκτη.

Ξαναλέω. Εγώ λέω τι θεωρώ ιδανικό από την σκοπιά του συλλόγου. Αν κάποιος παίκτης δε γουστάρει να είναι στην ομάδα, τότε προφανώς δεν έχει νόημα να τον κρατήσεις αντί κάποιου άλλου. Περίπτωση Βιλντόσα στον Παναθηναϊκό.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.568
Like
21.922
Πόντοι
5.006
Κ αυτοί που δεν ζουν για να ζήσουν αυτή τη στιγμή έγινε ηχητική ειδοποίηση στο θυροτηλεφωμο μου
εγω θυροτηλεφωνο εχω βαλει αυτο :

οταν ειναι να ερθουν επισκεπτες, κατεβαινει η γυναικα και ανοιγει την πορτα πιο πριν για να μην γινει και καλα ρεζιλι...δεν καταλαβαινω παντως που ειναι το κακο....:dunno:

πιο πριν ειχα αυτο, αλλα το εβγαλα γιατι οι αλλοι νομιζαν οτι χτυπησανε σε πρεσβεια :confused: :
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.102
Like
13.139
Πόντοι
2.606
:confused: στην παναγια της τηνου απο εκει μεσα κοινωνησανε οι πιστοι
Στην Τήνο βρέθηκαν τα ευρωπαϊκά τρόπαια του Ολυμπιακού, τα οποία τοποθετήθηκαν και στην Παναγία της Τήνου και πήραν την ευλογία της Μεγαλόχαρης Παναγίας.
92172f96-c9cd-4b01-aee4-80681430712c.webp
 
Τελευταία τροποποίηση:

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.726
Κριτικές
184
Like
43.967
Πόντοι
21.896
εγω θυροτηλεφωνο εχω βαλει αυτο :

οταν ειναι να ερθουν επισκεπτες, κατεβαινει η γυναικα και ανοιγει την πορτα πιο πριν για να μην γινει και καλα ρεζιλι...δεν καταλαβαινω παντως που ειναι το κακο....:dunno:

πιο πριν ειχα αυτο, αλλα το εβγαλα γιατι οι αλλοι νομιζαν οτι χτυπησανε σε πρεσβεια :confused: :
Σωστό κ αυτό ...βέβαια εγώ έχω κ τα βίντεο ηχητικά του Τσάκα σε ολα τα παιδικά ηλεκτρονικά βιβλία ώστε να ακούει ωραία παραμυθακια το παιδί
....
Τέτοια παραμύθια μόνο οι βαζελοι κατά νήπια ακούνε :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom