Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 192K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (1 μέλη και 15 επισκέπτες)

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.919
Like
23.528
Πόντοι
6.256

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.853
Like
5.975
Πόντοι
1.056

Παρακάλα να μείνει στο ΝΒΑ ή να μπει ο Μαρινακης στην ΚΑΕ. Αλλιώς κι αυτον θα στον πάρει ο ΠΟΥ και ΠΡΕ. Ο ένας έχει κάνει μεγάλη πρόταση και οι άλλοι κάνουν "εθιμοτυπικές συζητήσεις". Ο ένας κλείνει ήδη το ροστερ του με παιχταράδες και οι άλλοι ΑΚΟΜΑ δεν έχουν συναντηθεί με τον Μπαρτζωκα να συζτησουν για την επομενη χρονια (ο Μπαρτζωκας το δηλωσε). Μεχρι να το σκεφτουν δε θα υπαρχει κανένας διαθεσιμος παιχτης και θα παμε παλι σε επιλογες Σικμα. ΟΥΣΤ
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.172
Κριτικές
42
Like
26.823
Πόντοι
28.246
Παρακάλα να μείνει στο ΝΒΑ ή να μπει ο Μαρινακης στην ΚΑΕ. Αλλιώς κι αυτον θα στον πάρει ο ΠΟΥ και ΠΡΕ. Ο ένας έχει κάνει μεγάλη πρόταση και οι άλλοι κάνουν "εθιμοτυπικές συζητήσεις". Ο ένας κλείνει ήδη το ροστερ του με παιχταράδες και οι άλλοι ΑΚΟΜΑ δεν έχουν συναντηθεί με τον Μπαρτζωκα να συζτησουν για την επομενη χρονια (ο Μπαρτζωκας το δηλωσε). Μεχρι να το σκεφτουν δε θα υπαρχει κανένας διαθεσιμος παιχτης και θα παμε παλι σε επιλογες Σικμα. ΟΥΣΤ
Χωρις να σημαινει οτι ο Βεζενκοφ ειναι κερδισμενη υποθεση για τον Ολυμπιακο.

Το οτι ειπε ο ιδιος ο Λωτσος, οτι τον πλησιασε ο πρεζακιας και του ειπε θα μιλησουμε πρωτα με την προηγουμενη ομαδα του, και οτι απο τον Ολυμπιακο τους δωσανε την εικονα οτι θελουν να φτιαξουν κατι καλυτερο, τα ειδες, ή το τελειωσες απο τωρα;

Αλλο θα επρεπε να σε φοβιζει και ας ερθει ο Χελ να μου πει οτι τα εχω τσουξει παλι.
Ειπε, επισης, οτι ρολο θα παιξουν και οι συνθηκες.... Τι να εννοει αραγε....;
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
44.810
Like
26.074
Πόντοι
5.006
Χωρις να σημαινει οτι ο Βεζενκοφ ειναι κερδισμενη υποθεση για τον Ολυμπιακο.

Το οτι ειπε ο ιδιος ο Λωτσος, οτι τον πλησιασε ο πρεζακιας και του ειπε θα μιλησουμε πρωτα με την προηγουμενη ομαδα του, και οτι απο τον Ολυμπιακο τους δωσανε την εικονα οτι θελουν να φτιαξουν κατι καλυτερο, τα ειδες, ή το τελειωσες απο τωρα;

Αλλο θα επρεπε να σε φοβιζει και ας ερθει ο Χελ να μου πει οτι τα εχω τσουξει παλι.
Ειπε, επισης, οτι ρολο θα παιξουν και οι συνθηκες.... Τι να εννοει αραγε....;
Θα σου βάλει καλαμακι κανάτα κτλ ρε :tooth:
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.853
Like
5.975
Πόντοι
1.056
Αλλο θα επρεπε να σε φοβιζει και ας ερθει ο Χελ να μου πει οτι τα εχω τσουξει παλι.
Ειπε, επισης, οτι ρολο θα παιξουν και οι συνθηκες.... Τι να εννοει αραγε....;
Δεν ξέρω. Λες να είναι ακόμα ένας απο αυτούς που δεν εκτιμούν ιδιαίτερα τις χριστοπαναγίες που τους κατεβάζει ο σκακιστής ; Μπορεί.
Μπορεί και να αναφέρεται στο δευτερο σκέλος της πρότασης όμως και να εννοεί οτι θα το σκεφτεί αν θα επιστρέψει σε μια ομάδα αιώνιο αουτσαιντερ να συνεχίσει τους ηρωισμούς ή θα παει σε μια ομαδα που θα ειναι το νουμερο 1 φαβορι για την κατακτηση της Ευρωλιγκας.

Πάντως, αν είχε τέτοιες φιλοδοξίες ο Σασα σαν αυτες που λεει ο μανατζερ , δεν θα πήγαινε ποτέ στο Σακραμεντο.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.172
Κριτικές
42
Like
26.823
Πόντοι
28.246
Δεν ξέρω. Λες να είναι ακόμα ένας απο αυτούς που δεν εκτιμούν ιδιαίτερα τις χριστοπαναγίες που τους κατεβάζει ο σκακιστής ; Μπορεί.
Μπορεί και να αναφέρεται στο δευτερο σκέλος της πρότασης όμως και να εννοεί οτι θα το σκεφτεί αν θα επιστρέψει σε μια ομάδα αιώνιο αουτσαιντερ να συνεχίσει τους ηρωισμούς ή θα παει σε μια ομαδα που θα ειναι το νουμερο 1 φαβορι για την κατακτηση της Ευρωλιγκας.

Πάντως, αν είχε τέτοιες φιλοδοξίες ο Σασα σαν αυτες που λεει ο μανατζερ , δεν θα πήγαινε ποτέ στο Σακραμεντο.
Νουμερο ενα φαβορι δεν υπαρχει. Περυσι ηταν ο Ολυμπιακος, το εχασε. Φετος ηταν η Ρεαλ, το εχασε.
Και ο Γιαννης περυσι ειπε στους Μπακς οτι θελω να μεινω αλλα δειξτε μου και εσεις οτι θελετε να συνεχισουμε να παιζουμε για την κορυφη. Κοντολογις. Να ερθει ενας Βεζενκοφ αλλα να μην πλαισιωθει δεν εχει νοημα. Το τι θα γινει στο τελος δεν εξαρταται απο τις κινησεις διοικησης και προπονητη μιας και κανεις δεν εχει υπογραψει συμβολαιο με κουπα! Αυτα για το δευτερο σκελος. Στο πρωτο εστίασε ομως....
 
Τελευταία τροποποίηση:

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.853
Like
5.975
Πόντοι
1.056
Νουμερο ενα φαβορι δεν υπαρχει. Περυσι ηταν ο Ολυμπιακος, το εχασε. Φετος ηταν η Ρεαλ, το εχασε.
Και ο Γιαννης περυσι ειπε στους Μπακς οτι θελω να μεινω αλλα δειξτε μου και εσεις οτι θελετε να συνεχισουμε να παιζουμε για γην κορυφη. Κοντολογις. Να ερθει ενας Βεζενκοφ αλλα να μην πλαισιωθει δεν εχει νοημα. Το τι θα γινει στο τελος δεν εξαρταται απο τις κινησεις διοικησης και προπονητη μιας και κανεις δεν εχει υπογραψει συμβολαιο με κουπα! Αυτα για το δευτερο σκελος. Στο πρωτο εστίασε ομως....

Δεν μπορώ να ξέρω τι συμβαίνει μέσα στην ομάδα. Ούτε περίμενα οτι θα υπήρχε τόσο μεγάλο πρόβλημα. Σίγουρα είναι ανησυχητικά όσα βγαίνουν προς τα έξω , όσο και η υπεροψία που δείχνει ο Μπ. Δεν ξέρω αν μπορεί να παίξει παίχτης-σταρ σ'αυτη την ομάδα με τέτοια αντιμετώπιση και τέτοια φιλοσοφία.

Οσον αφορά την κορυφή , ναι , η επιτυχία δεν είναι εγγυημένη , αλλά 9 στις 10 την κούπα θα την πάρει μια από τις 2-3 ακριβότερες και ποιοτικότερες ομάδες. Οποτε αν παίζεις σε μια απο αυτές , μπορεί να μην το πάρεις με την πρώτη , θα το πάρεις όμως με τη δεύτερη ή με την τρίτη.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.919
Like
23.528
Πόντοι
6.256
Ας βαλει και βαρελι, αδερφε. :grin:
Πειτε οχι στα ξυδια!!!

Sad Happy Hour GIF
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.919
Like
23.528
Πόντοι
6.256
Ενα περιεργο πραγμα μεχρι περυσι ολοι οι παιχτες δεν ειχαν κανενα προβλημα με τις ΧριστοΠαναγιες του Μπαρστοκα και φετος που δεν ειχαμε καλη χρονια ξαφνικα απεκτησαν ολοι προβλημα.

Τη κασσετουλα του Τρακη αναπαραγουν Ολυμπιακοι κιολας.....:jerking2:
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.172
Κριτικές
42
Like
26.823
Πόντοι
28.246
Ενα περιεργο πραγμα μεχρι περυσι ολοι οι παιχτες δεν ειχαν κανενα προβλημα με τις ΧριστοΠαναγιες του Μπαρστοκα και φετος που δεν ειχαμε καλη χρονια ξαφνικα απεκτησαν ολοι προβλημα.

Τη κασσετουλα του Τρακη αναπαραγουν Ολυμπιακοι κιολας.....:jerking2:
Σε περιπτωση που δεν ξερεις ή ξεχασες την απαντηση....

Μακαρι να βγουμε εμεις οι μαλακες και να μας ρίχνετε γιαούρτια στα μουτρα! Μεγαλυτερη ευτυχια απο το να βγαινει ενας γαυρος μαλακας δεν υπαρχει. Το αντιθετο ειναι προβλημα.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.919
Like
23.528
Πόντοι
6.256
Εγω παλι ξερω οτι δεν παιζει να υπαρχει προπονητης που να στηριζει τους παιχτες περισσοτερο απο τον Μπαρστοκα....

Οταν εφυγαν Βεζενκοφ και Σλουκας αναβαθμισε Πιτερς και Καννααν,ναι τον μαλακα που επαιζε 1 παιχνιδι και 10 εξαφανιζοταν και ειχε το θρασος να αφηνει και αιχμες για τον χρονο συμμετοχης του, αντι να φερει αντικαταστατες.

Οταν ο Μακισικ ειχε θεματα τραυματισμων δεν σκεφτηκε δευτερολεπτο να τον αντικαταστησει ενω ο Γκος που τα σκατωσε φετος στο τελος παλι τον στηριζει και του δινει ψηφο εμπιστοσυνης.

Οσοι εχουν παιξει ομαδικα σπορ ξερουν πολυ καλα οτι σημασια δεν εχει τι λεει το στομα σου αλλα τι πραττεις σαν ανθρωπος και ο ανθρωπος Μπαρστοκας εχει αποδειξει σε ολες τις ομαδες που ηταν προπονητης οτι ειναι ασπιδα για τους παιχτες του και δεν τους πουλαει ποτε.

Αλλα ειναι τα κουσουρια αυτου του ανθρωπου με βασικοτερο οτι πεταει μπλε οθονη οταν στραβωσει ενα παιχνιδι και οτι κανει κακο κοουτσαρισμα.

Οσο για τον Βεζενκοφ επειδη λετε οι ασχετοι οτι πεταξε σποντα για τον Μπαρστοκα προφανως και δεν αναφερεται σε αυτον που επι εποχης του εκανε το ξεπεταγμα και εφτασε στο ΝΒΑ.

Οι συνθηκες προφανως ειναι οικονομικες και το ποσο δυνατο θα ειναι το ροστερ του χρονου...
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.172
Κριτικές
42
Like
26.823
Πόντοι
28.246
Οι συνθηκες προφανως ειναι οικονομικες και το ποσο δυνατο θα ειναι το ροστερ του χρονου..
Αν ειναι οικονομικες θα λυθουν. Εκτος αν τα αδέρφια τον εχουν για το διφραγκο+ τον χρονο και ο Τρακης στα τρισιμιση+ τον χρονο. Εκει αντε γεια και καλη ψυχη...

Για το ροστερ, εκει ειναι θεμα Μπαρτζωκα και τι παιχτες θελει να φερει.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.919
Like
23.528
Πόντοι
6.256
Και να πουμε και για τα αδερφακια που ξαφνικα καποιοι ανακαλυψατε οτι ειναι λουζερς και εχουν καβουρια στη τσεπη....μεχρι περυσι βεβαια οι ιδιοι τους αποθεωνατε.

Προσωπικα σαν Ολυμπιακος προτιμω να εχω 2 ανθρωπους με το ηθος και την αξιοπρεπεια των Αγγελοπουλων που επι 20 και βαλε χρονια ματωνουν οσο μπορουν για την ομαδα παρα ενα μουνοπανο χρηστη ουσιων αληταρα που ειχε παρκαρει την ομαδα για ποσα χρονια και ελεγε γαμω τον Παναθηναικο σας.

Ενα μουνοπανο που επειδη βρεθηκε ξαφνικα με πολλα εκ απο κληρονομιες τα καιει δεξια αριστερα με σκοπο να πουλησει την ομαδα σε κανενα κοροιδο οπως εχει πολλες φορες.Ενα μουνοπανο που ο πουτανας γιος Μητσοτακης ο δηθεν Ολυμπιακαρας του χαρισε το πιο συγχρονο γηπεδο μπασκετ στην Ελλαδα μαζι με ολους τους χωρους ενω στον Ολυμπιακο μας εχει στο περιμενε ποσα χρονια για το σαπακι το ΣΕΦ που δεν ειναι καν μπασκετικο γηπεδο.

Προτιμω λοιπον να εχω αυτους τους 2 και να τους τιμω γιατι ξερω οτι οσο θα ειναι προεδροι στον Ολυμπιακο και δεν θα ξεπουλησουν την ομαδα και το κυριοτερο γιατι με την ολη τους σταση και συμπεριφορα τιμουν την ιστορια και τα οσα πρεσβευει ο συλλογος.

Δεν περιμενω απο πουθεναδες πανηγυριτζηδες να τα καταλαβαινουν ολα αυτα....αυτοι σε τελικη αναλυση ας γινουν βαζελοι για να καυλωνουν με τον αληταρα τον dpg να βριζει γυναικοπαιδα και τρεχει με 300χλμ την ωρα στην Αττικη οδο σαν το πιο τελειωμενο αλητακι.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.919
Like
23.528
Πόντοι
6.256
Αν ειναι οικονομικες θα λυθουν. Εκτος αν τα αδέρφια τον εχουν για το διφραγκο+ τον χρονο και ο Τρακης στα τρισιμιση+ τον χρονο. Εκει αντε γεια και καλη ψυχη...

Για το ροστερ, εκει ειναι θεμα Μπαρτζωκα και τι παιχτες θελει να φερει.
Για το ροστερ ειναι απλα τα πραγματα....μετα τις κολοσσιαιες μαλακιες που εκανες περυσι με τους 40 ξενους ειναι ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΟ να ερθουν Ντορσει και Βεζενκοφ που εχουν Ελληνικα διαβατηρια.Μονο ετσι μπορει να διορθωθει καπως η κατασταση και να εισαι ανταγωνιστικος στην Ελλαδα.

Απο τη στιγμη που θα αργησουν και οι 2 υποθεσεις ειναι μοιραιο οτι θα πρεπει να περιμενεις με σοβαρο κινδυνο να παρεις τα αρχιδια μου και ολοι οι καλοι ξενοι να εχουν κλεισει αλλου.

Δυστυχως αυτη ειναι η κατασταση και οποιος σκαμπαζει λιγο μπασκετ το καταλαβαινει και δειχνει καταννοηση....
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.172
Κριτικές
42
Like
26.823
Πόντοι
28.246
Για το ροστερ ειναι απλα τα πραγματα....μετα τις κολοσσιαιες μαλακιες που εκανες περυσι με τους 40 ξενους ειναι ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΟ να ερθουν Ντορσει και Βεζενκοφ που εχουν Ελληνικα διαβατηρια.Μονο ετσι μπορει να διορθωθει καπως η κατασταση και να εισαι ανταγωνιστικος στην Ελλαδα.

Απο τη στιγμη που θα αργησουν και οι 2 υποθεσεις ειναι μοιραιο οτι θα πρεπει να περιμενεις με σοβαρο κινδυνο να παρεις τα αρχιδια μου και ολοι οι καλοι ξενοι να εχουν κλεισει αλλου.

Δυστυχως αυτη ειναι η κατασταση και οποιος σκαμπαζει λιγο μπασκετ το καταλαβαινει και δειχνει καταννοηση....
Αυτο ακριβως εχω γραψει και στο βαζελονημα πριν λιγες μερες. Ντόρσεϊ και Βεζενκοφ που δεν λυνουν μονο ενα προβλημα ο καθε ενας αλλα πολλα.... Ο ενας απο τους δυο αν δεν κατσει, ο Βουλγαρος ΟΚ πρεπει να ξεκαθαρισει με το NBA, υπαρχει προβλημα. Αν δεν τελειωσουν καλα ειδικα και οι δυο υποθεσεις τοτε χεσε ψηλα κι αγναντευε.... Μονο οι Ελληνοποιησεις Μιλουτινοφ και Φαλ σε σωζουν και δεν ξερω ποσο θα μας σωσουν.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.919
Like
23.528
Πόντοι
6.256
Αυτο ακριβως εχω γραψει και στο βαζελονημα πριν λιγες μερες. Ντόρσεϊ και Βεζενκοφ που δεν λυνουν μονο ενα προβλημα ο καθε ενας αλλα πολλα.... Ο ενας απο τους δυο αν δεν κατσει, ο Βουλγαρος ΟΚ πρεπει να ξεκαθαρισει με το NBA, υπαρχει προβλημα. Αν δεν τελειωσουν καλα ειδικα και οι δυο υποθεσεις τοτε χεσε ψηλα κι αγναντευε.... Μονο οι Ελληνοποιησεις Μιλουτινοφ και Φαλ σε σωζουν και δεν ξερω ποσο θα μας σωσουν.
Μην περιμενεις καμμια Ελληνοποιηση...ο Φαλ εχει δικαιωμα να κανει αιτηση φετος και να παρει διαβατηριο του χρονου.Ο Μιλουτινοφ απο οσο ξερω πρεπει να περασει αλλος ενας χρονος για να εχει δικαιωμα να κανει αιτηση.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.919
Like
23.528
Πόντοι
6.256
Και μια πολυ χοντρη μαλακια που εχουν κανει οι Αγγελοπουλοι οχι τωρα αλλα διαχρονικα ειναι που δεν αντιγραφουν το συστημα των Ισπανικων ακαδημιων που μαζευουν οτι ταλεντακια υπαρχουν απο ολο το κοσμο σε πολυ μικρες ηλικιες ωστε τα καλυτερα απο αυτα να παρουν μεχρι τα 18 τους Ισπανικα διαβατηρια και να τροφοδοτησουν την πρωτη ομαδα.

Ετσι θα ελυνε και το προβλημα με την ανυπαρξια καλων Ελληνων αθλητων.....
 
  • Like
Αντιδράσεις: Zebu

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
26.172
Κριτικές
42
Like
26.823
Πόντοι
28.246
Μην περιμενεις καμμια Ελληνοποιηση...ο Φαλ εχει δικαιωμα να κανει αιτηση φετος και να παρει διαβατηριο του χρονου.Ο Μιλουτινοφ απο οσο ξερω πρεπει να περασει αλλος ενας χρονος για να εχει δικαιωμα να κανει αιτηση.
Ας ειναι για του χρονου, μου κανει.

Ντορσει και Βεζενκοφ αν γυρισει απο την Αμερικη μπορουν να τους υπογραψουν; Ειναι δεδομενο, οτι και οι δυο θα σου πιασουν τον κωλο οικονομικα μιας και ξερουν οτι υπαρχει αντιπροταση και οτι εχεις θεμα στα διαβατηρια. Ας κατσουν να τους τον πιασουν το κατι τις. Ντροπη ειναι;

Και ας φερει Χαραλαμποπουλο να ξεκουραζει καποιον παιχτη στο πρωταθλημα να δινει ανασες και να γλυτωνει τραυματισμους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom